علائم یائسگی شما را بدبخت می کند؟ این اصلاحات طبیعی کمک خواهد کرد

بی نظمی قاعدگی، گرگرفتگی، تعریق شبانه و تغییرات خلقی – آیا این علائم آزاردهنده آشنا به نظر می رسند؟ اینها برخی از شایع ترین علائم مرتبط با یائسگی و قبل از یائسگی (دهه منتهی به یائسگی) هستند.

همانطور که اگر ما زنان هنوز به اندازه کافی برای مقابله با آن نداریم، متأسفانه نمی توان از یائسگی اجتناب کرد و بخشی طبیعی از پیری برای ما زنان است که ظاهراً بین ۴۵ تا ۵۵ سالگی رخ می دهد. در بریتانیا، میانگین سنی برای یک طبق NHS، زن برای رسیدن به یائسگی ۵۱ سال است .

بنابراین اساساً، یائسگی را می‌توان زمانی توصیف کرد که تخمدان‌های ما در رهاسازی تخمک‌ها شروع به شکست می‌کنند.

همه زنان با تعداد مشخصی تخمک به دنیا می آیند که به مرور زمان با تخمک گذاری کاهش می یابد، معمولا هر ماه. زمانی است که ما بیشتر تخمک هایمان را از دست بدهیم و حدود ۱۰۰۰ تخمک باقی بماند، زنان شروع به یائسگی می کنند. بنابراین اساساً، یائسگی را می‌توان زمانی توصیف کرد که تخمدان‌های ما در رهاسازی تخمک‌ها شروع به شکست می‌کنند.

Menopause symptoms making you miserable? These natural fixes will help

این شکست باعث کاهش سطح استروژن ما می شود. این کاهش استروژن به مغز ما می‌گوید که سیگنال‌های بیشتری را به تخمدان‌ها ارسال کند تا آنها را وادار به آزاد کردن تخمک کند. برای انجام این کار، مغز همچنین هورمونی به نام هورمون محرک فولیکول (FSH) تولید می کند که باعث تعریق شبانه و گرگرفتگی های وحشتناک می شود.

یائسگی-گرم شدن-.jpg

علائم و نشانه های یائسگی

بیشتر زنان تا پنج تا ده سال قبل از آخرین قاعدگی خود علائم یائسگی را تجربه خواهند کرد. با این حال، به دلایلی که هنوز ناشناخته است، برخی از زنان در دوران یائسگی مشکلی ندارند، در حالی که برخی دیگر از علائمی رنج می‌برند که می‌تواند به طور قابل‌توجهی با کیفیت زندگی و توانایی آنها در عملکرد روزانه آنها تداخل کند.

یائسگی به دلایل خوبی به عنوان “تغییر زندگی” نیز شناخته می شود. زنان نه تنها دچار گرگرفتگی، تعریق شبانه و سردرد می‌شوند، بلکه سایر علائم جدی‌تر نیز می‌توانند بسیار ناخوشایند باشند، مخصوصاً زمانی که شروع به تأثیرگذاری بر زندگی در محل کار کنند.

سایر علائم رایج یائسگی عبارتند از:

 • بیخوابی
 • خستگی
 • اضطراب
 • مه مغزی
 • اختلال در عملکرد شناختی
 • افسردگی
 • نوسانات خلقی
 • از دست دادن تمرکز
 • خشکی واژن
 • رابطه جنسی دردناک
 • پوست خشک
 • درد مفاصل

برای مقابله با این علائم، بسیاری از زنان ترجیح می دهند درمان جایگزینی هورمونی (HRT) انجام دهند. HRT می تواند علائم یائسگی را کاهش دهد و از پوکی استخوان (استخوان های ضعیف) محافظت کند، کلسترول را کاهش داده و خطر ابتلا به برخی سرطان ها را کاهش می دهد.

