فواید شنا در آب گرم با سیستم گرمایش استخر انعکاس

چکیده :
فواید شنا در آب گرم استخر از دیرباز توصیه میشده، هر هزینه ای باید بازتابی داشته باشد. شما با خرید سیستم گرمایش استخر انعکاس که توسط کارشناسان این شرکت نصب شده و گرمایش در محل تحویل میگردد و تا ۱۰ سال میتوانید از خدمات این شرکت استفاده کنید.

بهترین سیستم گرمایش استخر خانگی هوشمند انعکاس

شنا در استخر آب گرم مجهز به سیستم گرمایش استخر انعکاس دارای فواید بسیاری برای سلامتی و رفاه فردی است. همانطور که حتما تجربه کرده اید آب گرم می تواند برای عضلات و مفاصل موثر باشد و در بهبود وضعیت جسمی و ذهنی کمک کند. از جمله فواید این کار باید به موارد زیر اشاره نماییم:

سیستم گرمایش استخر

تسکین از درد و التهاب با شنا در استخر

 آب گرم تولید شده توسط پکیج گرمایش استخر می تواند به عنوان یک نوع تراپی طبیعی برای تسکین دردها و التهاب های عضلات و مفاصل استفاده شود. آب گرم باعث گشاد شدن عروق خونی می شود که به تغذیه بهتر موقعیت های دارای التهاب کمک می کند. شنا در آب گرم می تواند به عنوان یک روش طبیعی برای تسکین درد و التهاب های عضلات و مفاصل مورد استفاده قرار گیرد. دمای آب گرم می تواند تاثیرات آرامش بخشی و تسکینی داشته باشد که به تسهیل در بهبود وضعیت جسمی و بهبودی احساس می شود. در ادامه بحث شما را در جریان شنا و حرکت در آب گرم و تاثیر آن بر آرام شدن دردهای مفصلی می گذاریم:

 • گشاد شدن عروق خونی

آب گرم باعث گشاد شدن عروق خونی می شود و جریان خون به محل درد و التهاب افزایش می یابد. این موضوع به تغذیه بهتر موقعیت های متضرر کمک می کند و می تواند به تسریع فرآیند بهبودی کمک کند.

 • کاهش تنش های عضلات بدن

آب گرم باعث مرخی شدن عضلات می شود و تنش های عضلانی را کاهش می دهد. این به تسکین احساس درد و سفتی عضلات کمک می کند.

 • افزایش تخلیه ی سموم از بدن

 گرمای آب که توسط سیستم گرمایش استخر انعکاس ایجاد شده است، باعث تعریق بیشتر می شود که می تواند به تخلیه ی سموم و ضایعات متابولیک کمک کند. این فرآیند می تواند به کاهش التهاب ها و بهبودی عام بی انجامد.

 • تسکین دردهای مفصلی

شنا در آب گرم می تواند به تسکین دردهای مفصلی می انجامد. آب گرم باعث افزایش جریان خون به مفاصل می شود و به تسکین دردها و سفتی های مفصلی ختم می شود.

 • کاهش التهاب ها

آب گرم می تواند به کاهش التهاب ها و تورم های موقتی کمک کند. دمای گرم آب باعث افزایش گردش خون می شود که به تسهیل در بهبود التهاب ها کمک می کند.

سیستم گرمایش استخر خانگی

رفع تنش و استرس

شنا کردن در آب گرم استخری که به سیستم گرم کن استخر مجهز است می تواند احساس آرامش و رهایی از تنش ها و استرس را به افراد بدهد. آب گرم به عنوان یک محیط آرام بخش به بهبود حالت روحی و رفع اضطراب کمک کرده و این توانایی را دارد به عنوان یک راهکار طبیعی برای رفع تنش و استرس استفاده شود. آب گرم می تواند محیطی آرامش بخش ایجاد کند و به تنش ها و استرس های روزانه کمک کند. در ادمه تاثیرات شنا و حرکت در آب گرم در رفع تنش و استرس توضیح داده شده است:

 • آرامش و آرامش بخشی

ساکن ماندن در آب گرم می تواند به شما احساس آرامش و آرامش بخشی بدهد. آب گرم به طور طبیعی به عنوان یک محیط آرامش بخش شناخته می شود و به تمرکز بر روی حالت فعلی و لذت بردن از لحظه ها کمک می کند.

