شیر بادام در رژیم کتوژنیک

یافتن جایگزین های کم کربوهیدرات برای نوشیدنی های سنتی به ویژه هنگام پیروی از رژیم کتوژنیک مهم است. وقتی صحبت از شیر به میان می آید، ممکن است کنجکاو باشید که آیا شیر بادام کتو است؟

همانطور که احتمالاً می دانید شیر بادام از بادام خام و آب تصفیه شده تهیه می شود. این یک نوشیدنی گیاهی محبوب است که برای افرادی که به دلیل حساسیت به شیر یا عدم تحمل لاکتوز نمی توانند لبنیات مصرف کنند جذاب است.*). علاوه بر این، شیر بادام فواید زیادی دارد و آن را به یک مکمل فوق العاده برای هر رژیم غذایی تبدیل می کند.

در این راهنما درباره شیر بادام روی کتو بیشتر بدانید. ما در مورد کربوهیدرات های موجود در شیر بادام، میزان مجاز نوشیدن و سایر جایگزین های کم کربوهیدرات صحبت خواهیم کرد.

آیا شیر بادام کتو پسند است؟

شیر بادام می تواند گزینه خوبی برای افرادی باشد که رژیم کتو دارند. به عنوان یک نوشیدنی دوستدار کتو، ممکن است جایگزین شیر تازه گاو شود که حاوی کربوهیدرات بیشتری در یک وعده ۲۴۰ میلی لیتری است.*). توجه داشته باشید که نسخه های زیادی از شیر بادام وجود دارد که در تعداد کربوهیدرات آنها متفاوت است. برای اطمینان از دریافت کمترین کربوهیدرات ممکن، حتما شیر بادام شیرین نشده را انتخاب کنید.

دلایل دیگری که شیر بادام برای کسانی که رژیم کتو دارند عالی است عبارتند از:

  • شاخص گلیسمی پایین: شاخص گلیسمی (GI) به این اشاره دارد که یک نوع غذا چقدر سریع قند خون شما را افزایش می دهد. شیر بادام دارای رتبه GI 25 است که پایین است و برای افراد مبتلا به دیابت یا کسانی که در معرض خطر هستند گزینه خوبی است.
  • کم کالری: به طور کلی، شمارش کالری در کتو ضروری نیست، زیرا غذاهای کم کربوهیدرات و پرچرب سیر کننده هستند. در نتیجه، بعید است که پرخوری کنید. با این حال، برای کسانی که وزن کم نمی‌کنند یا کتو را کاهش داده‌اند، کالری اضافی ممکن است مقصر باشد. شیر بادام علاوه بر کم کربوهیدرات، تنها ۴۱ کالری در یک وعده ۲۴۰ میلی لیتری دارد.*).
  • ریز مغذی ها: شیر بادام همچنین منبع ریز مغذی های مهمی مانند ویتامین D، ویتامین E، کلسیم و پتاسیم است. یکی از راه‌های پیشگیری از کمبود مواد مغذی هنگام شروع کتو، مصرف انواع منابع غذایی است که مواد مغذی مختلفی را فراهم می‌کند.
بیشتر بخوانید
رژیم کتوژنیک برای چه افرادی مناسب نیست

کربوهیدرات موجود در شیر بادام

شیر بادام فقط ۰.۶۲ گرم کربوهیدرات خالص (کمتر از ۱ گرم کربوهیدرات خالص) در یک وعده ۲۴۰ میلی لیتری یا یک فنجان دارد.*). همان اندازه وعده ۳.۶۳ گرم چربی، عمدتا از چربی های تک غیراشباع سالم برای قلب، و ۱.۵۳ گرم پروتئین را فراهم می کند.*). همانطور که گفته شد، شیر بادام یک نوشیدنی ایده آل برای کسانی است که رژیم کتو دارند.

