رژیم تقلید روزه: چگونه کار می کند، فواید و موارد دیگر

آیا نمی دانید کدام روش روزه داری برای شما مناسب است؟ پروتکل های مختلف روزه داری مانند روزه ۱۶:۸ و روزه ۲۰ ساعته وجود دارد و همگی با کاهش وزن، کاهش فشار خون و افزایش اتوفاژی مرتبط هستند. شاید نام رژیم تقلید روزه (یا به اختصار FMD) را شنیده باشید، گزینه ای برای افرادی که نمی توانند روزه بدون کالری را تحمل کنند.

این مقاله نحوه عملکرد رژیم FMD، چه کسی باید آن را انجام دهد، عوارض جانبی احتمالی و سوالات متداول در مورد این موضوع را پوشش می دهد.

رژیم تقلید روزه چیست؟

رژیم تقلید روزه یک روزه اصلاح شده است که با روزه داری سنتی متفاوت است زیرا مقداری کالری دریافت می کند، اما شما همچنان از مزایای روزه بدون کالری بهره مند خواهید شد. این ماده اساساً کم کالری، کم پروتئین، کم قند، کربوهیدرات متوسط ​​و چربی متوسط ​​است.

رژیم غذایی FMD به مدت ۵ روز اجرا می شود و در واقع برنامه ای است که برای اولین بار توسط دکتر والتر لونگو، مدیر موسسه طول عمر در دانشگاه کالیفرنیای جنوبی () توسعه داده شد. *).

رژیم غذایی ProLon — برنامه دکتر لونگو و اولین رژیم تقلید سریع در بازار — یک برنامه کتو پسند نیست زیرا کربوهیدرات های متوسط ​​را مجاز می کند، اما همچنان می تواند منجر به کتوز و چربی سوزی شود.

اگر رژیم کتو دارید و می‌خواهید روش FMD را امتحان کنید، می‌توانید با کاهش کربوهیدرات و افزایش چربی و در عین حال پایین نگه داشتن پروتئین (مانند برنامه استاندارد FMD) آن را کمی تغییر دهید.

برای کسانی که کتو نیستند و ترجیح می دهند رژیم غذایی تقلید روزه را بدون سفارش برنامه تغذیه ناشتا ۵ روزه ProLon امتحان کنند، شما نیز می توانید آن را انجام دهید. فقط به خاطر داشته باشید که غذای خود را از قبل بر اساس کالری دریافتی توصیه شده آماده کنید.

رژیم تقلید روزه چگونه کار می کند

در طول یک دوره ۵ روزه، شما فقط مجاز به مصرف حدود ۳۴ تا ۵۴ درصد از کالری دریافتی معمول خود هستید (*).

در مورد کالری تقلید رژیم غذایی ناشتا:

در روز اول، ۱۰۹۰ کیلو کالری با ماکروهای زیر می خورید: ۱۰٪ پروتئین، ۵۶٪ چربی و ۳۴٪ کربوهیدرات.

برای روزهای ۲ تا ۵، کالری دریافتی خود را با ماکروهای زیر به ۷۲۵ کیلو کالری کاهش می دهید: ۹٪ پروتئین، ۴۴٪ چربی، و ۴۷٪ کربوهیدرات.

برای مرجع خود به جدول زیر مراجعه کنید:

روز  کالری پروتئین چربی  کربوهیدرات ها
۱ ۱۰۹۰ کیلو کالری ۱۰% ۵۶% ۳۴%
۲-۵ ۷۲۵ کیلو کالری ۹% ۴۴% ۴۷%

نکته دیگری که باید به آن توجه کنید این است که همه غذاهای شما (صبحانه، ناهار، شام و میان وعده ها) باید بر پایه گیاهی باشد. برای کسانی که مشترک کیت ProLon هستند، می توانید انتظار دریافت کنید:

 • میله های آجیل (مانند ماکادمیا، نارگیل، عسل)
 • مکمل های غذایی، مانند ویتامین ها، مواد معدنی و اسیدهای چرب امگا ۳
 • یک نوشیدنی با طعم میوه
 • دمنوش های گیاهی بدون کافئین
 • سوپ هایی که به راحتی آماده می شوند
 • تنقلات، مانند زیتون و کراکر کلم پیچ

در حالی که پروتکل ۵ روزه FMD دکتر لونگو از جایگزینی غذاها و نوشیدنی‌های ذکر شده با گزینه‌های دیگر جلوگیری می‌کند، برخی ممکن است اگر طعم آن را دوست ندارند، این کار را انجام دهند.

