سکس و یائسگی – چگونه زندگی جنسی میانسالی خود را ادویه کنید

از دست دادن میل جنسی در سنین بالاتر شایع است.  مربی جنسی بزرگسالان، روث رمزی توضیح می دهد که چرا و چگونه می توانید زندگی جنسی میانسالی خود را ادویه کنید

بهترین چیزی که می تواند برای تمام زندگی جنسی میانسالی ما اتفاق بیفتد، این است که ما شرم و ننگ صحبت کردن در مورد رابطه جنسی را از دست بدهیم.

من به عنوان یک مربی اغلب این جمله را می شنوم که “باورم نمی شود که می خواهم این را به شما بگویم، شما فکر می کنید من خیلی عجیب و غریب هستم، OMG من خیلی خجالت می کشم”، قبل از اینکه زنی در مورد چیزی معمولی و عادی به من بگوید!

اغلب شرم ناشی از کمبود آموزش است. از آنجایی که عملاً هیچ یک از ما آموزش جنسی کافی، توانمند و متمرکز بر لذت را در مدرسه نداشتیم، اما اکنون باید خودمان را آموزش دهیم.

سکس و یائسگی - چگونه زندگی جنسی میانسالی خود را ادویه کنید

صحبت کردن در مورد رابطه جنسی چیزی نیست که از آن خجالت بکشید

انبوهی از اطلاعات عالی در کتاب ها وجود دارد (بررسی کنید همانطور که هستی بیا توسط امیلی ناگوسکی)، پادکست ها، سخنرانی های TED، فیلم های مستند – بیایید خودمان را آموزش دهیم و به شرکا، دوستان، مادران و دخترانمان بگوییم که در حال یادگیری هستیم.

رویدادهای حضوری بیشترین قدرت را دارند که به ما نشان دهند صحبت کردن در مورد رابطه جنسی چیزی نیست که بتوان از آن خجالت کشید.

رابطه جنسی برای ما خوب است

زندگی جنسی سالم در میانسالی از نظر جسمی و روحی برای ما خوب است. تقریباً همه انواع بازی های جنسی ضربان قلب ما را بالا می برند و رابطه جنسی شدید حتی می تواند به عنوان یک تمرین هوازی و انعطاف پذیری به حساب بیاید.

برانگیختگی خون را در اطراف اندام های تناسلی به حرکت در می آورد که به حفظ اکسیژن و سلامت بافت ها کمک می کند. لذت و به خصوص ارگاسم، مواد شیمیایی مغز را آزاد می کند که احساس خوب می کند تا ما را آرام کند و احساس خوشبختی کنیم.

موارد فوق حتی در رابطه جنسی انفرادی نیز صدق می کند! رابطه جنسی خوب با شریک زندگی به ما کمک می‌کند احساس پیوند داشته باشیم و باعث می‌شود با لذت و رهایی از استرس با یکدیگر ارتباط برقرار کنیم، که به ما کمک می‌کند تا خارج از اتاق خواب نیز تیم بهتری داشته باشیم.

چگونه زندگی جنسی میانسالی خود را تقویت کنیم

علت کمبود میل جنسی در سال های بعد چیست؟

برای زنان بسیار رایج است که احساس کنند میل جنسی خود را در میانسالی از دست داده اند. ممکن است با کودکان یا نوجوانان، والدین سالخورده، مشاغل پرمشغله و وظایف اجتماعی سر و کار داشته باشیم که هیچ زمانی برای “ما” باقی نمی گذاریم.

بیشتر بخوانید
چرا هنگام انزال درد دارم؟

استرس، خستگی و کمبود وقت من از عوامل اصلی کشنده میل جنسی هستند. تغییر سطح هورمون ما همچنین می تواند میل جنسی ما را صاف کند، و برخی از تغییرات فیزیکی قبل از یائسگی و یائسگی – مانند کیست سینه، دوره های سیل، درد مفاصل یا خشکی واژن – ممکن است به معنای بازی جنسی باشد همانطور که قبلاً می دانستیم ناراحت کننده یا دردناک است.