 • تاثیر بر وضعیت روحی

شنا کردن در آب گرم تاثیرات مثبتی بر وضعیت روحی شما دارد. فعالیت های درآبی می توانند به تولید هورمون های خوشحالی مانند اندورفین کمک کنند که به بهبود حالت روحی کمک می کنند.

 • کاهش استرس و اضطراب
بیشتر بخوانید
11 غذای برتر برای افزایش متابولیسم

آب گرم می تواند به کاهش استرس و اضطراب کمک کند. وقتی در آب گرم غوطه ور می شوید، احساس سبکی در بدن خواهید داشت و این موضوع به کاهش تنش های روحی و جسمی کمک می کند.

 • تسکین از درد عضلانی

 شنا در آبی که توسط سیستم گرمایش استخر گرم شده است می تواند به تسکین از درد و تنش های عضلانی کمک کند. دمای گرم آب به عضلات کمک می کند تا مرخی شوند و احساس راحتی و تسکین از درد های عضلانی ایجاد می شود.

 • ترخیص ذهن

وقتی در آب غوطه ور می شوید، احساس وزن کمی در بدن دارید و این موضوع به ترخیص ذهن و آزاد شدن از افکار منفی کمک می کند.

 • تمرکز بر لحظه حال

شنا نمودن در آب گرم به شما کمک می کند تا به لحظه های حال متمرکز شوید و از ذهنیت همیشگی فرار کنید

سیستم گرمایش استخر سرپوشیده

افزایش انعطاف پذیری و حرکت مفاصل

آب گرم تولید شده توسط سیستم گرمایش استخر انعکاس می تواند به بهبود انعطاف پذیری عضلات و مفاصل کمک کند و حرکت ها را آسان تر و راحت تر انجام دهید. شنا در آب گرم قادر است به افزایش انعطاف پذیری و حرکت مفاصل بیانجامد. آب گرم باعث مرخی شدن عضلات و بافت های نرم اطراف مفاصل می شود و این موضوع به بهبود انعطاف پذیری و حرکت مفاصل کمک می کند. در ادامه از تاثیر شنا کردن و افزایش انعظاف پذیری مفاصل تعجب زده خواهید شد:

 • افزایش انعطاف مفاصل

شنا کردن در آب گرم که به کمک سیستم گرمایش استخر ایجاد شده است، وزن بدن کاهش می یابد و این باعث افزایش انعطاف مفاصل می شود. به این ترتیب، می توان به آسان تری و بدون فشار زیاد به مفاصل حرکت داد.

 • کاهش مقاومت مفاصل

آب گرم می تواند مقاومت به حرکت ها را کم کند. به این ترتیب، حرکت در آب گرم آسان تر از زمین است و می تواند به تسهیل در تمرینات انعطاف پذیری کمک کند.

 • کاهش تنش های عضلانی

آب گرم باعث مرخی شدن عضلات و بافت های نرم می شود که به افزایش حرکت مفاصل و انعطاف پذیری ختم می شود.

 • قابلیت حرکت در طیف وسیعی از حرکات

 شنا در آب گرمی می تواند به شما اجازه دهد در طیف وسیعی از حرکات مختلف حرکت کنید، که به تقویت انعطاف پذیری و حرکت مفاصل کمک می کند.

 • قابلیت حرکات غیر وزنی

 در آب گرم، وزن بدن کاهش می یابد و به این ترتیب حرکات غیر وزنی راحت تر از زمین انجام می شود. این موضوع به تقویت عضلات و انعطاف پذیری کمک می کند.