بعد از روز پنجم، رژیم غذایی عادی خود را از سر می گیرید.

مزایای بالقوه رژیم غذایی تقلید روزه برای سلامتی

رژیم غذایی تقلید روزه مزایای مشابهی با روزه متناوب منظم دارد. وب سایت ProLon به مزایای کلیدی مختلفی، از تجدید سلول تا کاهش چربی اشاره می کند. بیایید هر کدام را در زیر مورد بحث قرار دهیم:

۱. تجدید سلول یا اتوفاژی

همانطور که در پرسش‌های متداول وب‌سایت ProLon بیان شده است، انتظار می‌رود که اتوفاژی در سومین روز از یک رژیم تقلید ناشتا اتفاق بیفتد. این زمانی است که ذخایر گلیکوژن خود را تخلیه کردید و وارد حالت متابولیکی کتوز شدید (* ، *).

خودوفاژی «سیستم پاکسازی» بدن شما است که در آن بخش‌های سلولی آسیب‌دیده که به بیماری‌های مزمن کمک می‌کنند برداشته و جایگزین می‌شوند (*). به عبارت دیگر، اتوفاژی نقش حیاتی در حفظ سلامتی شما دارد.

ممکن است از نظر فیزیکی احساس اتوفاژی نداشته باشید، اما ممکن است متوجه علائمی مانند کاهش اشتها و کاهش وزن شوید.

۲. کاهش فشار خون

یک رژیم غذایی FMD برای گروه کوچکی از بیماران مبتلا به سرطان پروستات معرفی شد.

بعد از مداخله، بسیاری از عوامل متابولیک آنها بهبود یافتند، از جمله فشار خون. فشار خون سیستولیک آنها ۹.۵۲ میلی‌متر جیوه کاهش یافت در حالی که فشار خون دیاستولیک آنها ۴.۴۸ میلی‌متر جیوه کاهش یافت (*).

در مطالعه دیگری، شرکت کنندگان ۲۰ تا ۷۰ ساله که همگی به طور کلی سالم بودند، به مدت ۳ ماه تحت یک رژیم غذایی تقلیدی ناشتا پنج روزه قرار گرفتند.

نتایج نشان داد که فشار خون سیستولیک آنها ۴.۵ میلی‌متر جیوه و فشار خون دیاستولیک آنها ۳.۱ میلی‌متر جیوه کاهش یافته است. علاوه بر این، IGF-1 (یا فاکتور رشد شبه انسولین ۱) آنها کاهش یافت و به کاهش خطر سرطان کمک کرد (* ، ).

۳. افزایش وضوح ذهنی و خلق و خو

برای کسانی که به دنبال مزایای ذهنی روزه هستند، FMD قادر است عملکرد مغز را از طریق اتوفاژی بهبود بخشد (*).

طبق یک مقاله مروری کوچک در Frontiers in Psychiatry، محدود کردن کالری‌های شما در کوتاه‌مدت باعث اتوفاژی می‌شود که اثرات ضد افسردگی در انسان دارد (*< a i=2>).

یک مطالعه دیگر با تمرکز بر روزه متناوب نشان داد که یک هفته روزه داری به طور قابل توجهی برنامه ریزی فضایی و حافظه را افزایش می دهد (*).

۴. افزایش از دست دادن چربی

از آنجایی که FMD بدن شما را در حالت ناشتا قرار می دهد، باعث کاهش وزن می شود – یک دلیل رایج که مردم از برنامه دکتر لونگو پیروی می کنند.

اگر چه به خاطر داشته باشید که استراتژی های روزه متناوب مانند رژیم غذایی ۱۶:۸ نیز منجر به کاهش وزن می شود و به دنبال آن اگر روزه (به علاوه تغذیه سالم، ورزش و سایر عادات سالم) را بخشی از سبک زندگی خود قرار دهید، باعث کاهش وزن می شود.

در یک کارآزمایی تصادفی کنترل شده در سال ۲۰۱۷، دکتر لونگو و سایر محققان ۱۰۰ شرکت کننده به طور کلی سالم را به دو گروه تقسیم کردند. یک گروه یک رژیم غذایی بدون محدودیت را به مدت ۳ ماه دنبال کردند، در حالی که گروه دیگر رژیم غذایی تقلید ناشتا را به مدت ۵ روز در ماه در طول ۳ ماه دنبال کردند (*).

