تخم مرغ در رژیم کتوژنیک

تا به حال به یک کارتن تخم مرغ در یخچال خود خیره شده اید و از خود می پرسید:تخم مرغ کتوژنیک هستند؟” تو تنها نیستی. مانند ایستادن روی لبه صخره‌ای املت‌شکل است، مطمئن نیستید که این جهش شما را با خیال راحت در اهداف رژیم غذایی‌تان قرار می‌دهد یا به ورطه‌ای پر از کربوهیدرات پرتاب می‌کنید.

تخم مرغ کتو

ما متوجه شدیم – فهمیدن اینکه چه چیزی در پازل کتوژنیک قرار می گیرد می تواند به اندازه شکستن کد برای برخی از جامعه مخفی آشپزی پیچیده باشد. اما هنوز تقلا نکنید! این پست راهنمای قابل اعتماد شما از طریق این معمای تخم مرغی است.

همانطور که به این سفر ادامه می دهیم، دلایلی را بررسی خواهیم کرد که چرا تخم مرغ به عنوان یک غذای فوق العاده در رژیم های غذایی پرچرب تلقی می شود. ما ارزش غذایی آنها را نیز باز می کنیم. در پایان خواندن، نه تنها به سؤالات مربوط به تخم مرغ پاسخ داده می شود، بلکه روش های خوشمزه ای نیز برای گنجاندن آنها در وعده های غذایی روزانه خود خواهید یافت.

تخم مرغ در کتوژنیک: اطلاعات ضروری تغذیه ای

تخم مرغ چیزی فراتر از صرف صبحانه است. آنها نیز هستند نیروگاه های مغذی. یک تخم مرغ متوسط ​​حاوی مقدار زیادی مواد مغذی ضروری است که آن را به یک غذای ایده آل برای کسانی تبدیل می کند که به دنبال حفظ سلامتی خود هستند.

آیا تخم مرغ کتو است؟  راهنمای شما برای تخم مرغ در رژیم کتوژنیک

اما صبر کنید، چیزهای بیشتری وجود دارد. زرده بیشتر مواد مغذی تخم مرغ را پنهان می کند معدن طلاویتامین های A، E و D را فراهم می کند. این ویتامین ها به حمایت از سلامت چشم، تقویت سیستم ایمنی و حتی تقویت استخوان ها کمک می کنند. برای چنین بسته کوچکی کاملاً منگنه است.

پس جای تعجب نیست که تخم مرغ به یکی از محبوب ترین مواد اولیه آشپزخانه کتو در سراسر جهان تبدیل شده است. اگر بخواهیم تمام این حقایق تغذیه ای در مورد تخم مرغ را در یک جمله خلاصه کنیم، این امر این است که آنها نه تنها همه کاره هستند، بلکه منابع بسیار خوبی از چندین ماده مغذی حیاتی نیز هستند.

اطلاعات ضروری پزشکی در مورد تخم مرغ که باید بدانید

اگر می خواهید وزن کم کنید، یک تخم مرغ می تواند معجزه کند. چرا؟ زیرا تخم مرغ باعث تحریک هورمون هایی می شود که احساس سیری را افزایش می دهد. اگر به دنبال کاهش چربی هستید، این یک خبر فوق العاده است.

بیایید علم پشت این موضوع را تجزیه کنیم: وقتی ما غذاهای غنی از پروتئین مانند تخم مرغ می خوریم، بدن ما هورمونی به نام GLP-1 ترشح می کند.پپتید شبه گلوکاگون ۱). این هورمون به مغز ما می گوید “هی، من راضی هستم.” بنابراین، با خوردن تخم‌مرغ بیشتر (به‌ویژه صبح‌ها)، می‌توانیم به کنترل این گرسنگی‌های مزاحم در طول روز کمک کنیم.

بیشتر بخوانید
آیا خرمالو در رژیم کتوژنیک مجاز است؟

خیلی خوب به نظر می رسد که درست باشد؟ اما در اینجا یک واقعیت جالب دیگر وجود دارد: آیا یکی از آنها را می دانستید مطالعه آیا متوجه شده اید افرادی که در وعده صبحانه تخم مرغ می خورند نسبت به افرادی که به جای آن شیرینی می خورند کالری کمتری در طول ناهار مصرف می کنند؟

اگر همه این دلایل کافی نبود – اجازه دهید یک مزیت دیگر از گنجاندن این بمب های غذایی کوچک در رژیم غذایی روزانه شما اضافه کنم – تنوع. از تخم مرغ آب پز یا همزده گرفته تا املت با پنیر چدار. راه های بی پایانی وجود دارد که چگونه می توانیم از آنها لذت ببریم و در عین حال تعداد کربوهیدرات خود را کم نگه داریم.