 • بهبود عملکرد عضلات و مفاصل

شنا در آب گرم قادر است به بهبود عملکرد عضلات و مفاصل کمک کرده و افزایش حرکت مفاصل و انعطاف پذیری به عملکرد بهتر در تمرینات و فعالیت های روزانه می رسد.

تسهیل در خواب آرام و بهتر

شنا کردن در آب گرم استخری که به سیستم گرمایش استخر مجهز است قبل از خواب می تواند به بهبود کیفیت خواب کمک کند. دمای آب گرم می تواند عضلات را ریلکس کند و احساس آرامش را برای خواب بهتر ایجاد کند. آب گرم می تواند تأثیرات آرامش بخشی داشته باشد که به خوابی عمیق تر و بهتر منجر می شود. در ادامه بیشتر از مزایای گذراندن زمان در آب گرم و داشتن خواب آرام خواهیم آموخت:

 • استراحت عضلانی در خواب

شنا در آب گرم می تواند باعث استراحت عضلانی در خواب شود. این موضوع به افزایش راحتی و آرامش در بدن کمک می کند و به خواب آرام و بهتر منجر می شود.

 • کاهش تنش و استرس

آب گرم باعث کاهش تنش ها و استرس های روزانه می شود. این موضوع به حالت آرامش و آسایشی در بدن کمک می کند که می تواند به بهبود خواب کمک کند.

 • تنظیم دوره خواب

آب گرم سیستم گرمایش استخر به تنظیم دوره های خواب و بیداری یادی می دده. بعضی افراد پس از شنا در آب گرم احساس خواب آلودگی می کنند که شروع خواب را تسهیل نموده است.

 • کاهش درد و ناراحتی در خواب
بیشتر بخوانید
بیماری عروقی کلاژن

اگر درد یا ناراحتی جسمی دارید که در خواب آزارتان می دهد، شنا در آب با دمای بالا این دردها و ناراحتی ها می کاهد که ممکن است به تسهیل در خواب بی انجامد.

 • حالت آرامشی قبل از خواب

 راه رفتن و شنا کردن در آب گرم این امکان را ایجاد می کند که به شما حالت آرامشی و آسایشی قبل از خواب ایجاد کند. این حالت می تواند به ترکیبی از خواب آرام و بهتر منجر شود.

سیستم گرمایش استخر روباز

تحریک سیستم ایمنی

سیستم گرمایش استخر گرمایی ایجاد می کند که باعث افزایش گردش خون می شود که سیستم ایمنی بدن تحریک می کند. تحقیقات نشان داده اند که فعالیت های درآبی، به خصوص در آب گرم، می توانند باعث سیستم ایمنی بدن شود. در زیر تاثیرات شنا در آب گرم بر تحریک سیستم ایمنی بیان شده است:

 • افزایش تولید گلبول های سفید

 شنا در آب گرم باعث افزایش تولید گلبول های سفید (لنفوسیت ها) می شود که نقش مهمی در سیستم ایمنی دارند و با عفونت ها و بیماری ها مبارزه می کنند.

 • افزایش جریان لنف

حرکت در آب گرم باعث افزایش جریان لنف در بدن می شود. لنف یک مایع مهم در سیستم ایمنی است که می تواند به انتقال سلول های ایمنی به نقاط مختلف بدن کمک کند.

 • تسهیل در حرکت مفاصل

شنا کردن  در آب گرم تولید شده توسط سیستم گرمایش استخر این توانایی را دارد که در حرکت مفاصل تسهیل کند. این موضوع می تواند عملکرد جهشی و جنبشی سیستم لنفاوی تقویت کند.

 • کاهش التهاب مزمن در بدن

 آب گرم التهاب های مزمن در بدن را کاهش می دهد. کاهش التهاب ها می تواند به بهبود کلی سیستم ایمنی یاری دهد.

 • تاثیر بر هورمون های استرس

شنا در آب گرم تاثیرات مثبت بر هورمون های استرس مانند کورتیزول می گذارد. کاهش هورمون های استرس، سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند.

