پینه نویسنده ناحیه ای از سلول های مرده پوست انباشته شده است که در نتیجه اصطکاک مکرر با انگشت شما ایجاد می شود. این پینه‌ها معمولاً به‌عنوان «برآمدگی نویسنده» یا «برآمدگی نرد» نیز نامیده می‌شوند، این پینه‌ها معمولاً از استفاده مکرر از خودکار، مداد یا سایر وسایل نوشتاری تشکیل می‌شوند.

پینه های نویسنده جدی نیستند، اما گاهی اوقات می توانند باعث تحریک یا درد شوند. راه‌هایی وجود دارد که می‌توانید این پینه‌های رایج را در خانه از بین ببرید و از بروز آن‌ها در آینده جلوگیری کنید، اما اگر برآمدگی‌ها همچنان شما را آزار می‌دهند، باید به پزشک مراجعه کنید.

چه چیزی باعث برآمدگی یک نویسنده می شود؟

برجستگی های نویسنده زمانی اتفاق می افتد که پوست شما سدی از سلول های مرده پوست ایجاد می کند تا از ناحیه زیرین پوست محافظت کند. مانند سایر انواع پینه، این برجستگی ها زمانی ایجاد می شوند که اصطکاک مکرر روی پوست وجود داشته باشد. پینه های به دست آمده به عنوان راهی برای کمک به جلوگیری از تحریک بیشتر پوست و همچنین عفونت های احتمالی تشکیل می شوند.

علل، پیشگیری و درمان کالوس نویسنده.

پینه نویسنده ممکن است در اثر استفاده مکرر از هر نوع ابزار نوشتاری، از جمله خودکار، مداد، و نشانگرهای رنگی یا مداد رنگی ایجاد شود. این برجستگی ها روی انگشت وسط یا حلقه یا هر جایی که ظروف تحریر شما به دست شما فشار وارد می کند ایجاد می شود.

بیشتر بخوانید
ناخن های زیر پا: عفونت، علل، پیشگیری، جراحی

درمان پینه انگشت ناشی از نوشتن

هیچ راهی برای برداشتن پینه با جراحی وجود ندارد. با این حال، می توانید با خیساندن، لایه برداری ملایم و مرطوب کردن ناحیه به شکستن پینه کمک کنید. برخی از محصولات داروخانه نیز ممکن است کمک کنند. ممکن است چند روز یا چند هفته طول بکشد تا پینه یک نویسنده به طور کامل از بین برود.

حذف

ممکن است بتوانید پینه نویسنده را از طریق خیساندن و لایه برداری از بین ببرید. ابتدا انگشت آسیب دیده را هر بار تا ۱۰ دقیقه در آب گرم خیس کنید. برای کمک به لایه برداری ملایم سلول های مرده پوست، از یک پارچه شستشو، سنگ پا یا سوهان ناخن استفاده کنید. انجام دادن نه پینه را قطع کنید زیرا می تواند منجر به عفونت شود.

مرطوب کنید

مرطوب کردن پینه همچنین می تواند به آبرسانی برآمدگی و شکستن سلول های مرده پوست در طول زمان کمک کند. استفاده از موارد زیر را در نظر بگیرید:

  • ژل یا لوسیون آلوئه ورا
  • روغن کرچک
  • روغن نارگیل
  • روغن درخت چای رقیق شده
  • روغن زیتون
  • کره شی
  • روغن ویتامین E
بیشتر بخوانید
پوسچول: علل، شناسایی و درمان

اسید سالیسیلیک

اگر درمان‌های خانگی جواب نداد، درمان‌های بدون نسخه مانند اسید سالیسیلیک را امتحان کنید. اینها با شکستن سلول های مرده پوست که پینه شما را می سازند، کمک می کند. شما می توانید اسید سالیسیلیک را به صورت مایع، لوسیون و پچ پیدا کنید.

جلوگیری از برآمدگی مداد روی انگشت شما

پینه های نویسنده معمولاً با گذشت زمان خود به خود برطرف می شوند. با این حال، اگر به طور منظم می نویسید، باید برخی از عادات خود را تغییر دهید تا به نرم شدن پینه کمک کنید و از بازگشت آن جلوگیری کنید. همچنین ممکن است برای محافظت از انگشتان خود به ابزار نوشتاری جدیدی نیاز داشته باشید.

نکات پیشگیرانه زیر را در نظر بگیرید:

محافظ انگشت برای نوشتن

در صورت راحتی، پوشیدن دستکش های نخی می تواند به محافظت از انگشتان شما در برابر پینه های نویسنده کمک کند. همچنین می توانید یک باند ضخیم یا تکه ای از پوست خال را در اطراف ناحیه آسیب دیده پوست بپوشید تا مانعی در برابر اصطکاک ایجاد کنید.

بیشتر بخوانید
نحوه اعمال پچ ترانس درمال

دستگیره های مداد

همچنین می توانید با افزودن یک مانع به خود ظروف نوشتن، از انگشتان خود در برابر اصطکاک نوشتاری محافظت کنید. دستگیره های لاستیکی یا فومی مداد را می توان روی مدادهای خود قرار داد تا کمی کوسن اضافه شود. برای محافظت بیشتر، قلم‌هایی را انتخاب کنید که از قبل دارای دستگیره‌های لاستیکی داخلی هستند.

چنگ خود را آرام کنید

گاهی اوقات به دلیل محکم گرفتن ظروف نوشتن روی انگشتان پینه ایجاد می شود. فرم خود را شل کنید و از فشار دادن بیش از حد خودکار یا مداد به کاغذ خودداری کنید. با کاهش مداوم فشار همراه با سایر اقدامات پیشگیرانه، ممکن است متوجه شوید که برآمدگی نویسنده خود به تدریج ناپدید می شود.

ابزارهای نوشتاری جایگزین

پینه های حاصل از نوشتن پس از استفاده مکرر از همان خودکار یا مداد ایجاد می شوند. شما می توانید با جایگزینی متناوب بین ابزارهای نوشتاری مختلف، بخشی از این اصطکاک را جبران کنید.

برای مثال، اگر معمولاً از مداد شماره ۲ زرد بافت دار استفاده می‌کنید، آن را برای یک نسخه صاف تغییر دهید. همچنین می‌توانید یادداشت‌هایی را که ممکن است انجام دهید تایپ یا ضبط کنید تا انگشتانتان از دست خط فاصله بگیرند.

بیشتر بخوانید
شناخت آلبینیسم

استراحت کنید

یکی از مؤثرترین راه‌ها برای جلوگیری از پینه‌نویسی نویسنده، استراحت مکرر از فعالیت‌هایی است که باعث آن می‌شوند. چه با دست بنویسید، چه یادداشت برداری کنید یا رنگ آمیزی کنید، هر چند دقیقه یک بار استراحت های کوچکی انجام دهید تا دست ها و انگشتان خود را دراز کنید. انجام این کار همچنین به انگشتان شما فرصتی می دهد تا از اصطکاک ظروفی که استفاده می کنید بهبود پیدا کنند.

خلاصه

پینه یک نویسنده می تواند آزاردهنده باشد، اما این برآمدگی ها معمولاً فقط همین هستند و هیچ درد یا مشکل جدی ایجاد نمی کنند. پینه ها به تنهایی مستعد عفونت نیستند، اما برداشتن یا بریدن آنها می تواند خطر ابتلا را افزایش دهد.

اگر در محل برآمدگی دچار التهاب، درد، خونریزی و چرک شدید، فوراً با پزشک تماس بگیرید. اینها می تواند نشان دهنده عفونت باشد.

Source link