فواید زرده تخم مرغ برای مو چیست؟

در حالی که تحقیقات کمی در مورد فواید زرده تخم مرغ برای مو وجود دارد، وب سایت های زیادی به درمان های طبیعی زیبایی مو و پوست سر، از جمله تخم مرغ، اختصاص داده شده اند.

برای اطلاعات بیشتر در مورد آنچه مردم در مورد فواید زرده تخم مرغ برای التیام مو می گویند، ادامه مطلب را بخوانید.

زرده تخم مرغ چه فوایدی برای مو دارد؟

زرده تخم مرغ ممکن است رشد مو را تحریک کرده و به موهای خشک کمک کند.

زرده تخم مرغ، قسمت گرد و زرد تخم مرغ است. زرده حاوی اجزای مختلفی است که می تواند مو را تقویت کند.

فواید زرده تخم مرغ برای مو چیست؟

در زیر دو فایده احتمالی که زرده تخم مرغ می تواند برای موها داشته باشد آورده شده است. ذکر این نکته ضروری است که شواهد علمی کمی برای تأیید این ادعاها وجود دارد.

رشد مو

برخی از طرفداران زیبایی طبیعی ادعا می کنند که استفاده از زرده تخم مرغ روی مو می تواند رشد مو را تحریک کند. آنها معتقدند که زرده ها باعث تحریک پوست سر و تغذیه ریشه مو می شوند.

یکی از عناصر کلیدی زرده تخم مرغ، گوگرد است که یکی از اجزای مهم مو است. وجود دارد ۱۶۴.۵ میلی گرم (میلی گرم) گوگرد در هر ۱۰۰ گرم (گرم) زرده تخم مرغ.

با این حال، هیچ تحقیقی نشان نداده است که استفاده از زرده تخم مرغ یک روش موثر برای کاهش بروز ریزش مو یا تقویت رشد موهای جدید است.

بیشتر بخوانید
آکنه خارش دار: علائم، علل، و درمان.

موی خشک

یکی از عناصر کلیدی زرده تخم مرغ پروتئین موجود در آن است که ممکن است مغذی و براق کننده باشد. زرده همچنین چربی بالایی دارد، به همین دلیل می تواند نرمی مو را افزایش دهد. زرده تخم مرغ حاوی ۲۶.۵۴ گرم چربی در ۱۰۰ گرم

چربی خاصی به نام لسیتین که در تخم مرغ وجود دارد می تواند به مرطوب کردن مو کمک کند. این چربی همچنین جزء برخی از محصولات آرایشی مو است. کارشناسان سلامت جایگزین اغلب استفاده از زرده تخم مرغ را برای موهای خشک و آسیب دیده به این دلایل توصیه می کنند.

نحوه استفاده

چندین پیشنهاد مختلف برای نحوه استفاده از زرده تخم مرغ برای کمک به سالم ماندن مو وجود دارد.

یک نمونه ساخت ماسک موی تخم مرغ به شرح زیر است:

ترکیبی از تخم مرغ زده شده و آب لیمو را به عنوان ماسک مو توصیه می کنند.
 • ۲ تا ۳ تخم مرغ کامل را با ۲ تا ۳ قطره آب لیمو مخلوط کنید که به کاهش بوی “تخم مرغ” ماسک کمک می کند.
 • مخلوط را هم بزنید تا کف کند.
 • با قرار دادن مخلوط تخم مرغ روی دست، روی موها بمالید و روی موها بمالید.
 • موها را با کلاه دوش بپوشانید. بگذارید حدود ۲۰ دقیقه بماند. در این مدت، مخلوط تخم مرغ خشک می شود و در لمس احساس چسبندگی می کند.
 • تخم مرغ را با آب سرد یا خنک بشویید. شستشو با آب داغ می تواند باعث جمع شدن تخم مرغ در مو شود. در حالی که این مشکل مهمی نیست، ممکن است نیاز به چندین شستشو داشته باشد تا تخم مرغ خارج شود.
 • موها را به طور معمول شامپو بزنید و حالت دهید.
 • درمان مو را یک یا دو بار در ماه تکرار کنید.
بیشتر بخوانید
چگونه سوراخ ناف عفونی را درمان می کنید؟

علاوه بر استفاده از زرده تخم‌مرغ بر روی مو، برخی افراد پیشنهاد می‌کنند که مواد مختلفی را به مخلوط زرده تخم‌مرغ اضافه کنید تا درخشندگی و نرمی مو را افزایش دهید.

مثالها عبارتند از:

 • موز
 • عسل
 • روغن زیتون
 • روغن نارگیل

همانطور که قبلا ذکر شد، مطالعات کمی برای حمایت از استفاده از این محصولات در این راه وجود دارد.

آیا سفیده تخم مرغ به مو کمک می کند؟

برخی از متخصصان زیبایی طبیعی، زرده تخم مرغ را برای کمک به مرطوب نگه داشتن و نرمی موها معرفی می کنند. اما ممکن است استفاده از سفیده تخم مرغ روی مو فوایدی نیز داشته باشد.

سفیده تخم مرغ مایع بیشتری از تخم مرغ است که شامل زرده تخم مرغ نمی شود.