 • افزایش گردش خون

شنا در محیطی گرم باعث افزایش گردش خون در بدن شود. گردش خون به تأمین سلول ها با مواد مغذی و اکسیژن کمک می کند که به تقویت سیستم ایمنی کمک می کند.

کاهش وزن بدن

نا گفته می دانید که شنا در آب گرم به کاهش وزن بدن کمک می کند، اما باید توجه داشت که تنها این کار کافی نیست و نیاز به ترکیب آن با رژیم غذایی مناسب و تمرینات فیزیکی منظم دارید. بهتر است که استخر به سیستم گرمایش استخر مجهز باشد تا دمای یکسان را در تمام طول شنا تجربه کنید. در ادامه بیشتر درباره شنا کردن در آب های گرم و کاهش وزن یاد می گیریم:

 • سوزاندن کالری

شنا یک فعالیت ورزشی است که باعث سوزاندن کالری ها در بدن می شود. آب گرم می تواند موجب افزایش نرخ متابولیسم بدن شود و سبب افزایش سوزاندن کالری ها در طول فعالیت شود.

 • تقویت عضلات

شنا در آب گرم قادر است به تقویت عضلات بدن کمک کند. این عضلات به طور طبیعی انرژی بیشتری مصرف می کنند و به سوزاندن کالری ها کمک می کنند.

 • کاهش پرخوری عصبی ناشی از استرس

 استرس و تنش ممکن است باعث افزایش وزن بدن شود. شنا در آب با دمای بالا استرس و تنش را کاهش می دهد که کنترل وزن بدن می انجامد.

 • افزایش انعطاف پذیری مفاصل

افزایش انعطاف پذیری و حرکت مفاصل توسط شما در استخری که به سیستم گرمایش استخر مطلوب است و  می تواند به انجام تمرینات ورزشی بهتر و بهبود کیفیت تمرین کمک کند.

 • افزایش گردش خون

آب گرم گردش خون در بدن افزایش می دهد. این موضوع سیستم قلبی و عروقی و افزایش سوزاندن کالری ها را تقویت می کند.

 • تسهیل در تمرینات

شنا در آب گرم انجام تمرینات فیزیکی را تسهیل می کند و این موضوع می تواند شما را ترغیب به انجام تمرینات بیشتر و متنوع تر یاری دهد.

بیشتر بخوانید
غذاهای ناسالم آسیب بیشتر و سلامتی کمتر

بهبود دستگاه تنفسی

سیستم گرمایش استخر آب گرمی بسیار عالی تولید می کند که  تنفس در آن به کاهش تنش های دستگاه تنفسی کمک کرده و به تسهیل تنفس کمک می کند. فعالیت های درآبی مانند شنا می توانند به تقویت عضلات تنفسی، افزایش ظرفیت ریه ها و بهبود عملکرد دستگاه تنفسی کمک کنند. در ادامه بیشتر درباره بهبود دستگاه تنفسی به واسطه شنا کردن در آب با دمای بالا می پردازیم:

 • تقویت عضلات دستگاه تنفسی

 شنا به عنوان یک فعالیت تمرینی کامل، می تواند به تقویت عضلات تنفسی مانند عضلات دیافراگم و مشکلات تنفسی کمک کند. تقویت این عضلات می تواند به تسهیل در تنفس و بهبود عملکرد دستگاه تنفسی منجر شود.

 • افزایش ظرفیت ریه ها

شنا در آب با دمای بالا ظرفیت ریه ها و حجم تنفسی افزایش داده و این امر عملکرد ریه ها و تبادل گاز در آنها را افزایش می دهد.

 • تسهیل در تنفس عمقی

تنفس عمقی دم و بازدم و اکسیژن رسانی به بافت ها را بهبود می دهد؛ مخصوصا اگر آب توسط سیستم گرمایش استخر گرم شده باشد. شنا در آب گرم به تسهیل در تنفس عمقی کمک می کند.

