در دوران شیردهی از کتو یا کربوهیدرات کم استفاده کنید

آیا می خواهید در دوران شیردهی از یک رژیم کم کربوهیدرات پیروی کنید؟ این می تواند یک راه عالی برای کاهش وزن اضافی باشد، در حالی که هنوز تمام غذاهای مغذی مورد نیاز خود و کودکتان را می خورید.

با این حال، نه شما باید از یک رژیم غذایی کم کربوهیدرات مانند کتو پیروی کنید، زیرا در موارد بسیار نادر می تواند در دوران شیردهی خطرناک باشد. برای ایمن بودن، از یک رژیم غذایی کم کربوهیدرات با حداقل ۵۰ گرم کربوهیدرات در روز پیروی کنید.

بیشتر بخوانید
رژیم کتوژنیک چیست؟

برای اطلاعات بیشتر به خواندن ادامه دهید.

رژیم کتوژنیک و شیردهی

در شرایط عادی، می توانید هر چقدر که می خواهید کربوهیدرات بخورید، بدن می تواند آن را کنترل کند. اما هنگام شیردهی، قند را از طریق شیر خود از دست می دهید، احتمالاً حدود ۳۰ گرم در روز، گاهی اوقات بیشتر.

عدم مصرف کربوهیدرات در این شرایط به ندرت می تواند باعث ایجاد یک بیماری خطرناک به نام کتواسیدوز شود.

بیشتر بخوانید
رژیم کتوژنیک کثیف چیست و آیا برای شما خوب است؟

حدود چهار مورد در تاریخ منتشر شده است که مربوط به شیردهی با مصرف کم کربوهیدرات است، بنابراین خطر باید بسیار کم باشد. و ظاهراً همه آنها به خوبی پایان یافتند. اما آنها می توانستند پایان غم انگیزی داشته باشند.

موقعیت های مشابه می تواند به دلایل دیگری نیز رخ دهد، نه فقط خوردن کربوهیدرات کم. به عنوان مثال، اگر در حین شیردهی روزه می گیرید یا اگر بیمار شده اید و صرف نظر از رژیم غذایی خود، غذا خوردن برایتان مشکل است.

بیشتر بخوانید
سوسیس و کالباس در رژیم کتوژنیک

دریافت مواد مغذی کافی در دوران شیردهی بسیار مهم است.

در صورت شیردهی چگونه کربوهیدرات کم مصرف کنیم؟

اگر به نوزاد خود شیر می دهید، نباید از رژیم غذایی کم کربوهیدرات مانند رژیم کتوژنیک پیروی کنید. برای ایمن بودن باید کربوهیدرات بیشتری اضافه کنید. . در عوض، می توانید از یک رژیم کم کربوهیدرات استفاده کنید. نگران نباشید، همچنان به اندازه کافی موثر خواهد بود.

توصیه می کنیم در دوران شیردهی حداقل ۵۰ گرم در روز بخورید.

بیشتر بخوانید
نقرس و رژیم کتوژنیک

یکی از راه‌های انجام این کار اضافه کردن سه میوه بزرگ در روز به منوی کم کربوهیدرات است. اما می‌توانید نحوه اضافه کردن کربوهیدرات‌های اضافی را انتخاب کنید، مانند انتخاب دستور العمل‌های کم کربوهیدرات (با استفاده از جستجوی دستور غذا).

Source link

۵/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

متخصص تغذیه و رژیم درمانی (PhD). ارائه دهنده رژیم های تخصصی آنلاین با خدمات ویژه