درمان وریدی ویتامین (IV) ویتامین ها را مستقیماً به جریان خون تزریق می کند. همچنین می تواند مقداری آبرسانی اضافی به بدن ارائه دهد.

در حالی که بسیاری از افراد هر روز یا به طور منظم ویتامین ها و مکمل ها را مصرف می کنند، شکل دیگری از ویتامین درمانی در حال افزایش است.

این روش IV تاییدیه افراد مشهور را دارد و به افراد راهی برای تزریق ویتامین های اضافی و هیدراتاسیون به طور مستقیم به جریان خونشان ارائه می دهد.

ویتامین IV را می توان برای کمک به افراد مبتلا به مشکلات گوارشی یا تنفسی استفاده کرد. آنها همچنین برای کمک به بهبودی ورزشی یا خماری تبلیغ می شوند، اگرچه برخی از خطرات و معایب احتمالی وجود دارد که باید از آنها آگاه بود.

ویتامین IV درمانی: چیست و چگونه کار می کند؟healthline.comhttps://www.healthline.com › سلامتی

این مقاله درمان با ویتامین IV، مزایا، خطرات بالقوه و مواردی را که ممکن است بخواهید هنگام مشاوره با یک تیم مراقبت‌های بهداشتی در نظر بگیرید، توضیح می‌دهد.

ویتامین IV درمانی چیست؟

درمان با ویتامین IV گاهی اوقات به عنوان “درمان ریزمغذی های داخل وریدی” نیز شناخته می شود.

در درمان با ویتامین IV، از IV ها برای تزریق مستقیم ویتامین ها و مایعات به جریان خون استفاده می شود. ویتامین ها و مایعات دقیق داده شده از طریق IV و همچنین دفعات این انفوزیون ها می تواند بسته به نیازها و اهداف سلامتی شما متفاوت باشد.

درمان با ویتامین IV چقدر موثر است؟

با اینکه ۸۶% از بزرگسالان در ایالات متحده مکمل های ویتامین مصرف می کنند، بسیاری از آنها درمان ویتامین IV را به عنوان یک جایگزین در نظر می گیرند. از آنجا که مایعات IV دستگاه گوارش را دور می زند، می توانید اثرات را احساس کنید مواد مغذی را سریعتر از زمانی که مکمل خوراکی مصرف کرده باشید.

بیشتر بخوانید
چرا انگشت من تکان می خورد؟ علل و درمان

درمان با ویتامین IV می تواند راهی برای کسانی باشد که دارای مشکلات گوارشی جدی هستند تا مواد مغذی لازم را برای داشتن یک زندگی کامل و سالم جذب کنند.

پژوهش همچنین نشان می دهد که درمان با ویتامین IV ممکن است یک درمان مفید برای برخی شرایط خاص مانند آسم حاد در کودکان خردسال باشد. تحقیق بیشتر در مورد اینکه آیا درمان با ویتامین IV باید در موقعیت های غیرپزشکی توصیه شود، مورد نیاز است.

مزایا و معایب درمان با ویتامین IV

فواید درمان با ویتامین IV

 • به رفع کمبود ویتامین (به ویژه موارد مربوط به مشکلات گوارشی) کمک می کند.
 • مایعات اضافی به بدن می دهد
 • اجازه می دهد تا دوز دقیق تری از ویتامین ها را دریافت کنید
 • احساس سریعتر اثرات ویتامین ها را ممکن می کند

معایب درمان با ویتامین IV

 • پس از مصرف مقدار معینی از بدن بسیاری از ویتامین های محلول در آب اضافی آزاد می شود
 • عوارض جانبی جدی ممکن است ناشی از سطوح بالای ویتامین های خاص در بدن باشد
 • احتمال خطرات مرتبط با IV را افزایش داد
بیشتر بخوانید
نشانه های نزدیک به مرگ فردی چیست؟

آیا خطرات یا عوارض جانبی از درمان با ویتامین IV وجود دارد؟

شما ممکن است مرتبط با IV را تجربه کنید خطرات شامل:

 • عفونت ها
 • کبودی و التهاب در محل تزریق
 • بثورات یا سایر واکنش های آلرژیک
 • لخته شدن خون
 • آمبولی های هوا

سطوح نامتعادل برخی ویتامین ها ممکن است منجر به عوارض جانبی از جمله آسیب دائمی عصبی شود. مهم است که قبل از دریافت ویتامین IV در مورد مکمل ها یا داروهایی که مصرف می کنید با یک متخصص مراقبت های بهداشتی صحبت کنید.

