آیا انواع مختلفی وجود دارد؟

 • گلانس. سوراخ کردن کلیتورال تنها نسخه‌ای است که کلیتوریس واقعی را سوراخ می‌کند – اگر سوراخ عمودی باشد، معمولاً از سر کلیتورال یا اگر افقی باشد، از طریق سر کلیتورال سوراخ می‌شود.
 • VCH. سوراخ کردن کلاه کلیتورال عمودی برنده مسابقه محبوبیت در میان دکور کلیتور است. از طریق بخش نازکی از قله هود به صورت عمودی سوراخ می شود.
 • HCH. سوراخ کردن هود کلیتورال افقی – درست حدس زدید – به صورت افقی از پایه هود عبور می کند.
 • مثلث. به گفته یکی از اولین انجام دهندگان این روش، Elayne Angel، نویسنده کتاب Piercing Bible ، سوراخ کردن مثلث به صورت افقی از پایه هود و زیر شفت کلیتوریس می رود .
 • پرنسس دایانا. پیرسینگ های پرنسس دایانا، طبق گفته آنجل، که این مفهوم را نامگذاری کرد، معمولاً به صورت جفت انجام می شود و ممکن است علاوه بر VCH باشد. آنها در اصل سوراخ های VCH هستند اما به طرفین انجام می شوند. اگر VCH دارید، برای مثال، ممکن است آن را با PD ها کنار بگذارید.
 • کریستینا کریستینا که ونوس نیز نامیده می‌شود، در واقع یک سوراخ کلیتورال یا سوراخ‌کننده هود نیست – اما اغلب به عنوان یک جایگزین مطرح می‌شود. یک نقطه درج از قسمت جلوی فرج می گذرد که شکاف زهره نامیده می شود. سپس سوراخ شدن از طریق بخش کوچکی از مونس پوبیس گسترش می یابد، جایی که ظاهر می شود.

چه شکلی است؟

تصویری که انواع مختلف کلیتورال گلان، هود کلیتورال، و سوراخ‌های مونس پوبیس را نشان می‌دهد. پیرسینگ از بالا سمت چپ: چشم کلیتورال، VCH، HCH، مثلث، پرنسس دایانا، کریستینا.

آیا فواید جنسی دارد؟

سوراخ‌های کلیتورال و سوراخ‌های هود می‌توانند برانگیختگی و لذت را در حین بازی شخصی یا شریک جنسی یا فعالیت جنسی – و حتی زمانی که سرحال نیستید – افزایش دهند.

Clitoris Piercing: 15 FAQs on Type, Sexual Benefits ...healthline.comhttps://www.healthline.com › health

به نفع شماست

پیرسینگ های VCH، پرنسس دایانا یا مثلث بیشترین احتمال را دارد که حس را برای پیرسی تقویت کند.

در سوراخ‌های VCH و پرنسس دایانا معمولاً از مهره‌ای استفاده می‌شود که روی کلیتوریس قرار می‌گیرد و به آن ضربه می‌زند، به‌ویژه در هنگام تحریک کلاهک یا خود چشم.

مثلث می‌تواند لذت را در هنگام زخم مستقیم یا نفوذ واژن یا مقعد افزایش دهد. به این دلیل که قسمت های داخلی کلیتوریس به سمت پایین کشیده می شود تا کانال واژن را احاطه کند و حتی به سمت مقعد می رسد.

سوراخ کردن مثلث می تواند یک دکمه داغ لذت بخش ایجاد کند که حلقه شما را از پشت محور کلیتورال تحریک می کند و حتی کلیتور واقعی را با قسمت های خارجی سخت افزار برخورد می کند.

در حالی که ممکن است فکر کنید سوراخ کردن چشم بیشترین لذت را به همراه خواهد داشت، اما بدون خطر آسیب عصبی به قسمت ظریف فقط در اثر این عمل نیست، حتی اگر به درستی انجام شود.

به نفع شریک زندگی تان

هر گونه سوراخ کردن کلاهک یا کلاهک می تواند با ایجاد تحریک جزئی در ناحیه تناسلی شریک زندگی شما، بسته به موقعیت، لذت را برای همسرتان افزایش دهد.

