زنجبیل و یبوست

شاید شنیده باشید که زنجبیل یک داروی گیاهی مفید است و می تواند برخی از مشکلات گوارشی را تسکین دهد. در حالی که درست است که زنجبیل یک درمان سنتی برای برخی از بیماری های گوارشی است، اما هیچ فایده ای برای کمک به درمان یبوست ندارد. اگر در مورد استفاده از زنجبیل نگرانی دارید با پزشک خود صحبت کنید.

زنجبیل ریشه یک گیاه استوایی است و از دیرباز بخشی از تسلیحات گیاهی بوده است. ریشه زنجبیل در پخت و پز محبوب است – به ویژه در غذاهایی با طعم آسیایی – و همچنین به غذاهای پخته شده مزه می دهد. دکتر توضیح می دهد که طعم تند و تند زنجبیل – و برخی از قدرت دارویی آن – از مولکولی به نام زینجرون ناشی می شود. پنی لو کوتر و جی بورسون در کتاب خود “دکمه های ناپلئون”. زینگرون با کپسایسین موجود در فلفل تند مرتبط است.

طبق فهرست پزشکی مکمل و جایگزین دانشگاه مریلند، زنجبیل به عنوان یک ضد تهوع مفید است. این به تسکین حالت تهوع و استفراغ مرتبط با بیماری حرکت و تهوع صبحگاهی رایج در اوایل بارداری کمک می کند. استفاده دومی بسیار راحت است، زیرا افراد باردار نمی توانند از بسیاری از داروهای موجود برای جمعیت غیر باردار استفاده کنند. با این حال، هیچ مدرکی برای حمایت از استفاده از زنجبیل در درمان یبوست وجود ندارد.

بیشتر بخوانید
آیا دانه های سیب سمی هستند؟

دلیل اینکه زنجبیل به درمان تهوع کمک می کند – اما نمی تواند به یبوست کمک کند – این است که مولکول تند زینجرون به گیرنده های درد متصل می شود. این یک سیگنال درد به مغز می فرستد و مغز نمی تواند همزمان این سیگنال و سیگنالی که از روده می آید و نشان دهنده حالت تهوع است را پردازش کند. در نتیجه برای مدت کوتاهی پس از خوردن زنجبیل احساس تهوع نخواهید داشت. از آنجایی که زنجبیل هیچ اثر مستقیمی بر روده ندارد، اما نمی‌تواند بر هضم یا یبوست تأثیر بگذارد.

بیشتر بخوانید
۱۰ تا از مهمترین خواص قیسی برای سلامت بدن

اگر یبوست دارید، درمان های موثر بسته به دلیل مشکل روده شما تا حدودی متفاوت خواهد بود. به عنوان مثال، رژیم‌های غذایی کم فیبر می‌توانند باعث یبوست شوند و راه‌حل آن خوردن فیبر بیشتر است. کم آبی بدن نیز می تواند باعث یبوست شود و نوشیدن آب بیشتر به شما کمک می کند. دلایل پزشکی نیز برای یبوست وجود دارد و پزشک می تواند به شما در تعیین علت – و درمان موثر – در طول معاینه پزشکی کمک کند.

بیشتر بخوانید
اگر رفلاکس اسید معده دارید چه بنوشید

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

متخصص تغذیه و رژیم درمانی (PhD). ارائه دهنده رژیم های تخصصی آنلاین با خدمات ویژه