ترک اعتیاد در کمپ چند روز طول می کشد؟


ترک اعتیاد در کمپ چند روز طول می کشد؟

ترک اعتیاد در کمپ چند روز طول می کشد؟

ترک اعتیاد در کمپ چند روز طول می کشد

قرارگرفتن در مسیر بهبودی ترک اعتیاد و حفظ این بهبودی یک فرایند مادام العمر است. از این رو یک شخص بیمار و خواهان به ترک اعتیاد، در اولین قدم خود با این سوال مواجه می شود که، ترک اعتیاد در کمپ چند روز طول می کشد؟ در پاسخ به این سوال باید گفت: شرایط به خصوصی تعیین کننده مدت زمان ترک اعتیاد فرد در کمپ خواهد بود. در ادامه همراه باشید تا این شرایط را برشمریم.

چه عواملی در مدت زمان ترک اعتیاد در کمپ تاثیر گذار هستند؟

قرارگرفتن در مسیر بهبود ترک اعتیاد، اولین قدم برای شروع سبک بهتری از زندگی یک بیمار اعتیاد به مواد مخدر است. از این رو با توجه به عوامل زیر مدت زمان بهبودی او متغیر خواهد بود.

 1. نوع مواد مخدر

رابطه کاملا مستقیم با مدت زمان ترک اعتیاد در کمپ دارد. باتوجه به اینکه مواد اعتیاد آور در دو دسته محرک و مخدر تقسیم بندی می شوند؛ گروهی که دچار مواد اعتیاد آور مخدر می شوند، مدت زمان کوتاه و کمتری در کمپ بستری می شوند و در واقع در پاسخ ترک اعتیاد در کمپ چند روز طول می کشد، برای این گروه مدت زمان بسیار کمتری به نسبت گروه دوم که درگیر مواد محرک میشوند، خواهد بود.

مواد مخدر خطرناک

در واقع این گروه دچار اعتیاد به مواد محرکی چون: کوکائین و شیشه می شوند. که برای قرارگیری در مسیر بهبود زمان بیشتری را باید در کمپ ترک اعتیاد سپری کنند.

 1. روش های ترک اعتیاد

نیز به نوبه خود تاثیر بسزایی در روند و مدت زمان ترک اعتیاد در کمپ خواهد داشت. به نحوی که در هر یک از دو گروه مواد اعتیاد آور محرک و مخدر، در صورتی که بیماران طبق روش های سنتی ( بستن به تخت، خوردن اسپند و …) مداوا و در مسیر بهبود قرار گیرند، مدت طولانی تری را در کمپ خواهد گذراند. اما در صورت استفاده از روش های علمی چون: سم زدایی که انحصارا در بهترین کمپ ترک اعتیاد زیر نظر پزشکان و متخصصان در این امر صورت می پذیرد؛ فرد قاعدتا مدت زمان کوتاهتری را تا رسیدن به مسیر بهبود نهایی در کمپ خواهد گذراند.

 1. مدت زمان مصرف مواد و اعتیاد به آن

مسلما هرچه مدت زمان مصرف مواد اعتیاد آور بیشتر باشد، فرد بیمار طول درمان بیشتری را نیاز دارد. هرچند که لازم به ذکر است، هرچه مدت درمان طولانی تر باشد، بیمار به درستی و با درک بهتری مواد را کنار گذاشته و بهتر می تواند با روش های بازپروری خود را همسو نگه دارد.

 1. خصوصیات و ویژگی های فرد بیمار

بسیاری از پزشکان و متخصصان در حوزه ترک اعتیاد بر این باور هستند که، ویژگی های شخصیتی افراد بیمار به اعتیاد مواد مخدر بسیار با اهمیت است. به طوری که تجربه نشان داده با پذیرش روان شناختی بیمار، کمک فعال درمانگران و مشارکت بیمار در کلیه برنامه های روان درمانی، به طور چشمگیری ویژگی های شخصیتی فرد بیمار تغییر خواهد کرد و درنتیجه در مدت زمان روند ترک تاثیر مستقیم خواهد گذاشت. از سویی می تواند یکی دیگر از پاسخ های، ترک اعتیاد در کمپ چند روز طول می کشد؟ باشد.

 1. برنامه های درمانی متناسب با هر بیمار

درصورتی که بیمار با باور قلبی خود پای در روند ترک اعتیاد بگذارد؛ درمانگران باتوجه به ویژگی های جسمی، روانی، نوع مواد مصرفی، مدت زمان مصرف و … یک برنامه درمانی متناسب با ویژگی های او درنظر می گیرند. از این رو فرد مدت زمان روند ترک را به خوبی درک کرده و با اطمینان خاطر بهتری روند درمان را پیش می گیرد.

