۴.۴/۵ - (۱۶ امتیاز)

عوارض دارچین سیلان و کاسیا

عوارض دارچین سیلان و کاسیا

همه دارچین ها یکی نیستند در واقع دو نوع دارچین وجود دارد؛ سیلان و کاسیا.

دارچین ادویه ای بسیار محبوب است. چرا که نه تنها خوشمزه است، بلکه فواید بسیاری نیز دارد. دارچینی در اکثر سوپرمارکت ها موجود است عمدتاً تنها یک نوع آن است، اما در واقع دو نوع اصلی این ادویه وجود دارد. البته هر دوی آنها سالم و مفید هستند اما یکی حاوی سم است که نباید زیاد مصرف شود.

دارچین چیست؟

دارچین ادویه ای است که از پوست داخلی درخت سینامون (Cinnamomum) گرفته  می‌شود.

بعد از اینکه پوست داخلی درخت خشک شد به رول هایی تبدیل شود که به آن چوب دارچین می گویند. سپس چوب دارچین را می‌توان پودر و یا عصاره گیری کرد. خواص زیادی این ادویه به خاطر روغن‌های آن و ترکیباتی مانند سینامالدئید است که طعم و بوی دارچین را ایجاد می کنند.

خواص دارچین

دارچین به عنوان یک داروی سنتی به طور گسترده ای در اختلالات مختلف از جمله سردرد، دندان درد، سرماخوردگی، اسهال، نفخپ، تب و آمنوره مورد استفاده قرار گرفته است. اما مطالعات علمی زیادی هم روی آن انجام شده است.

مطالعات زیادی در مورد اثرات مفید دارچین انجام شده است. به عنوان مثال در جدیدترین مطالعه جامع (۲۰۲۰)، آنالیز ۱۲ مطالعه نشان داد، ۱.۵ تا ۴ گرم در روز دارچین باعث کاهش التهاب و  استرس اکسیداتیو می شود (کاهش CRP و مالون دی آلدئید و اینترلوکین و افزایش ظرفیت آنتی اکسیدانی)

متاآنالیز جدید (۲۰۲۰) دیگری روی ۹ مقاله نیز نشان داد، دارچین در افراد دیابتی باعث کاهش فشار خون سیستولیک و دیاستولیک می شود.

در آنالیز ۲۱ مطالعه در سال ۲۰۲۰ مشخص شد مکمل دارچین در کاهش وزن مفید است. همچنین در بررسی ۱۲ مطالعه نشان داده شد دارچین در دوزهای ۲ گرم در روز به مدت ۱۲ هفته در کاهش وزن موثر است. اگرچه مداخلات بلند مدت و با کیفیت ببیشتر برای تأیید این نتایج توصیه می شود.

برای یافتن اثر مکمل دارچین بر روی پارامترهای متابولیکی بیماران مبتلا به سندرم تخمدان پلی کیستیک (PCOS) در سال ۲۰۲۰ یک متاآنالیز روی ۵ مطالعه صورت گرفت نتایج نشان داد دارچین باعث کاهش قند خون، انسولین ناشتا، کلسترول LDL ، کلسترول تام و چربی می شود. علاوه بر این، بهبود غلظت سرمی کلسترول HDL با مکمل دارچین مشاهده شد.

در متاآنالیزی دیگر روی ۱۸ مطالعه، مصرف مکمل دارچین باعث کاهش قند خون به میزان ۱۹ میلی گرم در دسی لیتر در افراد دیابتی شد.

دو نوع دارچین وجود دارد کاسیا و سیلان

دارچین کاسیا

دارچین کاسیا از درخت Cinnamomum cassia می‌گیرند. منشا آن جنوب چین است، به این خاطر به آن دارچین چینی نیز می گویند. البته، چندین زیرگونه آن در آسیای شرقی و جنوبی رشد می کند. بخاطر رنگ آن، به آن دارچین گل سرخی هم گفته می‌شود.

کاسیا به رنگ قرمز تیره و قهوه ای با چوب های ضخیم تر است و بافتی خشن نسبت به دارچین سیلان دارد. دارچین کاسیا کیفیت پایین تری دارد و بسیار ارزان تر است (در ایران بدلیل وارداتی بودن گران است) و در واقع همان نوع است که در سراسر جهان مصرف می شود. تقریباً تمام دارچینی که در سوپرمارکت ها یافت می شود، کاسیا است.