بر اساس نتایج، گروه FMD کاهش وزن بدن و کل چربی بدن خود را تجربه کردند (*).

۵. ممکن است واکنش گرسنگی شما را تغییر دهد

یک تصور غلط رایج در مورد روزه این است که روزه مردم را به شدت گرسنه می کند و در نتیجه باعث پرخوری می شود.

واقعیت این است که روزه گرفتن منجر به گرسنگی موقت می‌شود، اما این فقط چند ساعت پس از آخرین وعده غذایی شما اتفاق می‌افتد – مثلاً ۴ تا ۸ ساعت. این موج گرسنگی به اوج خود می رسد اما هر چه بیشتر روزه بگیرید در نهایت ناپدید می شود.

در نهایت، روزه داری باعث کاهش گرلین (هورمون گرسنگی) و میل شما به خوردن می شود، در حالی که احساس سیری شما را افزایش می دهد (*).< /span>

تفاوت این است که با رژیم تقلید روزه‌داری، می‌توانید به مدت ۵ روز وعده‌های غذایی و میان‌وعده بخورید، فقط کالری آنها محدود است.

۶. خطر روزه داری طولانی مدت فقط با آب را کاهش می دهد

انجام یک روزه فقط با آب (بدون غذا و نوشیدنی به جز آب) برای بیش از ۴۸ ساعت معمولاً تحت نظارت پزشکی به خوبی قابل تحمل و ایمن است (* ).

با این حال، بسیاری از افرادی که تازه به روزه داری طولانی مدت می پردازند ممکن است دچار خستگی، عدم تعادل الکترولیت ها، حالت تهوع و سردرد شوند.

خبر خوب این است که با رژیم تقلید روزه می‌توانید از این مشکلات احتمالی اجتناب کنید، زیرا همچنان تعداد کمی کالری در روز مصرف می‌کنید.

عوارض جانبی بالقوه یک رژیم تقلید روزه

مانند محدودیت های کالری سنتی و استراتژی های روزه داری، رژیم غذایی تقلید روزه می تواند عوارض جانبی کوتاه مدتی را به همراه داشته باشد. اینها شامل افزایش گرسنگی، هوس، خستگی، سردرد، مه مغزی و قند خون پایین است.

این عوارض جانبی را با اجتناب از هر گونه تمرین شدید در طول روزه داری ۵ روزه خود به حداقل برسانید. جفت کردن روزه و ورزش تا زمانی که آنها را سبک نگه دارید خوب است. پیاده روی، یوگای ملایم و حرکات کششی نمونه های خوبی هستند.

برنامه ProLon همچنین (در صفحه پرسش‌های متداول) اشاره می‌کند که افراد ممکن است نفخ، گرفتگی عضلات، گاز گرفتگی، یبوست و اسهال را تجربه کنند. این علائم ممکن است ناشی از هرگونه تغییر ناگهانی در رژیم غذایی شما باشد، از جمله افزودن سریع مقادیر زیاد فیبر (*).

اگر داروهایی برای کاهش قند خون و فشار خون مصرف می کنید، قبل از انجام یک رژیم تقلید سریع با پزشک خود صحبت کنید.

چه کسانی باید رژیم تقلید روزه را انجام دهند؟

رژیم FMD گزینه ای برای کسانی است که نمی توانند روزه های طولانی مدت را بدون مقداری غذا تحمل کنند یا انتخاب نکنند.

این برای افرادی است که ایده یک رژیم غذایی مبتنی بر گیاه را دوست دارند یا در حال حاضر از آن پیروی می کنند زیرا پروتکل FMD شامل مصرف غذاها و نوشیدنی های گیاهی است.

آخرین اما نه کم‌اهمیت، هرکسی است که مشتاق کاهش وزن و سایر مزایای FMD است که قبلاً در این مقاله مورد بحث قرار گرفت، مانند اتوفاژی، خلق بهتر و کاهش فشار خون.

آیا روزه داری شبیه رژیم غذایی بی خطر است؟

به طور خلاصه، بله، برای اکثر مردم بی خطر است – اگرچه مهم است که در صورت داشتن هر گونه نگرانی در مورد FMD با ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود صحبت کنید. این امر به ویژه در مواردی که شرایط پزشکی دارید یا دارو مصرف می کنید صادق است.

برای کسانی که مشترک برنامه ProLon هستند، اگر علائم آلرژی را تجربه کردید، فوراً مصرف محصولات گیاهی خود را متوقف کنید.