 1. حمایت دیگران

فرد بیمار قاعدتا با وجود فضا و شرایط مناسب جهت عود اعتیاد، راهی مراکز ترک اعتیاد خواهد شد. چراکه وجود افراد و شرایط زندگی محرکی بسیار قوی جهت اعتیاد بیشتر فرد خواهد شد. از این رو آگاهی افراد خانواده، دوستان و آشنایان و در نهایت حمایت آنان کمک بسزایی در روند بهبود بیماری خواهد داشت. در بهترین کمپ ترک اعتیاد وجود درمانگران متخصص و مددکاران باتجربه سبب شده تا علاوه بر بررسی روند درمان بیمار، خانواده او را نیز دعوت به شرکت در جلسات مشاوره کرده و به نحوی با شرایط جدید و نحوه برخورد با بیمار در دوران ترک و پس از ترک آشنا می کنند. همین امر سبب شده تا از مدت زمان درمان کاسته شده و پس از ترخیص نیز شخص براحتی دچار عود اعتیاد نگردد.

 1. مصرف دارو و ارتباط با مشاور کمپ پس از ترخیص

همانطور که در مطالب بالا گفته شد. با وجود درمانگران و مددکاران کمپ ترک اعتیاد، فرد بیمار پس از ترخیص از کمپ زیر نظر بوده و با مصرف داروهای تجویزی و گرفتن مشاوره در مدت تعیین شده، ناخودآگاه از مدت زمان ترک کامل خود از اعتیاد خواهد کاست.

نه به اعتیاد با ترک همیشگی مواد مخدر در کمپ

برای بهبودی اعتیاد، اولین و مهمترین تصمیم رفتن به مراکز و توانبخش های ترک اعتیاد است. پس باید مرکز درمانی ای متناسب با نیاز خود پیدا کنید. اگر معتاد هستید یا فرد که دچار اعتیاد است یکی از بستگان شماست؛ باید بدانید که تفاوت های زیادی بین بیمارستان و کمپ ترک اعتیاد وجود دارد. به راستی برای ترک اعتیاد کمپ بهتر است یا بیمارستان ؟ شاید لازم باشد این مطلب را مطالعه کنید.

آیا ترک اعتیاد در کمپ ۲۱ روز طول می کشد؟

این یک باور قدیمی است که ۲۱ روز طول می کشد تا یک عادت تغییر کند. به گفته روانشناسان، ممکن است حدود ۲۱ روز تلاش آگاهانه و مداوم برای ایجاد یک عادت جدید طول بکشد، اما شکستن یک عادت موجود بسیار بیشتر طول می کشد. درواقع ترک اعتیاد ممکن است تا ۹۰ روز طول بکشد.

طبق تحقیقات به عمل آمده تقریباً ۹۰ روز طول می کشد تا “مغز خود را تنظیم مجدد کند و تأثیر فوری مواد را از بین ببرد. پس از حداقل ۹۰ روز ترک اعتیاد یک معتاد، به تدریج تصمیم گیری و عملکردهای تحلیلی مناسب در قشر پیش پیشانی مغز دوباره درگیر می شود.

درواقع توانبخشی ۹۰ روزه درصد موفقیت بیشتری نسبت به درمان کوتاه مدت دارد. چراکه توانبخشی ۹۰ روزه به مغز شما زمان می‌دهد تا خود را ریکاوری کند، سپس به شما امکان می‌دهد تا مهارت‌های بهبودی را به دست آورید، و زمان می‌دهد تا آن الگوهای جدید به عادت تبدیل شوند.

رسیدن به هر هدفی به زمان نیاز دارد و بهبودی از اعتیاد نیز بر این قاعده استوار است.

ترک اعتیاد در کمپ چند روز طول می کشد؟ پاسخ این سوال به عوامل مهمی چون: نوع مواد مصرفی، مدت زمان مصرف، ویژگی های شخصیتی فرد بیمار، حمایت دیگران، روش های درمان و ادامه درمان پس از ترخیص از کمپ بستگی دارد. در این بین لازم به ذکر است، دوره های ترک اعتیاد در بهترین کمپ ترک اعتیاد تهران حدود ۲۱ روز طول می کشد اما یه ترک مستمر و موفق در پس از ترخیص از کمپ ادامه داشته و حدود ۹۰ روز زمان می برد تا مغز خود را ریکاوری کند.

موسسه ترک اعتیاد راهی به سوی با سایت اینترنتی /https://mrbsn.com نور یکی از معتبرترین کمپ های ترک اعتیاد در شرق تهران است که با داشتن مجوز رسمی از سازمان بهزیستی و بهره گیری از کادر درمان متخصص و باتجربه سعی در کمک رسانی به افراد بیمار و قرارگیری آنان در مسیر بهبود دارد. این موسسه در تلاش است تا فرد بیمار در بهترین شرایط و در محیطی امن روند بهبود را طی کرده و با اطمینان خاطر پس از طی دوره درمان به جامعه بازگردد.

