فلوشیپ لاپاراسکوپی چیست؟

چکیده :
فلوشیپ های لاپاراسکوپی پیشرفته دوره های فوق تخصصی را برای انجام انواع لاپاراسکوپی های پیشرفته می گذرانند.

فلوشیپ لاپاراسکوپی چیست

فلوشیپ لاپاراسکوپی چیست؟

فلوشیپ لاپاراسکوپی از تخصص کافی برای انجام انواع عمل های جراحی لاپاراسکوپی پیشرفته از جمله انواع جراحی های پیشرفته برای درمان انواع بیماری ها برخوردار است.

مقدمه:

فلوشیپ لاپاراسکوپی قادر به انجام عمل های جراحی فوق تخصصی به صورت بسته و بدون نیاز به انجام عمل باز است. جراحی های چاقی مرضی و مفرط از جمله بای پس و اسلیو معده بسیار تخصصی هستند. این جراحی ها توسط جراحانی انجام می شوند که دارای مدرک فلوشیپ فوق تخصصی لاپاراسکوپی پیشرفته هستند. اما این مدرک چیست؟ درباره این رشته فوق تخصصی چه می دانید؟ این جراحان قادر به انجام چه جراحی هایی هستند؟

فلوشیپ فوق تخصصی لاپاراسکوپی چیست؟

قبل از پرداختن به موضوع فلوشیپ لاپاراسکوپی ، به معرفی فلوشیپ می پردازیم. فلوشیپ یک دوره دو ساله فوق تخصصی است. این دوره پس از اتمام دوره تخصصی گذرانده می شود. پزشکان پس از اتمام دوره پزشکی عمومی وارد دوره تخصصی می شوند. پس از گذراندن این دوره، در صورت عبور از آزمون ورودی می توانند دوره های فوق تخصصی را شرکت کنند.

جراحی عمومی از مهم ترین تخصص های رشته پزشکی است که پزشکان بعد از اتمام دوره پزشکی عمومی می توانند به آن وارد شوند. متخصص جراحی عمومی با پزشک عمومی متفاوت بوده و قادر به انجام اعمال جراحی تخصصی در بافت های نرم بدن، شکم و قفسه سینه است. این جراحان قادر به انجام تمامی اعمال جراحی در این نواحی هستند.

اما دوره فلوشیپ لاپاراسکوپی یک دوره فوق تخصصی است که ورود به آن تنها با گذراندن و اتمام دوره تخصصی جراحی عمومی ممکن است. پزشکان پس از کسب تجربه فراوان به صورت علمی و عملی در رشته جراحی عمومی می توانند در صورت قبولی در آزمون های ورودی به دوره های فوق تخصصی وارد شوند.

دوره فلوشیپ لاپاراسکوپی و جراحی های چاقی یک دوره فوق تخصصی دو ساله است. در این دوره جراحان از نظر علمی و عملی بسیار خبره شده و با آخرین تکنیک های روز دنیا برای انجام جراحی های لاپاراسکوپی آشنا خواهند شد.

فلوشیپ لاپاراسکوپی از شاخه های فوق تخصصی رشته جراحی عمومی است. در طول این دو سال جراحان عمل های جراحی بسیار زیادی به روی بیماران انجام می دهند و همزمان به مطالعه منابع به روز علمی و تحقیق در این زمینه می پردازند. خروجی این دوره جراحان فوق تخصص لاپاراسکوپی پیشرفته هستند که بر آخرین تکنیک های روز دنیا مسلط بوده و قادر به انجام جراحی های فوق تخصصی هستند. این جراحان صلاحیت کافی برای انجام جراحی های چاقی و متابولیک را دارا هستند.

فلوشیپ لاپاراسکوپی پیشرفته

فلوشیپ لاپاراسکوپی

روش جراحی یک فلوشیپ لاپاراسکوپی:

روش جراحی یک فلوشیپ لاپاراسکوپی با جراحانی که در گذشته عمل های جراحی را انجام می دادند متفاوت است. در سال های اخیر به دنبال پیشرفت علم و تکنولوژی، انجام عمل های جراحی به سمت جراحی به روش بسته پیش رفته است. زیرا جراحی های باز با عوارض بیشتر، خونریزی و درد بیشتر و دوره نقاهت طولانی تری برای بیمار همراه هستند. بنابراین جراحی لاپاراسکوپی که به صورت بسته انجام می شود این روزها به شدت رواج یافته و بیماران برای انجام آن تمایل بیشتری دارند. در این روش، جراحی تنها از طریق ایجاد چند سوراخ کوچک برای ورود تجهیزات لاپاراسکوپی به بدن انجام می شود.