بعلاوه، شریک زندگی شما نیز ممکن است از تحریک سوراخ کردن دستگاه تناسلی شما به صورت دیجیتالی یا دهانی، حس برانگیختگی به دست آورد.

فقط دیدن پیرسینگ های شما ممکن است حتی باعث تحریک بیشتر در شریک زندگی شما شود.

کریستینا و HCH معمولاً برای اهداف زیبایی شناسی طراحی شده اند زیرا هیچ یک از این سوراخ ها به کلیشه شما برخورد نمی کنند.

با این حال، کریستینا ممکن است یک منبع سرگرم کننده برای تحریک کلیت برای یک شریک در طول عمل فرج روی فرج باشد.

آیا همه می توانند آن را دریافت کنند؟

بینی شما با بینی فرد بعدی متفاوت است و فرج شما نیز متفاوت است. به همین دلیل است که برخی از پیرسینگ‌ها ممکن است روی برخی از شکل‌ها یا اندازه‌های گلن یا هود کار نکنند.

از یک سوراخ کننده معتبر ارزیابی کنید تا مشخص شود که آیا کاندید یک پیرسینگ هستید یا خیر. در اینجا چند چیز قابل توجه است.

سوراخ شدن چشم نادر است

طبق گفته انجمن سوراخ‌کننده‌های حرفه‌ای (APP) ممکن است برای پیدا کردن سوراخ‌کننده‌ای که مایل به انجام سوراخ کردن سر باشد، سخت باشد، مگر اینکه قبلاً سوراخ‌های تناسلی را بدون مشکل انجام داده باشید.

بعلاوه، بیشتر مردم کلیتوریس به اندازه کافی بزرگ برای این نوع سوراخ کردن ندارند. و حتی اگر این کار را انجام دهید، به گفته The Axiom Body Piercing Studio، هود و سایر بافت‌های اطراف شما ممکن است برای جا دادن جواهرات درون آن خیلی سفت باشند .

پیرسینگ های دیگر ممکن است انتخاب بهتری باشند

بیشتر هودهای کلیتورال به اندازه کافی عمیق هستند که بتوانند سوراخ VCH را نگه دارند. اما اگر لب های ماژور برجسته یا لب های بیرونی دارید، ممکن است سوراخ کردن HCA ناراحت کننده باشد.

سوراخ کننده شما باید مطمئن شود که جا دارد

استودیوی شما باید قبل از انجام هر نوع سوراخ کردن گلن یا هود تست Q-tip را انجام دهد. یک نوک پنبه ای استریل در زیر هود قرار داده می شود تا اطمینان حاصل شود که فضای کافی برای عمل وجود دارد و جواهرات می توانند به راحتی در جای خود قرار گیرند.

برای این پیرسینگ از چه زیورآلاتی استفاده می شود؟

اگرچه انتخاب جواهرات سوراخ‌دار بدن ممکن است بی‌پایان به نظر برسد، اما فقط چند شکل برای سوراخ کردن کلاهک یا کلاه‌چوبه بهترین هستند.

بر اساس آکسیوم، تزئینات منحنی ، به جای تزئینات مستقیم، بیشترین معنا را دارند، زیرا آنها با شکل بدن روان تر حرکت می کنند.

 • هالتر دایره ای به شکل نیم دایره یا نعل اسب است و دارای دو توپ یا مهره است که از انتهای آن باز می شود.
 • حلقه مهره ای که به آن حلقه گلوله بسته نیز می گویند، حلقه ای است که مهره یا توپی را بین یک دهانه کوچک نگه می دارد. انتهای حلقه به دو فرورفتگی روی توپ فشار داده و آن را در جای خود نگه می دارد.
 • هالتر منحنی یک سوراخ میله ای شکل کمی خمیده با مهره ها یا توپ هایی است که در انتهای آن باز می شود.