ما همچنین با تغییر ادراک خود روبرو هستیم، زیرا چهره و بدنی که در آینه می بینیم تغییر می کند. جای تعجب نیست که ما تمایلی به رابطه جنسی نداریم.

خبر خوب این است که با آگاهی و تمایل به زنده نگه داشتن یک جرقه وابسته به عشق شهوانی در زندگی، می‌توانیم از بازی جنسی لذت ببریم.

و برخی از اثرات تغییر هورمون‌های ما در واقع می‌تواند تأثیر مثبتی بر زندگی جنسی ما داشته باشد: وقتی استروژن کاهش می‌یابد و کمتر اهمیت می‌دهیم که دیگران در مورد ما چه فکری می‌کنند، ممکن است دریابیم که می‌توانیم آنچه را که در رختخواب می‌خواهیم یا احساس می‌کنیم بپرسیم. آزادتر برای کشف علایق مانند پیچ ​​خوردگی یا غیرتک همسری توافقی.

استرس، خستگی و کمبود وقت من از عوامل اصلی کشنده میل جنسی هستند

مردان نیز بسیاری از عوامل مشابه زنان را در میانسالی تجربه می کنند که بر میل جنسی آنها تأثیر می گذارد. سبک زندگی پرمشغله، افزایش وزن، مبارزه با ادراک از خود و تغییر سطح هورمون ها می توانند ویران کنند.

از حدود ۴۰ سالگی برای مردان غیرمعمول نیست که زمان بیشتری برای نعوظ داشته باشند و زمانی که نعوظ را پیدا می کنند، این کار به سختی گذشته نیست.

برای بسیاری از مردان این می تواند تأثیر مخربی بر اعتماد به نفس آنها داشته باشد و ممکن است احساس شرم و خجالت زیادی داشته باشند.

رابطه جنسی و یائسگی چگونه زندگی جنسی میانسالی خود را ادویه کنید

رابطه جنسی دردناک

آتروفی و ​​خشکی واژن بیشتر در مورد آن صحبت می شود، اما هنوز آگاهی بیشتری لازم است. بسیاری از زنان در سکوت خجالتی رنج می برند و متوجه نمی شوند که درد و سوزشی که تجربه می کنند رایج است و درمان در دسترس است.

مرتبط با آن – نه به طور مستقیم در مورد رابطه جنسی، اما مطمئناً تأثیری بر زندگی جنسی ما – این است که عفونت های دستگاه ادراری می تواند به دلیل آتروفی واژن باشد.

بسیاری از زنان در سکوت شرم آور رنج می برند

بسیاری از زنان دوره پس از دوره آنتی بیوتیک را برای UTI می گذرانند، در حالی که چیزی که واقعاً به آن نیاز دارند استروژن واژینال است – که اکنون بدون نسخه در داروخانه های بریتانیا در دسترس است.

بیشتر بخوانید
خونریزی پس از مقاربت: چه چیزی باعث خونریزی بعد از رابطه جنسی می شود

اول از همه – با شریک زندگی خود صحبت کنید

اگر شریک زندگی شما نیز در میانسالی (یا فراتر از آن) است، این گفتگو باید در مورد چگونگی تغییر نیازهای شما باشد.

نزدیک شدن به آن از این طریق به جلوگیری از هرگونه احساس فشار بر روی یک فرد کمک می کند. آن را در مورد لذت متقابل خود را در آینده. زمانی را انتخاب کنید که هر دو آرام باشید و در طول رابطه جنسی در رختخواب نباشید.

بررسی کنید که زمان خوبی برای صحبت در مورد این موضوع است، و اگر احساس خجالت یا خجالت یا اضطراب دارید، آن را به اشتراک بگذارید. آنها نیز احتمالا هستند. به آنها بگویید بدن شما در حال تغییر است و باید به گونه ای متفاوت به رابطه جنسی نزدیک شوید.

