غذاهای قلیایی برای صبحانه

میوه یک انتخاب عالی برای صبحانه قلیایی است.

آنچه می خورید برای دور کمر و سلامت شما اهمیت دارد. منوی رژیم غذایی قلیایی با کاهش بار اسیدی و کاهش میزان ضایعات متابولیکی که تولید می کنید، سلامت شما را بهبود می بخشد.فرنی ارگانیک سالم با انواع توت ها

تحقیقات حتی نشان می دهد که رژیم غذایی قلیایی ممکن است در کاهش عوارض و مرگ و میر ناشی از بیماری های مزمن ارزش داشته باشد. مقاله جامعی که ادبیات مربوط به خوردن قلیایی را تجزیه و تحلیل می کند که در شماره اکتبر ۲۰۱۲ the_ مجله بهداشت محیط و عمومی_ به این نتیجه رسید که رژیم قلیایی ممکن است اثرات مثبتی بر سلامت شما داشته باشد.

اگر از یک برنامه غذایی قلیایی پیروی می کنید، روی خوردن غذاهای کم اسید در تمام وعده های غذایی از جمله صبحانه تمرکز کنید.

نکته

غذاهای قلیایی صبحانه شامل میوه ها، آجیل و سبزیجات است. آب سبز تازه فشرده و یک مشت بادام خام یا پودینگ دانه چیا تهیه شده با شیر بادام و میوه های تازه گزینه های خوبی هستند.

درباره برنامه رژیم غذایی قلیایی

یک رژیم غذایی قلیایی برای حمایت از a PH خون سالم در بدن شما زندگی انسان نیاز دارد که خون در pH حدود ۷.۴ یا کمی قلیایی باشد. pH خون ممکن است بین ۷.۳۵ تا ۷.۴۵ باشد، اما مقدار pH واقعاً کاملاً توسط بدن کنترل می شود. ریه ها و کلیه ها ارگان های اصلی مسئول کنترل PH خون شما هستند.

بیشتر بخوانید
زیتون مزایا، خطرات

تئوری پشت رژیم غذایی قلیایی این است که وقتی رژیم غذایی کم اسیدی می‌خورید، بدن شما (به ویژه کلیه‌ها) باید برای حفظ pH بهینه به شما کمک کند.

مشکل رژیم های اسیدی

تحلیل منتشر شده در _ مجله بهداشت محیط و عمومی_ خاطرنشان می کند که رژیم های غذایی مدرن دارای پتاسیم، منیزیم و فیبر کمتر و سرشار از سدیم، قندهای ساده، چربی اشباع شده و کلرید هستند. این می تواند منجر به رژیمی شود که اسیدوز متابولیک را القا می کند و با افزایش سن ممکن است شاهد کاهش توانایی کلیه های خود برای عملکرد خوب و تنظیم سطح pH منظم خون باشید.

بنابراین، اگر از یک رژیم کم کربوهیدرات و پروتئین بالا پیروی کنید، شیمی خون شما تغییر چندانی نخواهد کرد زیرا بدن به شدت روی pH 7.4 نگه می دارد. اما، همانطور که در مجله تحقیقات بهداشت عمومی و محیطی اشاره شده است، این برنامه غذایی می تواند منجر به تغییرات در شیمی ادرار و افزایش خطر ابتلا به سنگ کلیه شود.

عدم تعادل در pH – به ویژه تغییر به سمت اسیدیته – با تعدادی از حالات بیماری از جمله دیسترس تنفسی، نارسایی کلیوی و کاهش برون ده قلبی عروقی مرتبط است.

یکی دیگر از مسائل مربوط به رژیم غذایی با اسید بالا این است که اگر غذاهای قلیایی به اندازه کافی مصرف نشود، ممکن است تراکم استخوان را کاهش دهد. در حالی که برای حفظ سلامت استخوان ها و جلوگیری از از دست دادن عضلات با افزایش سن لازم است پروتئین کافی مصرف کنید، باید مطمئن شوید که غذاهای قلیایی فراوانی مانند میوه ها و سبزیجات مصرف کنید.

بیشتر بخوانید
6 خاصیت ماخانا (دانه های نیلوفر آبی)

مطالعه ای که در شماره آوریل ۲۰۱۸ مجله منتشر شد مواد مغذی توضیح می دهد که یک رژیم غذایی قلیایی تر می تواند به ویژه برای افراد مسن که در معرض نارسایی کلیوی و از دست دادن سریع استخوان آسیب پذیر هستند، ارزشمند باشد.

فواید رژیم قلیایی

یک رژیم غذایی قلیایی غذاهای اسیدی را در رژیم غذایی شما کاهش می دهد و بر روی غذاهایی تمرکز می کند که بار کمتری بر کلیه های شما وارد می کنند. با افزایش مصرف میوه و سبزیجات در رژیم غذایی خود، میزان مصرف خود را بهبود می بخشید پتاسیم در مقایسه با سدیمکه ممکن است برای سلامت استخوان مفید باشد، تحلیل عضلانی را کاهش دهد و به طور بالقوه خطر فشار خون و سکته را کاهش دهد.