اگر رحم دارید، هم استروژن و هم پروژسترون مورد نیاز است زیرا استروژن به تنهایی می تواند خطر ابتلا به سرطان دیواره رحم را افزایش دهد.

اگر HRT به صورت ترکیبی از استروژن و پروژسترون استفاده شود، می تواند خطر ابتلا به سرطان سینه را نیز افزایش دهد. این خطر با گذشت زمان افزایش می‌یابد، اما معمولاً مصرف ترکیبی HRT برای کمتر از پنج سال بی‌خطر است.

برای جلوگیری از این خطرات، گزینه های دیگری وجود دارد که شامل مصرف هورمون نمی شود. خوشبختانه، ریک هی، مدیر تغذیه Healthista، ۱۰ راه برای مقابله با علائم رایج یائسگی به طور طبیعی و بدون دارو دارد.

شماره ۱ مریم گلی گیاهی فروتن

گیاهان دارویی سال‌هاست که به‌طور سنتی برای کمک به انواع بیماری‌ها استفاده می‌شوند و به نظر می‌رسد که تعداد کمی وجود دارند که می‌توانند به ویژه در کاهش علائم یائسگی مفید باشند – yippee.

برای شروع مریم گلی وجود دارد. مریم گلی یک درختچه همیشه سبز است که در منطقه مدیترانه یافت می شود. به هزاران سال پیش، مریم گلی برای محافظت در برابر شر و کمک به باروری زنان استفاده می شد. با این حال، امروزه مریم گلی معمولاً به عنوان ادویه استفاده می شود، اما هنوز هم فواید سلامتی جالبی دارد.

مریم گلی همچنین می تواند تعادل هورمونی را در زنان تقویت کند.

مریم گلی سرشار از آنتی اکسیدان است و دارای قدرت ضد التهابی است که حتی گفته شده است حافظه را بهبود می بخشد، به علاوه مریم گلی همچنین می تواند تعادل هورمونی را در زنان تقویت کند.

در واقع، مطالعه‌ای که در سال ۲۰۱۱ منتشر شد ، ۷۱ زن یائسه را مشاهده کرد که یک بار در روز با یک قرص حاوی برگ‌های مریم گلی تازه به مدت هشت هفته تحت درمان قرار گرفتند.

این مطالعه نشان داد که تنها در چهار هفته کاهش قابل توجهی در گرگرفتگی به میزان ۵۰ درصد وجود دارد. در واقع، تعداد کل گرگرفتگی در روز از یک به هشت در هفته کاهش یافت. این نشان می دهد که افزودن مریم گلی تازه به رژیم غذایی یا مصرف آن به شکل قرص می تواند به کاهش گرگرفتگی و علائم یائسگی مرتبط کمک کند.

روشهای طبیعی برای سهولت یائسگی-bunch-of-sage.jpg

شماره ۲ گیاه شبدر قرمز را کشف کنید

گیاه دیگری که ثابت شده به کاهش علائم یائسگی کمک می کند شبدر قرمز است. در طب سنتی گیاهی، شبدر قرمز معمولاً برای درمان انواع مشکلات سلامتی مانند آسم، اگزما، پسوریازیس، آرتریت و مشکلات سلامتی زنان مانند یائسگی و علائم قاعدگی استفاده می‌شود.

شبدر قرمز منبع غنی ایزوفلاون است. ایزوفلاون ها ترکیباتی هستند که به عنوان فیتواستروژن (مواد شیمیایی گیاهی شبیه به هورمون زنانه استروژن) عمل می کنند. عصاره ایزوفلاون را می توان در بسیاری از مکمل های غذایی و سایر محصولات از جمله چای، قرص، کپسول و عصاره های مایع یافت.

دوزهای متوسط ​​شبدر قرمز در کاهش گرگرفتگی مؤثرتر و برتر از دارونما بود

تغییرات هورمونی می تواند بر دمای بدن ما تأثیر بگذارد، که به عنوان «گرگرفتگی» شناخته می شود. خوشبختانه، فیتواستروژن، ایزوفلاون (موجود در شبدر قرمز) در مقایسه با دارونما با کاهش قابل توجهی در گرگرفتگی همراه است.

