قیمت کامپوزیت کاریزما + معرفی کامل آن

چکیده :
چه اطلاعاتی در خصوص قیمت کامپوزیت کاریزما دارید؟ آیا می دانید قیمت کامپوزیت کاریزما برای هر واحد دندان چقدر است؟

بسیاری از افرادی که قصد کامپوزیت کردن دندان هایشان را دارند، در مورد قیمت کامپوزیت کاریزما سوال می پرسند. کامپوزیت یک روش زیبایی و ترمیمی می باشد که برای رفع اشکالات ظاهری دندان ها و اصلاح طرح لبخند به کار می رود. کامپوزیت کاریزما یکی از پرطرفدارترین و محبوب ترین انواع کامپوزیت ها در میان متقاضیان می باشد.

کامپوزیت کاریزما

استحکام و کیفیت بالا و قیمت مناسب موجب استفاده فراوان از این نوع کامپوزیت شده است. بسیاری از متقاضیان کامپوزیت می توانند با بودجه ای بسیار محدود، کامپوزیت دندان کاریزما را انجام دهند. در این مقاله می خواهیم به معرفی قیمت کامپوزیت کاریزما، ویژگی ها و مزایای فوق العاده این ونیر کامپوزیت بپردازیم.

کامپوزیت کاریزما چیست؟

قبل از آنکه قیمت کامپوزیت کاریزما ( Charisma ) را ذکر کنیم می خواهیم به معرفی آن بپردازیم. کامپوزیت کاریزما ساخت کشور آلمان می باشد و دارای ذرات فیلر از جنس میکرو گلس است که این فیلر موجب انطباق رنگ کامپوزیت با رنگ دندان می شود. همچنین برای ترمیمی پوسیدگی های دندان از نوع I تا نوع V بسیار مناسب است. به علاوه آنکه کامپوزیت کاریزما برای ترمیم کردن ترک خوردگی و شکستگی های کامپوزیتی و پرسلنی بهترین انتخاب می باشد. در طول زمان کمترین میزان تغییر رنگ را دارد که توسط شرکت کولزر ارائه می شود. در نتیجه می توان گفت این کامپوزیت دارای کیفیت بسیار خوبی می باشد.

ویژگی های کامپوزیت کاریزما

از مهم ترین ویژگی های این کامپوزیت می توانیم به قیمت کامپوزیت کاریزما اشاره کنیم. قیمت این کامپوزیت نسبت به کامپوزیت های دیگر بسیار مناسب است. همچنین استحکام بالا و مقاومت در برابر فشارهای فیزیکی و رنگ و ظاهری طبیعی و بسیار زیبا از ویژگی های این کامپوزیت می باشند. در ادامه به برخی دیگر از ویژگی های این کامپوزیت خواهیم پرداخت.

  • در اندازه های ۴ گرمی عرضه می شود.
  • نانو هیبرید بودن
  • نحوه سفت شدن ان لایت کیور می باشد.
  • دارای ساختار ماتریس است.
  • پالیش بسیار خوب و فیلر بالایی دارد.
  • درصد حجمی فیلر آن ۶۱ درصد است.
  • قطر ذرات ۰۰۵/۰ میکرون الی ۵ میکرون
  • زمان سفت شدن ۲۰ ثانیه الی ۴۰ ثانیه

مزایای کامپوزیت کاریزما

قیمت کامپوزیت کاریزما نسبت به کامپوزیت های سوئیسی و آمریکایی بسیار مناسب می باشد. بنابراین قیمت مناسب را می توان بزرگ ترین مزیت آن در نظر گرفت. این کامپوزیت به قلم نمی چسبد و به اصطلاح نچسب است. نچسب بودن مزیت و ویژگی فوق العاده ای برای ونیر کامپوزیت می باشد. زیرا هر چه یک کامپوزیت باکیفیت باشد اگر به قلم بچسبد نمی تواند کارایی خود را نشان دهد. زمان کوتاه سفت شدن این کامپوزیت از دیگر مزیت های آن می باشد. هندلینگ آسان و کیفیت و کارآمدی بالای این کامپوزیت موجب محبوب شدن آن در کلینیک های دندانپزشکی شده است.

کامپوزیت کاریزما

قیمت کامپوزیت کاریزما برای هر واحد دندان

قیمت کامپوزیت کاریزما برای هر واحد دندان در کلینیک های مختلف متفاوت است. در واقع نمی توان قیمت مشخصی را برای این برند آلمانی کامپوزیت در نظر گرفت. قیمت کامپوزیت کاریزما برای هر واحد بین ۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان تا ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان متغیر است. دستمزد پزشک در قیمت این کامپوزیت بی تاثیر نیست. اصولا پزشکانی که مهارت و تجربه بیشتری در امر کامپوزیت دارند دستمزد بیشتری را بابت کامپوزیت دریافت می کنند. اما پزشکانی که تخصص و تجربه کافی در این زمینه ندارند با دستمزد بسیار کمی کامپوزیت را انجام می دهند.

قیمت کامپوزیت کاریزما در تهران

قیمت کامپوزیت کاریزما در کلینیک های تهران با هم متفاوت است. برخی از کلینیک ها بسیار پیشرفته بوده و خدمات خاصی را به بیماران خود ارائه می دهند. مسلما این کلینیک ها کامپوزیتی را با قیمت بیشتری از سایرین انجام می دهند. اما کلینیک هایی نیز هستند که در ازای ارائه خدمات معقول، هزینه معقولی نیز از بیماران دریافت می کنند. کامپوزیت در این کلینیک ها با قیمت بسیار مناسب تری انجام می شود. البته سعی کنید کامپوزیت را در کلینیک های تمیز و بهداشتی و نزد پزشکان متخصص انجام دهید. این گونه نتیجه بسیار بهتری را دریافت خواهید کرد.

قیمت کامپوزیت در تهران

قیمت کامپوزیت کاریزما قسطی

قیمت کامپوزیت کاریزما را در برخی از کلینیک ها می توان به صورت قسطی پرداخت کرد. کامپوزیت جزء روش های زیبایی گران قیمت و پرهزینه می باشد. بنابراین همه افراد ممکن است نتوانند هزینه آن را به صورت نقدی بپردازند. از این رو پزشکان و کلینیک های دندانپزشکی امکان پرداخت هزینه کامپوزیت را به صورت قسطی فراهم آورده اند. بیماران با ارائه چک های معتبر می توانند هزینه کامپوزیت را در اقساط ۳ ماهه الی ۱۲ ماهه پرداخت نمایند. در این میان قراردادی نیز در بین کلینیک و بیمار به امضاء می رسد که شرایط اقساط در آن ذکر شده اند. با فراهم آوردن پرداخت قسطی، طیف گسترده ای از افراد با کامپوزیت آلمانی کاریزما می توانند از داشتن لبخندی زیبا لذت ببرند.

اگر قصد انجام کامپوزیت دندان به صورتی قسطی را دارید و می خواهید از قیمت انواع کامپوزیت دندان اعم از کاریزما مطلع شوید، می توانید از صفحه ( https://roshadent.com/%da%a9%d8%a7%d9%85%d9%be%d9%88%d8%b2%db%8c%d8%aa-%d9%88%d9%86%db%8c%d8%b1/ ) دیدن فرمایید.

چرا قیمت کامپوزیت کاریزما ارزان است؟

بسیاری از بیماران در مورد دلیل ارزان بودن قیمت کامپوزیت کاریزما سوال دارند. بسیاری از افراد فکر می کنند دلیل مناسب بودن قیمت این کامپوزیت، کیفیت نامناسب آن می باشد و باید در نظر داشته باشید که بسیار از کامپوزیت ها قیمت کمتری به نسبت کامپوزیت کاریزما دارند. اما در واقع این چنین نیست. کامپوزیت کاریزما دارای کیفیت، استحکام و مقاومت بسیار بالایی است. در نتیجه می توانید از بابت کیفیت این مواد کامپوزیتی آسوده خاطر باشید. البته نمی توان انکار کرد که ونیر کامپوزیت های باکیفیت تری از کاریزما موجود هستند. اما این مواد کامپوزیتی دارای قیمت بسیار گرانتری می باشند. بنابراین بیمار برای استفاده از این کامپوزیت ها باید هزینه فراوانی را خرج کند. متاسفانه بسیاری از افراد توانایی پرداخت این هزینه های بالا را ندارند.

۵/۵ - (۲ امتیاز)
بیشتر بخوانید
قیمت ایمپلنت فوری چقدر است ؟
دیدگاهتان را بنویسید