دگرجنس گرایی چیست؟

افراد دگرجنسگرا از نظر جنسی یا عاشقانه جذب افراد جنس مخالف می شوند. مردان دگرجنسگرا از نظر جنسی یا عاشقانه جذب زنان می شوند و زنان دگرجنسگرا از نظر جنسی یا عاشقانه جذب مردان می شوند.پیشوند “hetero” از کلمه یونانی گرفته شده است سر راستبه معنای «دیگری (از دو)، دیگری، متفاوت، دومی. غیر از معمول.»

نام های دیگر برای اصطلاحات دگرجنسگرا و مرتبط

مردم غالباً به جای کلمه دگرجنس‌گرا از اصطلاح «راست» استفاده می‌کنند.

ممکن است این اصطلاحات مرتبط را نیز بشنوید:

هترونرماتیو. این یک جهان بینی است که دگرجنس گرایی را به عنوان هنجار یا جهت گیری ترجیحی نسبت به دیگران ترویج می کند.

هتررومانتیک. این زمانی است که شما از نظر عاشقانه فقط جذب جنس مخالف می شوید.

متحد دگرجنسگرایان این یک فرد دگرجنس گرا است که از افراد با گرایش های جنسی دیگر حمایت می کند.

تفاوت بین دگرجنس گرا، همجنس گرا و سایر جنسیت ها چیست؟

در حالی که دگرجنس گرایی رایج ترین هویت جنسی است، تنها یکی از بسیاری از جهت گیری های جنسی ممکن است. علاوه بر دگرجنس گرایی، که افرادی را توصیف می کند که از نظر جنسی یا عاشقانه جذب جنس مخالف هستند، ممکن است این اصطلاحات را بشنوید.

  • جذابیت همجنس گرا و همجنس گرا
  • دوجنسی، جذب بیش از یک جنس
  • غیرجنسی، بدون کشش جنسی به هیچ جنسی
  • معطر، بدون جذابیت عاشقانه برای هیچ جنسی
  • چندجنسی، جذب افراد با جنسیت های مختلف
  • جذابیت غیرمنعطف، اولیه برای افراد جنس مخالف و جاذبه گاه به گاه برای افراد همجنس
  • جذابیت هم‌انعطاف‌پذیر، اولیه برای افراد همجنس و جذابیت گاه به گاه برای افراد جنس مخالف
بیشتر بخوانید
9 تقویت کننده طبیعی میل جنسی

اینها تنها تعدادی از بسیاری از اصطلاحات مورد استفاده برای توصیف هویت های جنسی مختلف هستند. با وجود تعداد زیادی از افرادی که به عنوان دگرجنسگرا شناخته می شوند، مهم است که به گرایش جنسی هر فرد و برچسبی که انتخاب می کند احترام بگذاریم. به عنوان مثال، برخی از افراد ممکن است عمدتاً به عنوان دگرجنسگرا معرفی شوند، اما هویت جنسی آنها ممکن است در طول زمان تغییر کند. برخی دیگر ممکن است از آنجایی که به جذابیت جنسی مربوط می شود، دگرجنس گرا معرفی شوند، اما همچنین ممکن است روابط عاشقانه یا عاطفی با اعضای همجنس برقرار کنند.

بیشتر بخوانید
ویریلیزاسیون یا حالت مردانه پیدا کردن دختر یا زن

افسانه ها و باورهای غلط در مورد برچسب دگرجنس گرا

اگرچه دگرجنس گرایی نسبتاً رایج است، برخی افسانه ها و تصورات غلط در مورد این گرایش جنسی وجود دارد.

افراد تراجنسیتی دگرجنس گرا نیستندبسیاری از مردم متوجه نیستند که افرادی که خود را به عنوان تغییر جنسیت می تواند دگرجنس گرا باشد اصطلاح “تراجنسیتی” به هویت جنسی یک فرد اشاره دارد، نه تمایلات جنسی یا گرایش آنها. در واقع، افراد تراجنسیتی می توانند دگرجنس گرا، همجنس گرا، پانجنس گرا، دگرباش، غیرجنسی یا هر گرایش جنسی دیگری باشند، درست مانند افراد سیسجندر – کسانی که هویت جنسیتی آنها با جنسیت تولدشان مطابقت دارد.

بیشتر بخوانید
کاندوم کاپوت یا کدکس

دگرجنسگرایی سیال نیست

افراد دگرجنس گرا گاهی در طول زندگی خود با سایر جنبه های جنسی همذات پنداری می کنند. این یک تجربه رایج است – بسیاری از محققان معتقدند تمایلات جنسی یک طیف است و این جهت گیری می تواند در طول زمان تغییر کند.

دگرجنسگرایی “عادی” است

در حالی که دگرجنس گرایی یا رک بودن رایج ترین گرایش جنسی است، افرادی که با سایر گرایش های جنسی همذات پنداری می کنند به همان اندازه “عادی” هستند. در واقع، این ننگ که فقط افراد مستقیم عادی هستند، مضر است. این طبیعی و طبیعی است که هر گرایش جنسی را که انتخاب می کنید شناسایی کنید.محققان بر این باورند که این تصور نادرست در افزایش میزان افسردگی و خودکشی در بین افراد نقش دارد LGBTQ-شناسایی افراد

بیشتر بخوانید
کیست: تصاویر، علل، انواع، درمان و پیشگیری

دگرجنس گرایی تنها جهت گیری جنسی است

برخی افراد اعتقاد مذهبی دارند که دگرجنسگرایی تنها گرایش جنسی قابل قبول است. گاهی اوقات، این باور به «راه‌حل‌هایی» مانند تبدیل‌درمانی منجر می‌شود، که در آن افراد با گرایش‌های جنسی متفاوت، مشاوره‌هایی را دریافت می‌کنند که به منظور «اصلاح» همجنس‌گرایی، دوجنس‌گرایی و سایر جهت‌گیری‌ها طراحی شده است.

این عمل به شدت برای سلامت روان شرکت کنندگان مضر تلقی می شود و در بسیاری از نقاط در سراسر ایالات متحده غیرقانونی شده است.

Source link

۵/۵ - (۱ امتیاز)
دیدگاهتان را بنویسید

متخصص تغذیه و رژیم درمانی (PhD). ارائه دهنده رژیم های تخصصی آنلاین با خدمات ویژه