سیگنال ارز دیجیتال چیست؟ توصیف و توضیحات کامل

سیگنال ارز دیجیتال شمشمیری دو لبه است. اگر آن‌ها را از جای معتبری بگیرید و همچنین به درستی از آنها استفاده کنید، می‌توانند کلید درب‌های ثروت برای شما باشند. از طرفی دیگر، درصورتی که سیگنال‌های خود را از جای غیر معتبر دریافت کنید یا نتوانید از آنها استفاده کنید، وسیله‌ای خواهند بود برای حفر چاهی که سرمایه و آرزوهایتان را خواهد بلعید.

در دنیای ارزهای دیجیتال، راه‌های زیادی برای کسب درآمد و حتی راه‌های بیشتری برای از دست دادن آن وجود دارد. دقیقا باید چکار کنیم؟ چگونه باید رفتار کنیم که جای از دست دادن درآمد، سود کسب کنیم؟ برای برخی از سرمایه‌گذاران، پاسخ در سیگنال‌های کریپتو نهفته است. پیشنهاد‌هایی برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال که به طور بالقوه منجر به کسب سود توسط شما در بازار ارزهای دیجتال خواهد بود.

این سیگنال‌ها توسط افرادی حرفه‌ای صادر می‌شوند. معامله‌گرانی متخصص که قیمت لحظه ای ارز دیجیتال خاصی (مثلا بیت کوین) را تحت نظر می‌گیرند و در زمان مناسب، سرمایه‌گذاران را برای ورد به معامله راهنمایی می‌کنند.

سیگنال ارز دیجیتال چیست؟

سیگنال‌های کریپتو، به بیانی ساده پیشنهاداتی از طرف شخص ثالث در مورد خرید یا فروش ارزهای دیجیتال در یک زمان خاص هستند. اکر بخواهیم سیگنال‌های خرید و فروش رمزارز را عمیق‌تر توضیح دهیم، آنها دستورالعمل‌هایی هستند که معمولاً دارای چهار قسمت خواهند بود.

  1. معرفی یک رمزارز که در نقطه مناسبی برای ورود به معامله قرار دارد؛
  2. تعیین نقطه دقیق قیمتی برای ورود به معامله و باز کردن پوزیشن لانگ یا شورت؛
  3. نقطه قیمتی که باید در آن از معامله خارج شد و پوزیشن را بست را سود حاصل شود.
  4. اندازه‌گیری حداکثر میزان ضرری که معامله‌گر مجاز است متحمل شود و تعیین نقطه خروج از معامله برای جلوگیری از ضرر بیشتر (حد ضرر یا استاپ لاس).

اگر مشغول به ترید کریپتو هستید یا به تازگی می‌خواهد وارد این حوزه شوید، قطعا سرمایه‌ای را برای معامله‌گری کنار گذاشته‌اید و می‌خواهید با آن به ترید بپردازید. در بیشتر مواقع، یک سیگنال کریپتو علاوه‌بر چهار عنصر اصلی که بالاتر گفته شد، همچین شامل توصیه‌هایی می‌شود، در مورد اینکه چند درصد از دارایی خود را مجاز هستید که وارد معامله کنید. این نکته مهمی است که حتی اگر در سیگنال تعیین نشده باشد، وظیفه شما این است که سرمایه خود را مدیریت کنید و حداکثر ۱۰ درصد از سرمایه خود را برای هر معامله وارد کنید.

مزایای سیگنال‌های ارز دیجیتال

چرا سرمایه‌گذاران به دنبال استفاده از سیگنال خرید و فروش ارزهای دیجیتال هستند؟ خوب، همانطور که قبلاً گفتیم، ایده اول بسیار واضح و  آشکار است. اگر سیگنال دقیق باشد (که سوال بزرگیست) پس صرفاً با پیروی از دستورات موجود در سیگنال، بدون نیاز به انجام دادن کار خاصی می‌توان ایده‌ای معتبر برای خرید و فروش یک رمزارز داشت. شما فقط از آن چیزی که در سیگنال به شما گفته می‌شود پیروی می‌کنید و از نظر تئوری از سرمایه گذاری انجام شده سود خواهید برد و درآمد کسب خواهید کرد.

دلیل دیگری که ممکن است کسی از سیگنال‌های ترید ارز دیجیتال استفاده کند، این است که به طور بالقوه می‌توانند به مردم کمک کنند تا در مورد تحلیل‌هایی که کرده‌‌اند اطلاعات بیشتری کسب کنندند . هنگامی که کاربر خود توانایی تحلیل بازار را داشته باشد ممکن است نقاطی را برای ورود به یک معامله و خروج از آن را پیدا کند. در این صورت ممکن است سیگنال‌هایی صادر شوند که مهر تاییدی بر پیش‌بینی معامله‌گر مبنی بر افزایش یا کاهش قیمت یک رمزارز می‌زند. همچنین، معامله‌گر ممکن است نتواند همه فرصت‌های بازار را در نظر داشته باشد. سیگنال‌ها به او فرصت‌هایی را نشان خواهند داد که ممکن بود از دست بدهد. بدین ترتیب او پس از دریافت سیگنال، با مهارت و تجربه‌ای که در تحلیل دارد، سیگنال را بررسی می‌کند و تصمیم می‌گیرد که وارد معامله شود یا خیر.