کاسیا مدت‌هاست که در آشپزی و در طب سنتی چینی مورد استفاده قرار می گیرد. تقریباً ۹۵٪ روغن آن سینامالدئید است که طعم تلخ و تندی به کاسیا می بخشد.

دارچین سیلان

سیلان یا “دارچین واقعی” بومی سریلانکا و مناطق جنوبی هند است و از پوست داخلی درخت Cinnamomum verum تهیه می‌شود.

دارچین سیلان به صورت پوسته‌های نازک، کاغذی و در هم‌تنیده ای است که رنگ روشن‌تری نسبت به کاسیا دارد. مصرف دارچین سیلان کمتر رواج دارد و در مقایسه با کاسیا بسیار گران‌تر است.

 تقریباً ۵۰-۶۳٪ روغن آن سینامالدئید است که در مقایسه با کاسیا بسیار کم است. همین این امر باعث می‌شود که عطر و طعم ملایم تر و شیرینی داشته باشد.

سیلان و کاسیا هر دو برای بیماران دیابتی مفید هستند.

از قدیم، دارچین به داشتن خواص زیاد معروف بوده است. مثلاً گفته شده برای کنترل قند خون مفید است. مروری بر ۱۶ مطالعه آزمایشگاهی و روی حیوانات نشان داد که دارچین سیلان باعث کاهش جذب گلوکز در روده پس از غذا با مهار α-آمیلاز و α-گلوکوزیداز می‌شود. همچنین باعث تحریک جذب گلوکز از سلول، تحریک متابولیسم گلوکز و سنتز گلیکوژن، مهار گلوکونئوژنز، تحریک ترشح انسولین و تقویت فعالیت گیرنده های انسولین می شود. لذا ممکن است اثرات مفیدی در کاهش دیابت، کاهش وزن، کاهش قند خون ناشتا، LDL و افزایش HDL و افزایش سطح انسولین در گردش شود.

مطالعات انسانی برای تعیین اثر بخشی یا دوز مناسب دارچین سیلان انجام نشده یا محدود است. اما در چندین مطالعه انسانی دارچین کاسیا باعث کاهش قند خون ناشتا، طی چند ماه استفاده شده است. در مطالعات دوز استاندارد کاسیا بین ۱-۶ گرم در روز بوده است و عوارض جانبی کم بوده یا اصلاً وجود نداشت.

کدام دارچین خواص بیشتری دارد سیلان یا کاسیا؟

اگر چه تا کنون مطالعات صورت گرفته فعلی نتوانسته‌اند کاملاً تفاوت این دو نوع دارچین را نشان دهند اما بدلیل اینکه میزان ترکیبات آنها متفاوت است احتمالاً خواص متفاوتی نیز دارند.

به عنوان مثال، به نظر می رسد چندین ترکیب زیستی فعال دارچین باعث مهار تجمع پروتئینی به نام تاو در مغز که عامل آلزایمر است می شوند اما، این اثر با استفاده از هر دو دارچین سیلان و کاسیا، مشاهده شده است. بنابراین مشخص نیست که کدامیک بهتر است.

به طور کلی، نمی توان گفت کدام یک مزایای سلامتی بیشتری دارد. با این حال، سیلان پتانسیل بسیار کمتری برای ایجاد آسیب دارد.

عوارض دارچین سیلان و کاسایا

کاسیا حاوی کومارین است که می تواند سمی باشد

کومارین ترکیبی است که به طور طبیعی در چندین گونه گیاهی یافت می شود و در مقادیر زیاد می تواند مضر باشد. در جوندگان دیده شده است که کومارین باعث آسیب کلیه، کبد و ریه می شود. حتی ممکن است باعث سرطان شود. در انسان، گزارش اثرات مشابه وجود دارد. مصرف روزانه قابل تحمل (TDI) کومارین که قبلاً ۰.۵ میلی گرم به ازاء هر کیلوگرم از وزن بدن بود، اکنون به ۰.۱ میلی گرم به ازاء هر کیلوگرم کاهش یافته است.

دارچین کاسیا، اما نه سیلان، منبع بسیار غنی کومارین است. کاسیا تقریباً حاوی ۱٪ کومارین است، در حالی که سیلان فقط ۰.۰۰۴٪ یا ۲۵۰ برابر کمتر دارد. این به قدری کم است که اغلب قابل شناسایی نیست.

اگر مقدار زیادی دارچین کاسیا مصرف شود، احتمال رسیدن به این حد مجاز امکان پذیر است. حتی فقط ۱-۲ قاشق چای خوری می تواند میزان دریافت را به این حد مجاز برساند.

