ضربان قلب چربی سوز: هر آنچه که باید بدانید

ضربان قلب چربی سوز نرخی است که قلب فرد باید در هر دقیقه برای دستیابی به حداکثر نتایج چربی سوزی بکوبد. نمودارها و محاسبات می توانند به تعیین میزان احتمالی ضربان قلب چربی سوزی افراد برای سنشان کمک کنند.

متخصصان تناسب اندام و افرادی که به دنبال تناسب اندام هستند اغلب در مورد ضربان قلب چربی سوز صحبت می کنند. برای افرادی که به دنبال کاهش وزن هستند، ضربان قلب چربی سوز می تواند ایده ای عالی به نظر برسد.

در حالی که ممکن است شواهدی وجود داشته باشد که نشان دهد این روش در درجه اول چربی سوزی می کند، عوامل بیشتری وجود دارد که فرد باید هنگام ورزش در نظر بگیرد.

برای اطلاعات بیشتر در مورد ضربان قلب چربی سوز و اینکه آیا برای کاهش وزن موثر است به خواندن ادامه دهید.

ضربان قلب چربی سوز: هر آنچه که باید بدانید

ضربان قلب چربی سوز چقدر است؟

ضربان قلب یک فرد اغلب نشانگر خوبی از شدت ورزش یا فعالیتی است که انجام می دهد.

معمولاً هنگام نشستن یا دراز کشیدن، ضربان قلب فرد است ۶۰-۱۰۰ ضربه در دقیقه. این میزان ضربان قلب فرد در حالت استراحت است.

وقتی فردی ورزش می کند، ضربان قلب او شروع به افزایش می کند. حداکثر ضربان قلب یک فرد، بالاترین ضربان قلب است که یک فرد می تواند با خیال راحت به آن دست یابد، اغلب در طول تمرینات با شدت بالا.

بیشتر بخوانید
تحویل پزشکی با پهپاد در حال انجام است. چقدر خوب است؟

اکثر افرادی که با این شدت کار می کنند، تمرینات کوتاه تری خواهند داشت، زیرا حفظ آن دشوار است.

ضربان قلب چربی سوز بین این دو حد قرار می گیرد. وقتی فردی ضربان قلب چربی سوزی خود را افزایش می دهد، بدنش چربی ذخیره شده بیشتری نسبت به قند و سایر کربوهیدرات ها می سوزاند.

در نتیجه، افراد هنگام ورزش اغلب بر رسیدن به منطقه چربی سوزی تمرکز می کنند تا حداکثر میزان چربی را بسوزانند.

نمودار و نحوه محاسبه

معادله ای برای تعیین حداکثر ضربان قلب و ضربان قلب چربی سوز یک فرد وجود دارد. ضربان قلب چربی سوز بر اساس حداکثر ضربان قلب است.

توجه به این نکته ضروری است که این معادلات برای تعیین ضربان قلب ایمن کودکان مناسب نیستند.

برای محاسبه حداکثر ضربان قلب، یک فرد باید سن فعلی خود را از آن کم کند ۲۲۰. به عنوان مثال، حداکثر ضربان قلب یک فرد ۴۰ ساله ۱۸۰ ضربه در دقیقه است.

برای محاسبه ناحیه ضربان قلب چربی سوز، فرد باید حد بالا و پایین را تعیین کند. حد بالایی ۷۰ درصد حداکثر ضربان قلب است. حد پایین حدود ۵۰ درصد حداکثر ضربان قلب است.

بیشتر بخوانید
چه غذاهایی سرشار از پروتئین هستند؟

با استفاده از همین مثال، ضربان قلب چربی سوز یک فرد ۴۰ ساله بین ۹۰ (۵۰٪ از ۱۸۰) تا ۱۲۶ (۷۰٪ از ۱۸۰) در دقیقه است.

افرادی که علاقه مند به افزایش استقامت و قدرت قلبی عروقی خود هستند، اغلب در سطوح بالاتر تمرین می کنند. گاهی اوقات به نام منطقه کاردیو، افرادی که برای افزایش عملکرد تمرین می کنند، اغلب با ۷۰ تا ۸۵ درصد حداکثر ضربان قلب خود تمرین می کنند.