یک  کارآزمایی کنترلی تصادفی دوسوکور در سال ۲۰۱۷  شامل ۶۲ زن یائسه ۴۰ تا ۶۵ ساله بود که گزارش داده بودند از گرگرفتگی رنج می برند. زنان یا عصاره شبدر قرمز حاوی ۳۴ میلی گرم در روز ایزوفلاون ها و پروبیوتیک ها یا فرمولاسیون پلاسبو ماسک شده را دو بار در روز به مدت ۱۲ هفته دریافت کردند.

این کارآزمایی نشان داد که دوزهای متوسط ​​شبدر قرمز مؤثرتر و برتر از دارونما در کاهش علائم فیزیولوژیکی و گزارش شده از خود گرگرفتگی است.

گیاهان دیگری که حاوی فیتواستروژن (ایزوفلاون) هستند و از نظر علمی برای کاهش علائم یائسگی ثابت شده اند عبارتند از یونجه، شیرین بیان، رازک و دانه کرفس.

راههای-طبیعی-برای-آسانی-یائسگی-زن-با-برقی-فن.jpg

#۳ یکی دیگر از گیاهان کاهش دهنده یائسگی، آگنوس کاستوس است

با این حال گیاه دیگری (آنها فقط به آمدن ادامه می دهند، نه؟) آگنوس کاستوس است. این گیاه برای تسکین طبیعی علائم یائسگی هم موثر است و هم به خوبی مورد تحقیق قرار گرفته است. این دارو برای درمان بی نظمی های قاعدگی همراه با علائم فیزیکی و احساسی استفاده می شود.

یک  مطالعه بر روی بیماران ژاپنی که در  سال ۲۰۱۴ منتشر شد نشان داد که آگنوس کاستوس به طور چشمگیری تحریک پذیری، خلق افسرده، عصبانیت، سردرد، خستگی، خواب آلودگی و بی خوابی را بهبود می بخشد. مانند شبدر قرمز، آگنوس کاستوس نیز نشان داده شده است که گرگرفتگی را کاهش می دهد.

یک مکمل طبیعی حاوی بسیاری از این گیاهان، مجتمع فیتوسترول Biocare است . این مکمل حاوی ترکیبی از عصاره های گیاهی شامل: رازک، یونجه، شیرین بیان، مریم گلی و دانه کرفس است. مناسب برای خانم ها در سنین باروری و بعد از آن.

#۴ استرس را متوقف کنید

بیایید در مورد آن عادات ناسالم صحبت کنیم که می دانید در اعماق وجود شما کاملاً می توانید آنها را کنترل کنید. اول استرس اگر بدانید استرس می تواند هورمون های ما را به طرق مختلف تحت تاثیر قرار دهد، تعجب آور نیست.

قرار گرفتن تحت مقادیر زیاد استرس می تواند افت اجتناب ناپذیر استروژن را که با یائسگی همراه است بسیار بدتر کند.

گیاه agnus castus به طور چشمگیری تحریک پذیری، خلق افسرده، عصبانیت، سردرد، خستگی، خواب آلودگی و بی خوابی را بهبود می بخشد.

به علاوه، استرس همچنین می تواند سطح طبیعی پروژسترون و تستوسترون را کاهش دهد. اگرچه تستوسترون معمولاً به عنوان یک هورمون مردانه در نظر گرفته می شود، زنان هنوز هم برای داشتن میل جنسی سالم به آن نیاز دارند. میل جنسی کم می تواند خشمگین باشد و در نتیجه منجر به استرس بیشتر شود و ما دیگر چنین چیزی را نمی خواهیم.

