تری سیلیکات منیزیم

درباره تری سیلیکات منیزیم

نوع دارو یک آنتی اسید
استفاده برای سوء هاضمه
موجود به عنوان مخلوط مایع و قرص

آنتی اسیدها داروهایی هستند که به خنثی کردن محتوای اسید معده کمک می کنند. آنها بیشتر برای تسکین سریع علائم برای حملات متناوب سوء هاضمه خفیف یا سوزش سر دل استفاده می شوند. اسید به طور طبیعی در معده شما وجود دارد. برای کمک به تجزیه و هضم غذایی که می خورید تولید می شود. آنتی اسیدها اسید معده شما را برای مدت کوتاهی خنثی می کنند، بنابراین بهتر است هنگام بروز علائم مصرف شوند.

آنتی اسیدهای حاوی تری سیلیکات منیزیم به عنوان داروی مایع و همچنین به صورت قرص در دسترس هستند. مخلوط‌های مایع موثرتر از آماده‌سازی قرص‌ها هستند، اگرچه استفاده از قرص‌ها اغلب راحت‌تر است. شما می توانید آنتی اسیدهای حاوی تری سیلیکات منیزیم را بدون نسخه از داروخانه ها و سایر مراکز خرده فروشی خریداری کنید.

برای اطمینان از اینکه این درمان برای شما مناسب است، قبل از شروع مصرف منیزیم تری سیلیکات از یک داروساز یا پزشک راهنمایی بخواهید اگر:

 • شما هر یک از علائم زیر را دارید: مشکل در بلع، از دست دادن خون، کاهش وزن، یا اگر بیمار هستید (استفراغ).
 • تو حامله هستی. زیرا اگر در انتظار بچه دار شدن هستید، داروها فقط باید با نظر پزشک مصرف شوند.
 • شما در حال مصرف هر گونه داروی نسخه ای هستید. زیرا آنتی اسیدها می توانند جذب بسیاری از داروها را کاهش دهند.
 • شما در عملکرد کلیه ها مشکل دارید یا در عملکرد کبد مشکل دارید.
 • پزشک به شما گفته است که سطح فسفات در خون شما پایین است.
 • شما تا به حال به یک داروی ضد اسید واکنش آلرژیک داشته اید.
بیشتر بخوانید
متفورمین برای لاغری
 • قبل از شروع مصرف آنتی اسید، بروشور اطلاعات چاپ شده سازنده ضمیمه بسته را مطالعه کنید. اطلاعات بیشتری در مورد تری سیلیکات منیزیم به شما می دهد.
 • دوز توصیه شده برای بزرگسالان ۱۰-۲۰ میلی لیتر (دو تا چهار قاشق ۵ میلی لیتری) داروی مایع است. مقدار مصرف برای کودک ۵ تا ۱۲ ساله ۱۰-۵ میلی لیتر (یک یا دو قاشق ۵ میلی لیتری) است. معمولاً مصرف این دوز سه بار در روز بین هر وعده غذایی و قبل از خواب کافی است، اگرچه می‌توانید هر زمان که نیاز بود تا یک ساعت در یک دوز مصرف کنید. به یاد داشته باشید که قبل از اندازه گیری دوز، بطری را به خوبی تکان دهید.
 • اگر قرص مصرف می کنید، برچسب را برای دستورالعمل نحوه مصرف آن بررسی کنید. به عنوان راهنما، جویدن ۱ تا ۲ قرص در صورت لزوم معمول است.
 • آنتی اسیدها بهتر است برای تسکین علائم هنگام بروز یا زمانی که انتظار دارید رخ دهند، مانند بعد از خوردن یک وعده غذایی بزرگ، مصرف شوند. مصرف منظم آنها هر روز معمول نیست، مگر اینکه پزشکتان چیز دیگری به شما گفته باشد.
بیشتر بخوانید
دکسترومتورفان/کینیدین یا Nuedexta
 • اگر علائم شما ظرف چند روز بهبود نیافت، باید با پزشک خود در این مورد صحبت کنید.
 • برخی از غذاها ممکن است علائم شما را بدتر کنند. غذاها و نوشیدنی هایی که مشکوک به این موضوع شده اند عبارتند از: نعناع فلفلی، گوجه فرنگی، شکلات، غذاهای تند، نوشیدنی های گرم، قهوه و نوشیدنی های الکلی. اگر به نظر می رسد که غذایی علائم شما را تشدید می کند، سعی کنید برای مدتی از مصرف آن اجتناب کنید تا ببینید آیا علائم شما بهبود می یابد یا خیر. همچنین سعی کنید از خوردن وعده های غذایی حجیم خودداری کنید، زیرا این غذاها می توانند علائم شما را بدتر کنند.
 • اگر اضافه وزن دارید، فشار بیشتری بر معده شما وارد می کند و علائم سوزش سر دل را تشویق می کند. کاهش وزن و پیروی از یک رژیم غذایی سالم و متعادل ممکن است به شما کمک کند.
 • سیگار میزان اسید تولید شده توسط معده را افزایش می دهد و ممکن است علائم شما را بدتر کند. اگر سیگاری هستید، با پزشک یا داروساز خود در مورد نحوه ترک سیگار صحبت کنید.
 • آنتی اسیدها را همزمان با سایر داروها مصرف نکنید. این به این دلیل است که آنها می توانند در نحوه جذب سایر داروها توسط بدن شما اختلال ایجاد کنند و ممکن است مانع از عملکرد صحیح آنها شوند. سعی کنید حداقل دو ساعت قبل و بعد از مصرف دوز تری سیلیکات منیزیم قبل از مصرف داروهای دیگر استراحت کنید.
 • بسیاری از فرآورده های تری سیلیکات منیزیم حاوی مقادیر قابل توجهی سدیم هستند. اگر رژیم کم سدیم دارید، لطفاً از یک داروساز در مورد اینکه کدام داروهای ضد اسید برای مصرف مناسب هستند، راهنمایی بگیرید.
بیشتر بخوانید
پنجه شیطان: فواید، عوارض و دوز

