شیر دادن فواید، توصیه، افسانه ها

هفته جهانی تغذیه با شیر مادر هر ساله از اول تا هفتم آگوست جشن گرفته می شود. این اولین بار در سال ۱۹۹۲ توسط WHO برای ترویج مزایای شیردهی برای مادر و کودک آغاز شد.

به گفته یونیسف، «شیرخواران باید در شش ماه اول زندگی خود منحصراً از شیر مادر تغذیه شوند تا به رشد، رشد و سلامتی بهینه دست یابند و پس از آن، برای برآوردن نیازهای غذایی در حال تکامل خود، شیرخواران باید از نظر تغذیه ای کافی و ایمن غذاهای مکمل دریافت کنند. تا دو سال یا بیشتر از شیر مادر تغذیه شود.

چرا شیر دادن؟

فواید شیردهی برای کودک بی شمار است. این بهترین منبع تمام نیازهای تغذیه ای کودک است و حتی بر اساس نیاز آنها تغییر می کند.

همچنین تغذیه با شیر مادر به تقویت سیستم ایمنی آنها کمک می کند و از ابتلا به بیماری های کوتاه مدت تا طولانی مدت مانند آلرژی، بیماری های روده، دیابت، عفونت تنفسی و غیره جلوگیری می کند.

علاوه بر این، تغذیه با شیر مادر به رشد عصبی کودک کمک می کند و در نتیجه منجر به توانایی های شناختی بهتر می شود. صمیمیت فیزیکی مانند لمس پوست به پوست و تماس چشمی در دوران شیردهی نیز می تواند با الگوی رفتاری بهتری که در زندگی نوزادان شیرده دیده می شود مرتبط باشد.

لیست مزایای مادران شیرده نیز طولانی است. مادران شیرده بهتر از زایمان بهبود می یابند. هورمون اکسی توسین که در دوران شیردهی ترشح می شود، نه تنها بازگشت سریعتر رحم به اندازه معمول خود را تسهیل می کند، بلکه حتی خونریزی پس از زایمان را کاهش می دهد.

اکسی توسین بیشتر به مادر کمک می کند تا با فرزند خود پیوند برقرار کند و در نتیجه خطر افسردگی پس از زایمان را کاهش می دهد. همچنین تغذیه با شیر مادر در برابر سرطان تخمدان و سینه برای مادران شیرده و چندین بیماری دیگر مانند دیابت نوع ۲، آرتریت روماتوئید و بیماری های قلبی عروقی از جمله فشار خون بالا و کلسترول بالا محافظت می کند.

همچنین ممکن است قاعدگی و تخمک گذاری را در برخی از زنان متوقف کند که می تواند از کمبود آهن پس از زایمان جلوگیری کند و در نتیجه از کم خونی محافظت کند.

در حالی که ما در مورد فواید شیردهی صحبت می کنیم، افسانه های زیادی پیرامون آن وجود دارد. بیایید برخی از آنها را حذف کنیم.

از بین بردن حقیقت

افسانه ۱ – اندازه سینه متناسب با مقدار شیری است که می تواند تولید کند

اول از همه، اندازه سینه هیچ ربطی به توانایی آن در تولید شیر ندارد. اندازه سینه توسط بافت های چربی تعیین می شود در حالی که بافت های غده ای مسئول تولید شیر هستند.

اکثر مادران برای تغذیه فرزندان خود شیر کافی تولید می کنند. هورمونی به نام پرولاکتین غدد پستانی سینه را برای ترشح شیر تحریک می کند. همانطور که کودک شیر می خورد، بدن پرولاکتین بیشتری ترشح می کند و غیره. هر چه نوزاد بیشتر شیر بخورد، مادر بیشتر تولید می کند.

بیشتر بخوانید
آیا مصرف داروی سرماخوردگی در دوران شیردهی بی خطر است؟

با در نظر گرفتن این موضوع، افزایش ناگهانی اشتها به این معنی نیست که مادر شیر کافی تولید نمی کند، بلکه نشانه جهش رشد کودک است.

بسیاری از مادران به محض افزایش ناگهانی اشتهای کودک، شروع به شک و تردید در عرضه خود می کنند، اما شیردهی بر حسب تقاضا به تنظیم شیر مادر برای رفع نیازهای رو به رشد کودک کمک می کند.