۳.۱/۵ - (۹ امتیاز)
بیشتر بخوانید
8 نشانه تنهایی
دیدگاهتان را بنویسید

15 دیدگاه دربارهٔ «ترک اعتیاد در کمپ چند روز طول می کشد؟;

 1. ده ساله بایک فرد معتاد که گل میکشه زندگی زجر آوری برای خودم وپسرم بوجود آمده چندین بارم چه به دلخواه همسرم چه به اجبار به کمپ رفته اما هیچ تغییر نکرده.از خدا می‌خوام خودمو پسرمو نجات بده 😭

  پاسخ
 2. سلام
  من دوس پسرم چن ماهی میشه گل میکشیده و چن روز پیش بردنش کمپ کی مرخص میشه و اصلن میش برم ببینمش؟

  پاسخ
 3. سلام من همسرم هم گل مصرف میکنه هم شیشه میخواد بره ترک کنه اما شب قبل ترک میگه برای آخرین بار برم بکشم چیکار کنم آیا با رفتن کمپ ترک‌ میکنه امیدی هست

  پاسخ
 4. سلام من سه ساله تریاک میخورم و ظاهرم اصلا تغییر نکرده و سالم بنظر میرسم اما خودم از درون خسته شدم و اعتیاد رو پذیرفتم بنظر شما میتونم ترک کنم همش استرس اینو دارم که چون سابقه م‌ زیاد نیس لغزش میکنم

  پاسخ
 5. سلام من سه ساله تریاک میخورم و ظاهرم اصلا تغییر نکرده و سالم بنظر میرسم اما خودم از درون خسته شدم و اعتیاد رو پذیرفتم بنظر شما میتونم ترک کنم همش استرس اینو دارم که چون سابقه م‌ زیاد نیس لغزش میکنم

  پاسخ
 6. سلام من سه سال مصرف تریاک دارم و ظاهرم اصلا تغییر نکرده و سالم بنظر میرسم اما خودم از درون خسته شدم و اعتیاد رو پذیرفتم بنظر شما میتونم ترک کنم همش استرس اینو دارم که چون سابقه م‌ زیاد نیس لغزش میکنم

  پاسخ
 7. سلام‌ من دوماه‌کمیکال‌مصرف میکردم‌ گزاشتم‌کنار‌و چند روزی‌ گل زدم صبح‌ ظهر‌ وشب‌ طی‌ یک هفته. بعد از گل سراغ‌ بنگ‌ یا همون سیگاری رفتم‌ و اون رو‌ صبح‌ و شب میزدم‌ در طول۱هفته‌ای در اخر‌ یه هفته ای هم هست روزی یه نخ‌ میکشیدم‌ و الان‌ ۳ روزه چیزی‌ مصرف‌نمیکنم‌ من ترک کردم؟یا اصلا اعتیاد‌ نداشتم‌ عادت بوده یه کمکی میکنید؟

  پاسخ
 8. سلام دکتر، بنده برادری دارم الان ۱۶ روزه کمپ بستری شده به محض اینکه دوران سم زدایی اش تموم شده بیقراری میکنه و میخواد بیاد خونه و میگه میخوام دوران آرامشم رو تو خونه بگذرونم..‌‌میشه لطفا راهنمایی کنید…..

  پاسخ
  • سلام بستگی به نوع، میزان، سابقه مصرف و خیلی چیزای دیگه داره. همه مثل هم نیستن. بعضی۲ روز بعضی بیشتر

 9. با سلام و عرض ادب
  دکتر گرامی بنده برادری دارم که ۴۳ساله است و ده سال است که شیشه و گل مصرف می کند و از همسرش متارکه نموده و یک فرزند پسر دارد و طبق معمول معتادین منکر اعتیادش می شود و از مراجعه به کمپ امتناع می کند .مستدعی است در خصوص راهکار برای توجیه ایشان جهت مراجعه به درمانگاه این حقیر را راهنمایی بفرمایید .در ضمن ایا خوراندن قرص خواب در ابن خصوص جایز است و آیا در درمانگاه یا کمپ کسانی هستند که برای انتقال ایشان به درمانگاه به منزل بیایند ممنون می شوم از رهنمودهایتان‌

  پاسخ
  • سلام وقت بخیر. معمولا به افرادی که خودشون نمیخواهند نمیشه کمک چندانی کرد. اما پیشنهاد میکنم با متخصصین یا مراکز ترک مشورت کنین

 10. سلام من تریاک مصرف میکردم ولی الان دارم باهزاران زجر قرص استامینوفن کدئین ۳۰۰مصرف میکنم جایی هست من سه روزبستری بشم که دیگه قرص نخورم یامسکنی استفاده نکنم داخل بیمارستان باشه نه کمپ نمیخام بخاطرمحیطمون کسی بتونه خواهش میکنم جوابم بدین کمکم کنید خواهش میکنم دیگه افسرده شدم ازخودم بدم میاد روزی یه ورق قرص میخورم

  پاسخ
  • سلام وقت بخیر. بله بیمارستان های که بخش اعصاب و روان دارن اینکار رو انجام میدن. البته باید از طریق متخصص اعصاب دستور بستری بگیرید

متخصص تغذیه و رژیم درمانی (PhD). ارائه دهنده رژیم های تخصصی آنلاین با خدمات ویژه