دلایل ابرو درد چیست؟

دلایل مختلفی برای ابرو درد وجود دارد. به طور معمول، درد ابرو در اطراف یا زیر ابرو موضعی است. بسته به علت، درد ممکن است موقتی باشد، مانند سردرد، یا ممکن است ادامه یابد، که نشان دهنده وضعیت جدی تری است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد علت درد ابرو، نحوه درمان آن و زمان مراجعه به یک ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی، ادامه مطلب را بخوانید.

علل

دلایل مختلفی با ابرو درد مرتبط است.

سردرد تنشی

سردردهای تنشی که به آن سردردهای تنشی نیز گفته می شود، به صورت دردی خفیف تا متوسط ​​ظاهر می شود که دور سر می پیچد. بسیاری از افرادی که این نوع سردردها را تجربه می کنند، می گویند که احساس می شود که یک نوار محکم سرشان را فشار می دهد.

دلایل ابرو درد چیست؟

سردرد تنشی شایع ترین نوع سردرد است و معمولاً به دلیل استرس یا کم خوابی ایجاد می شود که می تواند منجر به درد در ناحیه ابرو شود.

میگرن

میگرن نوع دیگری از سردرد است که می تواند باعث ابرو درد شود. این درد به عنوان درد ضربان دار یا نبض دار مشخص می شود که معمولاً فقط در یک طرف سر ایجاد می شود. این یک نوع درد شدیدتر است.

در برخی موارد، میگرن می تواند با علائم دیگری مانند حساسیت به نور یا صدا، حالت تهوع و استفراغ همراه باشد. همچنین ممکن است هاله میگرنی را تجربه کنید و در نتیجه نتوانید به سر کار بروید یا در فعالیت های دیگر شرکت کنید.

سردرد خوشه ای

سردردهای خوشه ای اغلب به عنوان دردناک ترین نوع سردرد توصیف می شوند. آنها چرخه ای هستند، به این معنی که آنها در الگوها رخ می دهند و می توانند در حملات متعددی که در یک ردیف رخ می دهند، دسته بندی شوند.

بیشتر بخوانید
دیسکینزی تاخیری چیست؟ علائم، علل، تشخیص، درمان و پیشگیری

درد همراه با سردردهای خوشه ای اغلب آنقدر شدید است که فرد را از خواب بیدار کند. معمولاً در یک طرف سر، به ویژه در داخل یا اطراف چشم، موضعی دارد.

برای درمان ابرو درد ناشی از سردرد چه باید کرد؟

اگر از وضعیت سردرد خود آگاه هستید و به درد آن عادت دارید، بهترین کاری که می توانید انجام دهید این است که داروهای خود را طبق دستور پزشک خود مصرف کنید، چه بدون نسخه یا با نسخه. اگر سردرد و ابرو درد جدید هستند، باید آنها را با پزشک خود در میان بگذارید.

گلوکوم

گلوکوم فقط یک بیماری چشم نیست، بلکه گروهی از آنهاست که می تواند منجر به آسیب عصب بینایی شود. این به دلیل تجمع بیش از حد مایع در جلوی چشم ایجاد می شود که باعث ایجاد فشار می شود.

درد ناشی از گلوکوم شدید و موضعی در اطراف ابرو و چشم است. اگر زود تشخیص داده شود، می توانید با درمان از کاهش بینایی جلوگیری کنید.

سینوزیت

سینوزیتکه به آن عفونت سینوسی نیز گفته می شود، زمانی رخ می دهد که پوشش سینوس های نزدیک بینی عفونی شود.

به طور معمول، عفونت سینوسی زمانی ایجاد می شود که در دهانه مجرای بینی به دلیل سرماخوردگی، آلرژی، عفونت دندان یا آسیب بینی مسدود شود.

سینوزیت می تواند باعث درد صورت یا تورم در چشم شود که بر ابروها تأثیر می گذارد.

زونا

زونا به صورت راش دردناکی که در افرادی که زمانی به ویروسی که باعث آبله مرغان می‌شود آلوده شده‌اند، بروز می‌کند. ویروس آبله مرغان تا آخر عمر در بدن انسان باقی می ماند و زمانی که دوباره فعال می شود باعث عفونت جدید یعنی زونا می شود. خود راش می تواند تاول زده و تا چهار هفته ادامه داشته باشد.

بیشتر بخوانید
فانتوسمی

قبل از ایجاد بثورات، افراد ممکن است احساس خارش، سوزن سوزن شدن یا درد در آن ناحیه داشته باشند. زونا معمولا فقط در یک طرف بدن در یک زمان ظاهر می شود و می تواند صورت، از جمله ابروها را درگیر کند.

چه زمانی با ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود تماس بگیرید

از آنجایی که دلایل زیادی برای ابرو درد وجود دارد، تشخیص اینکه چه چیزی باعث ابرو درد شما می شود دشوار است. اگر اغلب در ابروها احساس درد می کنید و علائم دیگری را نیز مشاهده می کنید، باید در اسرع وقت با پزشک خود تماس بگیرید. آنها علت و برنامه درمانی مناسب را تعیین خواهند کرد.

درمان ابرو درد به علت ایجاد آن بستگی دارد.

در بسیاری از موارد ذکر شده، مصرف مسکن مانند ایبوپروفن یا استامینوفن، ممکن است به کاهش یا از بین بردن درد کمک کند. این امر به ویژه در صورتی صادق است که درد ابرو ناشی از تنش، سردرد خوشه ای یا میگرنی باشد.