با توجه به اینکه شیر بادام کربوهیدرات بسیار کمی دارد، فضایی را برای سایر منابع کم کربوهیدرات در رژیم غذایی شما باقی می گذارد. این بدان معناست که شما می توانید یک فنجان شیر بادام، به علاوه گزینه های مغذی مانند سبزیجات سبز و آووکادو را بدون بیش از ۵۰ گرم کربوهیدرات در روز مصرف کنید.

چه مقدار شیر بادام می توانید روی کتو مصرف کنید؟

شما می توانید یک تا سه فنجان شیر بادام را در برنامه غذایی روزانه خود بگنجانید و در مجموع تنها ۱.۸۶ گرم کربوهیدرات خالص داشته باشید. در کنار غذاهای خوشمزه برای صبحانه، ناهار و شام بدون نگرانی در مورد دفع کتوزیس میل کنید.

بیشتر بخوانید
خیار شور در رژیم کتوژنیک

سایر جایگزین های شیر دوستدار کتو

اگر علاوه بر شیر بادام به دنبال گزینه‌های دوستدار کتو برای مصرف هستید، خبر خوب این است که چیزهای بیشتری وجود دارد که می‌توانید از آنها لذت ببرید. در زیر جایگزین های خوبی برای شیر بادام و کربوهیدرات های مربوطه در یک وعده ۲۴۰ میلی لیتری آورده شده است:

  • شیر نارگیل: نارگیل به طور طبیعی چربی بالایی دارد. با قوام خامه ای و غلیظ مشخص می شود و همچنین گزینه ای برای افرادی است که عدم تحمل لاکتوز دارند. یک وعده حاوی ۱ گرم کربوهیدرات خالص (*).
  • من شیر هستم: شیر سویا شیرین نشده سرشار از ویتامین ها و مواد معدنی مانند ویتامین B6، فولات و روی است. یک وعده حاوی حدود ۹.۰۴ گرم کربوهیدرات خالص (*).
  • شیر ماکادمیا: شیر ماکادمیا منبع خوبی از چربی های تک غیراشباع است که اثرات مفیدی بر کلسترول دارد. از آنجایی که شیر ماکادمیا خامه ای است، می توانید از آن برای تهیه میلک شیک و اسموتی سازگار با کتو استفاده کنید.*). یک وعده حاوی صفر گرم کربوهیدرات خالص (*).
  • شیر بادام هندی: در حالی که نسبت به شیر بادام، نارگیل و سویا محبوبیت کمتری دارد، شیر بادام هندی به دلیل محتوای مواد مغذی و قوام خامه‌ای که دارد، همچنان یک مکمل عالی برای رژیم کتو است. یک وعده تنها ۱ گرم کربوهیدرات خالص (*).
  • شیر نخود: شیر نخود از نخود زرد به دست می آید و جایگزینی برای کسانی است که نمی توانند شیر آجیل یا شیر سویا بنوشند. یک وعده حاوی صفر گرم کربوهیدرات خالص است. جالب اینجاست که پروتئین بالایی دارد، در هر وعده ۸ گرم (*).
  • شیر کتان: شیر کتان از دانه کتان آسیاب شده، یک منبع گیاهی که سرشار از اسیدهای چرب امگا ۳ است، تهیه می شود. یک وعده فقط حاوی ۱ گرم کربوهیدرات خالص است (*).
بیشتر بخوانید
موز در رژیم کتوژنیک: نکات، دستور العمل ها و جایگزین ها

خلاصه

به عنوان یک نوشیدنی کم کربوهیدرات، کم کالری و بدون لبنیات که مصرف آن در صورت عدم تحمل لاکتوز بی خطر است، شیر بادام برای رژیم کتو یک انتخاب محبوب است. در حالی که در حالت کتوزیس هستید، روزانه یک تا سه وعده شیر بادام میل کنید.