چه موادی برای جواهرات شما در دسترس است؟

APP توصیه می کند که برای سوراخ کردن از فلزات درجه ایمپلنت یا طلای جامد ۱۴ عیار یا بالاتر استفاده شود. استفاده از این فلزات می تواند به جلوگیری از عفونت، قرار گرفتن در معرض سموم، واکنش های آلرژیک، تخریب جواهرات و مسائل دیگر کمک کند.

فلزات تایید شده توسط ASTM بین المللی یا سازمان بین المللی استاندارد (ISO) الزامات کاشت را برآورده می کنند. از استودیو پیرسینگ خود بپرسید که آیا برند معتبر آناتومتال را دارند یا خیر .

 • تیتانیوم درجه ایمپلنت سبک وزن است، در صورت قرار گرفتن مکرر در معرض مایعات بدن خورده نمی شود، و نیکل ندارد، که برخی افراد نیز به آن حساسیت دارند. به دنبال قطعات مطابق با ASTM-F136 یا ISO 5832-3 باشید.
 • فولاد ضد زنگ درجه ایمپلنت یکی دیگر از گزینه های مطمئن است. اگرچه دارای نیکل است، یک لایه محافظ روی فلز به عنوان یک مانع بین نیکل و بدن شما عمل می کند. به دنبال قطعات مطابق با ASTM-F138 یا ISO-5832-1 باشید.
 • طلای جامد ۱۴ عیار (زرد، سفید یا رز) که عاری از نیکل یا کادمیوم است نیز موثر خواهد بود.

هزینه این پیرسینگ معمولا چقدر است؟

هزینه بر اساس مکان، استودیو و سبک پیرسینگ شما متفاوت خواهد بود.

 • روش. بیشتر پیرسینگ‌های تناسلی فقط برای این خدمات از ۵۰ تا ۱۰۰ دلار متغیر است. برای پیرسینگ های پیچیده، مانند مثلث، یا برای سوراخ های متعدد، مانند پرنسس دایانا، هزینه بیشتری بپردازید.
 • نکته. مرسوم است که انعام حداقل ۲۰ درصد از هزینه سوراخ کردن را در نظر بگیرید.
 • جواهر سازی. برخی از استودیوهای پیرسینگ جواهرات اولیه را با قیمت سوراخ کاری خود شامل می شوند. مطمئن شوید که آنها از گزینه های درجه ایمپلنت ذکر شده در بالا استفاده می کنند. همچنین ممکن است مجبور شوید برای جواهرات جداگانه هزینه کنید، قیمت هایی که معمولاً از حدود ۳۰ دلار شروع می شود.

این پیرسینگ چگونه انجام می شود؟

به گفته The Axiom ، مراحل کار در استودیو متفاوت است، اما می‌توانید هنگام ورود برای سوراخ کردن چشم یا سوراخ کردن هود، انتظار چند چیز را داشته باشید .

 • کاغذبازی از شما خواسته می شود که شناسه خود را نشان دهید تا مطمئن شوید که ۱۸ سال یا بیشتر دارید. سپس باید فرمی را پر کنید که شامل معافیت از مسئولیت است.
 • ارزیابی. اگر ارزیابی قبلی انجام نداده اید، سوراخ کننده شما شما را از نظر نوع سوراخ کاری و جواهراتی که می خواهید استفاده کنید ارزیابی می کند. سوراخ کننده شما باید هنگام لمس شما دستکش بپوشد.
 • ضد عفونی کردن هنگامی که برای شروع آماده شدید، سوراخ کننده پوست شما را با یک اسکراب جراحی تمیز می کند.
 • علامت گذاری. سپس سوراخ کننده شما ناحیه ای را که قرار است سوراخ شود علامت گذاری می کند.
 • سوراخ کردن. بسته به نوع سوراخ کردن، این ممکن است شامل استفاده از یک لوله تغذیه سوزن برای هدایت سوزن باشد. به عنوان مثال، اگر VCH دریافت می کنید، لوله تغذیه زیر هود قرار می گیرد. سوراخ کننده شما از شما می پرسد که آیا آماده هستید یا خیر. ممکن است به شما گفته شود که برای کاهش درد ناشی از فرو رفتن سوزن، یک نفس عمیق بکشید و سپس یک بازدم انجام دهید.
 • درج جواهرات. سوراخ کننده شما سوزن را با جواهرات دنبال می کند و سپس آن را می بندد.
 • پاک کردن. سوراخ کننده شما باید هرگونه خونریزی را متوقف کند و سپس ناحیه سوراخ شده را قبل از رفتن تمیز کند.