بنابراین اگرچه ممکن است خارج از کنترل شما باشد، سعی کنید استرس نداشته باشید وگرنه در نهایت استرس بیشتری خواهید داشت، این یک چرخه چسبناک است. برای اینکه سعی کنید خود را آرام کنید، شکلی از آرامش را پیدا کنید که برای شما مفید باشد، مانند تمرکز حواس، مدیتیشن، یوگا، پیلاتس یا تماشای فیلم مورد علاقه خود یا خواندن کتاب.

آرامش نیز مهم است، به خصوص برای کسانی که بیشتر از اضطراب و خواب ضعیف رنج می برند.

شماره ۵ در مصرف شراب زیاده روی نکنید

عادت ناسالم بعدی که ممکن است مشکل ساز باشد یا نباشد، الکل است. همه ما عاشق نوشیدنی هستیم، اما متاسفانه مطالعات نشان داده است که الکل می تواند تعادل هورمونی شما را خراب کند .

الکل مواد مغذی را از بدن ما تخلیه می کند و سطح قند خون را بر هم می زند، که می تواند باعث گرگرفتگی و تعریق شبانه شود. و البته همانطور که همه ما به خوبی می دانیم، الکل بر روی کبد ما تأثیر می گذارد، که برای سم زدایی موثر هورمون های اضافی، باید در بهترین حالت باشد.

البته نوشیدن گهگاهی مشکلی ایجاد نمی کند، اما مصرف مزمن مقدار زیادی الکل می تواند ارتباط بین سیستم عصبی، غدد درون ریز و ایمنی را مختل کند و باعث اختلالات هورمونی شود که می تواند منجر به عواقب جدی در سطوح فیزیولوژیکی و رفتاری شود.

یک دستورالعمل منطقی که باید به آن پایبند باشید این است که بیش از یک لیوان الکل در روز مصرف نکنید. حتی ممکن است ایده خوبی باشد که در طول هفته از الکل خودداری کنید و در آخر هفته از چند نوشیدنی لذت ببرید.

شماره ۶ غذاهای آماده را با غذاهای خانگی تعویض کنید

فست فود، یکی دیگر از عادت های ناسالم که به راحتی می توان از آن اجتناب کرد. خوردن غذاهای پرچرب، شیرین یا تصفیه شده همچنین می تواند باعث کاهش و به حداکثر رسیدن سطح قند خون شود که همانطور که قبلاً ذکر شد می تواند به کاهش خلق و خو، گرگرفتگی، افزایش وزن و خستگی کمک کند.

سعی کنید از مصرف زیاد کربوهیدرات های تصفیه شده مانند نان سفید، شیرینی، برنج سفید، ماکارونی سفید و پیتزا خودداری کنید. همچنین از غذاهای حاوی قند بیش از حد مانند شیرینی ها و نوشابه های گازدار کمتر استفاده کنید. غذای آماده نیز یک «نه» است.

روشهای طبیعی برای سهولت یائسگی-homemade-curry.jpg

این غذاها را با غذاهای کامل مانند کیک جو دوسر، ماکارونی سبوس دار، برنج قهوه ای، میوه و آجیل جایگزین کنید. اگر اهل نوشیدنی های گازدار هستید، سعی کنید به آب گازدار طعم دار روی بیاورید، این کار قند خون شما را ثابت نگه می دارد – همچنین ارزان تر است.

به جای تکیه بر وعده های غذایی سریع مایکروویو یا غذای آماده، غذا را از ابتدا شروع کنید. به این ترتیب شما دقیقا متوجه خواهید شد که چه چیزی در غذایی که می خورید می رود.

علاوه بر اجتناب از «چیزهای بد»، می‌توانید «مواد خوب» بیشتری را نیز به رژیم غذایی خود اضافه کنید. غذاهای غنی از فیتواستروژن را به رژیم غذایی خود اضافه کنید. فیتواستروژن ها ترکیبات گیاهی طبیعی هستند که اثری شبیه استروژن در بدن دارند. آنها در اکثر غذاهای گیاهی از جمله سبزیجات، لوبیا، عدس، مریم گلی، جعفری، آجیل، ریواس، برنج قهوه ای، نخود و دانه کتان یافت می شوند.

