دویدن: چیست، فواید سلامتی و شروع

در اینجا به برخی از رایج ترین سوالات در مورد دویدن پاسخ داده شده است:

آیا قبل از دویدن نیاز به گرم کردن دارم؟ چگونه؟

به گفته رومانوف، گرم کردن خوب کلید دویدن است. او پیشنهاد می‌کند با انجام تمرین‌هایی که شبیه دویدن هستند، آماده شوید، که به گرم کردن عضلات و مفاصل کمک می‌کند. این شامل پرش های سبک روی هر دو پا، پرش های تک پا، لانژهای راه رفتن و پرش های اسکات است.

دویدن چقدر کالری می سوزاند؟

موریس می گوید این مقدار به عواملی مانند سطح تناسب اندام فعلی، وزن، سن و شدت تمرین بستگی دارد. با توجه به کالری شماری فعالیت بدنی شورای آمریکایی ورزش (ACE)، یک فرد ۱۵۰ پوندی که سه مایل را با سرعت ۱۰ دقیقه می دود، حدود ۳۴۰ کالری می سوزاند.

بیشتر بخوانید
تمرینات و حرکات ورزشی کالیستنیک چیست و آیا شما باید آنها را انجام دهید؟

برای دویدن از چه ماهیچه هایی استفاده می کنید؟

موریس می گوید عضلات اصلی مورد استفاده در حین دویدن عضلات سرینی، همسترینگ، چهارسر ران، خم کننده های ران، عضلات ساق پا و عضلات مرکزی هستند. با این حال، از آنجایی که باید بازوها و قسمت بالایی بدن خود را حرکت دهید، درگیری با شانه ها و عضلات پشت شما وجود دارد.

آیا کسی هست که نباید دویدن را امتحان کند؟

اسکات می گوید، مانند هر ورزش دیگری، قبل از شروع یک روال جدید با پزشک خود صحبت کنید. این به ویژه در مواردی که مشکلات قلبی عروقی، مشکلات مفصلی، COPD یا سایر مشکلات تنفسی و دیابت دارید، بیشتر می شود. این بدان معنا نیست که در صورت داشتن این شرایط نمی توانید بدوید، اما ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی شما ممکن است تغییراتی را پیشنهاد کند یا شما را به متخصصان فیزیوتراپی یا توانبخشی ارجاع دهد که می توانند به شما کمک کنند با نظارت بیشتر شروع کنید.

بیشتر بخوانید
آبریزش بینی در حین ورزش؟ این چیزی است که بدن شما سعی دارد به شما بگوید

هنگام دویدن چه بپوشم؟

همیشه قبل از بیرون رفتن، آب و هوا را بررسی کنید، به خصوص اگر نوسانات بزرگتری در دما، رطوبت، باد یا بارش پیش بینی می کنید. موریس پیشنهاد می‌کند لباس‌های چند لایه بپوشید، مخصوصاً لباس‌هایی که رطوبت را از بین می‌برند، که می‌تواند عرق را از بدن شما دور کند تا هنگام دویدن سرد نشوید.

بیشتر بخوانید
چگونه با پیاده روی سریع یک ورزش عالی داشته باشیم

شایع ترین آسیب های دویدن چیست و چگونه می توانم از آنها اجتناب کنم؟

شایع ترین صدمات طبق کلینیک کلیولند عبارتند از:
  • سندرم باند ایلیوتیبیال (IT).
  • زانوی دونده
  • آتل ساق پا
  • شکستگی استرس
  • پلانتار فاشئیت
  • تاندونیت آشیل
  • درد کاسه زانو

برای کاهش خطر، او پیشنهاد می‌کند از یک برنامه تمرینی مناسب پیروی کنید، با تمرینات قدرتی همراه باشید، گرم‌آپ‌ها و سرد کردن مناسب انجام دهید، و تغذیه و هیدراته بمانید.

آخرین نکته: اسکات پیشنهاد می کند که یک دفتر خاطرات در حال اجرا داشته باشید. بسیاری از اتفاقاتی که با دویدن می‌افتد، فردی هستند، از جمله تغییرات خلق و خو، میان‌وعده‌هایی که به شما انرژی می‌دهند، نقاط عطف شخصی، اهداف جدید و حتی اینکه کفش‌های دویدن خود را دوست دارید.

بیشتر بخوانید
11 تمرین پایه کالیستنیک

برای استفاده از یک قیاس مناسب، دویدن را به عنوان یک ماراتن در نظر بگیرید، نه یک دوی سرعت – همانطور که اجزای مختلف را تغییر می دهید تا آسیبی نداشته باشید و هوس دویدن بعدی خود را داشته باشید، احتمالاً متوجه می شوید که این فعالیتی است که از شروع آن خوشحال خواهید شد.

Source link

لطفاً به این مطلب امتیاز دهید. این‌کار به بهبود ارائه مطالب کمک خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

متخصص تغذیه و رژیم درمانی (PhD). ارائه دهنده رژیم های تخصصی آنلاین با خدمات ویژه