خودارضایی و اندازه آلت تناسلی:با هم ارتباطی دارند؟

اندازه آلت تناسلی می تواند در برخی افراد باعث نگرانی شود. داشتن آلت تناسلی کوچک ممکن است بر اعتماد به نفس فرد تأثیر بگذارد و منجر به احساس اضطراب شود. یکی از افسانه های بسیاری که در مورد خودارضایی وجود دارد این است که می تواند آلت تناسلی فرد را بزرگتر یا کوچکتر کند.

با این حال، این افسانه ها می توانند اضطراب را در افرادی که قبلاً با اندازه آلت تناسلی خود مشکل دارند، تشدید کند. چندین افسانه دیگر نشان می دهد که خودارضایی می تواند منجر به اثرات نامطلوب بر جنبه های مختلف سلامت شود.

به خواندن ادامه دهید تا در مورد رابطه بین خودارضایی و اندازه آلت تناسلی، سایر عواملی که ممکن است بر اندازه آلت تناسلی تاثیر می‌گذارند و افسانه‌های مربوط به خودارضایی بیشتر بدانید.

آیا خودارضایی آلت تناسلی را بزرگتر یا کوچکتر می کند؟

اندازه آلت تناسلی یک فرد عمدتاً توسط ژنتیک تعیین می شود.

هیچ مدرک علمی وجود ندارد که نشان دهد خودارضایی اثر دائمی بر اندازه آلت تناسلی دارد. خودارضایی منجر به نعوظ می شود که اندازه آلت تناسلی را افزایش می دهد، اما این فقط موقتی است. آلت تناسلی پس از انزال به اندازه طبیعی باز می گردد.

خودارضایی و اندازه آلت تناسلی: پیوند چیست؟

اندازه آلت تناسلی بیشتر نتیجه تأثیرات ژنتیکی است. آلت تناسلی در دوران بلوغ و گاهی تا چند سال بعد رشد می کند. برای اکثر افراد، رشد آلت تناسلی در سنین ۱۸ یا ۱۹ سالگی متوقف می شود.

بیشتر بخوانید
آیا داشتن بیضه با اندازه های متفاوت طبیعی است؟

تستوسترون یک هورمون ضروری برای عملکرد و رشد جنسی است. در دوران بلوغ، سطح تستوسترون افزایش می یابد و ممکن است به رشد آلت تناسلی کمک کند.

سطح تستوسترون نیز در طول خودارضایی متفاوت است. با این حال، این تغییرات حداقل هستند و هیچ تاثیر طولانی مدتی ندارند. سطح تستوسترون بلافاصله پس از انزال به حالت عادی باز می گردد.

از آنجایی که هم رشد آلت تناسلی و هم خودارضایی با سطح تستوسترون ارتباط دارند، این می تواند این تصور غلط را توضیح دهد که خودارضایی بر اندازه آلت تناسلی تأثیر می گذارد. اما این همه چیز است – یک افسانه و تصور اشتباه.

چه عواملی می تواند بر اندازه آلت تناسلی تأثیر بگذارد؟

بسیاری از شرکت ها لوسیون ها، پمادها و سایر محصولات را برای افزایش سایز آلت تناسلی می فروشند. با این حال، شواهد کمی برای حمایت از این محصولات وجود دارد.

مرور در سال ۲۰۱۹، ۲۱ روش مختلف برای افزایش اندازه آلت تناسلی در بیش از ۱۰۰۰ مرد ارزیابی شد. این مطالعه شامل گزینه های جراحی و غیر جراحی بود. آنها دریافتند که شواهد کمی با کیفیت بالا وجود دارد که ثابت کند این روش ها کارآمد هستند.

بیشتر بخوانید
تستوسترون و قلب شما

جراحی آلت تناسلی می تواند طول یا دور آلت تناسلی را افزایش دهد. این معمولا شامل برداشتن چربی یا سایر بافت‌ها از قسمت‌های مختلف بدن و وارد کردن آنها به آلت تناسلی است. نتایج این جراحی ها متفاوت است و می تواند منجر به عوارضی مانند اختلال عملکرد جنسی شود.

اطلاعات بیشتر در مورد جراحی بزرگ کردن آلت تناسلی را اینجا بخوانید.

