تفاوت لیزر تیتانیوم با لیزر الکساندریت


تفاوت لیزر تیتانیوم با لیزر الکساندریت

تفاوت لیزر تیتانیوم با لیزر الکساندریت

تفاوت لیزر تیتانیوم با لیزر الکساندریت

فروش دستگاه لیزر تیتانیوم که در بسیاری از جهات بسیاری با لیزر الکساندریت تفاوت دارد. هر چند هر دو لیزر جهت رفع موهای زائد مورد استفاده قرار می گیرند اما از لحاظ ویژگی و مزایا متفاوت هستند. با این حال بد نیست یادآور شویم که تیتانیوم و الکساندریت دو نمونه از بهترین و پیشرفته ترین لیزرهای مورد استفاده در جهان هستند. از آنجا که هدف از تحریر این مقاله بیان تفاوت های این دو لیزر و شناخت هر چه بیشتر تیتانیوم است سعی می کنیم به ویژگی های بارز این دو لیزر بپردازیم.

لیزر تیتانیوم چیست؟

قیمت لیزر موهای زائد تیتانیوم یکی از لیزر هایی است که توسط شرکت الما طراحی و ساخته شده است. کاربرد اصلی این لیزر در جهت رفع کامل و دائمی موهای زائد در نواحی مختلف بدن است. لازم به ذکر است که این لیزر از محبوبیت بسیاری در کشور ما برخوردار است. زیرا از سازگاری بیشتری نسبت به سایر لیزرها بخصوص لیزر الکساندرایت با پوست بدن ما ایرانیان برخوردار است.

ساختار این لیزر

طراحی و ساختار بی نظیر لیزر تیتانیوم باعث اثربخشی و کارایی بالای آن شده است. زیرا در ساختار این لیزر از برترین و پیشرفته ترین فناوری ها و تکنولوژی های روز دنیا استفاده شده است. این لیزر حاوی سه طول موج متفاوت است که از اشعه مادون قرمز تشکیل شده اند. طول موج های لیزر مزبور از قدرت بالایی برخوردار بوده و قادرند به عمیق ترین لایه های پوست نفوذ کنند. طول موج های موجود در تیتانیوم الکس با ۷۵۵ نانومتر، دایود ۸۱۰ نانومتر و ان دی یاگ با ۱۰۶۰ نانومتر می باشند.

ویژگی های لیزر الکساندرایت

لیزر الکساندرایت در کنار لیزر تیتانیوم جزء برترین لیزر هایی هستند که در اکثر کشورهای جهان مورد استفاده قرار می گیرند. مهم ترین ویژگی لیزر الکساندرایت که اصلی ترین تفاوت میان آن با تیتانیوم به شمار می آید غیر تماسی بودن آن است. به این معنی که طول موج های لیزر از دور بر پوست تابانده می شوند. مشخصه دیگری که برای لیزر الکساندرایت مطرح است برخورداری آن از تنها یک طول موج است. تنها طول موج موجود در این لیزر طول موج الکس با قدرت ۷۵۵ نانو متر است.

به همین دلیل است که بسیاری از افراد لیزر تیتانیوم را بر الکساندریت ترجیح می دهند و ان را بهتر از الکساندریت می دانند. با توجه به طول موج به کار گرفته شده در لیزر الکساندریت از آن بیشتر برای افرادی با طیف رنگی پوست روشن استفاده می شود.

قیمت لیزر تیتانیوم

لیزر تیتانیوم از کارایی بالا و مثبتی برخوردار است. به نحوی که افراد استفاده کننده بهترین نتیجه را از آن دریافت می کنند. بنابراین با توجه به کارایی و قابلیت های منحصر به فرد این لیزر قیمت آن مناسب و مقرون به صرفه است. به طور خاص می توان هزینه این نوع لیزر را به نسبت لیزر الکساندرایت بسیار ناچیز دانست. زیرا لیزر الکساندرایت با برخورداری از امکانات و قابلیت های اندک دارای قیمت بالایی است.

مهم ترین قابلیت لیزر تیتانیوم نسبت به لیزر الکساندرایت

لیزر تیتانیوم از جهات بسیاری نسبت به لیزر الکساندرایت سر تر است. در واقع مهم ترین و اصلی ترین قابلیت این لیزر نسبت به لیزر الکساندرایت سیستم خنک کنندگی آن است. این قابلیت بعد از تعداد و قدرت طول موج های موجود در تیتانیوم مهم ترین مزیت ان نسبت به الکساندرایت به شمار می آید. وجود این سیستم باعث می شود تا محل تحت لیزر تا ۲۰ درجه خنک شود. در نتیجه افراد هیچ گونه درد و سوزشی در بدن خود احساس نکنند.