هر چند وقت یک بار نیاز به درمان ویتامین IV دارید؟

اینکه هر چند وقت یک‌بار مصرف ویتامین IV را انتخاب می‌کنید یک تصمیم شخصی است. برخی از عواملی که ممکن است بر فرکانس تأثیر بگذارند عبارتند از:

 • بودجه ی تو
 • میزان هر گونه کمبود ویتامین
 • وجود شرایط بهداشتی

ممکن است بخواهید از ویتامین IV فقط زمانی استفاده کنید که بیماری یا رویداد دیگری در زندگی دارید که باعث می شود بدن شما بیش از حد معمول تخلیه شود.

از طرف دیگر، اگر در هضم یا جذب مواد مغذی از غذا مشکل دارید، ممکن است بخواهید برای درمان هفتگی ویتامین IV برنامه ریزی کنید.

در صورت دریافت ویتامین IV آیا همچنان به مکمل های روزانه نیاز دارید؟

حتی اگر تصمیم به استفاده از درمان با ویتامین IV برای افزایش مقدار ویتامین‌ها در بدن خود دارید، ممکن است پزشک همچنان مصرف مکمل‌های روزانه را برای مواد مغذی که شامل آن نمی‌شوند توصیه کند.

بیشتر بخوانید
تفاوت بین گزش کک و گزش ساس چیست؟

اگر درمان با ویتامین IV شما فاصله داشته باشد، پزشک ممکن است استفاده از مکمل های خوراکی را در روزهایی که ویتامین IV دریافت نمی کنید نیز توصیه کند.

هنگام تصمیم گیری در مورد اینکه آیا می خواهید مکمل های ویتامین روزانه مصرف کنید، مهم است که با پزشک در مورد نیازهای غذایی خاص خود صحبت کنید.

هزینه درمان ویتامین IV چقدر است؟

هزینه ویتامین IV بسته به بخشی از کشوری که در آن زندگی می کنید و محل انجام آن می تواند بسیار متفاوت باشد. قیمت ها می تواند در سراسر ایالات متحده متفاوت باشد ۲۰۰ تا ۱۰۰۰ دلار در هر کیسه، بر اساس گزارش های منتشر شده و داستان های رسانه ای در باره درمان.

هر چه بخواهید ویتامین های بیشتری را در IV خود بگنجانید، می توانید انتظار داشته باشید که هزینه بیشتری داشته باشد.

ویتامین های IV که از نظر پزشکی ضروری نیستند ممکن است تحت پوشش بیمه درمانی قرار نگیرند، به این معنی که شما باید تمام هزینه را بپردازید.

مردم در مورد درمان با ویتامین IV چه می گویند؟

هیچ کمبودی در توصیفات آنلاین از افرادی که در مورد اینکه چگونه بعد از درمان ویتامین IV احساس هوشیاری و سلامتی بیشتری داشتند، وجود ندارد، اما همه چنین تغییرات شدیدی را گزارش نمی کنند.

پزشکان دارند سوالاتی را نیز مطرح کرد در مورد نیاز به درمان با ویتامین IV در بسیاری از موارد.

بیشتر بخوانید
کراتین : چیست و چه کاربردی دارد؟

برخی از پزشکان هشدار دهد که مصرف ویتامین های مکمل غیر ضروری می تواند پرهزینه و بیهوده باشد. همچنین می تواند برای بدن مضر باشد و اثربخشی برخی داروها را کاهش دهد.

بسیاری از افراد می توانند تمام نیازهای غذایی خود را از طریق رژیم غذایی خود تامین کنند.

در یک نظرسنجی که برای انجمن استئوپاتی آمریکا انجام شد، فقط ۲۴% نتایج آزمایش افرادی که مکمل مصرف می‌کردند نشان می‌داد که کمبود ویتامین دارند.

خلاصه

درمان با ویتامین IV ویتامین ها را مستقیماً به جریان خون تزریق می کند. علاوه بر ویتامین ها، IV ها همچنین مایعات اضافی را به بدن اضافه می کنند که ممکن است باعث شود افراد احساس انرژی و سلامتی بیشتری داشته باشند. درمان با ویتامین IV بدون خطر نیست.

عفونت ها، واکنش های آلرژیک و آسیب عصبی می تواند ناشی از درمان با ویتامین IV باشد. مهم است که قبل از دریافت ویتامین IV در مورد مکمل ها یا داروهایی که در حال حاضر مصرف می کنید با یک متخصص مراقبت های بهداشتی صحبت کنید، زیرا سطوح نامتعادل برخی ویتامین ها می تواند منجر به عوارض جانبی جدی شود.Source link