 • افزایش انعطافپذیری دستگاه تنفسی

 شنا کردن در محیطی با حرارت معمول و استاندارد به افزایش انعطاف پذیری و حرکت مفاصل صدری و پشتی می انجامد و این امر دم و بازدم بهتر به همراه خواهد داشت.

 • کاهش التهاب و عفونت دستگاه تنفسی

آب گرم می تواند به کاهش التهاب ها و عفونت های تنفسی کمک کند که ممکن است به بهبود عملکرد دستگاه تنفسی منجر شود.

تسهیل در تمرینات فیزیکی

شنا کردن در استخر مجهز به سیستم گرمایش استخر تمرینات فیزیکی را تسهیل می کند و تاثیرات مثبتی بر روی عملکرد ورزشی شما داشته باشد. در زیر تاثیرات شنا نمودن در استخر گرم بر تسهیل در تمرینات فیزیکی اشاره شده است:

 • کاهش ضربان قلب

شنا در آب گرم می تواند باعث کاهش ضربان قلب در طول فعالیت شود. این امر به کاهش اجهاد قلبی و افزایش استقامت کاری قلب کمک می کند.

 • کاهش فشار وزنی

وزن بدن در آب کمتر از زمین است، بنابراین تمرینات در آب گرم می تواند به کاهش فشار وزنی بر روی مفاصل و عضلات کمک کند، و در نتیجه تمرینات راحت تری را به شما ارائه دهد.

 • تقویت عضلات:

همان طور که گفته شد شنا در آب عضلات بدن، به ویژه عضلات اصلی مانند عضلات پشت و شکم تقویت می کند. این تقویت عضلات بهبود در انجام تمرینات ورزشی و کارایی در تمرینات را ایجاد می کند.

 • افزایش انعطاف پذیری عضلانی

آب گرم قادر است به افزایش انعطاف پذیری عضلات و مفاصل کمک کند. انعطاف پذیری بهبود در انجام حرکات و تمرینات تمرکزی و کاردیو تحت آب را ایجاد می کند.

 • تسهیل در تمرینات تنفسی

 شنا در آب گرم به بهبود تنفس و تهویه مناسب کمک می کند. این امر به انجام تمرینات تنفسی و تمرینات کاردیو تحت آب تسهیل می دهد.

 • کاهش خستگی

استخر آب گرم مجهز به سیستم گرمایش استخر می تواند به کاهش خستگی و افزایش انرژی در طول تمرینات کمک کند، که بهبود در عملکرد تمریناتی که انجام می دهید را به دنبال دارد.

 • تنوع در تمرینات

شنا در آب گرم می تواند تنوع به تمرینات فیزیکی شما بدهد. شما می توانید انواع تمرینات از تمرینات کاردیو تا تمرینات تقویتی را تحت آب انجام دهید.

 • فراهم آوردن آرامش درونی

شنا در محیطی با دمای استاندارد  نسبتا گرم حالت آرامشی ایجاد کند و به بهبود تمرینات مرتبط با آرامش مانند یوگا یا مدیتیشن کمک کند.

پکیج تصفیه و گرمایش استخر

افزایش جریان خون

شنا در آب گرم استخرهای مجهز به سیستم گرمایش استخر به افزایش جریان خون در بدن می انجامد. آب گرم می تواند عوامل مثبتی بر روی سیستم قلبی و عروقی داشته باشد و باعث گسترش عروق خونی و افزایش جریان خون در بدن شود. در زیر تاثیرات شنا بر افزایش جریان خون بیشتر را توضیح خواهیم داد:

 • گشاد کردن عروق خونی
بیشتر بخوانید
تفاوت بین کازئین و وی یا آب پنیر چیست؟

آب گرم عروق خونی گشاد کرده و باعث افزایش جریان خون در سراسر بدن می شود. این افزایش جریان خون اندام ها و بافت ها را بهتر تغذیه می کند.

 • افزایش ظرفیت قلبی

 شنا کردن در آب گرم تنها در صورتی به افزایش ظرفیت قلبی و توانمندی قلب در پمپاژ خون کمک خواهد کرد که استخر به سیستم گرمایش استخر مجهز باشد. این افزایش توانمندی قلبی باعث افزایش جریان خون به اندام ها و بافت ها می شود.