لیزر تیتانیوم بهتر است یا لیزر الکساندرایت

با بیان ویژگی های لیزر تیتانیوم و لیزر الکساندریت حتما متوجه شده اید که کدام یک از این دو لیزر بهتر و کارآمدتر است. با این وجود اگر بخواهیم یکی از این دو لیزر محبوب و متداول را معرفی کنیم بهتر است ابتدا چند نکته مهم را مد نظر قرار دهیم. اول این که تیتانیوم را می توان برای انواع پوست ها و موها استفاده کرد. در حالی که الکساندریت با همه قابلیت هایی که دارد تنها جهت استفاده افراد با پوست روشن مناسب است. این امر باعث شده تا افرادی که دارای پوست تیره هستند نتیجه مطلوبی از این دستگاه دریافت نکنند.

همچنین قدرت از بین برندگی موی زائد در لیزر تیتانیوم  و حتی خرید دستگاه لیزر الکس دایود به مراتب بیشتر بوده و از سرعت بالاتری برخوردار است. در نتیجه طول درمان در آن کوتاه تر است و مراجعه کنندگان در مدت کوتاهی به نتیجه دلخواه خود می رسند. در کنار هم قرار گرفتن تمامی این موارد سبب صرفه جویی در هزینه های مربوط به لیزر موی زائد شده و افراد با پرداخت هزینه اندک می توانند برای همیشه از شر موهای زائد خود رها می شوند.

مکانیزم عمل این لیزر

عملکرد لیزر تیتانیوم به این شکل است که با تماس هندپیس بر روی بدن فرد پرتوهای نورانی لیزر یا طول موج های در نظر گرفته شده بر پوست تابیده می شوند. سپس در سطح پوست ایجاد گرما می کند. بعد از تولید گرما سیستم خنک کننده لیزر به کار می افتد و پوست بدن افراد را کاملا خنک می کند. این کار باعث می شود تا پالس های ایجاد شده بدون وارد کردن کوچکترین صدمه و آسیبی به پوست به لایه های عمیق آن سرایت کنند. بعد از نفوذ لیزر به لایه های مختلف پوست فولیکول های مو شناسایی شده و تحت تاثیر قرار داده می شوند. بعد از این مرحله فرایند تضعیف و ریزش مو آغاز می شود. در نتیجه بعد از چندین جلسه استفاده از لیزر موهای زائد برای همیشه ریشه کن می شوند.

امنیت بالای لیزر تیتانیوم

با در نظر گرفتن عملکرد بی نظیر و هدفمند لیزر تیتانیوم می توان آن را ایمن ترین و بی خطر ترین لیزر در تمام دنیا دانست. زیرا از بین بردن موهای زائد به کمک این لیزر عوارض جانبی محسوسی به دنبال ندارد. همچنین افراد بعد از انجام لیزر هیچ حس ناراحت کننده ای در بدن خود احساس نمی کنند. لازم به توضیح است که گاهی افراد دارای پوست حساس ممکن است بعد از استفاده از این لیزر در محل تحت درمان شاهد اندکی قرمزی و التهاب باشند. این علائم علائمی جدی نبوده و در کمتر از چند ساعت به کلی رفع می شوند. همچنین برای درمان این عوارض نیازی به استفاده از داروی خاصی نیست.

سخن پایانی: همانطور که مشاهده کردید لیزر تیتانیوم از تفاوت ها و برتری های خاصی نسبت به لیزر الکساندرایت برخوردار است. در این صورت می توان با اطمینان از آن به عنوان بهترین لیزر نام برد. اما این به معنی غیر مناسب و کارآمد نبودن لیزر الکساندرایت نیست. بلکه می توان با در نظر گرفتن قابلیت ها از آن در موارد خاص استفاده کرد.

  آقای سایله: ۰۹۱۲۷۷۱۶۲۵۷

آقای دوستی: ۰۹۱۲۷۲۴۱۸۷۱

دیدگاهتان را بنویسید

7 دیدگاه دربارهٔ «تفاوت لیزر تیتانیوم با لیزر الکساندریت;

 1. من که دوازده جلسه با الکساندرایت لیزر کردم اما نتیجه نگرفتم. پوستمم روشنه ولی موها مشکی و ضخیم

  پاسخ
 2. دستگاه لیزر تیتانیوم ۱۲۰۰ وات قیمت: ۲۵۰,۰۰۰,۰۰۰ تومان اقساط ۱۶ ماهه تماس ۲۰۲۲.
  دستگاه لیزر تیتانیوم ۱۶۰۰ وات قیمت: ۲۸۰,۰۰۰,۰۰۰ تومان اقساط ۱۶ ماهه تماس
  دستگاه لیزر تیتانیوم ۲۰۰۰ وات قیمت: ۳۰۵,۰۰۰,۰۰۰ تومان ۲ هندپیس اقساط ۱۶ ماهه تماس ۲۰۲۳.

  پاسخ
 3. خواهشن براینکه قصددارید دستگاه لیزرتیتانیوم خودرابه فروش برسانید دستگاه دیگر رو تخریب نکنید صخبت های شما صرفاجنبه تبلیغاتی داشت تاواقعیت..فقط قابلیت های دستگاه های خودرا به نمایش گذاشتید

  پاسخ