در صورتی که این نوع سردردها مزمن باشند و به روش های بدون نسخه پاسخ ندهند، ممکن است داروهای تجویزی برای افراد مبتلا به این نوع سردردها تجویز شود.

برای گلوکوم، درمان شامل کاهش فشار در ناحیه چشم است. این را می توان از طریق استفاده از داروهای موضعی خاص، جراحی گلوکوم یا لیزر درمانی، که شامل استفاده از لیزر برای کاهش فشار است، انجام داد.

سینوزیت گاهی اوقات بدون درمان رها می شود، زیرا عفونت در بسیاری از موارد خود به خود از بین می رود. برای تسکین درد در این مدت، می توانید:

 • برای کاهش فشار از کمپرس گرم روی بینی و پیشانی استفاده کنید
 • برای رفع انسداد از اسپری بینی یا ضد احتقان استفاده کنید
 • برای کمک به پاکسازی سینوس ها، بخار را تنفس کنید
بیشتر بخوانید
چگونه بعد از سکته غذا بخوریم

در موارد شدید، عفونت سینوسی باید با آنتی بیوتیک درمان شود.

هنگامی که درد ابرو به دلیل زونا رخ می دهد، درمان ها شامل داروهای ضد ویروسی مانند آسیکلوویر، والاسیکلوویر، و فامسیکلوویر.

از مسکن های خوراکی مانند ایبوپروفن، آسپرین و استامینوفن نیز می توان برای کاهش درد ناشی از زونا استفاده کرد.

درمان های خانگی برای درد ابرو

اگر نمی خواهید داروهای بدون نسخه مصرف کنید یا به دنبال درمان های طبیعی برای ابرو درد خود هستید، می توانید این موارد را امتحان کنید:

 • استراحت و تمدد اعصاب
 • قرار دادن کمپرس سرد در ناحیه مورد نظر
 • مراقبه
 • دراز کشیدن در یک اتاق تاریک و ساکت
 • تکنیک های کاهش استرس
 • اجتناب از آلرژن ها

چه زمانی باید به یک ارائه دهنده مراجعه کرد

همه ابرو دردها نیازی به مراجعه به پزشک شما ندارند. با این حال، اگر هر یک از موارد زیر را تجربه کردید، باید به ارائه دهنده خود مراجعه کنید:

 • سردردی که بدترین سردردی است که تا به حال داشته اید
 • مشکلات بینایی مرتبط با درد ابرو
 • ابرو درد که زندگی روزمره شما را مختل می کند یا مزمن می شود

خلاصه

درد ابرو می تواند ناشی از شرایط مختلفی باشد که بیشتر آنها جدی نیستند. انواع مختلف سردرد، عفونت سینوسی و عفونت ویروسی زونا همگی می توانند منجر به درد ابرو شوند. در برخی موارد، درد ابرو می‌تواند نشان‌دهنده یک بیماری جدی چشمی به نام گلوکوم باشد، بنابراین اگر تغییرات بینایی همراه با درد ابرو خود را تجربه کردید، مهم است که به پزشک خود مراجعه کنید.

درمان ابرو درد متفاوت است. با این حال، برای درد خفیف تا متوسط ​​ابرو ناشی از شرایط سلامتی غیر جدی، مسکن‌های بدون نسخه و داروهای خانگی می‌توانند به کاهش درد کمک کنند.

بیشتر بخوانید
6 علت تکان خوردن دست

درد در صورت، به‌ویژه روی یا اطراف ابرو، به دلیل محل آن می‌تواند ناتوان کننده باشد. متأسفانه، از آنجایی که دلایل احتمالی زیادی وجود دارد، تشخیص اینکه آیا به درمان پزشکی نیاز دارید یا می توانید با درمان های خانگی صبر کنید، می تواند دشوار باشد. اگر درد ابرو شما به طور ناگهانی ظاهر شد، بهتر است با ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود صحبت کنید، که می تواند به تعیین علت و توصیه درمان کمک کند.

سوالات متداول

  • چگونه ابروی دردناک را ماساژ دهید؟

   ماساژ ابروها برای کاهش تنش می تواند به کاهش هر گونه درد ابرویی که تجربه می کنید کمک کند. تکنیکی که به عنوان نیشگون گرفتن ابرو شناخته می شود، اغلب برای رفع این تنش کار می کند. برای انجام نیشگون گرفتن ابرو می توانید به آرامی نواحی زیر و بالای ابروهای خود را نیشگون بگیرید و محکم زانو بزنید.

  • درمان خانگی ابرو درد چیست؟

   چندین درمان خانگی برای کاهش درد ابرو وجود دارد. تمرکز درمان های خانگی کاهش فشار، به حداقل رساندن احتقان، یا تسکین استرس و تنش است که می تواند باعث آن شود. برای انجام این کار، می توانید مدیتیشن کنید، در یک اتاق تاریک و ساکت دراز بکشید، بخار حاصل از یک کاسه یا دوش آب گرم تنفس کنید، یا از کمپرس خنک در ناحیه مورد نظر استفاده کنید.

Source link

۳.۳/۵ - (۳ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

متخصص تغذیه و رژیم درمانی (PhD). ارائه دهنده رژیم های تخصصی آنلاین با خدمات ویژه