در واقع، یک متاآنالیز بر روی مطالعات منتشر شده در سال ۲۰۱۵ نشان داد که مصرف فیتواستروژن منجر به کاهش قابل توجهی در دفعات گرگرفتگی در مقایسه با دارونما می شود.

#۷ از نشستن دست بردارید، حرکت کنید

آیا تمام روز پشت میز خود می نشینید، روی لوله خانه می نشینید و سپس برای تماشای تلویزیون روی مبل می نشینید؟ این عادت نشستن چیز دیگری است که باید مورد توجه قرار گیرد.

ناگفته نماند که ورزش و فعالیت بدنی منظم برای ما مفید است، حتی فقط انجام ۱۰۰۰۰ قدم در روز می تواند با سوزاندن چربی اضافی از افزایش وزن جلوگیری کند.

با افزایش سن، بدن شما در تولید و ترشح هورمون های کلیدی که مسئول بسیاری از عملکردهای مهم در بدن هستند، کمتر کارآمد می شود. تمرینات قدرتی، حتی با وزنه های کوچکتر، به بدن شما کمک می کند تا پاسخ دهد و ترشح این هورمون ها را تنظیم کند.

یکی از این هورمون ها انسولین است (انسولین هورمونی است که توسط پانکراس ساخته می شود). با بلند کردن وزنه، سطح انسولین پایدارتر می شود و به حفظ سطح قند خون کمک می کند و بنابراین از گرگرفتگی جلوگیری می کند.

راههای طبیعی برای سهولت یائسگی-راه رفتن-در-پله.jpg

ورزش هوازی یا کاردیو نه تنها به کاهش چربی و کاهش وزن کمک می کند، بلکه به سلامت قلب، پوکی استخوان و الگوهای خواب نیز کمک می کند. برخی از بهترین ورزش های هوازی کم تاثیر که می توانید انجام دهید شنا، دوچرخه سواری و قایقرانی است.

هر ورزشی که برای انجام آن انتخاب می کنید، مطمئن شوید که از آن لذت می برید، زیرا اگر یکی از علائم یائسگی شما خلق و خوی ضعیف باشد، این به تقویت روحیه شما با اندورفین های خوب مانند سرتونین کمک می کند.

لازم نیست تغییر بزرگی مانند رفتن به باشگاه روزانه یا دویدن ماراتن باشد، اما رسیدن به ۱۰۰۰۰ قدم در روز، رفتن از پله ها به جای پله برقی یا پیاده روی در زمان ناهار همچنان تفاوت زیادی ایجاد می کند.

#۸ منیزیم و ویتامین ها

آیا برخی از شب ها را فقط در حال چرخش و چرخش می گذرانید و آرزو می کنید که حتی یک ساعت بخوابید؟ اگر خواب ضعیف برای شما مشکل ساز است، ممکن است نیاز به مصرف مواد معدنی منیزیم داشته باشید. این نه تنها به القای خواب کمک می کند، بلکه به کاهش استرس، سردرد و گرفتگی عضلات نیز کمک می کند

مطالعات نشان داده است که زنانی که روزانه ۴۰۰ میلی گرم منیزیم مصرف می کنند، تنش عصبی، سرگیجه و سردرد را کاهش می دهند.

منیزیم یک انتقال دهنده عصبی شیمیایی در مغز به نام GABA (اسید گاما آمینوبوتیریک) را افزایش می دهد که باعث آرامش و همچنین خواب می شود. منیزیم همچنین با کمک به ما برای رفع خستگی باعث خواب خوب می شود.

