اگر در سمت چپ قفسه سینه درد دارید، اولین فکر شما ممکن است این باشد که دچار حمله قلبی شده اید. در حالی که درد قفسه سینه می تواند نشانه ای از مشکلات قلبی باشد، اما همیشه اینطور نیست.

به خواندن ادامه دهید تا در مورد علل درد در سمت چپ قفسه سینه، علائم همراه، پیشنهاداتی برای اقداماتی که می توانید برای رسیدگی به هر یک از آنها انجام دهید و سایر علائم شرایط تهدید کننده زندگی که باید مراقب آنها باشید، بیشتر بدانید.

علت درد قفسه سینه در سمت چپ چیست؟

شرایط متعددی می تواند باعث درد در سمت چپ قفسه سینه شود. آنها از خوش خیم تا تهدید کننده زندگی متغیر هستند.

اگر در مورد علت درد در سمت چپ قفسه سینه خود شک دارید، فوراً به دنبال خدمات فوریت های پزشکی باشید.

درد قفسه سینه چپ: 16 علت و زمان مراجعه به کمکhealthline.comhttps://www.healthline.com › سلامتی

در زیر برخی از آنها آورده شده است علل شایع درد قفسه سینه سمت چپ

 1. آنژین (درد قفسه سینه): این هست غالبا یکی از علائم بیماری عروق کرونر قلب است، اگرچه سایر بیماری های قلبی نیز ممکن است باعث آن شوند. درد و ناراحتی معمولاً شامل بازوی چپ، شانه چپ، سمت چپ گردن و سمت چپ فک شما می شود. همچنین ممکن است در پشت خود احساس ناراحتی کنید.
 2. حمله قلبی: برخی از حملات قلبی با درد خفیف قفسه سینه شروع می شود که به آرامی ایجاد می شود. آنها همچنین می توانند به طور ناگهانی و با درد شدید در سمت چپ یا مرکز قفسه سینه شروع شوند.
 3. میوکاردیت:این می تواند منجر به بیماری قلبی عروقی به دلیل التهاب در قلب شود. پزشکان اغلب نمی توانند علت را شناسایی کنند، اما زمانی که می توانند، علت معمولاً یک عفونت ویروسی است.
 4. کاردیومیوپاتی: این یک بیماری عضله قلب یا بزرگ شدن قلب است. ممکن است کاردیومیوپاتی بدون علائم وجود داشته باشد، اما همچنین می تواند باعث درد قفسه سینه شود.
 5. پریکاردیت: این می تواند باعث درد شدید در سمت چپ یا وسط قفسه سینه شود. همچنین ممکن است در یک یا هر دو شانه درد داشته باشید. ممکن است پریکاردیت را به دلیل عفونت، جراحی قلب، حمله قلبی، آسیب یا دارو تجربه کنید.
 6. وحشت زدگی: این می تواند به طور ناگهانی رخ دهد و در داخل به اوج خود می رسد ۱۰ دقیقه. به دلیل درد قفسه سینه، سفتی قفسه سینه و سایر علائم، حمله پانیک می تواند حمله قلبی را شبیه سازی کند.
 7. بیماری ریفلاکس معده (GERD): GERD می تواند باعث سوزش سر دل و ریفلاکس اسید معده شود. از جمله علائم، می تواند باعث احساس سوزش در قسمت بالای شکم و قفسه سینه شود.
 8. فتق هیاتال: این زمانی است که قسمت فوقانی معده از طریق عضله بزرگ بین شکم و قفسه سینه (دیافراگم) فشار می آورد. علائم می تواند شامل درد قفسه سینه باشد.
 9. مشکلات مری: این می تواند شامل اسپاسم عضلانی، ازوفاژیت یا پارگی مری باشد.
 10. آسیب عضلانی یا دیواره قفسه سینه: درد قفسه سینه می تواند ناشی از کشیده شدن، کشیدگی یا رگ به رگ شدن ماهیچه های قفسه سینه یا بین دنده ها باشد. اگر فکر می کنید استخوان شکسته اید، فوراً به پزشک مراجعه کنید. ممکن است حدودا طول بکشد ۱۰ هفته برای بهبود و حتی طولانی تر برای بهبود کامل. در این بین، باید از فعالیت های شدید خودداری کنید.
 11. فروپاشی ریه (پنوموتوراکس): این می تواند ناشی از بیماری یا ضربه به قفسه سینه باشد که منجر به درد ناگهانی و تیز در دو طرف قفسه سینه شود.
 12. ذات الریه: این می تواند باعث درد قفسه سینه تیز یا خنجر شود که با نفس عمیق یا سرفه بدتر می شود. اگر اخیراً به بیماری تنفسی مانند برونشیت یا آنفولانزا مبتلا شده اید، احتمال بیشتری وجود دارد.
 13. سرطان ریه: درد قفسه سینه می تواند از علائم سرطان ریه باشد. گفته می شود، علائم ممکن است در مراحل اولیه سرطان ریه ظاهر نشوند. به طور کلی، هر چه زودتر تشخیص و درمان را دریافت کنید، نتیجه بهتری خواهید داشت.
 14. فشار خون ریوی: این فشار خون بالا در ریه های شما است که می تواند باعث درد قفسه سینه، در کنار سایر علائم شود.
 15. آمبولی ریه (PE): این یک لخته خون در ریه های شما است که می تواند باعث درد ناگهانی و تیز قفسه سینه شود. این یک اورژانس پزشکی است که نیاز به درمان فوری دارد.
 16. تشریح آئورت: دیسکسیون آئورت زمانی اتفاق می‌افتد که فشار یا ضعف آئورت باعث شکافتن آن شود و منجر به نشت خون به سایر قسمت‌های بدن شود. این تهدید کننده زندگی است و نیاز به مراقبت فوری پزشکی دارد.
بیشتر بخوانید
آلوپاتیک چیست؟