بنابراین، اگر به دنبال کاهش وزن، متعادل نگه داشتن قند خون یا حفظ یک سبک زندگی سالم با کتوژنیک هستید، تخم مرغ می تواند بهترین دوست جدید شما باشد. به یاد داشته باشید: تنوع چاشنی زندگی است … و همچنین به جلوگیری از هوس های مزاحم کمک می کند.

فواید سلامتی تخم مرغ در رژیم کتوژنیک

تخم مرغ از نزدیک

تخم مرغ یک غذای ایده آل برای کسانی است که از رژیم کتوژنیک استفاده می کنند و پروتئین با کیفیت بالا و آنتی اکسیدان های مهم را فراهم می کند. آنها نه تنها حاوی پروتئین با کیفیت بالا هستند که به حفظ توده عضلانی کمک می کند، بلکه حاوی آنتی اکسیدان های لوتئین و زآگزانتین هستند که می تواند سلامت مغز را بهبود بخشد.

با کمتر از یک گرم کربوهیدرات در هر وعده، خوردن تخم مرغ باعث اختلال در کتوز نمی شود – وضعیت متابولیک برای دستیابی به مزایای این رژیم غذایی پرچرب بسیار مهم است. در عوض، به حفظ سطح انرژی پایدار در طول روز کمک می کند زیرا چربی های سالم آن سوخت طولانی مدتی را برای بدن شما فراهم می کند.

چه تعداد کربوهیدرات در تخم مرغ وجود دارد؟

یک تخم مرغ بزرگ تقریباً ۰.۶ گرم کربوهیدرات دارد. تخم مرغ به طور کلی کربوهیدرات کمی دارد و در درجه اول منبع خوبی از پروتئین و چربی های سالم است. بدون نگرانی زیاد در مورد محتوای کربوهیدرات از تخم مرغ های خود به روش های مختلف خوشمزه لذت ببرید!

چه مقدار چربی در یک تخم مرغ وجود دارد؟

یک تخم مرغ متوسط ​​۵ گرم چربی سالم به بدن می رساند. با این که اکثریت آن سالم است تک غیراشباع و چربی های چند غیر اشباع این چربی ها می توانند به یک رژیم غذایی متعادل کمک کنند و مواد مغذی ضروری را فراهم کنند. بنابراین، از لذت بردن از تخم مرغ به عنوان بخشی از وعده های غذایی خود دوری نکنید و از چربی های خوب و سایر مواد مغذی آن بهره مند شوید.

بیشتر بخوانید
برنج گل کلم

چه مقدار پروتئین در یک تخم مرغ وجود دارد؟

یک تخم مرغ بزرگ منبع عالی پروتئین است و حدود ۶.۳ گرم از این ماده مغذی ضروری را فراهم می کند. پروتئین برای ساختن و ترمیم بافت‌ها حیاتی است و آن را به بخش مهمی از رژیم غذایی تبدیل می‌کند. گنجاندن تخم مرغ در وعده های غذایی می تواند به شما در رفع نیازهای پروتئینی خود کمک کند و در عین حال از تطبیق پذیری خوشمزه آنها لذت ببرید.

زرده تخم مرغ در مقابل سفیده تخم مرغ! کدام حیوان است؟

زرده تخم مرغ

زرده و سفیده تخم مرغ فواید تغذیه ای متمایزی دارند. زرده حاوی چربی های سالم، ویتامین ها و مواد معدنی است، در حالی که سفیده آن منبع عالی پروتئین بدون چربی است.

هر دو بخش مکمل یکدیگر در رژیم کتوژنیک هستند و می توانید از تخم مرغ کامل برای یک وعده غذایی کامل و مغذی لذت ببرید. بنابراین، چه مقدار زرده را ترجیح دهید و چه پروتئین سفیده، تخم مرغ یک مکمل همه کاره و مفید برای رژیم غذایی شما است.

در رژیم کتوژنیک چه تعداد تخم مرغ می توانید بخورید؟

در رژیم کتوژنیک، شما به طور کلی می توانید از تخم مرغ به طور آزادانه لذت ببرید، زیرا آنها منبع فوق العاده ای از پروتئین و چربی های سالم هستند در حالی که کربوهیدرات کمی دارند. بسیاری از افرادی که رژیم کتوژنیک دارند روزانه تخم مرغ مصرف می کنند، اگر نه بیشتر.

