خدمات پرستاری کودک ، بیمار و سالمند

چکیده :
هر فردی در هر سنی نیاز های مختص خود را دارد. سالمندان ما همان کسانی هستند که زندگی خود را وقف بزرگ کردن عزیزانشان کرده اند.حال که پا به سن گذاشته اند نوبت عزیزانشان است که محبت های آنان را کمی جبران کنند .با توجه به مشغله های روزمره ممکن است نتوانیم به این بزرگواران آنچنان که در حد نیازشان است رسیدگی کینم لذا نیازمند افرادی هستیم که بتوانند به آن ها عشق بورزند و درخواست هایشان را براورده سازند

مراقبت سالمند

درخواست استخدام مراقب کودک

امروزه با توجه به انواع مشغله‌ها و تغیر سبک زندگی، اکثر خانم‌ها در خارج از منزل به کار و فعالیت مشغول هستند و زمانی برای نگهداری از فرزندان خود در منزل ندارند به همین جهت ترجیح می‌دهند یک پرستار خوب برای کودک خود استخدام کنند. تمامی والدین بدنبال استخدام یک پرستار و یا مراقب کودک حرفه‌ای، دلسوز، باتجربه و دارای سطح دانش و آگاهی بالا هستند تا ساعاتی را که مجبور هستند در بیرون از خانه باشند، فردی مورد اعتماد از کودک دلبندشان نگهداری و مراقبت کند و در ضمن در راستا اهداف والدین کودک را تربیت کند و آموزش دهد.

مراقب کودک، شخصی است که در غیاب خانواده، با حضور در خانه، از کودک مراقبت کرده و ه

مچنین، به امور شخصی کودک، کارهای روزمره خانه و آموزش مهارت ها و توانایی ها به کودک، رسیدگی می‌کند. مراقب کودک به سه دسته کودکیار، مادریار و روانشناس کودک تقسیم می‌شود. شما می‌توانید با توجه به نیاز کودک خود، پرستار مناسب را انتخاب کنید.

وظایف مراقب کودک چیست؟

  • منظم

مراقب کودک باید فردی دقیق و منظم باشد، او باید یک برنامه کاری مشخص داشته باشد و به آن عمل کند. مثلاً در ساعاتی خاص به کودک غذا بدهد

  • متعهد و مسئولیت‌پذیر

در ساعت مقرر در محل کار حاضر باشد، به مسئولیت‌های خود آگاه باشد و دلسوزانه تمام آن را به به

ترین نحو ممکن اجرا کند. بطور مثال در تهیه غذای کودک، کمک کردن به او در انجام تکالیف مدرسه، بازی و آموزش او کوشا باشد.

  • مرتب بودن

پرستار کودک باید در مرتب کردن وضع ظاهری کودکان و مکان زندگی آنان فردی تلاشگر باشد.

ویژگی موسسات اعزام پرستار چیست؟

جهت استخدام پرستار برای کودک، سالمند و یا فرد مد نظر خودتان حتماً به مراکز پرستاری که دارای تائیدیه وزارت بهداشت و مجوز رسمی در زمینه پرستاری و نگهداری هستند، مراجعه کنید. رزومه پرستاران را مطالعه کرده و از میزان مهارت و سوابق کاری آن‌ها مطلع شوید. از هر مرکزی که درخواست اعزام پرستار داشتید، می‌باید این درخواست به شکل کتبی برای شما ارسال شود و پس از بررسی، اگر مورد تائیدتان بود امضا شود. از ویژگی‌های مهم یک پرستار خوب می‌توان به متعهد بودن بکار، دلسوز، صبور و وقت شناس بودن اشاره کرد.

خدمات پرستاری سالمند

امروزه، با توجه به زندگی پرمشغله و مسافت‌های طولانی، دیگر امکان مراقبت شخصی از عزیزان مسن، برای بسیاری از ما وجود ندارد. با توجه به موارد ذکر شده و حساسیت‌های خاص در دوران سالمندی، امروزه نیاز به پرستاری سالمند در منزل، به طور گسترده تشخیص داده شده است.

در مقایسه با سایر گروه‌های سنی، سالمندان به دلیل بیماری‌های مزمن و ناتوانی در انجام کارهای شخصی، به خدمات مراقبتی بیشتری نیاز دارند. پرستاری از سالمندان در منزل، با بهره‌گیری از خدمات پرستاری سالمند و با حفظ کرامات و ارزش سالمند، امری حیاتی بوده و باید مورد‌توجه قرار بگیرد. نکته مهم در مقوله پرستاری سالمند، بحث اعتماد، هزینه و مهارت شخص است. از آنجایی که نیاز به پرستاری برای سالمندان بسیار جدی و پراهمیت است مجموعه نیکوکاران سلامت بهترین شرایط را برای شما فراهم می‌کند تا بهترین انتخاب را برای سالمند خود داشته باشید.

