سردرد با لوپوس شایع است. آیا آنها در واقع میگرن هستند؟

حدود ۱.۵ میلیون آمریکایی با لوپوس اریتماتوی سیستمیکشایع ترین نوع لوپوس است و بیش از نیمی از آنها به طور مرتب سردرد می گیرند.

اکنون تحقیقات جدید نشان می دهد که اینها اغلب فقط سردردهای معمولی نیستند. برای بسیاری، آنها در واقع میگرن هستند.

لوپوس است یک بیماری خودایمنی که می تواند به هر عضوی در بدن – مغز، قلب، ریه ها، کلیه ها، پوست، مفاصل و سلول های خونی حمله کند. این یک بیماری مزمن است، به این معنی که بیماران ممکن است شعله ور شوند، اما در مواقع دیگر بدون علامت خواهند بود. التهاب علت اصلی لوپوس است.

امیر طلبیان، متخصص مغز و اعصاب و مدیر سردرد و درد صورت در مرکز پزشکی Tufts در بوستون، گفت: سیستم عصبی مرکزی همچنین نقش مهمی در سردردهای لوپوس ایفا می کند.

سردرد با لوپوس شایع است. آیا آنها در واقع میگرن هستند؟

در بیماری لوپوس، سیستم عصبی مرکزی، که از مغز و نخاع تشکیل شده است، می تواند تحت تاثیر آنتی بادی هایی قرار گیرد که به سلول های عصبی یا رگ های خونی متصل می شوند. لوپوس همچنین می تواند جریان خون به اعصاب را قطع کند. همه اینها بر سیستم عصبی مرکزی تأثیر می گذارد و می تواند منجر به سردرد شود. التهاب مغز نیز می تواند به طور مستقیم باعث سردرد شود.

“سردرد لوپوس” می تواند به اشکال مختلف ظاهر شود. تحقیق از الف مطالعه جدید از هند دریافته است که یک سوم بیماران در سراسر جهان با شایع ترین نوع لوپوس به طور خاص مبتلا هستند میگرن.

بیشتر بخوانید
واژه نامه لوپوس

پدیده رینودکه جریان خون را در انگشتان دست و پا محدود می کند و اغلب با میگرن همراه است، از عوارض لوپوس اریتماتوز سیستمیک است. در ۵۰ درصد بیماران و می تواند توضیح دهد که چرا بسیاری از مردم این نوع سردرد را تجربه می کنند.

بیماران لوپوس نیز می توانند داشته باشند سردرد اولیه، به این معنی که خود سردرد خطرناک نیست یا مستقیماً با بیماری مرتبط نیست. این نوع سردرد ممکن است صرفاً به دلیل استرس عاطفی باشد که به نوبه خود می تواند با مدیریت درد فیزیکی سایر علائم لوپوس مرتبط باشد.

با این حال، درد می تواند پیامدهای جدی تری نیز داشته باشد.

برای برخی از بیماران لوپوس، سردرد می تواند نشان دهنده مشکل عروق خونی در مغز باشد آشیرا بلیزر، دکتر، استادیار پزشکی در بیمارستان جراحی ویژه در شهر نیویورک و عضو شورای مشورتی پزشکی-علمی بنیاد لوپوس آمریکا.

یکی از این مشکلات لخته شدن خون در مغز به خصوص در بیماران مبتلا به آنچه سندرم آنتی فسفولیپید نامیده می شود است. این می تواند به عنوان یک عارضه لوپوس ایجاد شود و باعث می شود سیستم ایمنی به چربی در سلول های زنده حمله کند که خطر لخته شدن را افزایش می دهد. بلیزر به بیماران توصیه می کند مراقب سیستم هایی مانند مشکلات بینایی یا تغییرات شناختی باشند که می تواند نشان دهنده سکته باشد.