در واقع، یک  مطالعه در سال ۲۰۱۲  نشان داد که مصرف ۵۰۰ میلی گرم منیزیم به مدت هشت هفته قبل از خواب، بهبود مثبتی در سطح بی خوابی دارد.

علاوه بر این، محققان در سال ۲۰۱۷ مطالعه‌ای را در مجله  PLoS One منتشر کردند  و دریافتند بزرگسالانی که روزانه ۲۴۸ میلی‌گرم منیزیم به مدت شش هفته دریافت می‌کردند، بهبود قابل توجهی در سطح افسردگی و اضطراب خود مشاهده کردند.

منیزیم یک انتقال دهنده عصبی شیمیایی در مغز به نام GABA را افزایش می دهد که آرامش را تشویق می کند

منابع غذایی خوب منیزیم شامل سبزیجات برگدار، دانه ها، بادام، بادام هندی و بادام زمینی، اسفناج، برنج قهوه ای و لوبیا سیاه همراه با ادامام است. آووکادو و گندم کامل یک انتخاب عالی برای صبحانه یا ناهار هستند زیرا هر دو سرشار از منیزیم هستند.

چند مکمل دیگر در رژیم غذایی که ممکن است بخواهید در نظر بگیرید، کربوهیدرات‌های سبوس‌دار مانند برنج قهوه‌ای و کینوا هستند، زیرا این مواد می‌توانند به افزایش سطح سروتونین خوب کمک کنند که برای بهبود خلق و خو و کاهش هوس‌ها ضروری است. بعلاوه، سعی کنید سبزیجات چلیپایی بیشتری مانند کلم بروکلی، کلم بروکسل، گل کلم، کلم و کلم پیچ مصرف کنید – دو وعده در روز مصرف کنید.

ترکیب هر دو ویتامین B و منیزیم می تواند علائم یائسگی را بیشتر کاهش دهد، به خصوص اگر احساس افسردگی، اضطراب یا کمبود انرژی دارید.

ویتامین های B برای آزاد شدن انرژی از غذا، برای عملکرد سالم سیستم عصبی و برای تولید هورمون ها مورد نیاز هستند. ویتامین های گروه B همچنین از سیستم گردش خون و ایمنی حمایت می کنند و به حفظ سلامت پوست، مو و چشم کمک می کنند.

به علاوه ویتامین‌های B2، B3، B5، B6 و B12 همگی به کاهش خستگی و خستگی کمک می‌کنند.

کمپلکس متیل بیوکار یک کمپلکس B برتر است که مواد مغذی را در اشکال فعال طبیعی خود فراهم می کند. متیل B کمپلکس همچنین حاوی فولات به صورت متیل فولات یا ۵-MTHF است.

۵-MTHF شکل طبیعی فولات است که در غذاهایی مانند سبزیجات سبز برگ یافت می شود. Biocare از Quatrefolic استفاده می کند، که آنها می گویند پیشرفته ترین شکل مکمل فولات موجود است، با ثبات و فراهمی زیستی مطلوب.

شماره ۹ آن امگا ۳ را دریافت کنید

راه آسان دیگر برای کاهش علائم یائسگی، اطمینان از مصرف اسیدهای چرب امگا است. ممکن است اسیدهای چرب امگا بر برخی هورمون ها و انتقال دهنده های عصبی مانند سروتونین و دوپامین تأثیر بگذارند.

در واقع، افرادی که در کشورهایی زندگی می کنند که بیشترین میزان مصرف روغن ماهی را دارند، کمترین میزان ناراحتی و افسردگی را دارند. نتایج ۲۱ مطالعه که شامل بیش از ۲۵۵۰۰۰ نفر بود، نشان داد کسانی که بیشترین ماهی را مصرف می‌کنند، ۲۲ درصد کمتر از افرادی که کمترین مصرف ماهی را مصرف می‌کنند، در معرض ابتلا به افسردگی هستند.