جراحی هایی که توسط فلوشیپ لاپاراسکوپی و جراحی چاقی انجام می شوند در دسته جراحی های کم تهاجم قرار می گیرند. اما این به معنی کوچک بودن یا سرپایی بودن این عمل ها نیست. در این روش اهمیت جراحی به اندازه جراحی های باز بوده، اما وسعت برش روی بدن بیمار بسیار کم است.

جراحی های لاپاراسکوپی:

تمامی جراحی ها در ناحیه شکم و قفسه سینه توسط فلوشیپ لاپاراسکوپی قابل انجام هستند. کلیه این عمل های جراحی به صورت بسته و به اصطلاح کم تهاجم انجام می شوند.

از جمله جراحی هایی که توسط فلوشیپ لاپاراسکوپی انجام می شوند می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • انواع جراحی های چاقی متابولیک و باریاتریک،
  • انواع جراحی های زنان در زمینه رحم و تخمدان و آندومتریوز،
  • انواع جراحی در دستگاه گوارش،
  • جراحی کیسه صفرا،
  • جراحی آپاندیس،
  • جراحی توده در ناحیه قفسه سینه،
  • و غیره.

اهمیت انجام عمل های جراحی های پیشرفته توسط فلوشیپ لاپاراسکوپی:

انجام عمل های جراحی توسط فلوشیپ لاپاراسکوپی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. کاهش احتمال ایجاد عوارض بعد از عمل، یکی از مهم ترین مزایای انجام عمل های جراحی توسط فلوشیپ های فوق تخصصی لاپاراسکوپی است. جراحان فوق تخصصی لاپاراسکوپی پیشرفته از دانش و مهارت کافی در این زمینه برخوردار هستند. همچنین تسلط کافی برای انجام عمل های جراحی لاپاراسکوپی را داشته و به راحتی شرایط بیمار را مدیریت می کنند. در نتیجه احتمال وقوع عوارض بعد از عمل به شدت کاهش یافته و در صورت بروز هر گونه عارضه به سرعت با به کارگیری تکنیک های فوق تخصصی به درمان بیمار می پردازند.

اهمیت انجام جراحی های لاپاراسکوپی پیشرفته توسط فلوشیپ لاپاراسکوپی:

داشتن مدرک و گذراندن دوره، تنها شرط کافی برای انتخاب یک جراح نیست. داشتن تجربه و مهارت در تخصص مورد نظر، داشتن سابقه درخشان در آن زمینه، فعال بودن در حوزه جراحی و تسلط بر به روز ترین تکنیک های فوق تخصصی دنیا و در نهایت داشتن اخلاق حرفه ای و تعهد کاری از مهم ترین ویژگی های یک فلوشیپ لاپاراسکوپی خوب است.

تسلط، مهارت و دانش علمی بالای یک فلوشیپ لاپاراسکوپی می تواند منجر به افزایش تمرکز و داشتن بهترین عملکرد توسط او در اتاق جراحی شود. این موارد تنها نیاز بیمارانی هستند که چشم امید به دستان جراحان چاقی دوخته اند تا برایشان معجزه کنند. افرادی که توسط فلوشیپ لاپاراسکوپی پیشرفته و جراحی های چاقی عمل شده اند، به نتایج عالی و رضایت بخشی دست یافته اند.

بسیاری از بیماران برای کاهش هزینه های جراحی چاقی، انجام این عمل ها را به دست برخی جراحان می سپارند که ممکن است تجربه علمی و عملی لازم را نداشته باشند. اما همان طور که گفته شد این عمل ها می تواند با بلاترین کیفیت توسط فلوشیپ لاپاراسکوپی انجام شود. لازم به ذکر است که برخی از عمل های جراحی لاپاراسکوپی غیر پیشرفته همچون آپاندیس و کیسه صفرا در مراحل اولیه توسط متخصصین محترم جراحی عمومی قابل انجام هستند. برای تشخیص مدرک جراح تنها کافیست به مهر، سر نسخه یا تابلوی مطب او توجه کنید. همچنین این جراحان همگی عضو انجمن علمی جراحان چاقی بین الملل (IFSO) هستند.

دکتر امامی یگانه فلوشیپ فوق تخصصی لاپاراسکوپی پیشرفته است. تیم جراحی دکتر امامی یگانه آماده ارائه خدمات به کلیه بیماران کاندید برای انجام عمل های جراحی های لاپاراسکوپی پیشرفته و جراحی های چاقی مرضی از سراسر ایران است.

برای اطلاعات بیشتر می توانید این سایت را مطالعه بفرمایید:

دکتر فربد امامی یگانه

بیشتر بخوانید
راه حل رهایی از سر و صدای همسایه چیست؟
دیدگاهتان را بنویسید