فواید بالقوه بربرین برای دیابت نوع ۲

مزایای بهداشتی پیشنهادی بربرین

تحقیقات نشان داده است که بربرین ممکن است به کلسترول بالا، فشار خون بالا، سندرم تخمدان پلی کیستیک (PCOS) و مشکلات پوستی مانند سوختگی و آفت کمک کند. مدلاین پلاس. MedlinePlus اشاره می کند که نشان داده شده است که به افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ کمک می کند زیرا به نظر می رسد به تنظیم قند خون کمک می کند. محققان این اثر را یافته‌اند، اما دقیقاً مطمئن نیستند که چرا این خواص ضد دیابتی را دارد. مطالعه که در بیوشیمی و زیست شناسی سلولی.

تحقیق در مورد اینکه آیا بربرین می تواند دیابت نوع ۲ را درمان کند یا خیر

بسیاری از تحقیقاتی که بر روی بربرین انجام شده است، تأثیر آن بر افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ را بررسی کرده است. در زیر برخی از مطالعات و یافته های آنها آورده شده است.

ممکن است قند خون را کاهش دهد

را بیوشیمی و زیست شناسی سلولی مطالعه نشان داد که بربرین نه تنها دارای خواص آنتی اکسیدانی و ضد التهابی است، بلکه ممکن است به کاهش مقاومت به انسولین، که مشخصه دیابت نوع ۲ است، کمک کند. محققان خاطرنشان کردند که به نظر می رسد مصرف بربرین به تنهایی یا به عنوان یک درمان اضافی برای سایر درمان های دیابت ممکن است مفید باشد. محققان به این نتیجه رسیدند که بربرین ممکن است یک گزینه درمانی خوب برای آزمایش قبل از انسولین درمانی (البته تحت نظارت پزشک) باشد و ممکن است نتایج بهتری نسبت به متفورمین، که به طور کلی درمان خط اول دیابت نوع ۲ است، ارائه دهد.

فواید بالقوه بربرین برای دیابت نوع 2

می تواند A1C را کاهش دهد

مرور سیستماتیک و متاآنالیز در سال ۲۰۲۲ منتشر شد و ۳۷ مطالعه را بررسی کرد و به این نتیجه رسید که بربرین به کاهش سطح هموگلوبین A1C کمک می کند و استفاده از آن بی خطر است. تحقیقات دیگر دریافت که بربرین نه تنها سطح گلوکز خون را کاهش می دهد، بلکه سطوح A1C، تری گلیسیرید و انسولین را در افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ نیز کاهش می دهد. با توجه به انجمن دیابت آمریکا.

بیشتر بخوانید
آیا افراد مبتلا به دیابت نوع 2 می توانند مصرف متفورمین را قطع کنند؟

پتانسیل بهبود قند ناشتا و پس از غذا را دارد

بربرین ممکن است سطح گلوکز ناشتا و بعد از غذا یا بعد از غذا را تا بیش از ۳۰ درصد کاهش دهد. مطالعه. اینها نشانگرهای دیگری برای کنترل قند خون هستند.

یک مزیت جایزه: مقرون به صرفه بودن

یک مطالعه اشاره کرد که بربرین معمولاً ارزان است، که می تواند آن را به گزینه ای جذاب برای بیماران دیابتی در مناطق کم درآمد تبدیل کند.

مزایای علمی بربرین برای پیشگیری از دیابت نوع ۲

فروتن می گوید: “هیچ کس فقط یک روز با دیابت از خواب بیدار نمی شود – این یک روند کند است.” «افراد وقتی هموگلوبین خود را دارند می توانند شروع به اقدام کنند [A1C] سطوح شروع به نزدیک شدن به محدوده پیش دیابت کرده است. بر اساس کلینیک مایو، هموگلوبین پروتئینی در گلبول های قرمز شما است که اکسیژن را حمل می کند و A1C میزان پوشیده شدن هموگلوبین شما با قند (هموگلوبین گلیکوزه شده) را اندازه گیری می کند.

آ مطالعه روی موش ها بربرین یافت شده ممکن است به محافظت در برابر دیابت کمک کند زیرا می تواند بیان انسولین را افزایش دهد، سلول های B را بازسازی کند (که با پیشرفت دیابت عملکرد خود را از دست می دهند)، خواص آنتی اکسیدانی ارائه می دهد و پراکسیداسیون لیپیدی را کاهش می دهد، که نشانگر استرس اکسیداتیو است. پژوهش. استرس اکسیداتیو با آسیب سلولی و بیماری‌های مزمن مختلف مرتبط است پژوهش.

در حالی که مطالعه بربرین روی موش‌ها انجام شد و تحقیقات در مورد مزایای محافظتی آن برای انسان ادامه دارد، یکی مرتبط مطالعه در سال ۲۰۲۱ منتشر شد: این مطالعه نشان داد که بربرین در واقع ترشح انسولین را در انسان افزایش می دهد، اگرچه فقط در حالت قند خون بالا. با این حال، این می تواند با کمک به محدود کردن هیپوگلیسمی، آن را نسبت به برخی از داروهای دیابت ایمن تر کند.

بیشتر بخوانید
هیپوگلیسمی نسبی: هر آنچه که باید بدانید

عوارض جانبی و تداخلات بربرین و داروهای دیابت

لین گریگر، RDN، CDE، یک مربی گواهی دیابت مستقر در پرسکات، آریزونا، می گوید یکی از نگرانی های او در مورد بربرین این واقعیت است که این مکمل است و صنعت مکمل ها به خوبی تنظیم نشده است. او می‌گوید: «اگر مکملی بخرید، هرگز مطمئن نیستید که چه چیزی در آن است، بنابراین باید در مورد آن محتاط باشید.