با این حال، مهم است که مصرف کلی درشت مغذی‌ها را متعادل کنید و هنگام استفاده از تخم‌مرغ در برنامه غذایی کتوژنیک، نیازهای غذایی خاص و اهداف سلامتی خود را در نظر بگیرید.

بهترین راه برای تهیه تخم مرغ در رژیم کتوژنیک

برای کسانی که به دنبال تهیه غذاهای کتو پسند با تخم مرغ هستند، روش های مختلفی برای پختن تخم مرغ وجود دارد که می تواند به دلخواه ساده یا پیچیده باشد. بیایید روش هایی را بررسی کنیم که به شما کمک می کند تا بازی تخم مرغ را هیجان انگیز نگه دارید.

روش های مختلف برای پختن تخم مرغ برای کتو

ساده ترین راه برای لذت بردن از تخم مرغ کتو، آب پز کردن آنها است. اسکرامبل گزینه سریع دیگری را ارائه می دهد، به خصوص زمانی که با روغن زیتون پخته شود، که مصرف چربی سالم را افزایش می دهد. برای یک صبحانه شیک، شکار غیرقانونی را امتحان کنید – اما به یاد داشته باشید که همه سس ها کتو پسند نیستند.

پخت تخم مرغ فقط در مورد کیچ نیست. از تخم‌مرغ‌های پخته شده ساده در نصف آووکادو گرفته تا غذاهای پیچیده‌تر مانند فنجان‌های تند تخم‌مرغ، پخت به طعم‌ها اجازه می‌دهد تا بدون افزودن کربوهیدرات‌های اضافی، طعم‌ها را توسعه دهند. غذاهای سالم زیادی وجود دارد که می‌توان آنها را با تخم‌مرغ به عنوان ماده اصلی تولید کرد.

بیشتر بخوانید
آنچه باید در مورد فشار خون پایین بدانید

دستور پخت تخم مرغ مورد علاقه

نان با گواکامول و تخم مرغ

همه چیز را با دستور العمل های خلاقانه مانند سالاد تخم مرغ با استفاده از تخم مرغ آب پز و سس مایونز پرچرب مخلوط کنید. مناسب روی بسته بندی کاهو یا برش های خیار. یا به «تخم مرغ بندیکت» محبوب تغییر دهید: برای کاهش کربوهیدرات، کلوچه های سنتی انگلیسی را با قارچ پورتوبلو جایگزین کنید.

اگر به دنبال غذای راحت تبدیل شده به کتوژنیک هستید، این مرغ خامه ای Foo Young با پنیر چدار – به علاوه پر از پروتئین از گوشت خرچنگ و ماده قهرمان ما – تخم مرغ – به نقطه مطلوبی می رسد.

یکی دیگر از ایده های خلاقانه ناهار می تواند این تخم مرغ های پنیر پخته باشد.

برای صبحانه، اگر می‌خواهید چیزی کمی متفاوت از روش‌های کلاسیک سرو تخم‌مرغ باشد، این لقمه‌های تخم‌مرغ کتو را امتحان کنید – آنها از هر نظر (ارزان‌تر، سالم‌تر، خوشمزه‌تر و کتوپسندتر) از آنهایی که در استارباکس هستند، حتی بهتر هستند. اگر خودمان بگوییم

یک جایگزین این فنجان های بیکن تخم مرغ شگفت انگیز است که باید آنها را امتحان کنید.

و در نهایت این نان تخم مرغ یک جایگزین غنی از پروتئین و کربوهیدرات کم برای نان است که برای کل روز به شما انرژی می دهد.

جایگزین های تخم مرغ

اگر در رژیم کتو به دنبال جایگزینی برای تخم مرغ هستید، چندین گزینه در دسترس است. می توانید از توفو، آووکادو یا دانه های چیا به عنوان جایگزین تخم مرغ در دستور العمل های مختلف استفاده کنید.

این جایگزین‌ها نه تنها در یک رژیم کم کربوهیدرات و پرچرب جای می‌گیرند، بلکه طعم و بافت منحصربه‌فرد خود را به وعده‌های غذایی شما می‌آورند. بنابراین، چه گیاهخوار باشید، چه آلرژیک یا فقط می خواهید اوضاع را تغییر دهید، راه های خوشمزه زیادی برای لذت بردن از یک رژیم غذایی کتوپسند بدون تخم مرغ وجود دارد.

