علائم سکته قلبی

در فیلم‌ها و تلویزیون، حملات قلبی معمولاً به‌عنوان یک صحنه دراماتیک بزرگ نشان داده می‌شوند: یک شخصیت سینه‌اش را می‌گیرد و در حالی که موسیقی متورم می‌شود، فرو می‌رود. واقعیت حمله قلبی می تواند متفاوت به نظر برسد. در حالی که برخی شدید و ناگهانی هستند، برخی دیگر در مقایسه با آنها رام هستند.

دانستن نشانه های حمله قلبی می تواند به شما کمک کند تا برای نجات یک زندگی سریع عمل کنید.

حمله قلبی چیست؟

حمله قلبی که انفارکتوس میوکارد نیز نامیده می شود، زمانی اتفاق می افتد که جریان خون کاهش یافته یا به طور کامل قطع شود و باعث آسیب به بافت قلب شود. باریک شدن یا انسداد رگ های خونی به دلیل تجمع پلاک کلسترول و چربی ایجاد می شود. با تحلیل رفتن عضله قلب، جریان خون به بقیه بدن مختل می شود.

حمله قلبی یک اورژانس پزشکی است. اگر شما یا اطرافیانتان علائم حمله قلبی را تجربه می کنید، آنها را نادیده نگیرید. تماس با ۹۱۱ سریع ترین راه برای دریافت درمان است، زیرا خدمات فوریت های پزشکی آموزش و ابزارهایی برای تریاژ و نظارت بر افرادی که حملات قلبی و ایست قلبی، از دست دادن ناگهانی عملکرد قلب را تجربه می کنند، دارند. رسیدن به بیمارستان با آمبولانس معمولاً به معنای دریافت سریع‌تر مراقبت نسبت به سایر وسایل است. زمان برای حفظ عضله قلب بسیار مهم است – دقیقه ها می توانند تفاوت بین زنده ماندن یا مرگ در اثر حمله قلبی باشند.

علائم سکته قلبی |  متدیست هیوستون در مورد سلامت

علائم هشدار دهنده اولیه حمله قلبی

بدن می تواند علائم هشدار دهنده حمله قلبی را در روزها یا ساعات منتهی به حمله قلبی نشان دهد.

بیشتر بخوانید
چه چیزی باعث افزایش فشار خون بعد از جراحی می شود؟

دکتر عمر آوار، متخصص قلب از هیوستون متدیست می گوید: «علائم احتمالی می تواند فشار قفسه سینه یا سفتی باشد که می آید و می رود، تنگی نفس افزایش می یابد با فعالیت، یا خستگی غیرعادی.

برخی دیگر از علائم هشدار دهنده حمله قلبی که ممکن است ظریف تر باشند و ممکن است شدت آنها افزایش یابد:

  • عرق سرد
  • احساس سبکی سر
  • حالت تهوع
  • درد در فک، بازو، گردن یا کمر
  • تنگی نفس
  • استفراغ

از آنجایی که برخی از این علائم می‌تواند با موقعیت‌ها یا شرایط دیگر مرتبط باشد – بدخوابی، ابتلا به آنفولانزا یا بیماری معده – ممکن است افراد بخواهند وضعیت را کم اهمیت جلوه دهند. اما مهم است که به بدن خود گوش دهید و به دنبال مراقبت باشید.

بیشتر بخوانید
فشار خون پایین : علل، علائم و درمان

دکتر آور می گوید: “در هنگام تجربه این علائم، بیماران باید فورا به دنبال مراقبت های پزشکی باشند.”

علائم حمله قلبی در زنان در مقابل مردان

راه دیگری که فیلم‌ها و تلویزیون‌ها حملات قلبی را به‌طور ناکافی نشان می‌دهند این است که شخصیت اغلب یک مرد است. در واقع، زنان به همان اندازه احتمال حمله قلبی را دارند. بر اساس گزارش مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری (CDC)، بیماری قلبی عروقی علت شماره ۱ مرگ و میر زنان و مردان است.

دکتر Awar می گوید: «حمله قلبی بدون توجه به جنسیت یا عوامل خطر می تواند به طور ناگهانی و بدون هشدار ظاهر شود. افرادی که دچار حمله قلبی می شوند اغلب در قفسه سینه خود (فشار، سفتی، درد) یا سایر قسمت های بالای بدن خود (شانه ها، بازوها، گردن، پشت، فک، معده)، تنگی نفس، حالت تهوع یا سوزش سر دل، عرق کردن، احساس ناراحتی می کنند. یا سرگیجه.”

بیشتر بخوانید
آنچه در مورد کاردیومیوپاتی پس از زایمان باید بدانید

دکتر Awar می گوید که در حالی که علائم حمله قلبی برای زنان و مردان بیشتر شبیه است، اما تفاوت هایی نیز وجود دارد.

دکتر Awar می گوید: «شایع ترین علامت برای زنان و مردان، ناراحتی قفسه سینه است. با این حال، زنان بیشتر از مردان با علائمی غیر از ناراحتی قفسه سینه مواجه می شوند و به احتمال زیاد علائم آنها ناشناخته می شود. زنان همچنین شانس بیشتری برای تجربه علائم در خواب، استراحت یا استرس روانی دارند. نسبت به فعالیت بدنی.”

حملات قلبی قابل پیشگیری است

سازمان بهداشت جهانی تخمین می زند که ۸۰ درصد از حملات قلبی و سکته های زودرس قابل پیشگیری است. در حالی که نمی‌توانیم سن یا سابقه خانوادگی بیماری قلبی خود را کنترل کنیم، اقداماتی وجود دارد که می‌توانیم به کاهش خطر کمک کنیم.

دکتر Awar می گوید: «مهم ترین اقدامات برای جلوگیری از حمله قلبی، دستیابی به کنترل خوب فشار خون، کلسترول و قند خون تحت راهنمایی یک پزشک مراقبت های اولیه است.

بیشتر بخوانید
آنژین - علائم، تشخیص و درمان

دکتر Awar همچنین بر انتخاب های سبک زندگی، از جمله رژیم غذایی سالم برای قلب، مانند رژیم غذایی DASH و مدیترانه ای، و ورزش هوازی منظم (۱۵۰ دقیقه در هفته) تاکید می کند. ترک استعمال دخانیات و اجتناب از مصرف زیاد الکل نیز می تواند به کاهش خطر حمله قلبی کمک کند.

برای افرادی که سابقه خانوادگی بیماری قلبی دارند، دکتر Awar می گوید که بهتر است در مورد سلامت قلب خود فعال باشید.

با پزشک خود در مورد آزمایشات بیشتر صحبت کنید که می تواند برای کمک به شناسایی نشانگرهای غیر طبیعی در متابولیسم لیپید، سیگنال های التهابی بالا در بدن که می تواند منجر به بیماری قلبی و علائم اولیه آترواسکلروز شود (تجمع پلاک در شریان ها که می تواند منجر به قلب شود، صحبت کنید. حمله و سکته مغزی)،” دکتر Awar می گوید.

Source link

۵/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

متخصص تغذیه و رژیم درمانی (PhD). ارائه دهنده رژیم های تخصصی آنلاین با خدمات ویژه