سیگنال‌ها همچنین به افراد این امکان را می‌دهند تا از اطلاعات مربوط به بستن پوزیشن، به‌عنوان یک تاکتیک کاهش ریسک استفاده کنند. ممکن است معامله‌گر قبل از صدور سیگنال پوزیشن باز داشته باشد. اگر سیگنال‌های جدید صادر شوند که نقاط بستن پوزیشن در مورد یک رمزارز را تعیین می‌کنند، اشتباه به نظر می‌رسد که از این توصیه پیروی نشود. با این اوصاف، سرمایه‌گذاری روی ارزهای دیجیتال به‌خاطر ماهیت این ارزها، به خودی خود مخاطره‌آمیز و همراه با ریسک هستند. بنابراین باید مراقب باشید و اطلاعات موجود در سیگنال‌ها را با تحقیقات خود تکمیل، تایید یا رد کنید.

اما از خطرات نیز غافل نباشید…

سیگنال‌های خرید و فروش کریپتو، به طور بالقوه می‌توانند راه خوبی برای کسب سود در بازار ارزهای دیجیتال باشند، اما بدون اشکال نیستند و صدالبته درصورتی که مدیریت ریسک نداشته باشید یا انتظاراتتان از ازار غیرواقع بینانه باشد، همین سیگنال‌های سودآور می‌توانند قاتل سرمایه شما باشند.

نکات مهم در استفاده از سیگنال ارز دیجیتال

اگرچه بازار ارزهای دیجیتال و معاملات فیوچرز می‌توانند گاهی سودی بیش از ۱۰۰۰ درصد داشته باشند، باید بدانید که ریسک بالایی نیز در این کار وجود دارد. بازار کریپتوکارنسی به خودی خود بازاری پر ریسک و پر نوسان است و با اینکه می‌تواند سود شما را در یک روز ۱۰ برابر افزایش دهد، از سوی دیگر می‌تواند سرمایه شما را به یک دهم کاهش دهد. باید واقع بین باشید و برای خود اهداف روزانه تعیین کنید. ما همیشه توصیه‌هایی برای کاربران خود داریم که در هنگام استفاده از سیگنال‌ها و انجام معاملات باید رعایت کنند.

شما باید اهداف واقع بینانه داشته باشید. اگر منطقی عمل کنید آنقدر سود خواهید داشت که نیازی به قهرمان‌بازی نداشته باشید. شاید در فیلم‌ها دیده باشید که قهرمانان کارهای دیوانه وار انجام می‌دهند و نتایج عالی می گیرند. اما به دنیای واقعی بیایید. اگر دیوانه نیستید، دیوانه بازی نکنید. به این ترتیب می‌توانید ایمن بمانید و در پایان روز لبخند بزنید؛ نه اینکه فنجان قهوه را به دیوار بکوبید. توصیه‌های ما به کاربران به شرح زیر است:

  • مقدار معینی از سود را به عنوان هدف خود تعیین. وقتی به سود مورد نظر رسیدید، حتی اگر ۱۲۰% مطمئن بودید که معامله بعدی ۱۰ پول شما را ۱۰ برابر خواهد کرد، وارد آن معامله نشوید. شما قبلاً سهم خود را از بازار دریافت کرده‌اید. طمع، آن را از شما خواهد گرفت. اگر همچنان دوست دارید تجارت کنید، به TradingView بروید و معاملات کاغذی انجام دهید. ممکن است در معاملات کاغذی ضرر کنید، پس باید خوشحال باشید که پولی جعلی را از دست داده‌اید. اما اگر معامله کاغذی شما سودآور بود، از اینکه سود واقعی نیست ناراحت نباشید. به هدیه‌ای که از بازار گرفتید نگاه کنید و خدا را شکر کنید. اگر وارد بازار می‌شدید و معامله با ضرر بسته می شد، عدد نشان‌دهنده پول شما در صرافی قرمز می‌شد. اما به سبز زیبا نگاه کنید و تا فردا صبر کنید.
  • هیچوقت در یک زمان بیشتر از ۲ پوزیشن باز نداشته باشید.
  • هیچوقت بیش از ۱۰ درصد سرمایه خود را در هیچ پوزیشنی سرمایه گذاری نکنید.
  • هرگز لورج (اهرم) را بیشتر از مقدار ذکر شده در سیگنال ست نکنید.
  • حتماً حد ضرر یا همان استاپ لاس را ست کنید و به آن دست نزنید. اگر پوزیشن درحال ضرر بود، به هیج وجه قبل از استاپ لاس آن را نبندید و استاپ لاس را نیز جابجا نکنید.
  • اگر ضرر کردید، لطفا، لطفا، لطفا، لطفا با قصد انتقام به بازار حمله نکنید و برای معامله بعدی خود با منطق رفتار کنید. بسیاری از مردم با قصد انتقام به بازار تاختند و بازار آنها را تار و مار کرد. زور هیچکس به بازار نمی‌رسد و تنها انتخاب این است که با آن دوست باشید. در غیر این صورت شما را در خود خواهد بلعید.
بیشتر بخوانید
حقوق افراد دارای معلولیت در پرواز چیست؟
دیدگاهتان را بنویسید

متخصص تغذیه و رژیم درمانی (PhD). ارائه دهنده رژیم های تخصصی آنلاین با خدمات ویژه