بیشتر بخوانید
لوپوس و قرار گرفتن در معرض نور خورشید: عوارض جانبی

تحقیق جدید از دانشگاه فدرال پرنامبوکو در برزیل همچنین دریافت که بیماران مبتلا به لوپوس اریتماتوز سیستمیک در معرض خطر بالاتری برای تجربه سردردهای مرتبط با بیماری‌های عروقی حاد هستند. واسکولیت. برخی از درمان های لوپوس نیز می توانند باعث سردرد شوند. اگر مبتلا به لوپوس هستید، ممکن است از داروهای سرکوب کننده سیستم ایمنی استفاده کنید که می تواند باعث شود مننژیت آسپتیک بلیزر گفت: – التهاب پوشش داخلی مغز.

برای اطلاعات دقیق تر و مهم تر در مورد سردردهای لوپوس و لوپوس و آنچه که بیماران می توانند برای تشخیص و تسکین مناسب انجام دهند، ادامه مطلب را مطالعه کنید.

علائم لوپوس چیست؟

علائم لوپوس ممکن است در بربگیرد:

 • بثورات پروانه ای شکل روی صورت
 • درد عضلات و مفاصل
 • خستگی شدید
 • مشکلات چشمی مانند خشکی چشم، بثورات پلک یا التهاب
 • فراموش کردن چیزها یا گیج شدن
 • ریزش مو
 • درد قفسه سینه
 • کاهش عملکرد کلیه
 • تب
 • حساسیت به نور یا نور خورشید
چگونه سردرد لوپوس تشخیص داده و درمان می شود؟

بیشتر بخوانید
آیا لوپوس کشنده است؟

یافتن علت اصلی سردرد ضروری است.

اگر فردی مبتلا به لوپوس سردردهایی دارد که ناگهان بدتر یا مکرر می شود، باید با پزشک خود صحبت کند.

طالبیان گفت: «ما نمی دانیم که آیا لوپوس فوراً باعث سردرد بیمار می شود یا خیر.

پزشکان ابتدا باید شرایط جدی مانند سکته مغزی را رد کنند. فشار داخل جمجمه، یا سرطان درمان سردرد بر اساس علت آن است.

طلوبیان گفت: اگر سردرد مربوط به بیماری باشد، مثلاً در هنگام شعله ور شدن لوپوس، پزشک ممکن است بر تلاش برای کاهش التهاب تمرکز کند.

ممکن است سردرد لوپوس باشد تشخیص داده شده توسط یا ضربه زدن به ستون فقرات یا ام آر آی یا سی تی اسکن. سردردهای مرتبط با التهاب لوپوس اغلب به مسکن‌های بدون نسخه پاسخ نمی‌دهند. کورتیکواستروئیدها اغلب تجویز می شوند.

اگر بیمار مبتلا به میگرن تشخیص داده شود موسسه ملی بهداشت می‌گوید گزینه‌های درمانی شامل داروهای تجویزی یا مسکن‌های معمولی مانند استامینوفن یا ایبوپروفن است. داروهای میگرن بدون نسخه در برخی بیماران نیز موثر هستند. سایر راه های مهم برای پیشگیری از میگرن عبارتند از کاهش استرس، خواب کافی و اجتناب غذاهایی که ممکن است باعث سردرد شوند.

بیماران لوپوس همچنین می توانند با مدیریت عواملی که می توانند باعث تشدید سردرد شوند، شانس سردرد خود را کاهش دهند – و به طور کلی احساس بهتری داشته باشند. چندتا عالی استراتژی های خود مراقبتی برای امتحان:

 • زیاد یا خیلی سخت کار نمی کند
 • دوری از آفتاب
 • محدود کردن زمان صرف شده در نور هالوژن یا فلورسنت
 • جلوگیری از صدمات و عفونت
 • همیشه داروی لوپوس را به طور منظم مصرف کنید
 • قبل از مصرف هر گونه داروی اضافی با پزشک مشورت کنید.
 • پیروی از یک رژیم غذایی کم چرب و کم کالری یا مصرف مکمل ویتامین D در صورت توصیه پزشک

Source link

۳/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

متخصص تغذیه و رژیم درمانی (PhD). ارائه دهنده رژیم های تخصصی آنلاین با خدمات ویژه