اگر علاقه مند به افزایش طول عمر خود هستید، ممکن است نام گری برکا را شنیده باشید. گری برکا که توسط بسیاری به عنوان متخصص مرگ و میر در نظر گرفته می شود، بر کمک به افراد برای دستیابی به حداکثر عملکرد بدنی تمرکز دارد.

گری برکا، یکی از بنیانگذاران سیستم سلامت ۱۰X، دارای مدرک زیست شناسی و زیست شناسی انسانی است، اما شاید بیشتر به خاطر کارش با مشتریان برجسته ای مانند رئیس مسابقات قهرمانی نهایی مبارزه، دانا وایت، شناخته شده است.

کسانی که گری برکا را در شبکه های اجتماعی دنبال می کنند، توصیه های تغذیه ای او از جمله خوردن ۳۰ گرم پروتئین در ۳۰ دقیقه پس از بیدار شدن را آموزش می بینند. ممکن است از خود بپرسید: آیا ارزش پیروی از این توصیه ها را دارد؟ و ایمن هستند؟

رژیم غذایی گری برکا چیست؟ مزایا و معایب

این مقاله نگاهی دقیق‌تر به رژیم غذایی گری برکا، از جمله مزایا و معایب آن دارد.

برنامه غذایی گری برکا چیست؟

رژیم غذایی گری برکا گاهی اوقات به عنوان رژیم کتو گری برکا نیز شناخته می شود. این یک رژیم غذایی پرچرب، کم کربوهیدرات و پروتئین متوسط ​​است که برای قرار دادن بدن در کتوز طراحی شده است. (اگر با رژیم کتوژنیک آشنایی ندارید، می توانید در اینجا بیشتر در مورد آن بیاموزید.)

بیشتر بخوانید
آیا باید چرخه کربوهیدرات را امتحان کنید؟ رمزگشایی حقایق

گری برکا توصیه‌های غذایی و مکمل‌های شخصی‌سازی شده را بر اساس نتایج آزمایش‌های خون و ژنتیک ارائه می‌کند، اما او همچنین به طور کلی توصیه می‌کند که افراد میزان قندهای تصفیه شده و چربی‌های ناسالم مصرفی خود را کاهش دهند. او بر خوردن غذاهای کامل و فرآوری نشده تاکید دارد.

او همچنین در ویدیوهای TikTok خود و در اینستاگرام از اقداماتی مانند مصرف ۳۰ گرم پروتئین و به دنبال آن ۳۰ دقیقه ورزش با شدت کم در ۳۰ دقیقه پس از بیدار شدن از خواب حمایت می کند.

برخی از مزایای رژیم گری برکا چیست؟

برخی از پتانسیل ها مزایای سلامتی رژیم کتوژنیک مانند رژیم غذایی گری برکا عبارتند از:

 • بهبود سلامت متابولیک
 • کاهش سطح قند خون و انسولین
 • فشار خون را کاهش داد
 • کاهش خطر بیماری قلبی
 • کاهش وزن و کاهش اشتها

برخی از معایب رژیم گری برکا چیست؟

گری برکا تنظیمات شخصی رژیم غذایی را تشویق می کند تا مطمئن شوید که ویتامین ها و مواد معدنی کافی دریافت می کنید. با این حال، برخی از خطرات بالقوه با رژیم غذایی سبک کتوژنیک وجود دارد.

بیشتر بخوانید
برنامه غذایی جنرال موتورز: فقط در ۷ روز وزن کم کنید؟

مصرف محدود کربوهیدرات‌ها می‌تواند باعث شود که بدن آنفولانزای کتو را تجربه کند. علائم می تواند شامل شود:

 • خستگی
 • حالت تهوع
 • یبوست
 • سرگیجه

هیدراته ماندن، همانطور که در رژیم غذایی گری برکا توصیه می شود، می تواند به جلوگیری از علائم آنفولانزای کتو، دفع سموم و حمایت از هضم کمک کند.