به درد میخوره؟

اگر از ۱۰ نفر بپرسید که آیا هنگام سوراخ کردن ناحیه تناسلی آنها دردناک است یا خیر، احتمالاً ۱۰ پاسخ متفاوت دریافت خواهید کرد.

این به این دلیل است که نحوه تجربه پیرسینگ به عوامل زیادی از جمله نوع پیرسینگ بستگی دارد.

برای مثال، اگر به جای سوراخ کردن کاپوت، به جای سوراخ کردن کاپوت، گلنس را سوراخ کنید، انتظار احساس بیشتری داشته باشید.

یک سوراخ کننده با تجربه تمام تلاش خود را می کند تا درد شما را به حداقل برساند. میزان تحمل درد شما نیز سطح درد شما را تعیین خواهد کرد. برخی از افراد حتی از احساس سوراخ شدن لذت می برند.

به گفته APP، اگر قبلاً پیرسینگ بدن داشته اید، به طور کلی می توانید تجربه مشابهی را انتظار داشته باشید. ممکن است چند ثانیه یک احساس شدید وجود داشته باشد و به دنبال آن از شدت آن کاسته شود.

چه خطراتی با این پیرسینگ همراه است؟

بسیاری از خطرات مرتبط با سوراخ های کلیتورال یا کلاهک کلیتورال مشابه با سایر پیرسینگ های بدن است. این شامل:

 • واکنش آلرژیک. واکنش آلرژیک ممکن است به نیکل در مواد خاص جواهرات رخ دهد. به همین دلیل مهم است که مطمئن شوید سخت افزار شما دارای درجه ایمپلنت یا طلای ۱۴ عیار جامد یا بالاتر است.
 • پاره شدن پارگی زمانی است که سوراخ کننده به چیزی گیر کرده و از بدن خارج شود.
 • عفونت هر گونه سوراخ کردن خطر عفونت را در صورت عدم رعایت بهداشت مراقبت های بعدی ایجاد می کند. عفونت سوراخ‌دار نیز می‌تواند ناشی از استفاده از سوزن‌های ناپاک در طول عمل باشد. با این حال، روش های صحیح سوراخ کردن، مانند استفاده از تجهیزات استریل شده و یکبار مصرف، باید این خطر را از بین ببرد.
 • جاسازی. اگر جواهرات شما خیلی کوتاه باشد، پوست می تواند روی آن رشد کند و آن را جاسازی کند.
 • مهاجرت و طرد. به زبان ساده، پیرسینگ شما ممکن است در جای خود باقی نماند. مهاجرت شامل حرکت سوراخ کردن از محل اصلی خود است. اگر پیرسینگ بافت مناسبی برای نگه داشتن آن نداشته باشد، ممکن است اتفاق بیفتد. پس زدن زمانی است که پیرسینگ به آرامی به سطح پوست و سپس خارج از بدن مهاجرت می کند.
 • آسیب عصبی به گفته انجل، اگرچه احتمال آسیب عصبی با هر سوراخی وجود دارد، اما به احتمال زیاد با سوراخ کردن کلیتورال بیشتر از سوراخ کردن هود رخ می دهد.
 • پیرسینگ خراب. هنگامی که کلاه کلیتورال را مشخص کرده اید، یک سوراخ کننده آموزش ندیده می تواند قسمت اشتباهی از آناتومی، مانند کلیتور را سوراخ کند.

این فرض وجود دارد که پیرسینگ تناسلی فرد پیرسی یا شرکای جنسی آنها را در معرض افزایش خطر عفونت های مقاربتی قرار می دهد. اما مطالعات نشان می دهد که این افزایش احتمالی اندک است – اگر حتی وجود داشته باشد.