لذا مصرف مقادیر زیادی دارچین یا مکمل دارچین از نوع کاسیا، به دلیل محتوای بالای کومارین، می تواند مضر باشد. بهتر است درصورت امکان دارچین سیلان مصرف شود ، اما اگر انواع کاسیا مصرف می شود، مصرف روزانه باید به نیم قاشق چای خوری (۰.۵-۲ گرم) در روز محدود شود. اما سیلان را می تواند به میزان بیشتر یعنی ۱ قاشق چای خوری (حدود ۵ گرم) در روز مصرف شود.

Lake BG. Coumarin metabolism, toxicity and carcinogenicity: relevance for human risk assessment. Food and Chemical Toxicology. 1999 Apr 1;37(4):423-53.

Abraham K, Wöhrlin F, Lindtner O, Heinemeyer G, Lampen A. Toxicology and risk assessment of coumarin: focus on human data. Molecular nutrition & food research. 2010 Feb;54(2):228-39.

Ranasinghe P, Jayawardana R, Galappaththy P, Constantine GR, de Vas Gunawardana N, Katulanda P. Efficacy and safety of ‘true’cinnamon (Cinnamomum zeylanicum) as a pharmaceutical agent in diabetes: a systematic review and meta‐analysis. Diabetic medicine. 2012 Dec;29(12):1480-92.

Zhu C, Yan H, Zheng Y, Santos HO, Macit MS, Zhao K. Impact of Cinnamon Supplementation on Biomarkers of Inflammation and Oxidative Stress: A Systematic Review and Meta-Analysis of Randomized Controlled Trials. Complementary Therapies in Medicine. 2020 Jul 18:102517.

Jamali N, Jalali M, Saffari-Chaleshtori J, Samare-Najaf M, Samareh A. Effect of cinnamon supplementation on blood pressure and anthropometric parameters in patients with type 2 diabetes: A systematic review and meta-analysis of clinical trials. Diabetes & Metabolic Syndrome: Clinical Research & Reviews. 2020 Mar 1;14(2):119-25.

Yazdanpanah Z, Azadi‐Yazdi M, Hooshmandi H, Ramezani‐Jolfaie N, Salehi‐Abargouei A. Effects of cinnamon supplementation on body weight and composition in adults: A systematic review and meta‐analysis of controlled clinical trials. Phytotherapy Research. 2020 Mar;34(3):448-63.

Heydarpour F, Hemati N, Hadi A, Moradi S, Mohammadi E, Farzaei MH. Effects of cinnamon on controlling metabolic parameters of polycystic ovary syndrome: A systematic review and meta-analysis. Journal of Ethnopharmacology. 2020 Mar 6:112741.

Namazi N, Khodamoradi K, Khamechi SP, Heshmati J, Ayati MH, Larijani B. The impact of cinnamon on anthropometric indices and glycemic status in patients with type 2 diabetes: A systematic review and meta-analysis of clinical trials. Complementary therapies in medicine. 2019 Apr 1;43:92-101.

Mousavi SM, Rahmani J, Kord-Varkaneh H, Sheikhi A, Larijani B, Esmaillzadeh A. Cinnamon supplementation positively affects obesity: a systematic review and dose-response meta-analysis of randomized controlled trials. Clinical Nutrition. 2020 Jan 1;39(1):123-33.

 

روغن دارچین از جمله دیگر مواردی است که هرچند در ایران کمتر دیده میشود اما میبایست برای افرادی که مشکل قلبی دارند، این نکته را در نظر داشت که روغن باید بهصورت رقیق شده استفاده شود. 

عوارض کومارین

اما ممکن است در این بین، افرادی باشند که به دلیل بیماری خاص توصیه شود تا درمان آن بیماری شیر میل نکنند یا اینکه فرد غلبه مزاج بلغمی (سرد و تر) دارد که در اینصورت بهتر است شیر را همراه با مصلحهایش استفاده کند.

 

خواص دارچین سیلان

دارچین به دلیل داشتن انواع مواد معدنی، مغذی و همچنین ویتامینهای خاص باعث خواهد شد تا سلولهای پوستی، فولیکول و در نهایت خونرسانی به پوست شما افزایش پیدا کند.

عوارض مصرف دارچین

دارچین دارای غلظت بالایی از آنتی اکسیدان های قوی، از جمله ماده فعال، سینامالدئید، و همچنین کاتچین ها، سیانید ها و سایر ترکیبات مهم است.

