سیر تا پیاز جراحی بینی با دکتر جاودانی

سیر تا پیاز جراحی بینی با دکتر جاودانی

اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که تصمیم به عمل بینی گرفته اید، حتما بارها و بارها جلوی آینه ایستاده اید و از زاویای مختلف بینی تان را موشکافانه نگاه کرده اید و ایرادات هر چند جزئی آن را نیز پیدا کرده تا دلیل محکم تری برای انجام این پروسه داشته باشید. هدف هر کس از انجام عمل زیبایی بینی با دیگری متفاوت است.به گزارش از رکنا با مصاحبه با دکتر جاودانی بعضی افراد به دلیل بزرگ بودن بیش از پهنای بینی خود این فکر به ذهنشان می رسد که به واسطه جراحی بینی آن را کوچکتر کنند، بعضی دیگر قوزی نازیبا بر روی تیغه بینی شان دارند که از نمای نیم رخ چهره آن ها را تحت تاثیر قرار داده است. از سویی دیگر ، دسته دیگری نیز هستند که در مواجه با آنان، اصلا به فکرتان نمی رسد که تصمیم به جراحی گرفته باشند زیرا بینی آن ها هیچ عیب واضحی ندارد اما توجیه شان این است که “قصد تغییر در ظاهرم را دارم”. با این حال، اگر می خواهید این عمل را بنا به هر دلیلی انجام دهید ، ضروری است اطلاعات کافی در این زمینه اعم از شناخت بهترین جراح بینی، روند عمل، زمان مشاهده نتیجه و غیره بدست آورید. بهتر است بدانید که این عمل می تواند ظاهری متقارن به سوراخ های بینی شما بدهد و با کوچک کردن سایز آن، تناسب چشمگیری با سایر اجزای صورتتان بدست می آید. با بهتر شدن فرم بینی، اعتماد به نفستان افزایش یافته و می تواند در روابط اجتماعی و شغلی شما تاثیر گذار شود.

عمل بینی

چه کارهایی قبل از عمل بینی لازم است؟

جراحی بینی نوعی عمل کاملا تهاجمی است. این مساله به این معناست که پزشک نیاز دارد برش هایی را با هدف بهبود شکل بینی در اطراف آن ایجاد نماید بنابراین خونریزی از بافت های دماغ پس از عمل دور از انتظار نیست و همین مساله سبب می شود که قبل از عمل، از شما آزمایشاتی گرفته شود. این آزمایشات شامل موارد زیر می شوند:

آزمایش خون ( قند خون ، کم خونی، ایدز و غیره )

عکس از قفسه سینه به منظور اطمینان از سلامت ریه و کنترل تنفس شما در حین بیهوشی

عکس سی تی اسکن با هدف دریافت نمایی از آناتومی بینی و همچنین تشخیص بیماری هایی مانند پولیپ

پس از این مرحله، بهتر است خود را برای جراحی بینی آماده نمایید. رژیم غذایی مناسبی را پیش بگیرید و در مورد مواد مصرفی خود و داروهایتان کاملا وسواس گونه عمل کنید. برای دستیابی به نتیجه ای مطلوب، توضیحی مفصل از تمامی این موارد در جلسه اولیه از سوی جراح بینی به شما ارائه می شوند تا با سپری کردن دوران نقاهتی راحت به فرم ایده آل بینی خود دست یابید.

در اتاق عمل جراحی بینی چه می گذرد؟

بر اساس نوع بینی شما و میزان عیوب ظاهری و مشکلات داخلی بافت های آن مانند پولیپ بینی و همچنین مشکلات تنفسی، تکنیک باز یا بسته برای شما اتخاذ می گردد. تفاوت این دو عمل در این است که در عمل جراحی بسته تمامی برش های مورد نیاز برای تغییر شکل و بهبود ظاهر دماغ، در داخل بافت های آن زده می شود و نمود بیرونی ندارد. در جراحی بینی باز، شکاف های ظریفی در کنار پره های بینی و ناحیه کلوملا زده می شوند تا دسترسی پزشک به ساختمان بینی فراهم شود. بدین معنا که پوست بینی به سمت بالا کشیده شده و ساختمان بینی اعم از غضروف ها و استخوان به خوبی نمایان می گردند. با کمک گرفتن از ابزارهای خاص جراحی، بافت های اضافی برداشته شده و استخوان آن تراشیده می شود تا آناتومی بینی به بهترین شکل ممکن طراحی گردد. هر کدام از این تکنیک های یاد شده دارای مزیت ها و معایبی هستند که درجات بروز آن ها، مستقیما با تبحر و مهارت جراح بینی منتخب شما ارتباط دارد. با این وجود نگران نباشید، جای بخیه ها در بافت های داخلی دماغ در روش بسته و اسکار ناشی از بخیه های پوست در روش باز بر جای نمی ماند. تلفیق شدن علم پزشکی با هنر زیبایی شناختی از سوی دکتر جاودانی، منجر به خلق یک بینی زیبا و با قوسی ملایم می شود که رضایت فرد را به دنبال می آورد.

فرایند ریکاوری عمل بینی

پس از اتمام پروسه به اتاق ریکاوری منتقل می شوید تا علائم حیاتی شما کاملا بررسی شود. بعد از هوشیاری، شرح حال مفصلی از شما گرفته شده و دکتر معالج پس از توصیه های لازم دستور به ترخیص می دهد. مراقبت های بعد از جراحی زیبایی شامل رژیم غذایی، مراقبت از ناحیه تحت عمل، نحوه خوابیدن و استحمام و غیره را در بر می گیرد که مجموعه ای از این موارد می تواند دستیابی به نتیجه مطلوب را فراهم آورده و عوارض را به حداقل برساند.

چه زمانی نتیجه جراحی بینی قابل مشاهده است؟

پر استرس ترین در عین حال هیجان انگیزترین مرحله از جراحی زیبایی بینی، دیدن نتیجه است. در چند روز ابتدایی بینی به منظور حفاظت از آن و شکل گیری اولیه استخوان ها گچ گرفته می شود و پس از برداشته شدن، لازم است تا چند هفته چسب بر روی آن زده شود تا پوست جدا شده بینی بر روی ساختار آن کاملا فیکس شود. در این بازه زمانی انتظار دیدن فرم بینی جدید را نباید داشت. پس از گذشت چند روز ورم بینی تا حدودی از بین رفته و کبودی های اطراف دماغ و اطراف گونه ها کاملا محو می شوند می توانید شکل بینی جدید خود را مشاهده نمایید. با این حال، برای دیدن نتیجه اصلی بسته به نوع بینی و پوست آن، نیاز است چند ماه صبر کنید تا بافت های داخلی نیز کاملا بهبود یابند.

۵/۵ - (۲ امتیاز)
بیشتر بخوانید
تاثیر جراحی زیبایی در اعتماد بنفس
دیدگاهتان را بنویسید