 • افزایش اکسیژن رسانی

افزایش جریان خون به اندام ها باعث افزایش اکسیژن رسانی به بافت ها و سلول ها می شود. این امر به افزایش انرژی و کارایی در تمرینات و فعالیت های روزمره کمک می کند.

 • کاهش فشار خون

آب گرم می تواند باعث کاهش فشار خون در برخی افراد شود، که می تواند به افزایش جریان خون و تسهیل در تامین اکسیژن به بافت ها منجر شود.

 • تسهیل در کارکرد ماهیچه ها

 افزایش جریان خون می تواند به تسهیل در کارکرد ماهیچه ها و حرکت های مختلف کمک کند؛ اما در صورتی که در استخر از سیستم گرمایش استخر استفاده کرده باشند. این امر می تواند به بهبود عملکرد ورزشی و تمرینات تقویتی منجر شود.

 • تسهیل در بازیابی بعد از تمرین

شنا در آب گرم  بازیابی عضلات پس از تمرین را به سرعت و به سادگی تسهیل می کند افزایش جریان خون به بافت های آسیب دیده کمک می کند تا سریع تر بهبود یابند.

ترشح سموم از بدن

شنا در استخری که به سیستم گرمایش استخر انعکاس مجهز است، ممکن است به ترشح سموم و ضایعات از بدن کمک کند. در حالی که پژوهش های محدودی در این زمینه انجام شده اند، اما شنا کردن در آب با دمای استاندارد می تواند تاثیراتی مثبت بر روی فرآیند ترشح سموم و تطهیر بدن داشته باشد. در زیر شنا نمودن در آب گرم و تاثیر آن بر ترشح سموم از بدن توضیح داده شده است:

 • افزایش تعرق

شنا باعث افزایش تعرق در بدن می شود. تعرق به عنوان یک مکانیسم طبیعی برای ترشح سموم و ضایعات از بدن عمل می کند. با افزایش تعرق در آب گرم، ممکن است بدن شما بهبود در ترشح سموم را تجربه کند.

 • تحریک سیستم لنفاوی

شنا نمودن در آب گرم تولید شده توسط سیستم گرمایش استخر سیستم لنفاوی را تحریک می کند. لازم است بدانید که سیستم لنفاوی نقش مهمی در تطهیر بدن از سموم و مواد زائد دارد. تحریک این سیستم با شنا در آب گرم ممکن است به ترشح سموم از بدن کمک کند.

 • تسهیل در ترشح مواد زائد از پوست

آب گرم می تواند باعث باز شدن منافذ پوستی و ترشح مواد زائد از پوست شود. این امر سموم بدن از طریق پوست دفع می کند.

 • تسهیل در ترشح از طریق دستگاه تنفسی

تنفس عمیق و صحیح در آب گرم می تواند به ترشح سموم از طریق دستگاه تنفسی بی انجامد. تنفس عمیق می تواند به تعادل اسید و باز در بدن کمک کرده و به ترشح سموم از طریق تنفس یاری دهد.

سخن پایانی

در ایم مقاله تمام تلاش خود را کردیم که فواید شنا در آب گرم با سیستم گرمایش استخر انعکاس را بررسی نماییم. بدیهی است که شنا کردن در آب گرم با دمای متناسب با نیاز بدن اناسن به بهبود عملکرد عضلات، قلب و … تاثیر می گذارد. در صورت تمایل به تحهیز استخر خانگی یا روباز خود به پکیج استخری می توانید به فروشگاه اینترنتی انعکاس مراجعه نمایید.

برچسب ها :
پکیج استخری,سیستم گرمایش استخر,گرم کن استخر انعکاس,پکیج تصفیه و گرمایش استخر,قیمت پکیج استخری,گرمایش استخر با پکیج

۵/۵ - (۱ امتیاز)
دیدگاهتان را بنویسید