افسانه ۲ – هنگامی که مادر بیمار است، شیردهی باید متوقف شود

این یکی از رایج ترین افسانه ها در مورد شیردهی است. بیشتر مادران با حفظ سلامت فرزندشان به طور موقت در هنگام بیماری شیردهی را قطع می کنند، مخصوصاً در صورت سرماخوردگی و آنفولانزا و عفونت معده.

با این حال، جدا از شرایط شدید مانند ویروس HIV یا ابولا، کارشناسان بهداشت معتقدند که تغذیه با شیر مادر توسط یک مادر بیمار نه تنها بی خطر است بلکه حتی برای نوزاد مفید است. شیر مادر نمی تواند بیماری را منتقل کند، اما آنتی بادی هایی که مادر برای مبارزه با اجسام خارجی تولید می کند، می تواند خطر ابتلای کودک به آن را کاهش دهد یا حتی به او کمک کند تا با آن مبارزه کند.

با این اوصاف، رعایت بهداشت مناسب در صورت ابتلا به بیماری های واگیردار مانند سرماخوردگی برای جلوگیری از شیوع آن ضروری است.

اگر دلیل عدم اطمینان از تغذیه با شیر مادر، داروها هستند، فقط به پزشک اطلاع دهید که آنها یک مادر شیرده هستند. در حالی که اکثر داروها هیچ تاثیری بر شیر مادر ندارند، بهتر است در مورد کودکان اطمینان دوچندان داشته باشید.

افسانه ۳ – مادران شیرده باید از غذاهای تند اجتناب کنند

با توجه به اینکه آنچه مادر می خورد روی شیر مادر او تأثیر می گذارد، قابل درک است که او از غذاهایی که به نظر می رسد بالقوه برای کودکش مضر است اجتناب کند. مادران شیرده به ادویه‌های مختلف با طعم‌های قوی پشت می‌کنند که احساس می‌کنند می‌توانند باعث ناراحتی نوزادشان شوند. با این حال، این باور تنها تا حدی درست است.

آنچه مادر مصرف می کند بر شیر مادر تأثیر می گذارد، اما غذاهای تند می تواند در واقع برای انسان جوان مفید باشد. کودکان با تمایل تکاملی به دنیا می‌آیند که ترجیح می‌دهند غذاهای شیرین را ترجیح دهند و از غذاهای تلخ اجتناب کنند تا ضمن جلوگیری از دریافت سم، مصرف مواد غذایی پر انرژی را تشویق کنند.

در حالی که این ترجیح طعم ممکن است در سال های اولیه کار کند، همه ما می دانیم که داشتن یک دندان شیرین منجر به عوارض سلامتی متعددی در زندگی می شود، از دیابت گرفته تا بیماری های قلبی عروقی.

بیشتر بخوانید
درمان های طبیعی برای اسهال در دوران شیردهی

بنابراین، حتی اگر طعم شیر مادر بر اساس آنچه مادر می‌خورد تغییر می‌کند، ایده طعم‌های مختلف را به کودک القا می‌کند و می‌تواند آن‌ها را تشویق کند که پس از شروع به خوردن مواد جامد، نسبت به گنجاندن طعم‌های متنوع در رژیم غذایی خود بازتر باشند. علاوه بر این، اخیر پژوهش اشاره می کند که در دوران شیردهی نباید از هیچ غذایی اجتناب کرد مگر اینکه کودک به آن واکنش منفی نشان دهد.

افسانه ۴ – ورزش باعث کاهش تولید شیر مادر می شود

پاسخ به اینکه آیا فرد می تواند در دوران شیردهی ورزش کند یا خیر است. ورزش ممکن است مقدار اسید لاکتیک را در شیر مادر افزایش دهد که می تواند طعم آن را تغییر دهد، اما این فقط موقتی است و مطمئنا شیر مادر را ناسالم نمی کند. برای مقابله با این، می توانید شدت تمرین خود را بررسی کنید.

