فصل تب یونجه: ۵ روش اثبات شده برای کاهش علائم

فصل بهار معروف به تب یونجه فرا رسیده است که به معنی قرمزی چشم و آبریزش بینی فراوان است. Hannah Braye، مشاور فنی Bio-Kult 5 راه برای کمک به کاهش علائم را نشان می دهد

در حالی که بسیاری از مردم از فرا رسیدن بهار احساس خوشحالی می کنند، برای کسانی که از تب یونجه رنج می برند، می تواند داستان بسیار متفاوتی باشد.

تب یونجه (همچنین به عنوان رینیت آلرژیک فصلی شناخته می‌شود)، یک واکنش ایمنی منحرف به گرده استنشاقی است که از درختان، علف‌ها و گل‌های محلی منتشر می‌شود.

علائمی مانند عطسه، سرفه، خارش، قرمزی اشک چشم، انسداد یا آبریزش بینی، از دست دادن بویایی، خارش، سردرد و خستگی می تواند ناراحت کننده باشد و به طور قابل توجهی بر کیفیت زندگی تاثیر بگذارد.

فصل تب یونجه: 5 روش اثبات شده برای کاهش علائم

در اینجا ۵ نکته برای جلوگیری از تب یونجه وجود دارد که روز شما را خراب نمی کند…

#۱ قرار گرفتن در معرض گرده را کاهش دهید

ردیابی تعداد گرده در منطقه خود و در صورت امکان، اجتناب از گذراندن زمان زیادی در خارج از منزل زمانی که در بالاترین حد خود است، احتمالاً قرار گرفتن در معرض و تحریک را کاهش می دهد.

بسته نگه داشتن پنجره ها و درها در روزهای پر گرده نیز می تواند کمک کننده باشد – در عوض استفاده از پنکه یا تهویه هوا برای خنک نگه داشتن آن نیز توصیه می شود.

هنگامی که بیرون از خانه بوده اید، دوش گرفتن هنگام بازگشت به خانه و به خصوص قبل از خواب به حذف باقی مانده گرده از پوست، مو و مجرای بینی کمک می کند. این همچنین ممکن است به کاهش تحریک در طول شب کمک کند و به شما کمک کند خواب شبانه بهتری داشته باشید.

دوش گرفتن هنگام بازگشت به خانه و به خصوص قبل از خواب به پاک کردن بقایای گرده از روی پوست کمک می کند

علاوه بر این، سعی کنید روزی یکبار مجرای بینی را با استفاده از گلدان نتی و محلول نمکی آبیاری کنید تا بقایای گرده از بین برود و به رفع گرفتگی کمک کنید.

بررسی کاکرین در سال ۲۰۱۷ به پایان رسید این که شستشوی بینی با آب نمک ممکن است هم در بزرگسالان و هم در کودکان در تسکین علائم تب یونجه فوایدی داشته باشد و بعید است که با عوارض جانبی همراه باشد.

به همین ترتیب یک متاآنالیز اخیر در سال ۲۰۱۹ پیدا شد که شستشوی بینی به طور قابل توجهی نمرات علائم بینی را بهبود بخشید و مصرف آنتی هیستامین های نجات را در کودکان مبتلا به تب یونجه به طور قابل توجهی کاهش داد.

زنی که فصل تب یونجه از اسپری بینی استفاده می کند

#۲ غذاهای تخمیر شده بیشتری بخورید

تحقیقات اخیر به نقش مهم میکروبیوم روده در شرایط آلرژیک اشاره دارد.

به خوبی ثابت شده است که میکروبیوم می تواند پاسخ های ایمنی را تعدیل کند و دیس بیوز باکتریایی (عدم تعادل میکروب های روده) یک عامل خطر برای شرایط التهابی مانند تب یونجه است.

تصور می شود که غذاهای تخمیر شده حاوی باکتری های تولید کننده اسید لاکتیک می توانند پاسخ ایمنی را از پاسخ طرفدار آلرژی منحرف کنند.

مصرف ماست زنده می تواند برخی از علائم بالینی آلرژی را کاهش دهد

بنابراین، ترکیب منظم غذاهای تخمیر شده سنتی مانند کلم ترش، کیمچی، کفیر، ماست زنده، میسو و کومبوچا که حاوی باکتری های زنده در رژیم غذایی هستند ممکن است مفید باشد.

مثلا، مطالعات رژیم غذایی پیشنهاد کرده است مصرف طولانی مدت ماست زنده می تواند برخی از علائم بالینی آلرژی را در بزرگسالان مبتلا به تب یونجه یا آلرژی بینی کاهش دهد.

