زونا از همین جا می آید ویروس واریسلا زوستر که باعث آبله مرغان می شود. در واقع، زونا زمانی اتفاق می‌افتد که این ویروس از قبل در بدن فرد وجود داشته باشد و بعداً در زندگی دوباره فعال شود.

بر اساس مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری (CDC)تقریباً از هر ۳ نفر در ایالات متحده ۱ نفر در طول زندگی خود به زونا مبتلا می شوند. و میزان زونا طی ۲۰ سال گذشته رو به افزایش بوده است.

زونا در بزرگسالان بالای ۶۰ سال شایع تر است – به ویژه در افرادی که ایمنی ضعیفی دارند. با این حال، دلایل اصلی فعال شدن مجدد زونا نامشخص است.

زونا: اقدامات احتیاطی که باید در حین شیردهی انجام داد

این بیماری باعث ایجاد بثورات پوستی و تاول در بدن می شود. اگرچه تهدیدی برای زندگی نیست، اما می‌تواند بسیار دردناک باشد و کیفیت زندگی شما را مختل کند. همچنین ممکن است تب خفیفی را تجربه کنید.

در بیشتر موارد، زونا پس از ۲ تا ۴ هفته برطرف می‌شود. دارو برای کمک به کاهش شدت و طول مورد زونا در دسترس است.

اگر بعد از زایمان دچار زونا شده اید، ممکن است تعجب کنید که این وضعیت چگونه بر توانایی شما در شیردهی، شیردهی یا شیردهی تأثیر می گذارد.

این مقاله تحقیقاتی را در مورد اینکه آیا افراد مبتلا به زونا می‌توانند شیردهی کنند و اینکه چه کاری می‌توانید انجام دهید تا سلامت خود و فرزندتان را در این مدت به بهترین شکل حمایت کنید، مرور می‌کند.

بیشتر بخوانید
بارداری با سرماخوردگی: درمان، خطرات و پیشگیری