تقویت رشد مو و جلوگیری از ریزش مو

بهترین راه کار برای جلوگیری از ریزش مو این است که تمام تلاش خود را برای حفظ موهای سالم و رشد خوب مو انجام دهید. در این مقاله با انجام برخی از این کارها و روش های مراقبتی که می توانید برای بهبود سلامت موهای خود انجام دهید آشنا شوید.

گاهی اوقات، ریزش مو به دلیل عواملی است که خارج از کنترل شما هستند، مانند مشکلات هورمونی، ژنتیک یا بیماری. اما در مواقع دیگر، موهای شما ممکن است شکننده، آسیب دیده و مستعد شکستن شوند که منجر به ریزش موی قابل مشاهده شود. ممکن است بتوانید با انجام اقداماتی برای حفظ سلامت مو و پوست سر خود از برخی از ریزش مو و آسیب جلوگیری کنید، مانند مصرف مکمل های غذایی، تغییر رژیم مراقبت از مو.مدل موی خود را تغییر دهید

برخی از لوازم جانبی مو از جمله کلیپس یا گیره ها و کش مو، وقتی برای محکم نگه داشتن موهای شما استفاده می شوند، می توانند باعث شکنندگی بیشتر مو شوند. انواع مدل مو شامل دم اسبی تنگ، کورنرو یا بافته نیز می تواند روی موهای شما اختلال ایجاد کند و باعث شکستن و نازک شدن آن شود. برای داشتن موهایی سالم، متخصصان توصیه می کنند استفاده از لوازم جانبی مو را به حداقل برسانید و به طور مداوم از مدل موهایی که موهایتان را می کشد استفاده نکنید. و هنگامی که از لوازم جانبی مو استفاده می کنید، به جای کش های لاستیکی، گیره های مو با انتهای توپی، گیره هایی با لایه های لاستیکی و کش های موی پارچه ای را انتخاب کنید.

آهن بیشتری مصرف کنید

چنانچه در رژیم غذایی شما آهن کافی نداشته باشد ، ممکن است باعث ریزش موهایتان شود. پزشک شما می تواند این موضوع را با آزمایش خون بررسی کند. اگر کمبود آهن دارید، یک راه حل آسان برای کمک به جلوگیری از ریزش مو، افزایش مقدار آهن رژیمی است که مصرف می کنید. منابع خوب آهن عبارتند از: گوشت اندام، صدف، صدف، غلات غنی شده با آهن، لوبیا، دانه کدو تنبل و اسفناج. اما بدون مشورت با پزشک خود مکمل آهن مصرف نکنید – آهن بیش از حد می تواند مضر باشد.

برای داشتن موهایی سالم، براشینگ را محدود کنید

نظافت و انجام بیش از حد موها مانند برس زدن می تواند به موهای شما آسیب برساند و باعث شکستن آن شود. اگر بیش از حد موهایتان را برس می زنید و موهایتان نازک یا پشمالو به نظر می رسد، سعی کنید میزان برس زدن موهایتان را محدود کنید. اغلب، بهترین راه برای بهبود سلامت موهایتان این است که تا حد امکان آنها را به حال خود رها کنید.

پروتئین بیشتری بخورید

برای تقویت رشد مو وداشتن موهای سالم، بدن شما باید پروتئین کافی را از غذاهایی که می خورید دریافت کند. اگر پروتئین کافی در رژیم غذایی خود دریافت نکنید، می تواند چرخه زندگی موهای شما را مختل کند و باعث شود که در عرض دو تا سه ماه شروع به ریزش کنند. با مصرف بیشتر گوشت، تخم مرغ، ماهی، آجیل، دانه ها و لوبیا، میزان پروتئین دریافتی در رژیم غذایی خود را افزایش دهید.

درمان ریزش مو با شامپو

در حال حاضر شامپو از برند های مختلفی مناسب برای ریزش مو در بازار موجود است که هر کدام مزایا و سطح قیمتی خاص خود را دارند. شامپوها و فوم های حاوی ماینوکسیدیل و کافئین این روزها محبوبیت بیشتری دارند.

ماینوکسیدیل (Minoxidil) یکی از مهم ترین ترکیباتی است که از دیرباز به عنوان یکی از راه های درمان یا کنترل ریزش مو مورد استفاده قرار گرفته است. بسیاری از شامپوهایی که این روزها به عنوان گیاهی به فروش می رسند حاوی این ماده موثر هستند. شامپوهایی که حاوی ۲ تا ۵ درصد ماینوکسیدیل هستند ریزش مو را کاهش می دهند و تا حدی می توانند موجب رشد مجدد مو شوند.

در واقع ممکن است ۱۰۰% نتایجی که برای یک شامپو تبلیغ می شود را در عمل تجربه نکنید، اما استفاده از یک شامپوی بی کیفیت و نامناسب قطعا به مو و پوست سر شما آسیب می رساند! بنابراین بسیار مهم است که نوع بدن خود را بشناسید، عواملی که باعث ریزش مو یا شوره سر در شما می شود را بشناسید و به دنبال درمان آنها باشید و سپس از شامپوی مناسب به عنوان یک درمان دارویی برای بهبود بیشتر استفاده کنید. . .

۵/۵ - (۱ امتیاز)
بیشتر بخوانید
نیش ساس: آنچه باید بدانید
دیدگاهتان را بنویسید