علائم اولیه بارداری در ۴ روز پس از تخمک گذاری

در حالی که برخی از افراد ممکن است علائم خفیف بارداری را در ۴ روز پس از تخمک گذاری احساس کنند، به احتمال زیاد علائم آن برای چند هفته ظاهر نمی شود.

اگر می خواهید باردار شوید، ممکن است صبر کنید تا آزمایش بارداری انجام دهید تا ببینید باردار هستید یا خیر. در واقع، ممکن است در مورد برخی از چیزهایی که در مدت کوتاهی پس از تخمک گذاری احساس می کنید تعجب کنید   – آیا می توانند علائم بارداری باشند؟

در حالی که انجام تست بارداری خانگی یک روز پس از عقب افتادن قاعدگی – یا حتی چند روز بعد از آن – بهترین راه برای تعیین اینکه آیا باردار هستید، برخی از زنان ممکن است در مورد علائم در اوایل ۴ روز پس از تخمک گذاریکه در غیر این صورت به عنوان ۴ روز شناخته می شود تعجب کنند. تخمک گذاری گذشته

در واقعیت، احتمالاً علائم شما تا حدود زمان از دست دادن قاعدگی شما (حدود ۱۴ DPO) شروع نمی شود. اما شواهد حکایتی حاکی از آن است که ممکن است علائم زودتر دیده شود. بیایید نگاه دقیق تری بیندازیم.

علائم اولیه بارداری در 4 روز پس از تخمک گذاریhealthline.comhttps://www.healthline.com › سلامتی

در ۴ روز پس از تخمک گذاری چه اتفاقی می افتد؟

۴ روز پس از تخمک گذاری یک مرحله بسیار اولیه در فاز لوتئال چرخه شما یا زمان پس از آزاد شدن تخمک است. اگر تخمک آزاد شده در طول تخمک گذاری بارور شود، این یک قدم اولیه برای باردار شدن است.

اگر تخمک در زمان تخمک گذاری توسط یک سلول اسپرم بارور شده باشد، تخمک بارور شده به زیگوت تبدیل می شود. در نهایت، زیگوت در لوله های فالوپ حرکت می کند و راه خود را برای تبدیل شدن به مورولا یا بلاستوسیست باز می کند. این مرحله شروع جنین است . هنگامی که یک جنین در دیواره رحم شما لانه گزینی می کند، شما باردار در نظر گرفته می شوید.

اما همه اینها زمان می برد. در ۴ روز پس از تخمک گذاری، لقاح، اگر اتفاق افتاده باشد، تازه رخ داده است، و تخمک بارور شده به تازگی سفر خود را به سمت رحم آغاز کرده است.

این طبیعی است که زنان در هنگام تلاش فعالانه برای باردار شدن از هرگونه تغییر بدنی آگاه باشند. برخی از زنان ممکن است این علائم را در همان اوایل تجربه کنند، اما اگر دقیقاً در ۴ DPO احساس بارداری ندارید، نگران نباشید – زیرا از نظر فنی، اینطور نیست.

آیا می توانم در ۴ روز پس از تخمک گذاری علائم بارداری داشته باشم؟

برخی از زنان ممکن است علائم خفیف را در ۴ روز پس از تخمک گذاری تجربه کنند، اما به احتمال زیاد باید چند هفته صبر کنید.

اولین علائم بارداری که ممکن است متوجه شوید عبارتند از:

 • گرفتگی عضلات.  روزهای اولیه بارداری ممکن است شامل گرفتگی شکم باشد. با این حال، این نیز نشانه ای از شروع دوره قاعدگی شما است.
 • لکه بینی.  این ممکن است خونریزی لانه گزینی باشد و معمولاً حدود ۶ تا ۱۲ روز پس از بارور شدن تخمک اتفاق می افتد. (تخمک قبل از اینکه بتواند لانه گزینی کند به زمان نیاز دارد تا به رحم برود.) اگر لکه بینی را در ۴ روز پس از تخمک گذاری شروع کردید، ممکن است بخواهید با پزشک خود صحبت کنید   زیرا احتمالاً ناشی از خونریزی لانه گزینی نیست.
 • حالت تهوع.  این یک علامت رایج در بارداری است و به دلیل افزایش سطح هورمون ایجاد می شود. در ۴ روز پس از تخمک گذاری، ممکن است  هنوز حالت تهوع نداشته باشید  .
 • سینه های حساس  سینه های شما  ممکن است  به دلیل تغییرات هورمونی حساس شوند . این همچنین نشانه آن است که ممکن است دوره قاعدگی شما شروع شود.

عقب افتادن قاعدگی بارزترین علامت بارداری است، اما اگر ۴ DPO دارید، احتمالاً حدود ۹ تا ۱۲ روز فرصت دارید تا این علامت را تجربه کنید.

علائم دیگری که ممکن است در سه ماهه اول بارداری تجربه کنید عبارتند از:

 • خستگی
 • نفخ
 • هوس های غذایی
 • نوسانات خلقی
 • سردرد
 • یبوست
 • گرفتگی بینی

مهم است که هنگام تغییر به بدن خود توجه زیادی داشته باشید. اگر در مورد علائم اولیه بارداری سوال یا نگرانی دارید با پزشک خود صحبت کنید.

بهترین زمان برای انجام تست بارداری چه زمانی است؟

اگر در حال تلاش برای بارداری هستید، طبیعی است که برای نتیجه نگران باشید! دقیق ترین و قابل اطمینان ترین نتایج از اولین روز قاعدگی از دست رفته شما بهترین نشان داده می شود – احتمالاً در حدود ۱۳ تا ۱۵ DPO. اگر دوره های قاعدگی منظمی ندارید، ممکن است بهتر باشد حداقل سه هفته پس از بارداری قبل از انجام آزمایش صبر کنید.

برخی از تست های بارداری ممکن است دستورالعمل های مخصوص آزمایشی را که انجام می دهید داشته باشد. قبل از انجام آزمایش، بسته بندی آن را بررسی کنید.

آیا می توانم باردار باشم و آزمایش منفی باشد؟

اگر آزمایش شما منفی شد و هنوز فکر می کنید باردار هستید، مطمئناً ممکن است! ممکن است آزمایش را خیلی زود انجام داده باشید و ابتدا نیاز به تولید هورمون های بارداری بیشتری داشته باشید.

می توانید با پزشک خود صحبت کنید، او ممکن است آزمایش خون را برای اولین و دقیق ترین نتایج توصیه کند.

مثبت کاذب نادر است. تست های مثبت بارداری به ندرت نشان دهنده چیزی غیر از بارداری است، از جمله:

 • مشکل در تخمدان ها
 • یائسگی
 • داروهای حاوی هورمون hCG

خلاصه

در حالی که بعید است علائم بارداری در ۴ روز پس از تخمک گذاری نشان داده شود، برخی از زنان علائم را گزارش می کنند.

اگر در مورد بارداری خود نگران هستید یا سوالی در مورد بارداری دارید با پزشک خود صحبت کنید.

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

متخصص تغذیه و رژیم درمانی (PhD). ارائه دهنده رژیم های تخصصی آنلاین با خدمات ویژه