دارچین سیلان چیست

اگر میخواهید موهای شما رشد سریعتری داشته باشد به شما توصیه میکنیم که از خواص دارچین استفاده کنید.

خواص کلی دارچین: دارچین علاوه بر اینکه یک ضد میکرب قوی است، باعث میشود با استفاده از آن در سایر خوراکیها مدت زمان قابل استفاده بودن آنها زیادتر شود.

عوارض دارچین برای زنانعلائم آلرژی به دارچین معمولاً عبارتند از: آبریزش بینی، آبریزش از چشم یا درد چشم، نفس کم آوردن (معمولاً در اثر بوی روغن دارچین)، ناراحتی معده، تورم صورت یا دست، آنافیلاکسی (ضربان قلب غیرعادی، سرگیجه، سردرگمی، افت ناگهانی در فشارخون) و تهوع.

اگر دارچین را به صورت روزانه مصرف کنید باعث کاهش فشار می شود و از بیماری های قلبی جلوگیری می کند.

عوارض دارچین برای کبدتحقیقات مختلف نشان میدهد از مهمترین خواص دارچین این است که میوهها و مواد غذایی را در کنار چوب دارچین قرار میدهند تا مانع از فساد آن شوند.

تفاوت دارچین سیلان و کاسیاکلسترول بسیار بالا در بدن باعث اختلال و بیماریهای مختلف میشود. زیرا دارچین ممکن است با برخی از داروها تداخل داشته باشد و این موضوع سبب بروز عوارض جانبی در افراد گردد.

انواع دارچین هارنگ عسل آویشن به طور معمول زرد کمرنگ می باشد و دارای بوی معطری است، اما با توجه به تغذیه زنبورعسل از گل و گونه آن، رنگش نیز تغییر می یابد.

چوب دارچین سیلان

 

خواص قرص دارچین

چوب دارچین خردشده، عسل و آب جوش را تهیه کنید. برای تهیه مرهم مخصوص پاکسازی پوست سر، مقدار دارچین را به همراه یک قاشق غذاخوری عسل ترکیب کنید.

مضرات چوب دارچینخواص دارچین در این است که میتواند پوست را به سرعت پاکسازی کند. دارچین با دارا بودن مقدار کافی از آنتی اکسیدان های مؤثر در پوست به شما کمک میکند تا از شر پوست خشک شده خلاص شوید.

لذا خوردن بیش از یک قاشق چایخوری از دارچین میتواند حد مجاز مصرف آن را رد کند. برای استفاده کردن از خواص دارچین به عنوان یک مرهم از بین برنده خطوط صورت کافی است که چند قطره معطر دارچین را روی روغن وازلین بریزید و آن را با استفاده از پنبه روی قسمتهای پوست که احساس میکنید دچار چین و چروک شدند، استفاده کنید.

در طب سنتی و طب نوین به استفاده از دارچین ، عرق دارچین و دمنوش دارچین توصیه فراوانی شده است .

دارچین گلوتن دارد

یکی از دلایل اصلی علاقه به عسل، به دلیل اثرات دارویی و پزشکی آن است.

مورد دیگری که باید در مورد خواص دارچین بدانید این است که استفاده کردن از آن در نواحی که بدن دچار ترکهای پوستی شده باشد، بسیار مؤثر و کاربردی است.

بعد از مدتی سر خودتان را با استفاده از شامپو ملایم و آب بشورید. گزارش منتشرشده در مجله علوم و فناوری دیابت نشان میدهد که مصرف دارچیـن سبب جلوگیری از افزایش قند خون و کاهش سرعت تخلیه معده میشود.

این مطالعات نشان دادهاند که سطح قند خون افراد دیابتی که هر روز یک دوز ۶ گرمی از دارچین مصرف کردند، ۱۸ تا ۲۹٪ کاهش مییابد.

درصد بسیار پایینی از مردم ممکن است به دارچین آلرژی داشته باشند، حتی اگر آنها این ماده را قبلاً مصرف کرده باشند و دچار هیچ گونه عارضهی جانبی نشده باشند.

هر آزمایش آلرژی میتواند نوع دارچینی را که نسبت به آن حساسیت دارید نشان دهد، به این ترتیب درمان مناسب میتواند تأثیر مثبت داشته باشد.

این مخلوط فقط می تواند برای موهای زائد استفاده شود تا نور آن روشن شود. بعد از چندین بار استفاده شاهد این خواهید بود که مشکلاتی نظیر شوره و همچنین خارشهای کف سرتان به کلی درمان شده است.