به مادران شیرده توصیه می شود که به تمرینات با شدت کم یا متوسط ​​پایبند باشند. هیدراته بودن و داشتن رژیم های غذایی پر کالری در اینجا از اهمیت اساسی برخوردار است. این کم آبی است که بر تولید شیر و عدم ورزش تأثیر می گذارد. علاوه بر این، دریافت نکردن کالری کافی ممکن است باعث کاهش سریع وزن شما شود که منجر به کاهش شیر، ویتامین ها و مواد مغذی در سیستم شما می شود.

نکته حرفه ای: تغذیه کودک یا پمپاژ کردن درست قبل از ورزش به جلوگیری از احساس ناراحتی پری یا پری در طول تمرین کمک می کند.

با وجود این افسانه ها، می توان گفت که پویایی شیردهی را کمی بهتر درک می کنیم. با این وجود، از طریق این افسانه‌ها، متوجه می‌شویم که چگونه مادران مانند ترک غذای مورد علاقه خود یا به خطر انداختن شکل بدن خود برای اطمینان از بهترین چیزها برای کودک خود، راه بیشتری را طی می‌کنند.

تغذیه با شیر مادر نیازمند فداکاری و تلاش مادر است و تسلط کامل بر این هنر می تواند دشوار باشد. هر کودکی منحصر به فرد است و تجربه یک مادر از پرورش آنها نیز منحصر به فرد است. با این حال، ما چند نکته را فهرست کرده ایم که ممکن است هنگام شیر دادن به نوزادان مفید باشد.

نکاتی برای مادران شیرده

۱. نشانه های گرسنگی را درک کنید

نوزادان وقتی گرسنه می شوند گریه می کنند. با این اوصاف، مشاهده نوزادان می تواند به شما کمک کند پیش بینی کنید چه زمانی آنها شروع به گرسنگی می کنند تا مجبور نباشید منتظر بمانید تا آنها برای جلب توجه گریه کنند.

بالا بردن مکرر سر، باز و بسته کردن دهان یا بیرون آوردن زبان از علائم رایجی است که نشان می دهد کودک شروع به احساس گرسنگی می کند. اگر دیدید فرزندتان این حرکات را انجام می دهد، به او غذا بدهید. این امر سطح صمیمیت شما را با کودکتان بیشتر خواهد کرد زیرا آنها به تدریج متوجه خواهند شد که مجبور نیستند برای جلب توجه شما تلاش کنند.

بیشتر بخوانید
رژیم کتوژنیک در دوران شیردهی

۲. اجازه دهید کودک دست بالا داشته باشد

بیایید اعتراف کنیم که نوزادان کاملاً بداخلاق هستند. کسی که آنها را بهتر می شناسد خودشان هستند. (ببخشید مامانا و باباها!) با این گفته ها، بهتر است به کودک خود اجازه دهید تصمیم بگیرد که چه زمانی شیر بخورد و چه مدت.

غذای کودک را به این دلیل که تازه خورده است انکار نکنید یا او را برای شیر دادن بیدار نکنید زیرا از آخرین وعده غذایی او زمان زیادی می گذرد. فواصل زمانی که برای کودک خود تعیین می کنید متأسفانه برای او کارساز نخواهد بود. بگذار اینجا قضاوت کنند. در مورد مدت شیردهی هم همینطور. برخی از نوزادان سریع غذا می خورند، در حالی که برخی دوست دارند وقت خود را صرف کنند.

۳. موقعیت مناسب

همانطور که قبلا ذکر شد، نوزادان خود را بهتر می شناسند. آنها راحت ترین موقعیت را در هنگام پرستاری می دانند. به این موقعیت ها توجه کنید تا به مرور زمان شیردهی راحت تر شود. در حالی که ممکن است از نوزادی به نوزاد دیگر متفاوت باشد، چند قانون کلی ممکن است به هر دوی شما کمک کند تا راحت باشید.

نوزاد خود را طوری قرار دهید که سر او کمی به سمت عقب متمایل شود و نیازی به تکان دادن آن نباشد. چانه آنها باید دقیقاً در برابر سینه شما قرار گیرد تا بینی آنها شفاف باشد و در هنگام شیر خوردن بتوانند به طور طبیعی نفس بکشند. در نهایت، دهان آنها باید هم سطح با نوک پستان شما باشد. سعی کنید برای تغذیه بدون درد، آنها را به کل ناحیه آرئول بچسبانید، نه فقط روی نوک سینه.