فروتن می گوید که دوز معمولی بربرین ۵۰۰ میلی گرم دو تا سه بار در روز است و برخی عوارض جانبی برای نظارت وجود دارد. آ مطالعه اشاره کرد که بربرین به طور کلی به خوبی تحمل می شود، اما برخی از افراد حالت تهوع، استفراغ، اسهال یا یبوست را تجربه کرده اند. سردرد، تحریک پوست و برادی کاردی (اصطلاح بالینی برای ضربان قلب آهسته) نیز ممکن است در صورت مصرف با دوز بالا رخ دهد. فروتن می‌گوید مشکلات گوارشی باید ظرف چند روز یا یک هفته از بین بروند، و ممکن است بتوانید با مصرف دوز ۵۰۰ میلی‌گرمی یک بار در روز شروع کنید و پس از عادت کردن بدن، مقدار آن را افزایش دهید. (از آنجایی که همه افراد متفاوت هستند، حتما از تیم مراقبت های بهداشتی خود بپرسید که کدام دوز برای شما مناسب است.) به طور کلی، پژوهش نشان داده است که بربرین برای اکثر مردم بی خطر است و به طور کلی به خوبی تحمل می شود.

بیشتر بخوانید
درمان دیابت بارداری

همچنین، اگرچه بربرین به کاهش قند خون نسبت داده می شود، اما می تواند برای افرادی که قند خون خود را با انسولین یا داروی دیگری کنترل می کنند، با کاهش بیش از حد قند خون، مشکلاتی ایجاد کند. مدلاین پلاس. گریگر می‌گوید: «به نظر می‌رسد که بربرین سطح قند خون را در برخی افراد کاهش می‌دهد، بنابراین این خطر وجود دارد که مثلاً متفورمین مصرف کنند و سپس مکمل بربرین را به آن اضافه کنند و قند خونشان کمتر از آنچه فکر می‌کنند کاهش یابد.»

در نهایت، بربرین ممکن است با برخی داروها تداخل داشته باشد. پزشکان معمولاً از شما می پرسند که چه داروهایی مصرف می کنید، اما گریگر می گوید مردم اغلب فقط داروهای تجویزی خود را فهرست می کنند و از ذکر مکمل ها کوتاهی می کنند. او می‌گوید: «مردم این احساس را دارند که اگر یک گیاه یا مکمل باشد، ذاتاً بی‌خطر است». اما همیشه اینطور نیست، بنابراین گریگر توصیه می کند قبل از مصرف هر نوع مکملی، از جمله بربرین، هم با پزشک و هم با داروساز خود صحبت کنید.

مربوط: ۷ مکمل محبوب با خطرات پنهان

داروهای شناخته شده ای که با بربرین تداخل دارند

تحقیقات نشان داده است که بربرین ممکن است با سایر داروها تداخل داشته باشد مدلاین پلاس، که شامل:

وارفارین یک داروی رقیق کننده خون که با نام های تجاری Coumadin و Jantoven فروخته می شود.

داروهای دیابت، زیرا ممکن است قند خون را بسیار پایین بیاورند. ابتدا با پزشک صحبت کنید تا ببینید آیا دوز داروی دیابت شما نیاز به تغییر دارد یا خیر. و حتما قند خون خود را به دقت کنترل کنید.

سیکلوسپورین که نوعی دارویی است که برای بیمارانی که پیوند عضو دریافت کرده اند تجویز می شود. (نام تجاری Restasis است.) بربرین ممکن است تجزیه سیکلوسپورین را در بدن به تاخیر بیندازد.

بیشتر بخوانید
پایش گلوکز خون: چگونه کار می کند

به گزارش MedlinePlus، همچنین در صورت مصرف داروهای تغییر یافته توسط کبد، آرام بخش ها و داروهایی که لخته شدن خون را کند می کنند، باید با احتیاط عمل کنید.

گروه هایی که به دلیل خطرات سلامتی نباید بربرین مصرف کنند

به گزارش MedlinePlus، اگرچه مصرف کوتاه مدت بربرین برای بزرگسالان بی خطر است، اما گروه های کمی از مردم هستند که نباید آن را مصرف کنند.

زنان باردار و شیرده اگر مادر در دوران بارداری آن را مصرف کند، بربرین ممکن است به جنین آسیب برساند و در صورتی که نوزاد از طریق شیر مادر در معرض بربرین قرار گیرد، نوعی آسیب مغزی به نام کرنیکتروس رخ می دهد.

نوزادان نوزادان در معرض خطر آسیب مغزی هستند که در بالا ذکر شد. بربرین همچنین ممکن است روند حذف بیلی روبین را در کبد، که یک ماده شیمیایی است که از شکستن گلبول های قرمز خون ساخته می شود، به تاخیر بیاندازد. این همچنین می تواند باعث مشکلات مغزی شود.

آخرین نکته در مورد استفاده از بربرین برای مدیریت دیابت نوع ۲

بربرین مکملی است که تحقیقات نوظهور نشان داده است به دلیل خواص کاهش دهنده قند خون می تواند در درمان دیابت نوع ۲ موثر باشد. به طور کلی به خوبی قابل تحمل و مقرون به صرفه است، و می تواند برای برخی افراد موثر باشد، اما بدون عوارض و خطرات نیست. قبل از مصرف حتما با پزشک و داروساز صحبت کنید.

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

متخصص تغذیه و رژیم درمانی (PhD). ارائه دهنده رژیم های تخصصی آنلاین با خدمات ویژه