لکه های سیاه خارش دار روی پوست


در حالی که کبودی می تواند ترک کند پوست تیره و دردناک، به ندرت باعث می شود خارش مگر اینکه عفونت همراه وجود داشته باشد. هر موردی از خارش که با یک نقطه سیاه که شبیه کبودی است همراه است، باید توسط پزشک بررسی شود تا از گسترش عفونت احتمالی که باعث آن می شود جلوگیری شود. با این حال، اغلب، خارش در بخش هایی از پوست که به طور ناگهانی سیاه شده است با شرایط جدی تری همراه است که نیاز به درمان فوری پزشکی دارد. این شناسه مشکل اولین کاری است که باید انجام دهید.

شناسه

ویروس نقص ایمنی انسانی، معروف به اچ‌آی‌وی، تا زمانی که علائم خاصی مانند مشکلات شدید و مداوم را ایجاد نکند، تشخیص داده نمی شود پوست. ظهور ناگهانی لکه های سیاه خارش دار می تواند نشان دهنده وجود آن باشد سارکوم کاپوزی، نوعی سرطان پوست در افراد مبتلا به HIV نسبتا شایع است. ظهور لکه های سیاه می تواند منجر به تشخیص زودهنگام ویروس شود که در این شرایط معمولاً به خوبی به درمان پاسخ می دهد.

بیشتر بخوانید
آنچه در مورد جوش های روی بازو باید بدانید

امکانات

هنگامی که قند اضافی برای مدت طولانی در خون باقی بماند، می تواند منجر به عوارضی شود که بر روی خون تاثیر می گذارد پوست. علاوه بر عواقب جدی مانند نابینایی و حملات قلبی، سطح بالای قند خون می تواند باعث گردش خون ضعیف و همچنین آسیب به اعصاب پا شود و باعث سیاه شدن اندام ها شود.

لکه های سیاه خارش دار روی پوست

تأثیر

در ابتدا، مشکلات گردش خون ضعیف به شکل تاول هایی ظاهر می شود که بعداً می توانند عفونی شوند. قند خون اضافی در بدن عفونت را تغذیه می کند که این وضعیت را تشدید می کند. از آنجایی که گردش خون ضعیف در پاها بیشتر مفید است، عفونت بهبود نمی یابد. این پوست اطراف عفونت می میرد، سیاه می شود و دارد خارش شدید، نشان دهنده قانقاریا است. هنگامی که قانقاریا در پا، انگشتان پا، یا هر ناحیه ای که سیاه شده است مستقر شد، قطع عضو برای جلوگیری از گسترش عفونت ضروری است.

بیشتر بخوانید
اسکار آکنه: درمان، حذف، بهترین

پتانسیل

لکه‌های سیاه یا قهوه‌ای تیره که با پیری مرتبط هستند، پتانسیل تبدیل شدن به شرایط جدی‌تر را دارند. نظارت بر تغییرات لکه های سیاه، از جمله ایجاد آن، مهم است خارش، زیرا ممکن است نشان دهنده سرطان آن باشند پوست. اگر زود تشخیص داده شود، می توان از روش حذف یخ زدگی یا حذف سطح برای از بین بردن لکه ها استفاده کرد. این ملانوم های بدخیمکه نقاط خارش دار یا لکه های سیاه کوچک هستند، بیشتر در مردان دیده می شوند و در پشت دست ها، صورت یا گردن ظاهر می شوند. در صورت عدم درمان، سرطان می تواند به سایر قسمت های بدن گسترش یابد و کشنده شود.

بیشتر بخوانید
جوش ناشی از عرق چیست و بهترین راه برای درمان (و پیشگیری) از آنها چیست؟

ملاحظات

لکه های تیره و خارش دار که روی فرج ظاهر می شوند ممکن است نشان دهنده عفونتی باشد که نیاز به درمان دارد. فرج ناحیه بیرونی گوشتی اطراف واژن است. لکه های تیره با خارش آنها می توانند نتیجه یک عفونت قارچی، سرطان، یک بیماری مقاربتی یا درماتیت تماسی باشند. این سرطان فرج این بیماری عمدتاً زنان بالای ۶۰ سال را مبتلا می کند و معمولاً با جراحی درمان می شود. پیشگیری می تواند به جلوگیری از سایر مشکلات بزرگتر کمک کند. رایج ترین اقدامات پیشگیری نپوشیدن لباس های خیلی تنگ، تمیز و خشک نگه داشتن ناحیه و اجتناب از دوش گرفتن است.

بیشتر بخوانید
لیکن اسکلروزوس: علائم، علل، و درمان.

هشدار: این مقاله را نباید معادل یک مشاوره پزشکی حرفه ای در نظر گرفت. در صورت داشتن هر گونه سوال در مورد این یا هر موضوع دیگری که مربوط به سلامتی خود است، با پزشک معتمد خود مشورت کنید.

این مقاله با کمک سایت livestrong.com ساخته شده استSource link

لطفاً به این مطلب امتیاز دهید. این‌کار به بهبود ارائه مطالب کمک خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

2 دیدگاه دربارهٔ «لکه های سیاه خارش دار روی پوست;

  1. کص و‌ شر ترین مطلب که از یه لکه رسیدی ب اینکه طرف سرطان و اچ‌ای وی داره، کص مادرت

    پاسخ
  2. خارش خیلی شدید دارم قسمت پاها ودستا‌
    لکه های سیاهی ام‌رو پوستم مشاهده شده یه چیزی حالت کبودی

    پاسخ

متخصص تغذیه و رژیم درمانی (PhD). ارائه دهنده رژیم های تخصصی آنلاین با خدمات ویژه