وظایف پرستار سالمند

  • مسئولیت‌پذیر

اهمیت دادن به برنامه غذایی، ورزشی و دارویی سالمند

  • منظم

اگر سالمند بیمار است، لازم است تا پرستار بصورت منظم و مرتب به تعویض سوند، پانسمان و… اقدام کند.

  • صبور و محتاط

با آرامش و دقت بالا به سلامتی سالمند اهمیت دهد و وضعیت جسمانی او از نظر قند خون، فشار، ضربان قلب و… را چک کند.

  • همراه و یاور

همراه بودن با سالمند و وقت گذراندن با او تا احساس تنهایی و افسردگی نکند. برای ایجاد حس مثبت در سالمند، پرستار می‌تواند در ورزش، پیاده‌روی، بازی‌های فکری و… سالمند را همراهی کند.

  • توانایی اجرای کمک‌های اولیه

در معقوله پرستاری سالمند، بدلیل بالا بودن سن و وضع جسمانی فرد سالمند، می‌بایست پرستار دانشی از کمک‌های اولیه داشته باشد.

چگونه یک مراقب سالمند مناسب انتخاب کنیم؟

بسیاری از افراد مسن، به دلیل اختلالات جسمی، بیماری‌های مختلف یا مشکلات سلامت روانی، نیاز به مراقبت همیشگی دارند. مراقب سالمند، شخصی است که وظیفه‌ی مراقبت از سالمندان در منزل، نظافت، شست‌و‌شو، مدیریت دارو‌های سالمند و سایر وظایف را بر عهده دارد؛ چرا که امروزه، مراقبت از سالمندان در منزل، برای افراد شاغل و ناتوان، به چالشی اساسی، تبدیل شده است.

برای انتخاب درست و مناسب پرستار برای سالمند خود ابتدا تمامی نیازهای سالمند خود را در نظر بگیرید و بدانید از

مراقب سالمند خود چه توقعاتی را دارید، مجموعه نیکوکاران سلامت با توجه به خواسته شما، بهترین مراقب سالمند را در اختیارتان خواهد گذاشت. چند نفر از طرف مجموعه به شما پیشنهاد می‌شوند و شما با آن‌ها ملاقات و مصاحبه خواهید کرد و آن فردی که بیشترین ویژگی مد نظر شما را دارا بود می‌توانید انتخاب کنید. همچنین با مشاهده سوابق و مهارت‌های مراقب سالمند می‌توانید او را ارزیابی کنید. برای جلب اعتماد هر چه بیشتر شما عزیزان، تمامی پرستارانی که از طرف مجموعه، پیشنهاد می‌شوند دارای گواهی عدم سوء پیشینه و عدم اعتیاد می‌باشند.

هزینه استخدام پرستار در منزل چقدر است؟

هزینه پرستار برای تمامی موارد یکسان نیست و به چند فاکتور بستگی دارد. از جمله: تعداد روزها، تعداد ساعات و نوع خدماتی که ارائه می‌شود متفاوت است. برای مثال آیا پرستاری از فردی بیمار است، یا سالم؟ توان انجام کارهای شخصی خود را دارد یا خیر؟ علاوه بر پرستاری وظایفی همچون پخت غذا، نظافت و… را دارد؟ تمامی این موارد بر هزینه استخدام پرستار تاث

یرگزار است. جهت کسب اطلاعات دقیق می‌توانید با شماره ۷۷۱۳۵۸۹۰-۷۷۲۴۰۷۷۲ تماس حاصل فرمائید.

خدمات پرستاری با نیکوکاران سلامت

مجموعه نیکوکاران سلامت با سال‌ها تجربه و در اختیار داشتن کادری مجرب از پرستاران آموزش متخصص آماده خدمت‌رسانی در زمینه پرستاری و مراقبت از سالمندان، کودکان و بیماران در تهران و شهرهای اطراف بصورت شبانه‌روزی می‌باشند.

بدلیل حساسیت‌های مراقبتی از قشر سالمند، کودک و بیمار، تمامی پرستاران مجموعه نیکوکاران سلامت از افرادی دلسوز، صبور، گزینش شده، با مهارت و تجربه بالا گردآوری شده‌اند و مجموعه بصورت مستمر بر روند کار ایشان نظارت دارد.جهت کسب اطلاعات بیشتر به وب‌سایت مجمموعه به نشانی nikookaransalamat.com مراجعه فرمائید.

۴.۸/۵ - (۲۲ امتیاز)
بیشتر بخوانید
بیماری های رایج سالمندی و راه های جلوگیری از آنها
دیدگاهتان را بنویسید