تصاویر، علائم و نشانه های راش لوسمی

پتشی ها نقاط ریز پر از خون هستند. این بیماری تنها یکی از بسیاری از عوارض پوستی لوسمی است.هرکول رابینسون/آلامی

سرطان خون هست یک نوع سرطان خون که سلول های خونی و مغز استخوان را تحت تاثیر قرار می دهد، بافتی در داخل استخوان ها که در آن سلول های خونی و پلاکت ها ساخته می شوند.

هنگامی که فردی به این بیماری مبتلا می شود، سلول هایی که به طور معمول در مغز استخوان تولید می شوند، مانند گلبول های سفید خون که با عفونت مبارزه می کنند. گلبول های قرمز خون که اکسیژن را در سراسر بدن حمل می کنند. و پلاکت‌ها که به تشکیل لخته‌های خون کمک می‌کنند، توسط سلول‌های غیرطبیعی لوسمی از بین می‌روند.

علاوه بر علائمی مانند تهوع، تب، خستگی، کاهش وزن و عفونت، لوسمی می تواند مشکلات پوستی مختلفی مانند کبودی، پوست را نیز ایجاد کند. بثورات، و خونریزی

می‌گوید: «ما چند دسته عمده از یافته‌های پوستی را در بیماران مبتلا به لوسمی می‌بینیم امی فارستل، MD، مدیر پوست در دانشگاه پنسیلوانیا. “شایع ترین بیماری پوستی خونریزی در پوست است.”

دکتر فارستل می گوید در موارد دیگر، برخی از آنها هیچ عارضه پوستی ندارند. این به نوع سرطان خون بستگی دارد. آنهایی که تهاجمی تر نیاز دارند درمان با سلول های بنیادی یا شیمی درمانی تقریباً همیشه یافته های پوستی دارند.»

۱. خونریزی زیر پوست

خونریزی زیر پوست

لوسمی بر تولید پلاکت‌های بدن تأثیر می‌گذارد، پلاکت‌هایی که معمولاً لخته‌های خون را برای توقف خونریزی تشکیل می‌دهند. که می تواند زمینه را برای کبودی فراهم کند. فارستل می‌گوید: «وقتی پلاکت‌ها کم می‌شوند، بیماران اغلب خود به خود یا با کمترین ضربه وارد پوست می‌شوند.»

فورستل می گوید: مویرگ ها در زیر پوست می ترکند و اگر پلاکت کافی برای مسدود کردن مویرگ های آسیب دیده وجود نداشته باشد، خون به داخل پوست نشت می کند. او می گوید، علاوه بر پتشی (نقاط قرمز روی پوست)، این می تواند به صورت پورپورا (مناطق بزرگتر قرمز یا بنفش) یا اکیموز (کبودی) ظاهر شود.

طبق گفته Forrestel، این لکه‌ها معمولا هفته‌ها طول می‌کشد تا از بین بروند، اما مراقبت ملایم از پوست و اجتناب از تروما در صورت امکان نیز می‌تواند به پیشگیری از این بیماری کمک کند.

۲. لوسمی پوست

بیشتر بخوانید
آیا باید موهای ناحیه تناسلی خود را اصلاح کنم؟

در طول پیشرفت لوسمی، گلبول‌های سفید خون (لکوسیت‌های نئوپلاستیک) موجود در مغز استخوان ممکن است شروع به فیلتر شدن در لایه‌های پوست کنند و در نتیجه ضایعات پوستی ایجاد شود.

Forrestel می گوید: «به نظر می رسد برآمدگی ها یا ندول های سفت قرمز-قهوه ای تا بنفش است و نشان دهنده سلول های لوسمی است که در پوست رسوب می کنند. درمان لوسمی کوتیس به سادگی درمان نوع خاصی از لوسمی است. هیچ کاری جداگانه برای درمان ضایعات انجام نمی دهیم.»

۳. فولیکولیت

فولیکولیت

از آنجایی که لوسمی رشد گلبول های سفید بالغ را که با عفونت مبارزه می کنند، مهار می کند، بدن بسیار مستعد ابتلا به عفونت های پوستی است. یکی از انواع شایع عفونت که ممکن است در بیماران ایجاد شود، فولیکولیت است، التهاب فولیکول‌های مو. فولیکولیت ممکن است در نتیجه یک عفونت باکتریایی یا قارچی رخ دهد.

به گفته Forrestel، پس از تشخیص عفونت، ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی درمان ضد باکتری یا ضد قارچی مناسب را تجویز می کنند که ممکن است شامل کرم یا داروی خوراکی باشد.

۴. کچلی (کرم حلقوی)

درماتوفیتوز

این یک عفونت قارچی است که ممکن است به صورت لکه های سفید، صورتی، قرمز یا قهوه ای روی پوست ظاهر شود. بیشتر روی گردن، سینه، پشت و بازوها دیده می شود.

۵. فوران دارویی موربیلیفورم

فوران دارویی موربیلیفرم

۶. واسکولیت

Vasculitis

واسکولیت زمانی رخ می دهد که رگ های خونی بدن و ناحیه اطراف رگ ها ملتهب شوند. به صورت لکه های بنفش، پتشی (لکه های ریز بنفش، قهوه ای یا قرمز) یا ضایعات بنفش توری شکل که روی پوست ایجاد می شود ظاهر می شود. گزینه های درمانی ممکن است شامل شود سیکلوسپورین یا پروگراف (تاکرولیموس).

۷. راش های شیمیایی

chemo rashes

بثورات شیمی درمانی شبیه آکنه است و می تواند روی صورت، پوست سر، گردن، قفسه سینه و پشت ظاهر شود و منجر به حساسیت، تحریک، سوزش و سوزش شود. گزینه های درمانی ممکن است شامل رتینوئیدها، بنزوئیل پراکسید، هیدروکورتیزون، داکسی سایکلین، و آنتی هیستامین ها.

۸. راش سندرم سویت

Sweet’s Syndrome Rash

از آنجایی که سیستم ایمنی بدن به خطر افتاده است، فردی که مبتلا به لوسمی است ممکن است به یک بیماری پوستی نادر به نام سندرم سویت مبتلا شود. در سندرم سویت، بیمار ممکن است برجستگی ها یا پلاک های صورتی رنگی ایجاد کند که می توانند شبیه نیش حشرات فورستل می گوید: به دلیل ورود سلول های التهابی (نوتروفیل ها) به پوست. علاوه بر بثورات، علائم ممکن است شامل تب یا لرز باشد. رایج ترین درمان برای بثورات شامل الف کورتیکواستروئید، مانند پردنیزون.

Source link

بیشتر بخوانید
بوی بد زیر بغل: علل، درمان، پیشگیری
۵/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

متخصص تغذیه و رژیم درمانی (PhD). ارائه دهنده رژیم های تخصصی آنلاین با خدمات ویژه