جنس زدایی نوعی از تمایلات جنسی است. افراد غیرجنسگرا تنها پس از ایجاد یک پیوند عاطفی یا ارتباط قوی، تمایل جنسی را احساس می کنند.

برای اطلاعات بیشتر در مورد اینکه دمیجنس گرا چیست و چگونه دسیسکسوال با سایر گرایش های جنسی متفاوت است، به خواندن ادامه دهید. ما همچنین پاسخ برخی از سوالات متداول دیگر در این زمینه را ارائه می دهیم.

جنس گرایی چیست؟

برخی از افراد فقط نسبت به کسانی که پیوند شخصی قوی با آنها ایجاد کرده اند، جاذبه جنسی احساس می کنند. اگر اینطور باشد، فرد به عنوان غیرجنسی شناخته می شود.

با توجه به مرکز منابع ضدجنس‌گرایی، فردی که دسی‌جنس‌گرا است، کشش جنسی و تمایل به شرکت در فعالیت‌های جنسی را احساس می‌کند. بسیار نادرتر نسبت به جمعیت عمومی است.

جنس زدایی: چه باید بدانیم

به عنوان مثال، بیشتر مردم می توانند از نظر جنسی به افراد تصادفی که آنها را در جمع یا در محل کار یا مدرسه ملاقات می کنند، جذب شوند. در برخی موارد، این صرفاً بر اساس جاذبه فیزیکی است و از دیدن صرفاً فرد ناشی می شود.

در مقابل، یک دسی‌جنس‌گرا تنها زمانی که فرصت ایجاد پیوند عاطفی قوی با او را داشته باشد، نسبت به یک فرد جذابیت جنسی احساس می‌کند. اگر آنها نسبت به شخصی احساس کشش جنسی داشته باشند، ممکن است فعالیت جنسی با او را انتخاب کنند، اما این میل اغلب ضعیف تر است. در برخی موارد، علیرغم ارتباط عاطفی، ممکن است هرگز ایجاد نشود.

به عبارت دیگر، پیوند عاطفی تضمین نمی کند که فرد هیچ گونه میل جنسی داشته باشد، بلکه لازم است حتی فعالیت جنسی را در نظر بگیرد.

پیوند عاطفی که یک فرد غیرجنسگرا احساس می کند لزوماً نیازی به تمایل عاشقانه ندارد. این پیوند می تواند به دلیل رابطه نزدیک و در غیر این صورت افلاطونی با شخص دیگری باشد.

بیشتر بخوانید
10 مکمل برای کمک به باروری

مدت زمانی که طول می کشد تا این پیوند عاطفی ایجاد شود می تواند از فردی به فرد دیگر بسیار متفاوت باشد. برای برخی از افراد غیرجنسی، موقعیت‌های خاصی – مانند به اشتراک گذاشتن یک تجربه کوتاه مدت با کسی – می‌تواند باعث شروع سریع یک پیوند شود. برای دیگران، توسعه پیوند ممکن است سالها طول بکشد.

در هر صورت، یک پیوند تضمین نمی‌کند که فرد جذابیت جنسی را احساس کند، و حتی اگر احساس کند، لزوماً به این معنی نیست که به آن عمل می‌کند.

هویت های جنسی

چندین هویت جنسی دیگر شباهت هایی با جنسیت زدایی دارند، اما برخی تفاوت های کلیدی وجود دارد.

غیرجنسی

فردی که خود را غیرجنسی معرفی می کند، جاذبه جنسی را تجربه نمی کند، اما ممکن است در فعالیت جنسی، چه به عنوان خودارضایی یا با شریک زندگی، شرکت کند.

طیف غیرجنسی شامل افرادی است که جاذبه جنسی کمی دارند یا اصلاً جذابیت جنسی ندارند و درجات جذابیت در طیف متفاوت است. بر اساس مرکز منابع غیرجنسی، این طیف در یک طرف دارای غیرجنسیت و در طرف دیگر غیرجنسیت است.

دسمکشوالی در وسط این طیف قرار می گیرد، زیرا یک فرد غیرجنس گرا تمایل جنسی بسیار کمی نسبت به دیگران احساس می کند. تفاوت اصلی این است که افراد غیرجنسگرا پس از ایجاد پیوند عاطفی با شخص دیگری می توانند جذب جنسی و تمایل به داشتن رابطه جنسی را احساس کنند.

اطلاعات بیشتر در مورد غیرجنسی را اینجا بخوانید.

خاکستری-جنس گرایی

خاکستری-a یا غیرجنسی خاکستری، مانند دگرجنس گرایی، در طیف غیرجنسی قرار دارد. با این حال، برخلاف دجنس‌گرایی، فردی که به‌عنوان خاکستری-آ شناسایی می‌شود، جاذبه‌های جنسی یا تمایل جنسی به ندرت یا با شدت کمتری را تجربه می‌کند.

بیشتر بخوانید
ناتوانی جنسی یا اختلال نعوظ بعد از جراحی پروستات

مطابق با خوشحالم، سازمانی که برای ترویج پذیرش و حقوق تراجنسیتی ها کار می کند، فردی که خاکستری است ممکن است به دلیل شرایط مختلف احساس کشش جنسی کند.

