عمر ایمپلنت دندان + روشهای افزایش طول عمر ایمپلنت

اگر به فکر کاشت دندان افتاده باشید، قطعا این سوال برایتان پیش آمده که آنها چقدر ممکن است دوام داشته باشند. آیا آنها سرمایه گذاری بلند مدت خوبی هستند؟ قطعا پاسخ مثبت است. عمر ایمپلنت دندان بالای ۱۵ تا ۲۰ سال بوده و با مراقبت مناسب شانس خوبی نیز برای ماندگاری مادام العمر دارند.

کاشت دندان یکی از بهترین و ایده آل ترین روش ها برای جایگزینی دندان های از دست رفته، شکسته یا ترک خورده و در عین حال بازیابی لبخند زیبای شماست. یکی از نکات بسیار مهم در زمینه ماندگاری این روش، تجربه و مهارت متخصص دندانپزشک می باشد. البته با وجود تکنولوژی های بسیار و روش های مختلف مانند ایمپلنت دیجیتال دیگر نگران چنین مواردی نباشید.

در واقع، اگرچه جراحی ایمپلنت دندان به طور کلی با درصد موفقیت بالایی همراه است، اما قطعا در این میان تجربه دندانپزشک ایمپلنت شما نیز تفاوت ایجاد می کند. در ادامه به طور دقیق تر بررسی خواهیم نمود که عمر ایمپلنت دندان متاثر از چه مواردی است.

نکاتی که باید برای افزایش طول عمر ایمپلنت دندان در نظر داشته باشید

اگر به درستی از ایمپلنت های دندان مراقبت نکنید، احتمال اینکه آنها آسیب ببینند زیاد است. علاوه بر این، به دلیل بالا بودن قیمت ایمپلنت دندان نسبت به سایر گزینه های جایگزینی باید بهداشت دهان و دندان را به خوبی رعایت نمایید. در همین راستا، اقدامات خاصی وجود دارد که باید انجام دهید تا طول عمر ایمپلنت های خود را چندین سال افزایش دهید.

– رعایت بهداشت دهان و دندان

شما باید یک روال بهداشت دهان و دندان را که شامل دو بار مسواک زدن در روز و کشیدن نخ دندان کشیدن است، رعایت کنید. افرادی که ایمپلنت دندان دارند باید بسیار مراقب تجمع پلاک باشند. همچنین، شما باید هر شش ماه یکبار برای معاینات منظم به مطب دندانپزشکی خود مراجعه کنید.

– ساییدگی دندان

عمر ایمپلنت دندان همچنین می تواند به دلیل ساییدگی دندان ها یا دندان قروچه کاهش یابد. همچنین گاز گرفتن اقلام سفت یا ترد نیز طول عمر آنها را کاهش می دهد. اگر از دندان‌های خود برای باز کردن بطری‌ های چوب پنبه ‌دار، بسته‌ ها و … استفاده می‌کنید، همه آنها می ‌توانند بر عمر ایمپلنت دندان شما تاثیر منفی بگذارند. بسیاری بر این باورند که قیمت بر عمر ایمپلنت تاثیرگذار است. باید بگوییم بسیاری از ایمپلنت ارزان هستند که بیشتر از سایر موارد عمر می کنند.

– سلامت دهان و سبک زندگی

افراد سیگاری یا کسانی که مقادیر زیادی الکل مصرف می کنند نیز در معرض خطر بیشتری از نارسائی ایمپلنت دندان قرار دارند. اگر می‌خواهید ایمپلنت های شما دوام بیشتری داشته باشند، باید سیگار کشیدن و نوشیدن زیاد الکل به حداقل برسانید.

– ناحیه ایمپلنت دندان شما

در مقایسه با ایمپلنت های جلویی، ایمپلنت های پشتی با گذشت زمان بیشتر از بین می روند. این وضعیت به دلیل تفاوت فشار در هنگام غذا خوردن است. در واقع ایمپلنت در پشت دهان فشار بیشتری را متحمل می شود. به دلیل این افزایش سایش و پارگی، آنها با سرعت بیشتری آسیب می بینند.

– شرایط پزشکی خاص

چندین بیماری و شرایط پزشکی وجود دارند که بر طول عمر ایمپلنت دندان شما تاثیرگذار خواهند بود. رایج ترین این موارد عبارتند از:

  • بیماری های خود ایمنی
  • سرطان
  • دیابت
  • بیماری لثه
  • روماتیسم مفصلی
  • کیفیت ایمپلنت دندان

در نهایت به خاطر داشته باشید که عمر ایمپلنت دندان زمانی که از کیفیت بالایی برخوردار باشد و توسط یک متخصص مجرب انجام شود، بیشتر از یک ایمپلنت ارزان تر خواهد بود. شما می توانید برای دریافت بهترین و بروزترین خدمات دندانپزشکی حرفه ای به کلینیک دندانپزشکی دکتر محمدی مراجعه نمایید.

فراموش نکنید که اگر به درستی از ایمپلنت های خود مراقبت کنید، شاهد ماندگاری و طول عمر بالای آنها نیز خواهید بود.

۵/۵ - (۱ امتیاز)
بیشتر بخوانید
پل دندانی: 4 نوع، مزایا، مورد استفاده
دیدگاهتان را بنویسید