نمودار زیر تجزیه ضربان قلب را بر اساس سن افراد نشان می دهد.

اینفوگرافیک ضربان قلب چربی سوز

آیا موثر است؟

ناحیه ضربان قلب چربی سوزی شایستگی هایی دارد، اما محدود است و برخی افراد ممکن است بیش از حد به آن تکیه کنند. ایده منطقه ضربان قلب چربی سوز بر اساس نحوه سوزاندن سوخت در هنگام ورزش است.

به طور کلی، هرچه ضربان قلب بیشتر باشد، بدن در مقایسه با سایر منابع کالری مانند کربوهیدرات ها، چربی بیشتری می سوزاند.

این امر بسیاری را به این باور رسانده است که ضربه زدن و ماندن در ناحیه ضربان قلب چربی سوز بهترین راه برای سوزاندن چربی و کاهش وزن است. با این حال، واقعیت پیچیده تر است.

بیشتر بخوانید
آیا بی اشتهایی می تواند باعث هیپوگلیسمی شود؟ علائم، خطرات

با توجه به یک مطالعه قدیمی تر از ۲۰۰۹، ضربان قلب بهینه برای سوزاندن چربی در واقع بین ۶۰.۲٪ تا ۸۰٪ است.

نویسندگان همچنین دریافتند که این “مناطق” ضربان قلب دارای همپوشانی قابل توجهی هستند و افراد می توانند نتایج مشابهی را از هر ضربان قلب، تا زمانی که ورزش می کنند، دریافت کنند.

شورای ورزش آمریکا (ACE) نسبت به اتکای بیش از حد به ضربان قلب چربی سوز هشدار می دهد. را ACE به این نکته اشاره کنید که محاسبه حداکثر ضربان قلب بر اساس ۲۲۰ چندان دقیق نیست، زیرا عوامل بسیار بیشتر از سن به تنهایی سطح تناسب اندام افراد را تعیین می کنند.

آنها پیشنهاد می کنند که فرد باید با یک مربی تناسب اندام کار کند تا به تعیین توانایی های ورزشی خود کمک کند.

ACE همچنین نمودار ضربان قلب خود را دارد که مناطق ضربان قلب را بر اساس سن و سطح آمادگی جسمانی فرد نشان می دهد.

مانند نویسندگان مطالعه ۲۰۰۹، ACE همچنین به این نکته اشاره می کند که فرد بدون توجه به اینکه در حین ورزش در ناحیه چربی سوزی یا قلبی باشد، چربی می سوزاند. در مورد چربی سوزی و کاهش وزن، احتمالاً تفاوت چندانی ندارد.

بیشتر بخوانید
علت درد زیر سینه چپ من چیست؟

با این حال، برای برخی، توجه به ضربان قلب در طول ورزش می تواند به آنها کمک کند تا شدت خود را حفظ کنند یا اگر فعالیت به اندازه کافی چالش برانگیز نیست، سرعت خود را افزایش دهند.

یک فرد همیشه باید قبل از شروع یک برنامه ورزشی جدید با پزشک صحبت کند. یک پزشک یا سایر ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی می تواند سطح ضربان قلب سالم و نکات دیگری را برای افرادی که به دنبال کاهش وزن هستند توصیه کند.

خلاصه

ضربان قلب چربی سوز یک فرد بر اساس سن آنها در محدوده ای از مقادیر قرار می گیرد. با این حال، افراد بدون توجه به ضربان قلب خود هنگام ورزش کالری و چربی می سوزانند.

فردی که به سوزاندن چربی علاقه دارد باید اهداف خود را با یک پزشک در میان بگذارد، او می تواند تمرینات و ضربان قلب ایمن را بر اساس نیازها و سطح تناسب اندام توصیه کند.

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

متخصص تغذیه و رژیم درمانی (PhD). ارائه دهنده رژیم های تخصصی آنلاین با خدمات ویژه