۴. راحتی شما مهم است

قرار گرفتن شما در یک موقعیت راحت به اندازه وضعیت کودک در دوران شیردهی مهم است. قرار گرفتن در یک موقعیت ناخوشایند برای مدت طولانی می تواند منجر به درد کمر، شانه و گردن شود. تکان دادن مکرر از طرف شما حتی می تواند شیردهی کودک را مختل کند و او را تحریک پذیر کند.

در مورد وضعیت های مختلف شیردهی بیشتر بخوانید و آنهایی را انتخاب کنید که مناسب شما هستند.

علاوه بر این، مطمئن شوید که در هنگام شیردهی آرام هستید. بچه‌ها می‌توانند احساس کنند که آرام نیستید و این می‌تواند باعث بی‌انگیختگی آن‌ها شود تا به درستی چفت شوند و سپس شما تمرین را می‌دانید!

در بالا یاد گرفتیم که آرامش در هنگام شیردهی مهم است. اما وقتی در یک محیط نامساعد هستید چه باید کرد؟ اگر نمی‌توانید این کار را در ملاء عام انجام دهید، چگونه می‌خواهید به نوزادتان غذا بدهید؟ همچنین توصیه می شود که شیرخوار در ۶ ماه اول به طور انحصاری با شیر مادر تغذیه شود. این برای یک مادر شاغل چه معنایی دارد؟ برای همه این سوالات یک پاسخ وجود دارد – پمپاژ و ذخیره شیر مادر. در حالی که اگر، اما و چگونه در مورد پمپاژ و ذخیره شیر مادر زیاد است، ما اینجا هستیم تا به شما کمک کنیم.

بیشتر بخوانید
سیگار کشیدن در دوران شیردهی چقدر مضر است؟

پمپ کردن برای بعد

قبل از دوشیدن شیر مادر، دست های خود را با آب و صابون بشویید. شیر دوشیده شده را در یک ظرف شیشه ای تمیز و درپوش دار یا ظرف پلاستیکی سخت که از مواد بدون BPA ساخته شده است نگهداری کنید.

همچنین می توانید از کیسه های پلاستیکی مخصوصی که برای جمع آوری و نگهداری شیر طراحی شده اند استفاده کنید. توصیه می شود تاریخ و زمان دوشیدن شیر مادر را روی ظروف برچسب گذاری کنید و بسته به اینکه چه زمانی می خواهید از آنها استفاده کنید، آنها را در دمای اتاق، در یخچال یا فریزر نگهداری کنید.

شیر مادر را می توان تا شش ساعت در دمای اتاق، تا ۳ روز در یخچال و تا ۶ ماه در فریزر نگهداری کرد.

ممکن است شیر ​​مادر ذخیره شده خود را به صورت جدا از هم ببینید و چربی (خامه) به سمت بالا افزایش یابد. جای نگرانی نیست فقط قبل از شیر دادن به کودک، ظرف را به آرامی بچرخانید تا لایه ها مخلوط شوند. به خاطر داشته باشید که ظرف را به شدت هم نزنید یا تکان ندهید زیرا می تواند به برخی از اجزای تغذیه ای و محافظ شیر آسیب برساند.

هنگامی که کودک شما از شیر دوشیده شده از یک فنجان یا شیشه شیر تغذیه می کند، باکتری های دهان او می توانند به شیر ختم شوند و بنابراین شیر باقی مانده باید ظرف یک تا دو ساعت پس از شیردهی اولیه دور ریخته شود. برای جلوگیری از هدر رفتن شیر دوشیده شده، بهتر است آن را در مقادیر کم نگهداری کنید.

در حالی که ما مادران را به شیر دادن به نوزادان خود تشویق می کنیم، فشار روانی همراه با آن را نیز درک می کنیم و بنابراین به تصمیم زنی که برخلاف آن تصمیم می گیرد احترام می گذاریم. زیرا در پایان روز، یک مادر می داند که چه چیزی برای فرزندش بهترین است.

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

متخصص تغذیه و رژیم درمانی (PhD). ارائه دهنده رژیم های تخصصی آنلاین با خدمات ویژه