فصل تب یونجه ماست پروبیوتیک زنده

شماره ۳ یک مکمل پروبیوتیک مصرف کنید

علاوه بر این، تحقیقات نیز نشان می دهد مکمل‌های باکتری‌های زنده، مانند فرمولاسیون چند سویه پیشرفته Bio-Kult، حاوی ۱۴ سویه مختلف، ممکن است برای مبتلایان به تب یونجه مفید باشد (مشابه غذاهای تخمیر شده، از طریق تعامل با سیستم ایمنی، که سیر طبیعی بیماری آلرژیک را تغییر می‌دهد).

مطالعه منتشر شده در سال ۲۰۱۹ نشان داد که یک مکمل باکتری زنده چند سویه که به مدت هشت هفته توسط افراد مبتلا به تب یونجه مصرف شد، شدت کلی علائم، دفعات مصرف دارو و بهبود کیفیت زندگی را کاهش داد.

زمانی که برای یک دوره قبل از فصل تب یونجه به عنوان یک اقدام پیشگیرانه مصرف شود، ممکن است حتی موثرتر باشد

این یافته ها مشابه هستند یک مطالعه در سال ۲۰۱۷ نشان داد که مکمل با فرمول باکتری زنده چند سویه حاوی لاکتوباسیل ها و گونه های بیفیدوباکتریوم به مدت هشت هفته به کاهش علائم تب یونجه و بهبود کیفیت زندگی در طول فصل آلرژی در مبتلایان به تب یونجه کمک می کند، به طور بالقوه به دلیل افزایش فعالیت سلول ها که به تنظیم کمک می کند. سیستم ایمنی بدن.

اگر چه اثرات مفید مکمل باکتری های زنده است نشان داده شده اند حتی زمانی که در اوج علائم آلرژی شروع شود، این فرضیه وجود دارد که زمانی که برای یک دوره قبل از فصل تب یونجه به عنوان یک اقدام پیشگیرانه مصرف شود، ممکن است حتی موثرتر باشد.

علائم تب یونجه پروبیوتیک ها

شماره ۴ طب سوزنی را امتحان کنید

افزایش شواهد حمایت کننده است توانایی طب سوزنی برای کمک به تعدیل سیستم ایمنی، با مزایای بالقوه در شرایط آلرژیک.

یک متاآنالیز در سال ۲۰۱۵ نشان می دهد که طب سوزنی می تواند راهی مطمئن و معتبر برای مدیریت علائم تب یونجه باشد.

با تجزیه و تحلیل نتایج ۱۳ مطالعه، مشخص شد که در مقایسه با گروه‌های کنترل، گروه درمان با طب سوزنی کاهش قابل‌توجهی در علائم بینی، امتیازات دارویی و سطح آنتی‌بادی IgE و همچنین بهبود قابل‌توجهی در کیفیت زندگی نشان داد.

طب سوزنی برای علائم تب یونجه

۵- غذاهای غنی از کورستین و ویتامین C بیشتری مصرف کنید

ماده مغذی گیاهی کورستین به دلیل خواص ضد آلرژی خود شناخته شده است و بنابراین یک مکمل مفید برای هر رژیم غذایی ضد آلرژی است.

تصور می شود که کوئرستین دارای وجود باشد خواص آنتی اکسیدانی، ضد التهابی و آنتی هیستامینی.

منابع اصلی غذایی سبزیجاتی مانند پیاز، سیر و کلم بروکلی، میوه هایی مانند سیب، توت و انگور، برخی گیاهان و چای سبز و سیاه است.

فیتونوترینت کورستین به دلیل خواص ضد آلرژی آن شناخته شده است

کوئرستین به نظر می رسد کار می کند به طور هم افزایی با ویتامین C، بنابراین اضافه کردن مقدار زیادی از غذاهای غنی از ویتامین C مانند بروکلی، کیوی، توت فرنگی، فلفل و جعفری ایده خوبی است.

ویتامین C همچنین یک آنتی اکسیدان است که از سلول ها در برابر رادیکال های آزاد در پاسخ های التهابی آلرژیک محافظت می کند. مطالعات پیدا کرده اند کودکان با افزایش مصرف ویتامین C علائم کمتری از تب یونجه داشتند.

Source 

۵/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

متخصص تغذیه و رژیم درمانی (PhD). ارائه دهنده رژیم های تخصصی آنلاین با خدمات ویژه