در حالی که افزایش اندازه آلت تناسلی دشوار است، ممکن است آلت تناسلی را بزرگتر نشان دهید:

  • کاهش وزن
  • تراشیدن موهای ناحیه تناسلی
  • حفظ آمادگی جسمانی خوب

برخی از عوامل می تواند باعث کوچک شدن آلت تناسلی شود، مانند سرد بودن. با این حال، این اثرات دوباره فقط موقتی هستند.

همچنین روش های مختلفی برای درمان اختلال نعوظ وجود دارد. در برخی افراد، به دست آوردن مجدد توانایی نعوظ ممکن است احساس بزرگتر بودن آلت تناسلی را ایجاد کند. به عنوان مثال، پمپ های آلت تناسلی خون را به داخل آلت تناسلی می کشد و باعث تورم آن می شود. داروهایی مانند ویاگرا نیز می تواند کمک کننده باشد. ایده خوبی است که قبل از مصرف هر دارویی با یک پزشک یا متخصص مراقبت های بهداشتی صحبت کنید.

بیشتر بخوانید
راه های افزایش تستوسترون به طور طبیعی

سایر افسانه های رایج در مورد خودارضایی

بسیاری از افسانه ها در مورد اثرات خودارضایی به سطح تستوسترون مربوط می شود.

به عنوان مثال، یک تصور غلط نشان می دهد که خودارضایی رشد را در سایر مناطق در دوران بلوغ محدود می کند. با این حال، از آنجایی که تستوسترون نقش مهمی در رشد در سراسر بدن ایفا می کند و خودارضایی به طور موقت بر سطح تستوسترون تأثیر می گذارد، این می تواند منبع این افسانه باشد.

افسانه دیگر خودارضایی را با آکنه مرتبط می کند. مشخص نیست که چه چیزی باعث آکنه می شود، اما ممکن است به تغییرات هورمونی در دوران بلوغ مرتبط باشد.

درباره ارتباط بین خودارضایی و آکنه اینجا بیشتر بخوانید.

افسانه های دیگر خودارضایی را با تعداد اسپرم یا ناباروری و ناتوانی جنسی در زندگی بعدی مرتبط می دانند.

باز هم، شواهد قابل اعتمادی برای حمایت از این ادعاها وجود ندارد. یک توضیح پزشکی برای ناباروری این است که ناشی از اختلال اسپرم است که ممکن است به دلایل زیر باشد:

  • ژنتیک
  • بیماری مزمن، مانند نارسایی کلیه
  • سیگار کشیدن
  • استفاده سنگین از الکل
  • برخی داروها مانند داروهای ضد افسردگی

خلاصه

خودارضایی تغییری در اندازه آلت تناسلی فرد ایجاد نمی کند. این عمدتاً ژنتیک است که اندازه آلت تناسلی را تعیین می کند.

بیشتر بخوانید
آلت تناسلی داغ: علل، علائم و آلت تناسلی در تابستان

با این حال، تستوسترون ممکن است بر رشد آلت تناسلی در دوران بلوغ تأثیر بگذارد، و از آنجا که خودارضایی باعث تغییرات موقتی در تستوسترون می‌شود، برخی از افراد ممکن است فکر کنند که خودارضایی بر اندازه آلت تناسلی تأثیر می‌گذارد.

در حالی که بسیاری از محصولات ادعا می کنند توانایی افزایش اندازه آلت تناسلی را دارند، شواهد با کیفیت بالا برای حمایت از این ادعاها وجود ندارد.

افسانه های بسیاری در مورد خودارضایی وجود دارد، از جمله اینکه باعث ناباروری و آکنه می شود. با این حال، شواهد علمی کمی پشت این ادعاها وجود دارد.

داشتن آلت تناسلی کوچک ممکن است باعث اضطراب و سایر مسائل روانی یا اجتماعی شود. افرادی که نگران اندازه آلت تناسلی خود هستند باید از استفاده از محصولاتی که ادعا می کنند اندازه آلت تناسلی خود را افزایش می دهند اجتناب کنند و از یک درمانگر کمک بگیرند یا با پزشک یا متخصص مراقبت های بهداشتی دیگر صحبت کنند.
Source 

دیدگاهتان را بنویسید

متخصص تغذیه و رژیم درمانی (PhD). ارائه دهنده رژیم های تخصصی آنلاین با خدمات ویژه