چه زمانی باید نگران درد قفسه سینه چپ باشم؟

درد قفسه سینه یا به طور کلی سنگینی قفسه سینه یک نگرانی برای حمله قلبی یا سایر شرایط تهدید کننده زندگی است که هر دقیقه برای آن مهم است.

اگر شما یا فردی در نزدیکی شما دچار درد غیرقابل توضیح در سمت چپ یا عمومی قفسه سینه همراه با موارد زیر است، با ۹۱۱ یا خدمات اورژانس محلی تماس بگیرید:

بیشتر بخوانید
چرا همیشه حالت تهوع دارم؟

حمله قلبی

بر اساس CDCاکثر حملات قلبی شامل ناراحتی در قسمت میانی یا چپ قفسه سینه است که بیش از چند دقیقه طول می کشد. ناراحتی ممکن است از بین برود و سپس دوباره برگردد.

سایر علائم حمله قلبی می تواند شامل موارد زیر باشد:

 • سفت کردن، فشردن یا له کردن فشار در قفسه سینه شما
 • درد در بازوی چپ شما، اگرچه ممکن است در بازوی راست شما نیز رخ دهد
 • درد شدید در گردن، فک، کمر یا معده شما
 • تنگی نفس
 • دل درد، تهوع یا استفراغ
 • سبکی سر، ضعف یا سرگیجه

هم مردان و هم زنان ممکن است درد قفسه سینه و سایر علائم رایج را تجربه کنند، اما زنان نیز ممکن است خستگی، حالت تهوع و سبکی سر را تجربه کنند.

در این مقاله، برای اشاره به جنسیت شخصی که توسط کروموزوم‌هایشان تعیین می‌شود، از «مرد و زن» و در هنگام اشاره به جنسیت آن‌ها از «مرد و زن» استفاده می‌کنیم (مگر اینکه از منابعی با زبان غیر اختصاصی نقل‌قول کنیم).

جنسیت توسط کروموزوم ها تعیین می شود و جنسیت یک ساختار اجتماعی است که می تواند بین دوره های زمانی و فرهنگ متفاوت باشد. هر دوی این جنبه ها هم از نظر تاریخی و هم با اجماع علمی مدرن وجود دارند.

بیشتر بخوانید
آنچه در مورد بیماری تانژیر باید بدانید

آمبولی ریه

علاوه بر درد قفسه سینه، سایر موارد علائم PE ممکن است در بربگیرد:

 • کمر درد
 • سبکی سر
 • رنگ آبی به لب
 • تعرق مفرط
 • سرگیجه
 • سرفه کردن
 • تنگی نفس

تشریح آئورت

به غیر از درد قفسه سینه، دیسکسیون آئورت ممکن است باعث شود:

 • درد در فک، گردن، شکم یا شانه شما
 • احساس سرگیجه، ضعف، حالت تهوع یا ضعف
 • مشکل در تنفس
 • پوست لطیف

در نهایت، اگر فورا درمان نشود، می تواند به شوک هموراژیک ناشی از از دست دادن خون شدید تبدیل شود.