افرادی که با رنگ خاکستری شناسایی می شوند ممکن است:

  • به ندرت جذب جنسی را تجربه می کنید، اما گاهی اوقات اتفاق می افتد
  • جذب جنسی را تجربه کنید اما میل جنسی پایینی دارید
  • دلایل خاصی دارند که چرا به دیگران علاقه دارند و از رابطه جنسی با آنها لذت می برند

در حالی که افراد خاکستری غیرجنس گرا و غیرجنس گرا هر دو به ندرت جاذبه جنسی را تجربه می کنند، تفاوت اصلی در اینجا این است که افراد غیرجنسی خاکستری لزوماً نیازی به پیوند عاطفی برای احساس کشش جنسی ندارند.

Gray-a یک گرایش جنسی بسیار فراگیر است، به این معنی که راه های زیادی وجود دارد که فرد می تواند خود را به عنوان gray-a شناسایی کند. بر اساس مرکز منابع غیرجنسی، یک فرد می تواند خاکستری-a را هر طور که بخواهد تعریف کند.

ساپیوسکسوالیسم

دمیسکشوالیت نیز از جهاتی شبیه به ساپیوسکسوالیت است. شباهت اصلی این است که فردی که به عنوان ساپیو معرفی می شود، تعداد محدودی از افراد ممکن است جذب آنها شوند، همانطور که یک فرد غیرجنسی نیز همینطور است.

با این حال، تفاوت اصلی این است که فردی که خود را ساپیوسکسوال معرفی می کند، جذب هوش یا ذهن طرف مقابل می شود. در اینجا، پیوند عاطفی عامل مهمی نیست.

بیشتر بخوانید
آیا می توان از ماست برای سلامت واژن استفاده کرد؟

نویسندگان اخیر مطالعه که بررسی کرد که آیا ضریب هوشی به طور خاص جذاب ترین ویژگی برای ساپیوسکسوال ها است یا خیر، به این نتیجه رسیدند که مهم ترین عامل نیست. با توجه به یافته‌های این مطالعه، به نظر می‌رسد که هوش ذهنی مهم‌تر از هوش عینی است، این همان چیزی است که یک تست IQ اندازه‌گیری می‌کند.

پانجنسگرایی

فردی که خود را پان‌جنس‌گرا معرفی می‌کند، می‌تواند جذب هر کسی شود، صرف نظر از جنسیت، گرایش جنسی، یا هویت جنسی.

میزان جذابیتی که آنها نسبت به افراد با هویت های جنسی متفاوت احساس می کنند ممکن است متفاوت باشد. به عبارت دیگر، فردی که خود را پان‌جنس‌گرا معرفی می‌کند، ممکن است از نظر جسمی بیشتر به زنان علاقه داشته باشد، اما همچنان متوجه می‌شود که از نظر جنسی به برخی از مردان نیز جذب می‌شود.

چرا دجنس گرایی به برچسب نیاز دارد؟

گذاشتن یک برچسب روی یک هویت جنسی خاص می تواند به افراد کمک کند احساس کنند که درگیر هستند و متوجه شوند که تنها نیستند. با انتخاب برچسب غیرجنس‌گرا، یک فرد می‌تواند به جامعه بزرگ‌تری از افرادی بپیوندد که خود را هم‌جنس‌گرا معرفی می‌کنند. انجام این کار ممکن است به آنها کمک کند احساس حمایت کنند، از دیگران حمایت کنند و پذیرفته شوند.

آیا افراد غیر جنسی میل جنسی دارند؟

اعمال جنسی و کشش جنسی موجودیت های جداگانه ای هستند.

فردی که خود را غیرجنسگرا معرفی می کند ممکن است نسبت به فردی که با او صمیمی است جذب جنسی کند، اما ممکن است میل جنسی بالایی نداشته باشد یا تمایلی به انجام فعالیت های جنسی با آن فرد نداشته باشد.

بیشتر بخوانید
چه چیزی باعث ترشحات قهوه ای قبل از پریود می شود؟

درست مانند سایر افراد، کسانی که خود را دسی‌جنس‌گرا می‌شناسند می‌توانند سطوح مختلفی از میل جنسی داشته باشند، اما به طور کلی، افراد غیرجنس‌گرا ظرفیت تمایل به رابطه جنسی را دارند.

آیا این طبیعی است که فقط پس از آشنایی با کسی تمایل به رابطه جنسی داشته باشیم؟

اکثر مردم می توانند در هر زمان معین، صرف نظر از ارتباط عاطفی یا میزان آشنایی، از نظر جنسی به چند فرد مختلف احساس جذب کنند. تمایل یک فرد برای داشتن رابطه جنسی با دیگران لزوماً محدود به کسانی نیست که به خوبی می شناسند.

اگرچه برخی از افراد ممکن است فقط در یک رابطه برقرار شده رابطه جنسی داشته باشند، برخی دیگر ممکن است تمایل به داشتن رابطه جنسی با فردی که به تازگی ملاقات کرده اند داشته باشند. هر دو رویکرد نسبت به رابطه جنسی کاملا طبیعی است.

خلاصه

فردی که خود را غیرجنس‌گرا می‌شناسد، تنها در صورتی احساسات جنسی نسبت به یک فرد ایجاد می‌کند که با او پیوند عاطفی نزدیکی داشته باشد.

این جذابیت جنسی لزوماً به این معنا نیست که فرد بخواهد با طرف مقابل درگیر فعالیت های جنسی شود.

دمیجنس گرایی بخشی از طیف غیرجنسی است، به این معنی که فردی که خود را غیرجنس گرا معرفی می کند، احتمالاً میل جنسی کمتر از حد متوسط ​​دارد. هنگامی که یک پیوند عاطفی یا رابطه ای شکل گرفت، یک فرد غیرجنسی ممکن است وارد روابط جنسی شود.

Source link