برخی از ترکیبات گیاهی (مثلاً آجیل) ممکن است باعث ایجاد آلرژی شوند. مراقب ادم (یا تورم)، قرمزی پوست، سوزن سوزن شدن دهان، آبریزش بینی، علائم گوارشی و مشکلات تنفسی باشید (*). الف>

در یک رژیم تقلید روزه چه چیزی می خورید؟

رویکرد تقلید روزه بر روی گزینه های کم کالری، کم پروتئین، کم قند، کربوهیدرات متوسط ​​و چربی متوسط ​​که مبتنی بر گیاه هستند تمرکز دارد. در یک دوره ۵ روزه، شما موارد زیر را مصرف می کنید:

 • سوپ: کینوا، قارچ، گوجه فرنگی، کدو حلوایی و غیره.
 • میله آجیل: بادام، آجیل ماکادمیا، گردو
 • تنقلات: زیتون با سبزی، زیتون با نمک دریا، کراکر بادام و کلم پیچ و غیره.
 • مکمل ها: پودر گیاهی با ویتامین ها و مواد معدنی، روغن جلبک (روغن جلبک های دریایی) که دارای اسیدهای چرب امگا ۳ است
 • نوشیدنی ها: چای هیبیسکوس، چای نعناع، ​​چای لیمو نعناع، ​​و نوشیدنی های ال. در حالت ناشتا).

برخی از افراد ممکن است این غذاها و نوشیدنی ها را جذاب ندانند، از جمله آنهایی که از رژیم غذایی مبتنی بر گوشت استقبال می کنند. روش دیگر، می توانید یک رژیم کتوژنیک را شروع کنید، که همچنین حالت روزه داری را تقلید می کند، یا انواع دیگر روزه ها را امتحان کنید.

اگر تصمیم دارید با طرح FMD ادامه دهید اما کیت ۵ روزه ProLon را نمی‌خواهید، می‌توانید این کار را خودتان انجام دهید مسیر. می توانید برخی از گزینه های لیست بالا را با نسخه های خانگی تعویض کنید. به راحتی می توانید برخی از سبزیجات و غلات را با آنهایی که می توانید تحمل کنید جایگزین کنید.

چگونه یک رژیم تقلید روزه را شروع کنیم

آمادگی کلید یک روزه موفق است. قبل از شروع FMD، با ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود صحبت کنید و بپرسید که آیا تغییراتی در داروهای شما وجود دارد یا خیر.

از آنجایی که رژیم تقلید روزه شامل وعده های غذایی با کالری و ماکرو خاص است، این وعده های غذایی ۵ روزه را از قبل آماده کنید تا به سادگی آنها را گرم کنید یا باز کنید.

همچنین ایده خوبی است که با کاهش اندکی کالری دریافتی خود (به ویژه کالری های حاصل از کربوهیدرات ها) چند روز قبل از روزه راه خود را به سمت یک رژیم غذایی تقلیدی ناشتا ۵ روزه آسان کنید. این به شما کمک می کند به طور کلی به کربوهیدرات کمتر عادت کنید و از نوسانات قند خون در طول روزه داری جلوگیری کنید.

آزمایش های آزمایشگاهی را قبل و بعد از روزه داری انجام دهید تا تفاوت ها را متوجه شوید. همچنین ممکن است بخواهید گلوکز خون، سطح کتون و تغییرات وزن خود را بررسی کنید.

نمونه برنامه غذایی تقلید رژیم غذایی ناشتا

در اینجا آمده است که وعده های غذایی شما در برنامه FMD چگونه خواهد بود. با خیال راحت بر اساس مواردی که به آن حساسیت ندارید و آنچه در دسترس است جایگزین کنید. قانون کلی این است که آنها را گیاهی، فرآوری نشده یا حداقل فرآوری شده و بدون شکر نگهداری کنید.

روز ۱ – ۱۰۹۰ کیلو کالری

صبحانه: نوار کره آجیل و چای گیاهی (چای نعناع، ​​چای هیبیسکوس، یا چای زنجبیل)

ناهار: سوپ گوجه فرنگی و کراکر کلم پیچ

میان وعده بعد از ظهر: میله کره آجیل

شام: سوپ گل کلم و اسفناج

روز ۲-۵ – ۷۲۵ کیلو کالری

صبحانه: نوار کره آجیل و چای گیاهی (چای نعناع، ​​چای هیبیسکوس، یا چای زنجبیل)

ناهار: سوپ بروکلی و مارچوبه

میان وعده بعد از ظهر: میله کره آجیل

شام: سوپ قارچ و زیتون سبز

توجه داشته باشید که می‌توانید از استاندارد ۱۰% پروتئین، ۵۶% چربی، ۳۴% کربوهیدرات در روز اول پیروی کنید و <. اگر از رژیم کتو استفاده نمی کنید، i=3>9% پروتئین، ۴۴% چربی، ۴۷% کربوهیدرات در روز دوم.

