فواید دارچین

دارچین چیست؟

دارچین ادویه ای است که از پوست درخت دارچین به دست می آید. اغلب برای افزودن ادویه به خوراکی های شیرین استفاده می شود، اما می توان آن را به شکل مکمل نیز مصرف کرد. دارچین نه تنها یک ادویه خوشمزه است، بلکه دارای فواید متعددی برای سلامتی است.

دارچین چه فوایدی دارد؟

یکی از دلایل اصلی مصرف دارچین به دلیل توانایی آن در کاهش سطح گلوکز خون و بهبود حساسیت به انسولین است. این یک ترکیب ایده آل برای افرادی است که پیش دیابت، مقاوم به انسولین یا دیابت نوع ۲ هستند. دارچین قادر است با مهار آنزیم های گوارشی که نشاسته ها (کربوهیدرات ها) را تجزیه می کنند، مانند آلفا گلیکوزیداز، آمیلاز پانکراس و ساکاراز، سطح قند خون را تنظیم کند. کاهش این آنزیم ها باعث کاهش انتشار گلوکز در گردش خون و افزایش انسولین می شود. علاوه بر این، تحقیقات همچنین نشان می دهد که انسولین ممکن است عملکرد انسولین را بهبود بخشد، بنابراین حساسیت به انسولین را بهبود می بخشد.

بیشتر بخوانید
گلابی - فواید سلامتی ، تغذیه و دستور العمل ها

علاوه بر این، مطالعات همچنین نشان می دهد که دارچین آسیب اکسیداتیو را کاهش می دهد، رشد میکروبی را کاهش می دهد، سیتوکین های پیش التهابی را کاهش می دهد و کلسترول خون و سطح تری گلیسیرید کل را تنظیم می کند. در اینجا برخی از فواید اصلی دارچین آورده شده است:

  • بهبود گلوکز خون
  • دیابت را بهبود بخشد
  • بهبود مقاومت به انسولین
  • سطح کلسترول را بهبود بخشد
  • کاهش التهاب
  • به عنوان یک ضد میکروب عمل کنید
  • به عنوان یک آنتی اکسیدان عمل کند
بیشتر بخوانید
6 بهترین نوع پاستا و نودل بدون گلوتن

چگونه می توان با دارچین مکمل مصرف کرد؟

دارچین را می توان در دوزهای ۲-۴ گرم یا ۱/۲-۱ قاشق چایخوری در روز مصرف کرد.

فواید دارچین

دستور پخت دارچین کتو

می توانید دارچین را به عنوان مکمل مصرف کنید یا می توانید با افزودن آن به دستور العمل های خوشمزه از فواید دارچین بهره مند شوید. Source link

بیشتر بخوانید
شیر نارگیل: فواید و موارد استفاده
۵/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

متخصص تغذیه و رژیم درمانی (PhD). ارائه دهنده رژیم های تخصصی آنلاین با خدمات ویژه