در مورد آنچه نیاز دارید روشن باشید و همچنین از آنها بپرسید که آیا متوجه تغییراتی در بدن یا میل جنسی خود شده‌اند و چگونه می‌توانید به بهترین وجه به آنها لذت ببرید.

رابطه جنسی و یائسگی چگونه به زوج زندگی جنسی میانسالی خود در رختخواب خوش بگذرانید

در اینجا چند نکته در مورد چگونگی چاشنی زندگی جنسی میانسالی وجود دارد…

#۱ الهامات وابسته به عشق شهوانی پیدا کنید

از خود بپرسید که از کجا الهامات وابسته به عشق شهوانی می گیرید؟ آیا در فیلم‌ها یا تلویزیون‌هایی که در حال تماشای آن هستید، کتاب‌هایی که می‌خوانید، وب‌سایت‌هایی که در حال مرور آن هستید، تصاویر وسوسه‌انگیز از رابطه جنسی می‌بینید؟

اگر نه، سعی کنید اشتهای جنسی خود را با خواندن داستان‌های وابسته به عشق شهوانی، گوش دادن به داستان‌های صوتی یا کاوش در فیلم‌های مستهجن اخلاقی افزایش دهید. این به جرقه زدن میل کمک می کند و به شما یادآوری می کند که رابطه جنسی ارزش انرژی و تلاش را دارد!

سعی کنید اشتهای جنسی خود را با خواندن برخی از داستان های وابسته به عشق شهوانی افزایش دهید

در یک زوج سعی کنید بهترین خاطرات جنسی خود را از روزهای اولیه زندگی مشترک خود به یاد آورید، از جمله کارهایی که انجام داده اید، رایحه ها، صداها و مناظر.

بعداً در زندگی، بعید به نظر می‌رسد که ما فقط از ناکجاآباد خواستار رابطه جنسی باشیم – برای کمک به جرقه زدن میل به الهاماتی مانند موارد بالا نیاز داریم.

بیشتر بخوانید
علت خارش آلت تناسلی من چیست و چگونه آن را درمان کنم؟

#۲ موقعیت های راحت پیدا کنید

با افزایش سن، احساس راحتی فیزیکی در طول رابطه جنسی اهمیت بیشتری پیدا می کند. دردهای جسمی، دردها یا نگرانی هایی که می خواهیم به خودمان آسیب بزنیم، کاملاً از بین می روند.

موقعیت های مختلف را آزمایش کنید، از بالش یا کوسن برای کمک به حمایت بیشتر بدن خود استفاده کنید. حتی می‌توانید محصولات اختصاصی را کاوش کنید – «بالش جنسی» Google برای یافتن گزینه‌های مختلف.

اگر خشکی واژن را تجربه می کنید که مقاربت دخول را ناراحت کننده می کند، مهم ترین چیز این است که صحبت کنید، نه اینکه سعی کنید آن را تحمل کنید. رابطه جنسی باید برای هر دوی شما لذت بخش باشد.

روی روغن های با کیفیت خوب و ایمن برای بدن سرمایه گذاری کنید  و مجدداً آزادانه درخواست دهید. موقعیتی که در آن شما پیشرفت نفوذ را کنترل می کنید – به عنوان مثال جایی که در بالا هستید – می تواند به شما کمک کند کمتر از درد ناگهانی ترس داشته باشید.

پوزیشن های جنسی یائسگی، زندگی جنسی میانسالی شما را ادویه می کند

#۳ همه چیز در دخول نیست

کل بدن شما این پتانسیل را دارد که یک زمین بازی جنسی باشد. دور شدن از وسواس در رابطه دخول در هر سنی مفید است، اما در میانسالی می‌توانیم متوجه شویم که این امر ضروری است. این همان عامل است که می تواند به بهترین رابطه جنسی شما منجر شود!

در واقع، پاسخ دهندگان دگرجنس گرا به بزرگترین نظرسنجی از زوج های بلندمدت راضی از نظر جنسی گفتند که این چالش ها در رابطه با رابطه جنسی دخول بود که خلاقیت بیشتری را وادار کرد و بنابراین منجر به بهترین رابطه جنسی آنها شد.

دور شدن از وسواس در رابطه با دخول در هر سنی مفید است

فعالیت‌های جنسی «سنتی» وجود دارد که شامل آمیزش جنسی نمی‌شود، مانند دهان یا استفاده از دست‌ها روی اندام تناسلی یکدیگر. اما نواحی دیگر بدن را نیز کشف کنید.

از خود بپرسید که فکر می کنید کجا می توانید توانایی ارگاسم را توسعه دهید، اگر اندام تناسلی شما از کار افتاده باشد – شاید گردن شما؟ پاهای تو؟ دستات؟

این در واقع می تواند در پدیده ای به نام “ارگاسم انتقالی” اتفاق بیفتد که توسط افراد مبتلا به فلج که بر ناحیه تناسلی تاثیر می گذارد تجربه می کنند. مناطق غیر سنتی حماسی خود را کاوش و پیدا کنید.

بیشتر بخوانید
آیا خودارضایی می تواند باعث ریزش مو شود؟

رابطه جنسی و یائسگی به زندگی جنسی میانسالی شما کمک می کند

#۴ خودجوش باشید و چیز جدیدی را امتحان کنید

سکس نباید مانند یک کار سخت یا روتین باشد – باید لذت، آرامش، شاید هیجان را به همراه داشته باشد و از نظر جسمی و ذهنی برای شما احساس خوبی داشته باشد. اگر اینطور نیست، وقت آن است که آنچه را که بین برگه ها انجام می دهید دوباره ارزیابی کنید.

بسیاری از ما در اوایل رابطه خود یک “الگوی” جنسی از فعالیت ها ایجاد می کنیم، سپس این کار را برای سال ها تکرار می کنیم، بدون اینکه بحثی در مورد اینکه آیا هنوز برای ما مناسب است یا خیر.

به طور معمول ما آن الگو را بر اساس آنچه رسانه های جریان اصلی به ما آموختند طراحی کردیم و ممکن است هرگز رضایت بخش نبوده باشد.

اکنون زمان شکستن این الگوها است. به یک سفر آموزشی و اکتشاف بروید: در مورد علوم جنسی بیاموزید، علایق جدید را کشف کنید، الهامات جدید بیابید.

شماره ۵ لذت را در دستان خود بگیرید

مجرد بودن زمان بسیار خوبی برای بررسی مجدد چیزهایی است که واقعاً شما را تحریک می کند. پورن اخلاقی، داستان های وابسته به عشق شهوانی، دوره ها و کارگاه ها را کاوش کنید.

همیشه در مورد پیچ ​​خوردگی کنجکاو بوده اید؟ با یک کارگاه آنلاین در مورد آن بیشتر بیاموزید (به قسمت مراجعه کنید برنامه WeAreX).

همیشه فانتزی دختر و دختر داشتی؟ با چند فیلم بزرگسال به کارگردانی زنانه همراه باشید (کار اریکا لوست توصیه می شود).

اسباب بازی های جنسی را کاوش کنید – آنها در چند سال گذشته به سرعت تکامل یافته اند

همیشه ایده تانترا را در سر می پروراندید اما شرکای آن علاقه ای نداشتند؟ به یک مسترکلاس حضوری بروید.

اسباب بازی های جنسی را کاوش کنید – در چند سال گذشته به سرعت تکامل یافته اند زیرا شرکت های بیشتری طراحان زن را استخدام می کنند.

اگر می‌خواهید در یک رابطه آتی مقاربتی دخول داشته باشید، دخول را – با انگشتان یا اسباب‌بازی‌ها – در منوی سکس انفرادی خود نگه دارید تا کانال واژن اکسیژن‌دار و انعطاف‌پذیر باشد.

Source link

لطفاً به این مطلب امتیاز دهید. این‌کار به بهبود ارائه مطالب کمک خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید