درمان خانگی عفونت گوش

درمان‌های خانگی رایج برای عفونت گوش شامل همه چیز از روغن زیتون و پیاز گرفته تا سشوار است.آی استوک (۳)

عفونت گوش می تواند دردناک باشد. گاهی اوقات باعث درد مبهم می شوند. گاهی اوقات یک احساس سوزش شدید می آید و می رود. بیشتر اوقات، آنها چیزی برای نگرانی نیستند – به جز اینکه می خواهید درد متوقف شود.

در اینجا یک مرور کلی از رویکردهای سنتی برای درمان، به علاوه هر آنچه که باید در مورد درمان های خانگی بدانید، آورده شده است.

گزینه های امدادی رایج

طبیعی ترین درمان، عدم درمان یا رویکرد “انتظار مراقب” است. (۱)

پزشکان ممکن است این مسیر را برای موارد خفیف عفونت گوش میانی، که به عنوان اوتیت میانی حاد نیز شناخته می‌شود، طی کنند تا به سیستم ایمنی اجازه دهند تا به تنهایی و بدون کمک آنتی‌بیوتیک، با عفونت مقابله کند.

می گوید: «اغلب نیازی به دادن آنتی بیوتیک نداریم Sujana S. Chandrasekhar، MDبا ENT and Allergy Associates در شهر نیویورک. به طور کلی، او می گوید که پزشکان گوش، حلق و بینی حدود سه روز عفونت را زیر نظر خواهند داشت. اگر علائم باقی ماند یا بدتر شد، ممکن است زمان مصرف آنتی بیوتیک فرا رسیده باشد.

اوتیت میانی همراه با افیوژن (OME) به ویژه بدون آنتی بیوتیک یا سایر درمان ها از بین می رود. این عفونت های گوش نتیجه تجمع مایع در گوش میانی هستند و معمولا علائم کمی دارند. (۱)

بیشتر بخوانید
آنچه باید در مورد گوش درد بدانید

مسکن برای گوش درد

اگر شما یا فرزندتان عفونت را تجربه می‌کنید، احتمالاً می‌خواهید درد را سریع تسکین دهید.

برای تسکین سریع، پزشک شما همچنین ممکن است توصیه کند به مسکن‌های بدون نسخه، با یا بدون افزودن آنتی‌بیوتیک‌ها دست پیدا کنید.

استامینوفن (تیلنول) یا ایبوپروفن (ادویل) می تواند کمک کننده باشد، اگرچه همیشه می خواهید برای اطمینان با پزشک خود مشورت کنید. (۱)

داروهای خانگی برای درمان عفونت گوش

شاید شما طرفدار مسکن ها یا آنتی بیوتیک ها نباشید و بخواهید قرار گرفتن خود یا فرزندتان را با آنها محدود کنید.

دکتر چاندراسخار می‌گوید: «استفاده بیش از حد از آنتی‌بیوتیک‌ها در جامعه به طور کلی باعث این رشد باکتری‌هایی شده است که در حال حاضر به بسیاری از انواع آنتی‌بیوتیک‌ها مقاوم هستند، بنابراین ما سعی می‌کنیم [با تجویز نکردن بیش از حد] آن را به عقب برگردانیم».

با توجه به اینکه، گزینه های طبیعی و خانگی ممکن است مفید باشند. حداقل یک نفر از هر ۱۰ نفر مبتلا به گوش درد گزارش می دهد که قبل از مراجعه به پزشک، یک یا چند نوع داروی جایگزین را امتحان کرده است. ( ۲ )

با این حال، به خاطر داشته باشید که تحقیقاتی که از این درمان‌ها پشتیبانی می‌کنند کمیاب است، و همیشه ایده خوبی است که قبل از امتحان یک درمان جدید با پزشک خود مشورت کنید.

در اینجا شش گزینه در خانه وجود دارد که ممکن است کمی تسکین دهد:

  • یک کمپرس گرم یک پارچه شستشو را زیر آب گرم نگه دارید و آن را فشار دهید تا آب اضافی آزاد شود. سپس آن را روی گوش آلوده به مدت ۲۰ دقیقه یا بیشتر قرار دهید تا درد کاهش یابد. یک بطری آب گرم که روی گوش عفونی نگه داشته می شود نیز باید این کار را انجام دهد. ( ۳ و ۴ ) چاندراسخار می گوید: «مردم کمپرس گرم را صرفاً برای تسکین و از بین بردن التهاب انجام می دهند.
  • روغن زیتون گرم در گوش چاندراسخار می‌گوید هیچ مدرکی وجود ندارد که این کار را انجام دهد، اما می‌گوید تا زمانی که روغن زیتون داغ نیست و سوراخی در پرده گوش وجود ندارد، امتحان کنید اشکالی ندارد. او می‌گوید: «ممکن است آرام‌بخش باشد یا نه. “اگر پرده گوش متورم نباشد، [روغن زیتون] ممکن است هیچ آسیبی نداشته باشد.”
  • قطره گوش عصاره گیاهی قطره‌های حاوی آلیوم ساتیوم، گیاه گل همیشه بهار، گل همیشه بهار، هیپریکوم پرفوراتوم، اسطوخودوس و ویتامین E موجود در روغن زیتون می‌تواند به کودکان مبتلا به عفونت گوش میانی که نیاز به درمان فعال دارند (به جای اینکه منتظر کاهش درد باشند) کمک کند. زمان). یک مطالعه نشان داد که این قطره ها به اندازه قطره های تجویزی موثر هستند. (۲)
  • محلولی از قسمت‌های مساوی مالیدن الکل و سرکه استفاده از چند قطره از این محلول در گوش عفونی می‌تواند به افرادی که از عفونت‌های مکرر گوش شناگر (از نظر پزشکی به نام اوتیت خارجی نامیده می‌شود) کمک کند، که زمانی اتفاق می‌افتد که آب در مجرای گوش گیر کرده و باکتری‌ها ایجاد می‌شود. رشد. الکل مالشی به تبخیر آب گوش کمک می کند و سرکه از گسترش باکتری ها جلوگیری می کند. ( ۵ )
  • خشک کردن گوش با سشوار این روش همچنین می‌تواند به افرادی که به طور معمول از گوش شناگر رنج می‌برند (که همیشه شناگر نیستند – بیرون رفتن در یک روز بادی و بارانی می‌تواند باعث عفونت شود) کمک کند. قرار دادن سشوار روی حرارت کم در نزدیکی گوش می تواند به خشک شدن رطوبت باقیمانده در گوش پس از بیرون رفتن در المنت، استخر یا دوش کمک کند. (۵)
  • آب پیاز چندین مقاله و ویدیوی یوتیوب ادعا می کنند که پیاز راز درمان گوش درد است، توصیه ای که ظاهراً به دهه ۱۸۰۰ بازمی گردد. پیاز حاوی فلاونوئیدی به نام کورستین است که خواص ضدالتهابی دارد. یک روش نیاز به گرم کردن پیاز در دمای ۴۵۰ درجه فارنهایت به مدت ۱۵ دقیقه دارد. بعد از خنک شدن پیاز را از وسط نصف کرده و آب آن را در ظرفی بمالید. چند قطره از آب آن را داخل گوش بریزید. یا، می توانید نصف پیاز را مستقیماً روی گوش عفونی قرار دهید. ( ۶ ) چاندراسخار می گوید که «کاملاً معقول است [آزمایش آن]، اما به خود یک محدودیت زمانی بدهید مانند، «بسیار خوب، اگر تا سه روز دیگر همچنان مرا آزار می دهد، برای دیدن دکتر می روم.» .
داروهای خانگی برای چه کسانی بهترین هستند

چاندراسخار هشدار می‌دهد که یک درمان خانگی را روی کودکان زیر ۲ سال امتحان نکنید زیرا در معرض خطر ابتلا به عوارض هستند.

«اگر کودک وقتی او را صاف می‌گذارید یا سعی می‌کند گوشش را بکشد سر و صدا می‌کند یا وقتی می‌خواهید به او غذا بدهید فریاد می‌زند، فکر می‌کنم او را بیاورید و به صحبت‌های پزشکتان گوش دهید و آنتی‌بیوتیک‌هایی را که به او می‌دهید بدهید. نیاز واقعا مهم است،” او می گوید.

چاندراسخار کمتر نگران بیماران مسن‌تری است که علائم دیگری مانند تب یا مشکل در خوردن یا نوشیدن را تجربه نمی‌کنند.

اگر هیچ یک از این گزینه‌های خانگی به تسکین درد در طی چند روز کمک نکرد، ممکن است وقت آن رسیده باشد که با پزشک خود تماس بگیرید. این احتمال وجود دارد که عفونت برای بهبودی نیاز به آنتی بیوتیک داشته باشد و درمان نشدن آن برای مدت طولانی می تواند منجر به عوارضی شود که می تواند جدی یا در موارد بسیار نادر تهدید کننده زندگی باشد.

لینک منبع

۵/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

متخصص تغذیه و رژیم درمانی (PhD). ارائه دهنده رژیم های تخصصی آنلاین با خدمات ویژه