برای به حداقل رساندن خطرات، سوراخ‌کننده‌ای را پیدا کنید که در نوع سوراخ‌کاری مورد نظر شما متخصص باشد و فردی که به‌عنوان عضو APP فهرست شده است .

چه مدت طول می کشد تا بهبود یابد؟

زمان بهبودی کلیتورال یا سوراخ کردن هود بسته به استایل و بدن شما متفاوت است.

میانگین زمان بهبودی:

 • گلن: ۴ تا ۸ هفته
 • VCH: ۴ تا ۸ هفته
 • HCH: ۶ تا ۸ هفته
 • مثلث: ۱۲ تا ۱۸ هفته
 • پرنسس دایانا: ۴ تا ۸ هفته
 • کریستینا: ۲۴ هفته تا یک سال کامل

علائم در طول بهبودی ممکن است شامل خونریزی خفیف یا لکه بینی برای چند روز و قرمزی یا تورم برای چند هفته باشد.

همچنین ممکن است در طول دوره بهبودی مانند هر سوراخ دیگری متوجه زهکشی و پوسته پوسته شدن خفیف شوید.

چگونه پیرسینگ را تمیز می کنید و از آن مراقبت می کنید؟

پیرسینگ در قسمت خصوصی شما به مراقبت ملایم به خصوص در دوره بهبودی نیاز دارد. از روش های مناسب مراقبت پس از توصیه شده توسط APP ذکر شده در زیر استفاده کنید.

ممکن است از خود بپرسید چه زمانی می توانید رابطه جنسی داشته باشید. پاسخ این است که شما آماده باشید – حتی چند روز بعد از سوراخ کردن خوب است.

در طول فرآیند بهبودی، انجام دهید :

 • با پیرسینگ خود ملایم باشید.
 • قبل از لمس کردن پیرسینگ دست های خود را بشویید.
 • پیرسینگ خود را روزانه با محلول نمکی استریل بشویید.
 • بعد از رابطه جنسی با سالین بشویید.
 • بعد از تمیز کردن پیرسینگ یا دوش گرفتن ادرار کنید.
 • روزانه دوش بگیرید.
 • در رختخواب تمیز بخوابید.
 • لباس تمیز بپوشید
 • از حوله های تازه استفاده کنید.
 • فورا لباس های مرطوب باشگاه را عوض کنید یا شنا کنید.
 • در طول رابطه جنسی شریک جنسی از محافظ مانع مانند کاندوم و سدهای دندانی استفاده کنید.
 • از اسباب بازی های جنسی خود نیز محافظت کنید.
 • اگر از روان کننده مبتنی بر آب استفاده می کنید، حتماً از آن استفاده کنید.
 • جواهرات را همیشه در خود بگذارید.

در طول فرآیند بهبودی، این کار را نکنید :

 • با پیرسینگ خود بازی کنید تا به طور کامل بهبود یابد.
 • خشن باشید یا اجازه دهید شریک زندگی شما با پیرسینگ شما خشن باشد.
 • اجازه دهید دهان یا مایعات بدن همسرتان با پیرسینگ شما تماس پیدا کند.
 • در طول دوره بهبودی بدون کاندوم یا سایر روش های مانع رابطه جنسی داشته باشید.
 • سوراخ کردن خود را لمس کنید یا اجازه دهید شخص دیگری با دستان ناپاک آن را لمس کند.
 • از صابون های خشن یا پاک کننده ها برای پیرسینگ خود استفاده کنید.
 • جواهرات خود را بردارید
 • در استخر، دریاچه یا اقیانوس شنا کنید تا سوراخ شدن شما بهبود یابد.
 • لباسی بپوشید که باعث مالش یا تحریک سوراخ کردن شما شود.

مراقب چه علائمی باشید؟

اگرچه در طول بهبودی مقداری حساسیت وجود دارد، اما چند علامت وجود دارد که ممکن است نشان دهنده عفونت باشد.

این شامل:

 • پوستی که در لمس ملتهب و داغ است
 • درد هنگام تمیز کردن یا دست زدن به آن ناحیه
 • درد لگن هنگام حرکت در اطراف
 • ترشحات چرک مانند از محل سوراخ کردن
 • بوی بد اطراف محل سوراخ کردن
 • تب، بدن درد یا سایر علائم شبیه آنفولانزا

اگر شک دارید که چیزی اشتباه است، جواهرات خود را در نیاورید.