گاهی اوقات افرادی که این دارو را مصرف کرده اند، علائم گوارشی مانند اسهال خفیف، گرفتگی معده و آروغ را تجربه کرده اند. سایر عوارض جانبی بعید است، اما اگر علائم دیگری را تجربه کردید، برای مشاوره بیشتر با پزشک یا داروساز خود صحبت کنید.

بیشتر بخوانید
6 داروی آنتی کولینرژیک برای درمان مثانه بیش فعال
 • تمام داروها را دور از دسترس و دید کودکان نگهداری کنید.
 • در جای خشک و خنک، دور از حرارت و نور مستقیم نگهداری شود.
 • برچسب روی بطری را از نظر تاریخ انقضا بررسی کنید. هنگامی که یک بطری مخلوط باز شد، ممکن است لازم باشد یا در مدت زمانی (اغلب ۲۸ روز) استفاده شود یا دور انداخته شود.
اگر مشکوک هستید که ممکن است شما یا شخص دیگری بیش از حد از این دارو مصرف کرده باشید، به بخش حوادث و اورژانس بیمارستان محلی خود مراجعه کنید. ظرف را حتی اگر خالی باشد با خود ببرید.

اگر در حال انجام عمل جراحی یا هر گونه درمان دندانپزشکی هستید، به فردی که درمان را انجام می دهد بگویید چه داروهایی مصرف می کنید.

داروهای تاریخ گذشته یا ناخواسته را نگه ندارید. آنها را به داروخانه محلی خود ببرید تا آنها را برای شما دفع کند.

اگر در مورد این دارو سوالی دارید از داروساز خود بپرسید.

Source link

۵/۵ - (۱ امتیاز)
دیدگاهتان را بنویسید

متخصص تغذیه و رژیم درمانی (PhD). ارائه دهنده رژیم های تخصصی آنلاین با خدمات ویژه