به خاطر ویژگی آنتیباکتریالی و همچنین آنتیاکسیدانی، دارچین میتواند به عنوان نگهدارندهای طبیعی برای بسیاری از مواد خوراکی بهکار رود.

ویتامین E به طور طبیعی در طیف وسیعی از خوراکیها وجود دارد و در برخی از کشورها حتی بعضی از مواد غذایی با این ویتامین غنی میشوند تا به افزایش میزان دریافت آن در بدن کمک شود.

مصرف بیش از اندازه کومارین میتواند کبد افراد را درگیر کند و مشکلات جدی به وجود آورد.

مشکل در تنفس: مصرف بیش از حد دارچین موجب تحریک گلو و باعث سرفه و فوران تنفس می شود.

با این حال، یکی از انواع دارچین دارای سمومی است که موجب میشود، مصرف بیش از اندازه آن برای سلامت انسان زیان آور باشد.

کومارین ترکیبی در دارچین است که باعث به وجود آمدن عطر در این ماده میشود و در برخی از کشورهای به جای وانیل از دارچین به واسطه بوی خوش استفاده میشود.

این خواص دارچین میتواند برای خانمها که به سلامت پوست اهمیت بیشتری میدهند مورد استفاده قرار گیرد.

همچنین اگر روزی دست شما بریده شد و هیچ ماده ضدعفونی کنندهای به جز دارچین در دسترس نداشتید، کافی است مرهمی با استفاده از ترکیب کردن آب و دارچین درست کنید و روی پوست قرار دهید.

ـ. حالت تهوع و استفراغ را برطرف میکند، بدین منظور میتوان ۲ قطره از اسانس میخک را در یک لیوان ریخت و نوشید و یا از یک فنجان دم کرده میخک استفاده کرد.

لذا اگر شما به طور معمول در روز حس میکنید که حرارت بدنی بالایی دارید بهمانند زمان یائسگی، از خوردن دارچین خودداری کنید چرا که گرمای زیاد بدن شما را کلافه و خسته میکند.

میزان کمی از دارچین را به جوی دو سر یا اسموتی صبحانه خود اضافه کنید یا آن را در تهیهی سیبزمینی یا سوپ کدوی نهارتان به کار ببرید.

دارچین ضربان قلب را افزایش میدهد از این رو اگر شما مشکل قلبی دارید نباید دارچین را بدون مشورت پزشک خود بهصورت روزانه مصرف کنید.

۱. از آنجا که دارچین باعث کاهش قند و فشار خون می شود نباید همزمان با داروهای کاهنده فشار و قند خون مصرف شود.

لذا اگر شما سلامت جسمانی دارید نباید نگران مصرف متعادل دارچین باشد. این به هر نوع سمی اجازه میدهد که از سیستم شما پاک سازی شود یا میتوانید ۵ روز و ۲ روز استراحت از دارچین در آخر هفته دوباره امتحان کنید.

زیرا از طرفی قند خون را کاهش میدهد و از طرف دیگر میزان حساسیت هورمون انسولین را افزایش میدهد. چای دارچین دارای خواص ضد دیابتی است و میتواند به طرز چشمگیری میزان قند خون را کاهش دهد.

دارچین ظاهراً خون شما را رقیق میکند. علاوه بر این گاهی ترکیب کردن مرهم دارچین به همراه شامپو عامل دیگری است که به شما کمک میکند به رشد موهای خود سرعت بیشتری بدهید.

به گفته برخی پژوهشگران، کند کردن روند تخلیه مواد غذایی از معده در این زمینه نقش دارد.

دارچین دارای خواص بسیاری برای باروری در آقایان می باشد به همین جهت توصیه می شود کسانی که مشکلاتی مانند اختلال در نعوذ و میل جنسی پایین دارند از دارچین در رژیم غذایی خود بیشتر استفاده کنند.

استفاده از کومارین در افزودنیهای غذایی امریکا به کلی ممنوع شده است. حال از یک تخم مرغ برای رسیدن به خواص بهتر استفاده کنید.

به این ترتیب پاهای شما بعد از چندین بار استفاده پوست تازه و با طراوت خود را دوباره به دست خواهد آورد.

دارچین هم مانند بسیاری از مواد گیاهی در بهبود سلامتی مغز نقش بازی می کند. هر دو نوع دارچین دقیقا مشابه هستند، بنابراین دارچین پودر شده ای که به مواد غذایی اضافه میکنید، می تواند حاوی کاسیا باشد.