رژیم های غذایی به سبک کتوژنیک نیز می توانند شانس خود را افزایش دهید سنگ کلیه و قند خون پایین برای پایداری طولانی مدت، نظارت بر غذا و مکمل هایی که مصرف می کنید برای جلوگیری از کمبود ویتامین مهم است. در اینجا می توانید در مورد خطرات احتمالی رژیم کتوژنیک بیشتر بخوانید.

مهم است که به یاد داشته باشید که رژیم غذایی به سبک کتوژنیک است برای همه مناسب نیست. رژیم کتوژنیک در موارد زیر توصیه نمی شود:

 • بیماری مزمن کلیوی
 • یک اختلال خوردن
 • دیابت، مگر اینکه تحت نظر پزشک باشد
 • نارسایی کبد یا پانکراتیت

مهم است که هر زمان که به تغییرات قابل توجهی در رژیم غذایی خود فکر می کنید، با پزشک یا متخصص تغذیه صحبت کنید.

بیشتر بخوانید
رژیم غذایی گاستریت: چه بخوریم و چه چیزهایی باید اجتناب کنیم

سوالات متداول در مورد رژیم غذایی گری برکا

رژیم غذایی گری برکا ۳۰-۳۰-۳۰ چیست؟

رژیم غذایی ۳۰-۳۰-۳۰ عبارت است از خوردن ۳۰ گرم پروتئین در ۳۰ دقیقه پس از بیدار شدن و دنبال کردن آن با ۳۰ دقیقه ورزش با شدت کم. اگرچه گری برکا این ایده را خلق نکرد، اما او آن را تبلیغ می‌کند و پس از صحبت در مورد آن در شبکه‌های اجتماعی خود، محبوبیت آن افزایش یافت. در اینجا می توانید اطلاعات بیشتری در مورد رژیم غذایی ۳۰-۳۰-۳۰ بخوانید.

چالش های گری برکا چیست؟

در طول سال‌ها، گری برکا چالش‌های مختلفی را برای بهبود سلامت بیننده‌اش ترویج کرده است چالش نفس کشیدن و الف آب سریع. پیروان گری برکا نیز یک چالش ۳۰ روزه از رژیم غذایی ۳۰-۳۰-۳۰ را انجام داده اند.

گری برکا چه پروتئینی را توصیه می کند؟

برای شیک های پروتئینیگری برکا مکمل های پروتئین گیاهی، گیاهی و بدون سویا را توصیه می کند. او توصیه می کند از مکمل های پروتئین آب پنیر خودداری کنید. (شما می توانید اطلاعات بیشتری در مورد منابع پروتئین غذایی پیشنهاد شده برای رژیم کتوژنیک در اینجا بخوانید.)

گری برکا چه ویتامین(هایی) را توصیه می کند؟

گری برکا بر اهمیت ویتامین D3. او همچنین مصرف سایر ویتامین ها و مکمل ها را به صورت شخصی بسته به نتایج آزمایش خون و نشانگرهای زیستی شما توصیه می کند.

بیشتر بخوانید
رژیم غذایی تیفوسی: بررسی اجمالی، غذاها و مزایا

گری برکا چگونه به دانا وایت کمک کرد؟

گری برکا با افزایش اعتبار از طریق آزمایش نشانگرهای زیستی، تغییر مکمل‌ها و رژیم غذایی، انجام ورزش‌های سرد و تغییر تمرینات ورزشی شناخته شده است.

خلاصه

گری برکا یک شخصیت بهداشتی محبوب است که مدافع دستیابی به اوج عملکرد بدنی است. کسانی که توصیه های رژیم غذایی کم کربوهیدرات و پرچرب او را دنبال می کنند ممکن است سلامت متابولیک بهبود یافته، کاهش خطر بیماری قلبی و کاهش اشتها را تجربه کنند.

با این حال، قبل از ایجاد هر گونه تغییر در رژیم غذایی خود، مهم است که با یک پزشک صحبت کنید. آنها می توانند در مورد خطرات یا مزایایی که این تغییرات رژیم غذایی ممکن است در تاریخچه سلامتی شما ایجاد کند، به شما توصیه کنند.