نکات و نکات دیگر

تخم‌مرغ‌ها کاملاً با این مدل تغذیه‌ای مطابقت دارند، زیرا سرشار از چربی‌های سالم و پروتئین هستند و در عین حال حاوی حداقل کربوهیدرات خالص هستند – فقط ۰.۵ گرم در هر تخم مرغ بزرگ. این باعث می‌شود که تخم‌مرغ برای کسانی که مراقب مصرف کربوهیدرات خود هستند، انتخابی عالی باشد.

فراتر از این که برای تعادل ماکرو روزانه شما عالی است، تخم‌مرغ‌ها یک ابر غذای کامل پر از ویتامین‌ها و مواد معدنی ضروری هستند که برای سلامتی کلی حیاتی هستند – همه به‌طور مرتب در یک پوسته پیچیده شده‌اند.

بیشتر بخوانید
آیا رژیم کتوژنیک می تواند ADHD را بهبود بخشد؟

این ترکیب باعث می‌شود که آن‌ها در هر ترکیبی ایده‌آل باشند آشپزخانه کتو. آنها تطبیق پذیری را ارائه می دهند، چه آنها را به صورت مخلوط در زمان صبحانه یا آب پز برای میان وعده های سریع در حال حرکت ترجیح دهید. بنابراین، آیا تخم مرغ کتو است؟ کاملا.

سوالات متداول در رابطه با آیا تخم مرغ کتوژنیک است؟

چه تعداد تخم مرغ می توانید در کتو بخورید؟

در حالی که هیچ محدودیت مشخصی وجود ندارد، اکثر مردم به ۱-۲ تخم مرغ در هر وعده غذایی پایبند هستند. به یاد داشته باشید، تعادل و تنوع کلیدی است.

آیا می توانم تمام تخم مرغ هایی را که می خواهم با کتوژنیک بخورم؟

تخم مرغ برای کتو عالی است اما اعتدال بسیار مهم است. مصرف بیش از حد می تواند کلان شما را از تعادل خارج کند.

آیا می توانید با رژیم کتوژنیک ۱۰ عدد تخم مرغ در روز بخورید؟

شما می توانید، اما توصیه نمی شود. خوردن چنین مقادیر زیادی ممکن است مصرف پروتئین شما را تغییر دهد و کالری بیش از حد مصرف کند.

چگونه در رژیم کتوژنیک تخم مرغ می خورید؟

آنها را در چربی های سالم مانند روغن آووکادو یا روغن نارگیل سرخ کنید. سالاد تخم مرغ را با سس مایونز درست کنید. یک املت پر از پنیر و سبزیجات را امتحان کنید.

نتیجه

چهار عدد تخم مرغ

بنابراین، ما کد را شکستیم: بله، تخم‌مرغ‌ها کتوژنیک هستند. تخم مرغ دارای تعداد کم کربوهیدرات و تراکم مواد مغذی بالا است که آنها را به انتخابی بهینه برای پیروی از رژیم کتوژنیک تبدیل می کند.

تخم مرغ نه تنها پروتئین و چربی های سالم، بلکه ویتامین های ضروری مانند A، E و D را نیز به سفره می آورد.

روش‌های طبخ تخم‌مرغ برای رژیم کتوژنیک به همان اندازه که فواید آن‌ها متفاوت است – از آب پز گرفته تا همزده یا پخته شده در دستور العمل‌های خوشمزه.

علاوه بر کاهش وزن در رژیم کتوژنیک، خوردن تخم مرغ مزایای بالقوه سلامتی از جمله پیشگیری از بیماری قلبی و بهبود سلامت مغز را به لطف آنتی اکسیدان هایی مانند لوتئین ارائه می دهد.

مطالب مرتبط

نمونه رژیم کتوژنیک یا کتو جهت لاغری سریع

غذاهای کتویی ایرانی ؛ دستور پخت غذاهای کتوژنیکی

رژیم کتوژنیک از نظر طب سنتی

رژیم کتوژنیک برای دیابت نوع ۱ و نوع ۲

قیمت رژیم کتوژنیک

رژیم کتوژنیک در دوران شیردهی

رژیم کتوژنیک ۲۸ روزه رایگان

رژیم کتوژنیک pdf

Source link

۵/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

متخصص تغذیه و رژیم درمانی (PhD). ارائه دهنده رژیم های تخصصی آنلاین با خدمات ویژه