این نوع دارچین تقریباً حاوی ۵ میلی گرم کومارین در هر قاشق چایخوری است، در حالی که دارچین سیلان تنها ردی از کومارین دارد.

مصرف روزانه قابل تحمل (TDI) کومارین که قبلاً ۰.۵ میلی گرم به ازاء هر کیلوگرم از وزن بدن بود، اکنون به ۰.۱ میلی گرم به ازاء هر کیلوگرم کاهش یافته است.

این چالش در همان سال باعث بروز مشکلات زیادی برای افراد شد که از جمله آنها استفراغ و مشکلات تنفسی حتی در حد خفگی بود.

چالش دارچین را یادتان هست؟ دارچین علاوه بر مشکلاتی که میتواند به صورت چالش به وجود آورد دارای عوارض دیگری هم هست.

در سال ۲۰۱۲ که این چالش رو به گسترش بود مراکز اورژانس آمریکایی روزانه شاهد برقراری تعداد زیادی تماس برای امداد و کمکرسانی به افرادی بود که یک قاشق دارچین بدون آب خورده بودند.

متأسفانه یک پسر ۴ ساله با مصرف دارچین نیز در همان سالها گشته شد؛ اما دلیل چه بود؟ مایکروسافت این نسخه را مدتها پیش منقضی کرده بود.

شرکت در خون سازی (در دوره پیش از تولد) و مقاومت در برابر عفونت ها ، فراهم ساختن سریع انرژی در هنگام ضرورت، ذخیره آهن و…

جلوگیری و درمان قارچ: دارچین در کاهش مقدار قارچ آلبیکانس که نوعی مخمر است و باعث بروز قارچ در سیستم گوارش میشود، بسیار مفید است.

ضررهای دارچیندارچین سیگاری، نوع اصلی دارچین است که در هند تولید میشود و عطر و بوی بسیار خوبیدارد و رنگ آن قهوهای روشن است.

دارچین سیلان چیست

دو طبقه اصلی دارچین وجود دارد – سیلان و کاسیا. به این نوع دارچین، دارچین سیلان گفته میشود.

عوارض دارچین زیادمیتوانید دارچین را بصورت تکههای کوچک خرد شده تهیه کنید یا به سادگی چوب دارچین را تکه تکه کنید. دارچین آسیاب شده یا پودر دارچین به سادگی در مغازه ها پیدا می شود و کاربرد زیادی در آشپزی دارد.

پودر دارچین باید بشدت معطر و دارای طعم تند و شیرین باشد، بهتر است از پودری استفاده کنید که به تازگی آسیاب شده است.

با توجه به ظرفیت جذب رادیکال اکسیژن (ORAC یا Oxygen radical absorbance capacity ) دارچین رتبه هفتم در بین تمام ادویه ها و گیاهان را در این جدول دارد .

دارچین سیلان و کاسیاامروزه نیز با کشف خواص درمانی گستردهی آن در بسیاری از کشورها مورد استفاده قرار میگیرد. ما اعلام میکنیم از نظر خواص هیچ فرقی بین دارچین سیلان و دارچین چینی وجود ندارد.

مطالعات نشان می دهد که تنها استنشاق بوی بهار نارنج می تواند تا میزان قابل توجهی مقدار استرس را کنترل کند و سطح کورتیزول را در بدن ما کاهش دهد.

فیبر قابل حل می باشد و می توان از آن به ویژه در صبحانه استفاده نمود. دارچین سیلان از درختی که بیشتر در سریلانکا و تایلند وجود دارد به دست می آید و بسیار کم یاب است و قیمت بالایی دارد.

دارچین سیلان یا دارچین اصل، بومیِ کشور سریلانکا و بخش جنوبی هندوستان است. که روی حیوانات و انسان اثر آرام بخش دارد.

چوب دارچین سیلان

و از بسیاری از داروهای آرام بخش بهتر است. مقابله با دیابت: دارچین بهعنوان یک مادهی غذایی ضددیابت شناخته شده است.

 

چوب دارچین کاسیا

همچنین با جلوگیری از مصرف مورفین توسط سلولها، با خودتخریبی آنها مقابله میکند. همچنین این مواد میتوانند فشار خون را به عنوان یکی از عوامل موثر در بروز حملات قلبی، کاهش بدهند.