یک رژیم غذایی قلیایی همچنین می تواند سطح هورمون رشد را افزایش دهد. نتایج هورمون رشد بیشتر می تواند باشد:

 • کاهش علائم پیری
 • بهبود سلامت قلب و عروق
 • حافظه و عملکرد بهینه مغز

سطح pH در غذاها

به گفته UC San Diego Health توجه داشته باشید، مقدار دقیق pH غذایی که می خورید واقعاً تأثیر خالصی بر سطح pH بدن شما ندارد. غذاهای کم قلیایی آنهایی هستند که کمترین تأثیر را بر کلیه ها دارند یا بار اسیدی کلیوی کم دارند. بنابراین حتی غذاهایی که اسیدی به نظر می رسند، مانند لیمو، بار اسیدی کلیوی کمی دارند و قلیایی در نظر گرفته می شوند.

بیشتر بخوانید
بهترین راه برای نگهداری سیب زمینی چیست؟

میوه ها و سبزیجات از قلیایی ترین غذاها هستند. افزودن محصولات تازه بیشتر به رژیم غذایی شما تقریباً همیشه ایده خوبی است، زیرا رژیم غذایی گیاهی می تواند برای افزایش سلامت کلی و مصرف مواد مغذی شما کمک زیادی کند همانطور که در بررسی منتشر شده در این مقاله اثبات شده است. مجله دائمی در تابستان ۲۰۱۸.

غذاهای اسیدی عبارتند از: گوشت، مرغ، ماهی، تخم مرغ، غلات و الکل. غذاهای با pH خنثی معمولاً نشاسته و قند هستند در حالی که غذاهای قلیایی شامل حبوبات و مغزها و همچنین سبزیجات و میوه‌های فوق‌الذکر هستند.

غذاهای قلیایی صبحانه

غذاهایی که در برنامه غذایی قلیایی باید از آن اجتناب کنید، گوشت های صبحانه، به ویژه انواع فرآوری شده مانند بیکن و سوسیس، و همچنین بلغور جو دوسر، غلات بر پایه غلات و نان شیرینی هستند. اینها ممکن است مانند غذاهای اصلی صبحانه به نظر برسند، اما شما هنوز گزینه های زیادی دارید.

آب سبز، آجیل خام، میوه های تازه و سبزیجات خرد شده گزینه های عالی برای صبحانه در رژیم غذایی قلیایی هستند. برای مثال، اگر به دنبال چیزی گرم و دلچسب هستید، می‌توانید یک هش صبحانه از سیب‌زمینی شیرین، فلفل، پیاز و لوبیا سیاه نیز انجام دهید. اگر دلتان برای خوردن بلغور جو دوسر تنگ شده است، به سراغ یک فرنی کینوا داغ با توت تازه و شیر بادام بروید. یا دانه های چیا را با شیر بادام مخلوط کنید، بگذارید یک شب بماند و روی پودینگ صبحگاهی را با انگور نصف شده، گردو و کیوی ورقه شده بریزید.

بیشتر بخوانید
خرفه یک ابرغذای تغذیه ای و دارویی

تخم مرغ و رژیم قلیایی

تخم مرغ، به خصوص سفیده تخم مرغ، در واقع در یک صبحانه قلیایی قرار می گیرد. بر اساس هیئت تخم مرغ آمریکاسفیده تخم مرغ به طور طبیعی قلیایی است و مقدار pH آن در زمان تخم گذاری ۷.۶ است و با افزایش سن، قلیایی آن افزایش می یابد و به سطوح کاملاً قلیایی تا ۹.۲ می رسد.

زرده اسیدی تر است و تخم مرغ تازه دارای pH حدود ۶.۰ است و با ذخیره سازی به سطح pH تقریباً خنثی ۶.۴ تا ۶.۹ افزایش می یابد.

از املت سفید تخم مرغ پر از فلفل، اسفناج و پیاز خرد شده برای یک صبحانه قلیایی لذت ببرید. شما می توانید یک تخم مرغ کامل اضافه کنید و بار اسیدی خود را تا حد زیادی افزایش ندهید.

Source link

۲.۳/۵ - (۳ امتیاز)
دیدگاهتان را بنویسید

2 دیدگاه دربارهٔ «غذاهای قلیایی برای صبحانه;

 1. با سلام و خسته نباشید ، چرا یک تصمیم‌درست درمورد تخم مرغ گرفته نمیشه ؟ هرسایتی یک نظر نوشته
  عده ایی تخم مرغ را اسیدی و یا زرده را اسیدی و عده ایی سفیده را اسیدی ویا قلیایی میدونند تشخیص درست کدومه؟

  پاسخ
 2. سلام وقت بخیر
  با این مشغله زندگی
  مساله ی مهم تر از رژیم، داشتن یک خدمتکار برای تهیه مخلفات رژیمه :/

  پاسخ

متخصص تغذیه و رژیم درمانی (PhD). ارائه دهنده رژیم های تخصصی آنلاین با خدمات ویژه