یک مطالعه دوسوکور کنترل شده با دارونما در سال ۲۰۱۳  روی ۱۸۴ زن که در مجله Complementary Therapy Medicine منتشر شد، نشان داد که مصرف ۲۰۰۰ میلی گرم اسیدهای چرب امگا ۳ به مدت ۴۵ روز علائم روانپزشکی مانند افسردگی، اضطراب و عدم تمرکز را کاهش می دهد.

جالب اینجاست که  تحقیقات  همچنین نشان داده است که خوردن روزانه مقداری از ماهی های روغنی مانند سالمون، ماهی خال مخالی و ساردین می تواند به تاخیر سه ساله یائسگی کمک کند.

راههای طبیعی برای سهولت یائسگی-سالمون.jpg

ماهی قزل آلا منبع عالی هر دو ویتامین امگا ۳ و B است. اینها به تولید انرژی و کمک به عملکرد مغز کمک می کنند. بنابراین اگر کمی مه آلود هستید، یک ظرف ماهی قزل آلا می تواند به حرکت شما کمک کند و همزمان عملکرد شناختی و خلق و خوی شما را بهبود بخشد.

اگر می خواهید به جای دریافت آن از منابع غذایی، با روغن ماهی مکمل مصرف کنید، سعی کنید روزانه ۳۰۰۰ میلی گرم روغن ماهی مصرف کنید – ۱۰۰۰ میلی گرم با هر وعده غذایی.

اگر گیاه‌خوار هستید، می‌توانید روغن جلبک را مصرف کنید که بدون ماهی است، اما همچنان حاوی تمام عناصر مهم امگا ۳ است که بدن شما به آن نیاز دارد.

#۱۰ قهوه خود را با چای سبز عوض کنید

علاوه بر الکل، کافئین نیز می تواند سطح قند خون ما را مختل کند. بنابراین ممکن است زمان آن رسیده باشد که کمتر از پنج فنجان قهوه معمول در روز، سه فنجان قهوه بنوشید، اغراق نکنیم.

آیا فقط من هستم یا چای سبز اکسیر سلامتی است؟ یکی از بزرگترین فواید نوشیدن چای سبز، توانایی آن در افزایش انرژی و متابولیسم است. اگر از علائم یائسگی مانند افزایش وزن و خستگی رنج می برید عالی است.

افزایش سوخت و ساز چربی و اثر متابولیسم ناشی از مواد شیمیایی گیاهی موجود در چای سبز به نام کاتچین است.

سه تا پنج فنجان در روز می تواند به شما کمک کند ۷۰ کالری اضافی بسوزانید

یک مطالعه منتشر شده در  مجله آمریکایی تغذیه بالینی  نشان داد که عصاره چای سبز می تواند متابولیسم را تا چهار درصد در یک دوره ۲۴ ساعته افزایش دهد. سه تا پنج فنجان در روز می تواند به شما کمک کند ۷۰ کالری اضافی بسوزانید – این یعنی ۷ پوند در سال.

راههای طبیعی برای سهولت یائسگی-سبز-چای.jpg

مزیت چای سبز به عنوان تقویت کننده انرژی این است که کافئین طبیعی موجود در آن به آرامی آزاد می شود.

علیرغم افزایش انرژی، چای سبز با اسید آمینه ای به نام L-theanine متعادل می شود که در آرام کردن امواج آلفا در مغز عمل می کند و به اضطراب، استرس و مشکلات خواب کمک می کند.

بنابراین واقعاً همه چیز دورتر است. هی نوشیدن چهار تا پنج فنجان چای سبز در روز را توصیه می کند. اگر فکر می کنید نمی توانید چای سبز بنوشید چون خیلی تلخ است، به آخرین پست ما در مورد ۱۳ چای سبز خوش طعمی که امتحان کرده ایم نگاهی بیندازید.

پیوند منبع

۵/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

متخصص تغذیه و رژیم درمانی (PhD). ارائه دهنده رژیم های تخصصی آنلاین با خدمات ویژه