انواع دارچین ها

تاثیر دارچین برای فشار خون – … کاهش تپش قلب، تاثیر بر روی پالس های الکتریکی قلب، کاهش تری گلیسرید خون، کاهش احتمال وقع تاکی کاردی(ضربان بالای قلب) و …

این ماده علاوه بر کاهش قند خود میزان حساسیت هورمون انسولین را که ممکن است براثر اضافه وزن یا کاهش سوخت و ساز بدن کم شده باشد، افزایش میدهد.

علاوه بر این، قبل از اینکه روی موهایتان بکار ببندید، اطمینان حاصل کنید که شما به روغن زنجبیل حساسیت ندارید، حساسیتهایتان را بررسی کنید.

عوارض دارچین برای کلیهیک قاشق چایخوری سرکه سیب به آن اضافه کنید. برخی پزشکان باور دارند که مصرف دو قاشق غذاخوری عسل در روز، همانند داروهای برطرف کننده سرفه مفید است.

 

عوارض کومارین

برای این امر یک قاشق چایخوری آب زنجبیل را با عسل ترکیب کرده و برای درمان سرفه و گلودرد ناشی از سرماخوردگی میل کنید.

دارچین در مبارزه با عفونتها و ترمیم بافتهای آسیب دیده نیز بسیار مناسب است. همانطور که قبلاً ذکر شد، دارچین سیلان و دارچین چینی حاوی کومارین هستند، که در صورت مصرف زیاد ممکن است باعث آسیب کبدی شود.

خواص دارچین سیلانهمانطور که گفته شد، دارچین خواص آنتی اکسیدانی دارد که یکی از ویژگیهای آن جلوگیری از تخریب دیانای، جهش سلولی و رشد تومورهای سرطانی است.

مضرات چای دارچینکاهش احتمال ابتلا به سرطان: دارچین بهخاطر دارا بودن خواص آنتیاکسیدانی از تخریب دیانای، جهش سلولی و رشد تومورهای سرطانی جلوگیری میکند.

دارای رایحهای شاداب و جذاب است، طعمی شیرین دارد و چوب آن نرم و به رنگ قهوهای روشن است. عسل و دارچین هر دو دارای خواص زیادی هستند که برای جوان سازی پوست و مقابله با آکنه می توانند موثر باشند.

به همین دلیل میتوند با آلرژی مقابله کرده و در کنترل آسم نیز موثر باشد. اما دارچین، چگونه با دیابت مقابله میکند؟

یافتههای اخیر نشان دادهاند که دارچین با باکتریهایی که در میکروفلورای دهان وجود دارند و باعث پوسیدگی دندان و بوی بد دهان میشوند مبارزه کرده و مانند یک دهانشویهی طبیعی عمل میکند و به همین خاطر از قدیم پودر دارچین برای بهداشت دهان و دندان تجویز میشده است.

درمان عفونت های پوستی: قرار دادن مخلوطی به مقدار مساوی از عسل و پودر دارچین روی قسمت های مختلف پوست، عفونت های پوستی و اگزما را نیز درمان می کند.

پودر زنجبیل خشک شده برای افزودن طعم به انواع مواد غذایی مانند شیرینی زنجبیلی و آب نبات و شکلات زنجبیلی استفاده می شود.

میزانی که توصیه شده است در روز از کومارین استفاده کنید فقط ۰.۱ میلی گرم به ازای هر کیلوگرم از وزن بدن می باشد.

۴ گرم پروتئین میباشد. ثابت شده که دارچین چربی شکم را کاهش میدهد. مواد موجود در دارچین ضمن ثابت نگهداشتن کلسترول خوب (HDL) خون، کلسترول بد (LDL) را کاهش میدهند.

مصرف دارچین، با کاهش سطح کلسترول بد، بنام LDL و تری گلیسیرید و افزایش سطح کلسترول خوب بنام HDL، همراه است.

اما ترکیب شیر با موادی که خودشان نیز حاوی مواد موثر برای تأمین سلامت هستند معجونی جادویی میسازد که حافظ سلامت شما خواهد بود.

برای استفاده کردن از خواص دارچین به عنوان یک مرهم از بین برنده خطوط صورت کافی است که چند قطره معطر دارچین را روی روغن وازلین بریزید و آن را با استفاده از پنبه روی قسمتهای پوست که احساس میکنید دچار چین و چروک شدند، استفاده کنید.

یک مطالعه آزمایشگاهی با بررسی سلول های آلوده به HIV نشان داد که دارچین موثرترین درمان در بین ۶۹ گیاه دارویی مورد مطالعه است.