برای کسانی که رژیم کتو دارند، کربوهیدرات های خود را کاهش دهید و چربی خود را کمی افزایش دهید بدون اینکه لزوماً بر کالری توصیه شده در روز تأثیر بگذارد.

چه مدت باید یک رژیم تقلید ناشتا انجام داد؟

رژیم غذایی تقلید روزه فقط به مدت ۵ روز یک بار در ماه انجام می شود تا به مدت ۳ ماه از کاهش وزن و مزایای سلامتی آن لذت ببرید.

زمانی که روزه نمی‌گیرید، مهم است که کالری دریافتی معمول خود را از سر بگیرید، اما مطمئن شوید که این کالری‌ها را از غذاهای غنی از مواد مغذی تامین کنید.

همچنین می توانید رژیم غذایی کم کربوهیدرات و چربی های سالم بیشتری را شروع کنید تا FMD بعدی شما راحت تر باشد. یک مزیت اضافه این است که به شما کمک می کند بدون محدود کردن کالری خود به کاهش چربی بدن ادامه دهید.

چه کسانی نباید رژیم تقلید روزه را انجام دهند؟

زنان باردار و شیرده، کودکان و افرادی که دارای کمبود وزن هستند و سابقه اختلالات تغذیه ای دارند باید از این برنامه روزه داری پرهیز کنند.

به خاطر داشته باشید که در صورت مصرف هر گونه دارویی برای قند خون و فشار خون، آن را با پزشک خود در میان بگذارید.

سوالات متداول

در اینجا سوالات متداول در مورد رژیم غذایی تقلید روزه وجود دارد:

با یک رژیم تقلید روزه چقدر می توانم وزن کم کنم؟

این امکان برای شما وجود دارد که با انجام FMD یک بار در ماه به مدت ۳ ماه، تا ۵ پوند وزن کم کنید.

با این حال، همه افراد با سرعت های متفاوتی وزن خود را کاهش می دهند، حتی زمانی که به دلیل سایر عوامل مانند کیفیت کلی رژیم غذایی، خواب، سن و وضعیت فعلی سلامتی، کالری یکسانی مصرف می کنند.

تفاوت بین تقلید روزه و روزه متناوب چیست؟

تفاوت اصلی بین این رویکردها این است که تقلید روزه شامل خوردن غذاهای کم کالری در طول روز است، در حالی که روزه داری متناوب بین دوره های غذا خوردن و نخوردن متناوب است.

علاوه بر این، تقلید روزه بر پایه گیاهی است در حالی که غذاهای ناشتا متناوب (در طول دوره تغذیه شما) می تواند شامل طیف گسترده ای از گزینه ها مانند گوشت، غذاهای دریایی، تخم مرغ، آووکادو و انواع توت ها باشد.

آیا رژیم روزه داری تقلید شما را در کتوز قرار می دهد؟

بله، می‌تواند باعث ایجاد حالت متابولیک کتوز شود، زیرا یک روزه طولانی مدت است. همین امر در مورد روزه‌های متناوب کوتاه‌مدت منظم نیز صدق می‌کند، به‌ویژه زمانی که این روزه‌ها را با وعده‌های غذایی کم کربوهیدرات شروع و شکسته می‌کنید.

آیا می توان با رژیم غذایی تقلیدی ناشتا قهوه نوشید؟

قهوه سیاه بدون قند در روزه ها مجاز است. با این حال، باید خود را به یک فنجان ۸ تا ۱۲ اونس قهوه سیاه در رژیم غذایی تقلید ناشتا محدود کنید. می توانید قهوه خود را با استویا یا میوه راهب شیرین کنید و در عین حال از خامه ها اجتناب کنید.

خلاصه

رژیم غذایی تقلید روزه ابزاری قدرتمند برای تجربه فواید روزه داری بدون ترک کامل غذا است. اگرچه این کار فقط یک بار در ماه انجام می شود، اما تا ۳ ماه، بهتر است با یک رژیم غذایی سالم مانند کتو همراه شود.