آیا برای درد قفسه سینه چپ باید به بیمارستان بروم؟

درد یا ناراحتی قفسه سینه یکی از علائم اولیه حمله قلبی است. اگر هر نوع درد قفسه سینه را تجربه می کنید، با ۹۱۱ تماس بگیرید و دستورالعمل های اعزام کننده را دنبال کنید.

اگر افراد دیگری در اطراف هستند، از آنها بخواهید تا زمانی که کارکنان خدمات فوریت های پزشکی (EMS) برسند، در کنار شما بمانند. تماس با ۹۱۱ معمولاً بهترین راه برای مراقبت‌های اورژانسی است زیرا کارکنان EMS می‌توانند افرادی را که ممکن است دچار حملات قلبی شده‌اند احیا کنند و آنها را سریع‌تر از یک دوست به بیمارستان منتقل کنند.

فورا مراقبت های پزشکی را دریافت کنید

اگر شما یا اطرافیانتان علائم حمله قلبی یا آمبولی ریه را تجربه کردید، فورا با اورژانس تماس بگیرید.

سوالات متداول

چگونه بفهمم درد قفسه سینه من جدی است؟

درد ناگهانی قفسه سینه یک علامت جدی است. اگر شما یا فردی در نزدیکی شما احساس درد، فشار یا سفت شدن قفسه سینه دارید، به خصوص اگر علائم دیگری نیز دارید، با ۹۱۱ تماس بگیرید.

چگونه متوجه می شوید که درد قفسه سینه شما عضلانی است یا قلبی؟

درد قلب و درد قفسه سینه عضلانی می توانند مشابه باشند، اما برخی از آنها وجود دارد تفاوت های کلیدی.

بیشتر بخوانید
خستگی: علل، تشخیص، درمان

درد قلب ممکن است بیشتر شبیه احساس سفتی یا فشار در قفسه سینه باشد. گاهی اوقات، یک درد شدید ممکن است به گردن، فک، بازوها و شانه های شما تابیده شود. همچنین ممکن است تنگی نفس، سرگیجه، تعریق، حالت تهوع و ضربان قلب نامنظم را تجربه کنید. وقتی نفس عمیق می کشید درد قلب تغییر نمی کند. اغلب اوقات، درد قلب با فعالیت یا فعالیت بدتر می شود.

درد قفسه سینه عضلانی که در نتیجه فشار یا استفاده بیش از حد رخ می دهد ممکن است تیز یا دردناک باشد. عضله ای که کشیده شده است نیز ممکن است در لمس حساس باشد و با حرکت یا سرفه احساس بدتری داشته باشد. اگر عضله کشیده شده در نزدیکی ریه‌ها باشد، تنفس عمیق نیز ممکن است باعث درد تیراندازی شود.

سه علت شایع درد قفسه سینه چیست؟

سه علت شایع درد قفسه سینه عبارتند از: آنژین صدری، بیماری عروق کرونر (CAD) و سوزش سر دل.

چگونه می توانم درد قفسه سینه سمت چپ را تسکین دهم؟

درمان درد سمت چپ قفسه سینه به علت آن بستگی دارد. شما احتمالاً می توانید موارد جزئی مانند سوزش سر دل را با داروهای بدون نسخه در بیشتر موارد درمان کنید. علل جدی تر نیاز به درمان پزشکی، حتی گاهی اوقات درمان اورژانسی یا جراحی دارد.

خلاصه

چندین بیماری علائم مشترکی دارند که شامل درد قفسه سینه می شود. اگر بدون هیچ دلیل مشخصی درد قفسه سینه دارید، با پزشک مشورت کنید تا بتوانید برای تشخیص شروع به کار کنید.

درد ناگهانی قفسه سینه همراه با علائمی مانند مشکلات تنفسی، فشار روی قفسه سینه و سرگیجه می‌تواند نشانه یک اورژانس تهدید کننده زندگی باشد. بلافاصله با ۹۱۱ تماس بگیرید.