سفیده تخم مرغ هستند پروتئین بالاو همچنین ویتامین هایی مانند نیاسین و ریبوفلاوین. این مواد مغذی همگی در رشد و تجدید موها نقش دارند.

مانند زرده تخم مرغ، تحقیقات زیادی در مورد فواید زیبایی سفیده تخم مرغ انجام نشده است. با این حال، برخی از افراد از سفیده تخم مرغ به عنوان شفاف کننده مو استفاده می کنند، که نشان می دهد سفیده تخم مرغ حاوی آنزیم هایی است که می تواند تجمع اضافی روی مو را از بین ببرد.

سفیده تخم مرغ معمولا برای درمان موهای چرب توصیه می شود. در اینجا یک روش گام به گام برای استفاده از سفیده تخم مرغ برای درمان مو آورده شده است:

 • نصف فنجان سفیده تخم مرغ را بردارید و روی موهای تمیز و مرطوب بمالید.
 • بگذارید ۲۰ دقیقه بماند.
 • موها را با آب خنک بشویید تا مخلوط از بین برود.
 • موها را به طور معمول شامپو بزنید.
بیشتر بخوانید
موهای گوش: بیماری قلبی، بیرونی، کانال گوش و...

برخی افراد از تخم مرغ کامل در درمان مو استفاده می کنند. این می تواند هم فواید مرطوب کنندگی و هم از بین بردن چربی برای موهای فرد داشته باشد.

خطرات

مردم صدها سال است که از زرده تخم مرغ به عنوان راهی برای بهبود ظاهر مو استفاده می کنند. و خطرات محدودی در رابطه با استفاده از زرده تخم مرغ برای مو وجود دارد.

یکی از خطرات بالقوه واکنش آلرژیک به پروتئین های موجود در تخم مرغ زمانی است که کسی آنها را به بدن خود بمالد. اگر فردی به تخم مرغ حساسیت زیادی دارد، نباید این درمان مو را در نظر بگیرد.

برخی از علائمی که ممکن است فرد در صورت داشتن واکنش آلرژیک تجربه کند شامل خارش، تورم و قرمزی است.

اگر فردی روغنی مانند روغن زیتون را به مخلوط تخم مرغ اضافه کند، احتمال انتقال مخلوط به صورت بیشتر می شود. اگر فردی آلرژی داشته باشد، ممکن است علائم آلرژی را در صورت خود تجربه کند.

زرده تخم مرغ همچنین می تواند باعث ایجاد احساس چربی در موها شود.

اگر فردی زرده تخم مرغ را در معرض دمای بالا قرار دهد، زرده ممکن است سفت شود یا “پخته شود”. این امر می تواند شستشوی شامپو را با مشکل مواجه کند.

سایر ماسک های مو

نصف آووکادو له شده را می توان به عنوان ماسک مو استفاده کرد.

تعدادی از درمان های طبیعی مو علاوه بر تخم مرغ وجود دارد. در حالی که اینها نیز به خوبی مورد تحقیق قرار نگرفته‌اند، برخی از نمونه‌ها را می‌توان با موارد معمول در دسترس آسان کرد.

 • آووکادو: نصف آووکادو را له کنید و روی موهای تمیز و مرطوب ماساژ دهید. روغن موجود در آووکادو خاصیت مرطوب کنندگی دارد.
 • روغن زیتون: روغن زیتون گرم را به موها بمالید. موها را با یک کیسه پلاستیکی بپوشانید و با حوله بپیچید. بگذارید ۴۵ دقیقه بماند و سپس روغن مو را با شامپو بشویید.
 • سرکه سیب: ۱ قاشق چایخوری سرکه سیب را با ۲ قاشق غذاخوری روغن زیتون و ۳ سفیده تخم مرغ مخلوط کنید. به موها بمالید. به مدت ۳۰ دقیقه با کلاه دوش بپوشانید. موها را شامپو زده و آبکشی کنید.
بیشتر بخوانید
تشخیص تفاوت بین تبخال تناسلی و جوش

اینها تنها برخی از ترکیبات ماسک مو هستند که با زرده تخم مرغ امکان پذیر است. باز هم شایان ذکر است که تحقیقات علمی کارایی آنها را ثابت نمی کند.

خلاصه

اگرچه شواهد علمی کمی برای حمایت از استفاده از زرده تخم مرغ برای تقویت سلامت مو وجود دارد، اما اگر فردی به تخم مرغ حساسیت نداشته باشد، خطرات کمی وجود دارد. به این ترتیب، امتحان کردن این درمان خانگی برای موهای خشک یا آسیب دیده ممکن است ضرری نداشته باشد.

علاوه بر استفاده از زرده و سفیده تخم مرغ روی مو، خوردن تخم مرغ ممکن است به بهبود سلامت مو نیز کمک کند. تخم مرغ سرشار از اسیدهای آمینه است که می تواند سلامت مو را بهبود بخشد مقاله در مجله بررسی یائسگی. نویسنده توصیه می کند دو تا سه تخم مرغ در هفته بخورید.
Source link

۵/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید