قیمت ساخت پروتز پا بالای زانو ( پا مصنوعی بالای زانو ) در ۱۴۰۲ اعلام شد؟!

پروتز پا بالای زانو (پروتز بالای زانو) یکی از انواع اندام های مصنوعی است. ما در این مقاله همه نکات تاثیرگذار بر قیمت آن را بیان کرده و قیمت پروتز دست دوم و قیمت پروتز با بیمه را نیز بررسی می کنیم؛ پس با ما همراه باشید.

قیمت پا مصنوعی بالای زانو (قیمت پروتز بالای زانو)

پای مصنوعی بالای زانو چیست؟ عوامل تاثیرگذار بر قیمت پروتز پا بالای زانو چیست؟

قبل از آنکه بخواهیم در مورد قیمت پروتز بالای زانو مصنوعی حرف بزنیم، خوب است این پروتز را به صورت مختصر معرفی کنیم. این نوع پروتز، برای کسانی ساخته می شود که پایشان از ناحیه بالای زانو قطع شده است. در ساختار این پای مصنوعی، ران، زانو، ساق پا، مچ پا و انگشتان پا به چشم می خورد. در افراد درگیر با قطع عضو از بالای زانو، به دلیل آنکه زانو نیز قطع شده است، مشکلات و چالش های زیادی برای فرد ایجاد می شود. این مورد به خصوص برای کسانی که پروتزهای غیر حرفه ای و غیر کاربردی نصب می کنند، مسائل بیشتری ایجاد می کند.

در نظر سنجی های انجام شده توسط ایلنا، مشرق و فارس، کلینیک ارتوپدی فنی پایار، به عنوان یکی از با سابقه ترین مراکز ساخت پروتز در کشور معرفی شده است. این مجموعه به دلیل تجربه و مهارت خاصی که در ساخت پروتز دارد، توانسته در کاهش مشکلات افراد درگیر با قطع عضو از ناحیه بالای زانو کمک فراوانی کند. این مرکز، منبعی معتبر و قابل اعتماد برای دریافت قیمت ساخت پروتز بالای زانو نیز به شمار می رود.

حال که می دانید پا مصنوعی بالای زانو چیست، خوب است در مورد قیمت این نوع پروتز نیز نکاتی را بیان کنیم. واقعیتی که در مورد پروتزها وجود دارد، این است که آنها محصولاتی از پیش ساخته شده نیستند و حتما باید به صورت اختصاصی برای افراد ساخته شوند. ساخت پروتز، با توجه به برخی پارامترهای مهم صورت می گیرد. این پارامترها به صورت مستقیم روی قیمت تاثیر دارند و به همین دلیل نمی توان قیمت مشخصی برای این نوع پروتز بیان کرد.

ما در اینجا برخی عواملی که روی قیمت پروتز تاثیر می گذارد ذکر کرده ایم:

  • میزان قطع عضو
  • کلینیک سازنده پروتز
  • عملکرد پروتز
  • پیچیده بودن یا ساده بودن پروتز
  • ماده به کار برده شده در ساخت پروتز

همه عواملی که در بالا اشاره کردیم، روی قیمت پروتز پا بالای زانو تاثیر دارد. به خاطر داشته باشید، هر قدر پروتز ساختار پیچیده تری داشته و کاربردی تر باشد، قیمت آن نیز بالاتر است.

قیمت پا مصنوعی بالای زانو

قیمت پروتز پا با بیمه چقدر است؟

از دیگر سوالات مهمی که در مورد قیمت پروتز پا بالای زانو (پروتز بالای زانو) به وجود می آید، این است که قیمت پروتز پا با بیمه چقدر است. ایرانی هایی که در داخل کشور زندگی می کنند، می توانند هم از خدمات بیمه های دولتی و هم از خدمات بیمه های تکمیلی استفاده کنند و هزینه های درمانی خود را به کمک این دو کاهش دهند.

یکی از کاستی هایی که ما در کشورمان داریم، این است که بیمه های درمانی کشور همه هزینه ها را پرداخت نمی کنند، و یکی از اموری که تحت پوشش این بیمه ها قرار ندارد، ساخت پا مصنوعی بالای زانو و به صورت کلی ساخت انواع اندام های مصنوعی است. به همین دلیل، کسانی که برای ساخت یکی از انواع اندام های مصنوعی اقدام می کنند، مجبورند خودشان هزینه ساخت این پروتزها را پرداخت کنند.

البته، یک راه دیگر برای آنکه خود فرد مجبور نشود هزینه بالای پروتزها را پرداخت کند، استفاده از خدماتی است که بیمه های تکمیلی ارائه می کنند. بیمه های تکمیلی زیادی در کشور ما در حال فعالیت بوده و بعضی از آنها می توانند بخش عمده ای از هزینه های درمان را بپردازند. خاطر نشان می کنیم، برای استفاده از خدمات این بیمه ها باید هر ماه حق بیمه ای که توسط شرکت بیمه تعیین شده است، پرداخت کنید.

قیمت پای مصنوعی دست دوم چقدر است؟

بعضی افراد وقتی قیمت پروتز پا بالای زانو را مشاهده می کنند، تصمیم می گیرند که به جای اقدام برای ساخت پروتز، به سراغ تهیه و خرید پاهای مصنوعی دست دوم بروند. ممکن است بتوانید نمونه ای از پاهای مصنوعی دست دوم را با قیمت مناسبی خریداری کنید، اما، آیا برایتان مهم نیست که با پروتز احساس راحتی کنید؟

ما نیز قبول داریم که قیمت پای مصنوعی دست دوم پایین است، اما به خاطر داشته باشید این اندام مصنوعی هیچ گاه نمی تواند به شما کمک کند تا بتوانید با مشکل قطع عضو خود کنار آیید؛ زیرا اندام های مصنوعی را متناسب با بدن فرد می سازند و به همین دلیل، کاملا اختصاصی هستند. چنانچه دیگر نمی توانید نبود عضوتان را تحمل کنید، بهتر است هر چه سریع تر برای ساخت پروتز اقدام کنید.

قیمت پروتز پا بالای زانو

برای دریافت قیمت بهترین پروتز پا در ایران (قیمت پروتز پا بالای زانو) چه کنیم؟

در مورد عواملی که روی قیمت پروتز پا بالای زانو تاثیر دارد، نکاتی را بیان کردیم، و گفتیم که این پروتزها باید به صورت اختصاصی برای هر فرد ساخته شوند تا بتوان به عنوان یک اندام مصنوعی کاربردی از آنها یاد کرد. سوالی که اینجا ممکن است برای برخی افراد به وجود آید، این است که ما اگر بخواهیم برای ساخت و اطلاع از قیمت بهترین پروتز پا در ایران اقدام کنیم، چه باید کنیم.

در پاسخ به این سوال باید بگوییم که یکی از معتبرترین مراجع برای ساخت پا مصنوعی بالای زانو، کلینیک های ارتوپدی فنی هستند. نکته قابل توجهی که در مورد این مراکز می توان عنوان کرد، وجود تجهیزات و تخصص لازم و کافی برای ساخت پروتز است. این مراکز با توجه به ساختار بدن و همین طور عمده فعالیت هایی که فرد در طی روز انجام می دهد، قادر است بهترین نوع پروتز را برای فرد بسازد و قیمت دقیق آن را نیز اعلام کند.

کلام آخر

قیمت پروتز پا بالای زانو موضوعی بود که ما در این مقاله در مورد آن صحبت کردیم. اگر به هر دلیلی پای شما از ناحیه بالای زانو قطع شده است، توصیه می کنیم به کلینیک های ارتوپدی فنی مطرح در کشور، همچون کلینیک پایار مراجعه کنید. سابقه طولانی و تخصص بالای کارشناسان، از جمله امتیازات این مجموعه است.

لطفاً به این مطلب امتیاز دهید. این‌کار به بهبود ارائه مطالب کمک خواهد کرد.
بیشتر بخوانید
پوبیس (استخوان شرمگاهی): آناتومی، عملکرد و درمان
دیدگاهتان را بنویسید