مطالب مرتبط

نمونه رژیم کتوژنیک یا کتو جهت لاغری سریع

غذاهای کتویی ایرانی ؛ دستور پخت غذاهای کتوژنیکی

رژیم کتوژنیک از نظر طب سنتی

رژیم کتوژنیک برای دیابت نوع ۱ و نوع ۲

قیمت رژیم کتوژنیک

رژیم کتوژنیک در دوران شیردهی

رژیم کتوژنیک ۲۸ روزه رایگان

رژیم کتوژنیک pdf

رژیم کتوژنیک ۷ روزه

مدت زمان رژیم کتوژنیک

رژیم کتوژنیک تخصصی توسط متخصص تغذیه (بهترین دکتر کتو)

ورزش در رژیم کتوژنیک رژیم کتو در بدنسازان و عضله سازی

رژیم کتوژنیک در کبد چرب

رژیم کتوژنیک گیاهی

عوارض رژیم کتوژنیک ۷ علائم ورود به کتوز

میزان کاهش وزن در رژیم کتوژنیک چقدر است؟

رژیم غذایی کتوژنیک در سندرم تخمدان پلی کیستیک یا PCOS

کتوراش چیست

چرا در رژیم کتو وزن کم نمیکنم علل استپ وزنی یا افزایش وزن

در رژیم کتوژنیک چه چیزهایی نباید خورد

رژیم کتوژنیک برای چه کسانی مناسب است

رژیم کتوژنیک برای چه افرادی مناسب نیست

الکترولیت در رژیم کتوژنیک چیست؟

مکمل های مورد نیاز در رژیم کتوژنیک + لیست ۹ تا از بهترین ها

رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر

رژیم کتوژنیک در ماه رمضان ، فستینگ یا روزه در رژیم کتو

بیشتر بخوانید
رژیم کتوژنیک برای سالمندان: مزایا، نکات و ملاحظات

میوه های مجاز در رژیم کتوژنیک

چگونه رژیم کتوژنیک را شروع کنیم؟ یک راهنمای ساده برای مبتدیان

انواع رژیم کتوژنیک : استاندارد هدفمند دوره ای ۲۱۶ کتوپلاس

فواید رژیم کتوژنیک

رژیم کتوژنیک و پریود، اثر کتو بر قاعدگی چیست؟

دلایل عدم کاهش وزن در رژیم کتوژنیک

رژیم کتوژنیک چرخه ای یا دوره ای CKD چیست؟ تمام آنچه نیاز است بدانید

آنفولانزای کتوژنیک: علائم و نحوه خلاص شدن از شر آن

۱۲ مرجع

سای ک و همکاران جایگزین های گیاهی در مقایسه با شیر گاو از نظر تغذیه ای چقدر خوب هستند؟ ژانویه ۲۰۱۸

راز چربی. حقایق تغذیه ای شیر کامل

راز چربی. کالری ۲۴۰ میلی لیتر شیر بادام و حقایق تغذیه ای

راز چربی. کالری ۲۴۰ میلی لیتر شیر بادام و حقایق تغذیه ای

مسعود پی و همکاران چربی اشباع شده

راز چربی. کالری در حقیقت ساده شیر نارگیل شیرین نشده و حقایق تغذیه

راز چربی. کالری ۲۴۰ میلی لیتر شیر سویا و حقایق تغذیه ای

دیوید سی و همکاران اثرات لیپید سرم یک رژیم غذایی با چربی تک غیراشباع بالا بر اساس آجیل ماکادمیا. ۲۰۰۰ ۲۴ آوریل

راز چربی. کالری موجود در شیر ماکادمیا شیرین نشده و حقایق تغذیه ای

مدیر کربوهیدرات. کربوهیدرات های موجود در شیر بدون شیرینی بادام هندی

مدیر کربوهیدرات. کربوهیدرات های موجود در شیر نخود اصلی ریپل

مدیر کربوهیدرات. کربوهیدرات در شیر کتان خوب کارما بدون شیرینی اصل

Source link

۵/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

متخصص تغذیه و رژیم درمانی (PhD). ارائه دهنده رژیم های تخصصی آنلاین با خدمات ویژه