حالت تهوع بعد از صبحانه


وعده های غذایی پر چرب ممکن است باعث ایجاد حالت تهوع در هنگام صبحانه شود.

اعتبار تصویر:
dschnarrs/iStock/Getty Images

اگر هنگام صبحانه احساس تهوع می کنید، می تواند به دلیل غذا، زمان یا شرایط مرتبط باشد. احساس تهوع هر روز صبح برای مدت طولانی نیز ممکن است نشانه اولیه بارداری باشد. شما اغلب می توانید با کمی تغییر در وعده غذایی صبحگاهی و برنامه روزانه خود از حالت تهوع در صبحانه جلوگیری کنید. اگر حالت تهوع باعث استفراغ منظم، تب یا احساس ضعف و ناخوشی در شما می شود، با پزشک مشورت کنید.

“مهم ترین وعده غذایی روز” که بسیار مورد تحسین قرار می گیرد، صبحانه نیز در زمان حساسی برای سیستم گوارشی برخی افراد می آید. اگر سحر از خواب بیدار شوید و سعی کنید بلافاصله یک وعده غذایی بزرگ بخورید، ممکن است به خوبی روی شکمتان ننشیند. هضم غذا در شب کند می شود، بنابراین معده شما ممکن است صبح اول وقت برای خوردن مقدار زیادی غذا آماده نباشد. به طور مشابه، اگر شب قبل از خواب یک وعده غذایی بزرگ خورده باشید، حالت تهوع در صبحانه می تواند پیامد آن باشد.

بیشتر بخوانید
9 علامت و نشانه کمبود مس

غذاهای چرب، سرخ شده یا با طعم قوی در صبحانه می تواند دستور تهوع باشد. به عنوان مثال، بیکن با شربت و تخم مرغ حاوی مقدار زیادی قند، چربی و پروتئین است. اول صبح، این کار می تواند باعث ایجاد احساس بی قراری در شما شود. برای صبحانه غذاهای سبک و سالم را انتخاب کنید. این ممکن است به شما کمک کند حالت تهوع را کاهش دهید و از تغذیه مناسب برای آماده شدن برای روز کمک بگیرید. به عنوان مثال، غلات سبوس دار، ماست سبک، اسموتی میوه های تازه و منابع پروتئینی کم چرب مانند تخم مرغ آب پز یا نان تست گندم کامل با کره بادام زمینی را امتحان کنید.

بیشتر بخوانید
نحوه محاسبه کربوهیدرات خالص (نت)

اگر باردار هستید و هنگام صبحانه احساس تهوع می کنید، ممکن است حالت تهوع صبحگاهی داشته باشید. طبق خدمات بهداشتی در کلمبیا، این تا حدودی ۸۰ درصد از همه افراد باردار را تحت تاثیر قرار می دهد. این بیماری معمولا در اوایل سه ماهه اول شروع می شود و تا هفته شانزدهم ادامه دارد. این احتمالاً نتیجه تمام تغییرات هورمونی است که در بدن شما اتفاق می افتد. این امر هضم را کند می کند و تجزیه غذاهای غنی را دشوارتر می کند. ممکن است متوجه شوید که خوردن نان یا غلات ساده بهتر از یک صبحانه پخته شده تهوع شما را برطرف می کند.

بیشتر بخوانید
21 بهترین ایده برای میان وعده اگر دیابت دارید

برخی از داروها یا درمان ها عوارض جانبی مانند حالت تهوع و استفراغ به خصوص در اطراف غذا ایجاد می کنند. به عنوان مثال، برخی از درمان‌های سرطان مانند شیمی‌درمانی و پرتودرمانی باعث ایجاد علائم تهوع می‌شوند. زمانی که بوی غذای پخته شده را حس کنید، ممکن است در هنگام صبحانه بدتر شوند. سایر داروها مانند داروهای ضد افسردگی، شربت های سرفه یا مسکن ها نیز ممکن است باعث ایجاد حالت تهوع شوند. اگر حالت تهوع یک عارضه جانبی دارویی است، پزشک می تواند به شما هشدار دهد و در صورت وجود داروهای جایگزین را توصیه کند.

بیشتر بخوانید
درمان شپش با روغن درخت چای: آیا موثر است؟Source link

لطفاً به این مطلب امتیاز دهید. این‌کار به بهبود ارائه مطالب کمک خواهد کرد.
دیدگاهتان را بنویسید

متخصص تغذیه و رژیم درمانی (PhD). ارائه دهنده رژیم های تخصصی آنلاین با خدمات ویژه