دارچین با کاهش میزان قند خون، باعث کاهش اشتها و کم کردن وزن نیز میشود.

این ادویه پرخاصیت هنگام ورود به بدن باعث غیرفعال شدن آنزیمی به نام آلانین، که باعث جذب گلوکز در بدن است، شده و قند وارد شده به بدن را بدون جذب دفع میکند.

محافظت از قلب: یکی دیگر از فواید بی نظیر دارچین، تأثیر آن در کاهش ابتلا به عوامل بیماریهای قلبی مانند فشار خون، کلسترول و تریگلیسرید است.

خوردن دارچین سیلان می تواند سطح فشار خون را کاهش دهد. روغن معطر زنجبیل در کاهش سلولیت و علائم رگهای واریسی موثر است.

مصرف محلول ۲ درصد روغن دارچین برای همگان بی خطر است. روغن دارچین اگر رقیق نشده باشد میتواند به بالا رفتن ضربان قلب به ویژه در کودکان منجر شود.

سرطان به عنوان عامل اصلی مرگ و میر در سراسر جهان شناخته شده است. دارچین بهعنوان یک مادهی غذایی ضددیابت شناخته شده است.

یکی از خواص دارچین که باعث میشود در تولید مواد غذایی و بسیاری از دمنوشهای گیاهی نیز مورد استفاده قرار گیرد، خاصیت نگهدادندگی آن است.

مهم این است که مصرف دارچین به تنهایی باعث کاهش وزن نمی شود اما در کنار یک برنامه ی غذایی سالم می تواند کیل به پرخوری را کاهش داده و باعث لاغری شود.

خواص ضدالتهابی: آنتیاکسیدانهای موجود در دارچین به دلیل دارا بودن خاصیت ضدالتهابی خطر ابتلا به سرطان و حملهی قلبی را کاهش میدهند و عملکرد مغز را بهبود میبخشند.

این روند را دو الی سه بار در روز تکرار کنید، تا احساس درد شما کاهش یابد.

جایگزین مناسب برای شکر: شیرینی طبیعی دارچین به شما کمک میکند میزان مصرف شکر و در نتیجه بار گلیسمی وعدهی غذاییتان را کاهش بدهید.

روش تشخیص دارچین اعلابرای تشخیص چوب دارچین لوله ای باید ابتدا به عطر و طعم و سپس بافت آن توجه کنید.

نحوه تشخیص آن ها چگونه است؟ این خواص دارویی به علت وجود مادهای بهنام سینامالدهید است که باعث میشود سلولهای مستعد ابتلا به سرطان، خودبهخود تخریب شوند.

دارچین کاسیا و سیلان از دو نوع درخت متفاوت ولی مرتبط ، به دست می آید. جلوگیری از کاهش سطح یادگیری و مراقبت از فعالیتهای مغزی: محققان اثبات کردهاند که خواص آنتیاکسیدانی دارچین میتواند از مغز در برابر بیماریهای مرتبط با آن مانند پارکینسون و آلزایمر محافظت کند.

در این مقاله با چوب دارچین و خواص آن آشنا خواهید شد. دارچین فواید زیادی برای بیماران دیابتی دارد، بنابراین توصیه میشود این مقاله را کامل بخوانید تا مهمترین فواید و مضرات دارچین را برای بیماران دیابتی بیاموزید.

دمنوش لیمو عسل نیز همچون دمنوش لیمو عمانی، لیموترش و لیمو پرتقال بدن شما را در مقابل ابتلا به بیماری هایی همچون سرماخوردگی و انفلوآنزا مقاوم می سازد و اگر روزانه یک فنجان از این دمنوش بصورت ناشتا میل نمایید بدن شما سم زدایی شده و از ابتلا به ناراحتی های معده نیز پیشگیری می کند.

تحقیقات نشان داده است که میوههایی که در مجاورت دارچین قرار داشتهاند برای مدت طولانیتری سالم ماندهاند و این اثر به دلیل خواص آنتی باکتریالی و آنتی اکسیدانی این ماده است.

تحقیقات نشان داده است دارچین ترکیبات ضد خارش داشته و تولید هیستامین را در بدن کاهش میدهد.

دو ویژگی اصلی خمیر هزارلا چربی و داشتن لایه است. چوب دارچین کاسیا یک لایه قطور از تنه درخت دارچین است در حالی که چوب سیلان از چندین لایه نازک چوب تنه درخت تشکیل شده است.