همانطور که در این راهنما ذکر شد، این روش منجر به کاهش وزن، اتوفاژی، کاهش فشار خون و بسیاری دیگر از فواید روزه داری به طور کلی می شود. اگر بتوانید ساعت ها به راحتی بدون غذا بمانید، ممکن است بخواهید انواع دیگری از روزه ها را نیز در نظر بگیرید.

به طور کلی، رژیم غذایی تقلید روزه بی خطر و قابل تحمل است، اما اگر نگرانی دارید و در حال حاضر دارو مصرف می کنید، با یک ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی مشورت کنید.

مرتبط:

رژیم فستینگ متناوب ۱۶/۸

بیشتر بخوانید
آیا روزه گرفتن عضله را می سوزاند؟

رژیم کتوژنیک در ماه رمضان ، فستینگ یا روزه در رژیم کتو

روزه خشک چیست؟ تفاوت آن با فستینگ و روزه داری متناوب آبی

تفاوت رژیم فستینگ متناوب با رژیم عادی در کاهش وزن

رژیم فستینگ ۵:۲ در کاهش وزن

منابع:

ProLon. رژیم غذایی تقلید کننده روزه ProLon راز روزه داری شماست.

برندهورست اس و همکاران یک رژیم غذایی دوره ای که روزه داری را تقلید می کند، بازسازی چند سیستمی، بهبود عملکرد شناختی و طول عمر را افزایش می دهد. ۱۸ ژوئن ۲۰۱۵

ProLon. سوالات متداول.

لوپز N و همکاران مزایای سیستمی ناشتا بین وعده های غذایی توسط اتوفاژی. ۲۶ اکتبر ۲۰۱۷

لوپز N و همکاران مزایای سیستمی ناشتا بین وعده های غذایی توسط اتوفاژی. ۲۶ اکتبر ۲۰۱۷

وات وی و همکاران تأثیر یک رژیم غذایی تقلید روزه بر سلامت متابولیک یک گروه آینده نگر از بیماران مبتلا به سرطان پروستات: یک مطالعه اجرای آزمایشی. ۲۱ مارس ۲۰۲۲

Gersema E. رژیم غذایی ناشتا که به طور علمی طراحی شده است، خطر ابتلا به بیماری های عمده را کاهش می دهد. ۱۶ فوریه ۲۰۱۷

شانموگالینگام تی و همکاران آیا نقشی برای IGF-1 در ایجاد سرطان های اولیه دوم وجود دارد؟ ۱۳ اکتبر ۲۰۱۶

Gassen N و همکاران. آیا اتوفاژی در افسردگی و عملکرد ضد افسردگی نقش دارد؟ ۱۵ مه ۲۰۱۹

Gassen N و همکاران. آیا اتوفاژی در افسردگی و عملکرد ضد افسردگی نقش دارد؟ ۱۵ مه ۲۰۱۹

فاروق و همکاران بررسی آینده نگر اثرات فیزیولوژیکی و عصبی رفتاری روزه داری ماه مبارک رمضان در پسران نوجوان و نوجوان. ۱ آوریل ۲۰۱۵

وی ام و همکاران رژیم غذایی تقلید کننده روزه و نشانگرها / عوامل خطر برای پیری، دیابت، سرطان و بیماری های قلبی عروقی. ۱۵ فوریه ۲۰۱۷

وی ام و همکاران رژیم غذایی تقلید کننده روزه و نشانگرها / عوامل خطر برای پیری، دیابت، سرطان و بیماری های قلبی عروقی. ۱۵ فوریه ۲۰۱۷

راووسین ای و همکاران تغذیه زودهنگام با محدودیت زمان اشتها را کاهش می دهد و اکسیداسیون چربی را افزایش می دهد اما بر مصرف انرژی در انسان تأثیری ندارد. آگوست ۲۰۱۹

مایرز تی و همکاران اثرات بالقوه روزه داری طولانی مدت فقط با آب و به دنبال آن یک رژیم غذایی کامل گیاهی بر حساسیت طعم شور و شیرین و شدت درک شده، علاقه به غذا و دریافت رژیم غذایی. ۳ مه ۲۰۲۲

ProLon. سوالات متداول.

پاتل آر و همکاران آلرژی به بادام زمینی ۵ جولای ۲۰۲۲

پیوند منبع

دیدگاهتان را بنویسید

متخصص تغذیه و رژیم درمانی (PhD). ارائه دهنده رژیم های تخصصی آنلاین با خدمات ویژه