به گفته برنامه، این می تواند باعث بسته شدن سوراخ در سطح و در صورت وجود عفونت شود.

در عوض، فوراً به سوراخ کننده یا یک متخصص پزشکی مراجعه کنید.

اگر یک متخصص پزشکی از شما بخواهد که جواهرات خود را بردارید، فرشته توصیه می کند که نگرانی های خود را در مورد مهر و موم شدن عفونت مطرح کنید.

پیرسینگ بهبود یافته چقدر طول می کشد؟

اگرچه ممکن است برخی از پیرسینگ ها تغییر کنند، اما برخی دیگر تا زمانی که شما آماده حذف آنها نباشید ادامه خواهند داشت.

چگونه جواهرات را تغییر می دهید؟

زیورآلات کلیتورال و هود بهتر است توسط یک سوراخ کننده آموزش دیده تعویض شوند.

از سوراخ کننده خود بپرسید که آیا این سرویس را به صورت رایگان ارائه می دهد یا خیر. بسیاری از استودیوها برای اطمینان از ایمنی مشتریان خود این کار را انجام می دهند.

در طول دوره بهبودی جواهرات را عوض نکنید.

اگر یک روش پزشکی در آینده دارید که در آن باید سوراخ را بردارید، ابتدا با سوراخ کننده خود صحبت کنید. سوراخ کننده شما ممکن است راه حلی برای جلوگیری از بسته شدن داشته باشد.

چگونه پیرسینگ را بازنشسته می کنید؟

تا زمانی که دوره بهبودی را با خیال راحت پشت سر گذاشته اید، می توانید آن را به تنهایی با دست های تمیز حذف کنید.

اگر هنوز در مرحله بهبودی هستید، باید برای برداشتن ایمن به سوراخ کننده خود بازگردید.

پس از برداشتن در هر زمان، سوراخ سوراخ کننده را به طور مرتب با نمک نمک تمیز کنید تا زمانی که خوب شود.

با سوراخ کننده احتمالی خود صحبت کنید

تحقیق خود را در مورد سوراخ کننده های منطقه خود انجام دهید. بررسی‌های آنلاین را بخوانید و ببینید آیا استودیو اطلاعاتی در مورد سوراخ‌کاری خاصی که به دنبال آن هستید در وب‌سایت خود ارائه می‌دهد یا خیر.

اگر آنها اطلاعاتی در مورد پیرسینگ تناسلی ندارند، ممکن است نشانه ای باشد که باید در جای دیگری جستجو کنید.

هنگامی که یک سوراخ کننده احتمالی پیدا کردید، برای دریافت پاسخ سوالات خود از مشاوره درخواست کنید.

سوراخ کننده شما قادر خواهد بود آناتومی شما را بررسی کند تا تشخیص دهد که آیا نوع سوراخ کلیتورال یا سوراخ کردن هود شما برای بدن شما مفید است یا خیر.

اگر اینطور نباشد، ممکن است بتوانند جایگزینی را پیشنهاد کنند. به یاد داشته باشید: هر فرج منحصر به فرد است، بنابراین آنچه برای یک فرد کار می کند ممکن است برای دیگری کارایی نداشته باشد.


جنیفر چساک یک روزنامه نگار پزشکی برای چندین نشریه ملی، یک مربی نویسندگی و یک ویراستار آزاد کتاب است. او کارشناسی ارشد خود را در روزنامه نگاری از Northwestern’s Medill دریافت کرد. او همچنین سردبیر مجله ادبی شیفت است. جنیفر در نشویل زندگی می‌کند، اما اهل داکوتای شمالی است، و وقتی کتابی نمی‌نویسد یا دماغش را در کتاب فرو نمی‌کند، معمولاً در حال دویدن در مسیرهای پیاده‌روی یا در باغ خود است. او را در اینستاگرام یا توییتر دنبال کنید .