لکه های قهوه ای روی صورت – ۳ علت

برای همه کسانی که برای متابولیسم خود می‌خواهند خود را به بهترین شکل در معرض نور خورشید قرار دهند، یک سوال تکراری پیش می‌آید: چرا با انجام این کار، لکه‌های قهوه‌ای روی صورتم ظاهر می‌شود؟ مایک لورنجر در عرض چند دقیقه به این سوال پاسخ می دهد!

تا جایی که من نگرانم، قرار گرفتن در معرض منظم و استدلال کرد در خورشید، یعنی در

پیروی از یک روال شبانه روزی (طلوع خورشید، uva، سپس uvb) و استفاده از برنامه dminder تا نسوخته باشم) معجزات روی ریتم شبانه روزی، متابولیسم، بینایی و سلامت کلی من.

اما من در واقع متوجه ظهور لکه های قهوه ای روی صورتم شدم که قبلاً هرگز نداشتم. بدیهی است که اطرافیانم عجله کردند و به من گفتند که این تقصیر خورشید است و من باید از افشای خود اجتناب می کردم.

tache brune visage

من این سوال را از مایک لورانگر، متخصص ریتم شبانه روزی، عضو تیم Vivarays، در آخرین پادکستمان مطرح کردم. در اینجا خلاصه ای از توضیحات او در مورد لکه های قهوه ای در چند دقیقه از ویدیو است.

بیشتر بخوانید
پوک مارک: درمان ها و درمان های خانگی

برای کسانی که خواندن را به گوش دادن به ویدیو ترجیح می دهند، در اینجا خلاصه ای از ۳ سناریو ممکن است که در آن می توانیم لکه های قهوه ای روی صورت ایجاد کنیم:

۱. اگر پوست شما بسیار رنگ پریده است

اگر پوست بسیار کم رنگی دارید، ممکن است کک و مک به جای لکه های قهوه ای باشد. به طور سنتی، افراد رنگ پریده در مناطقی زندگی می کردند که اشعه خورشید و UVB کمتر وجود داشت. در این مورد، کک و مک روشی برای “ذخیره” ویتامین D برای افرادی است که دسترسی کمی به اشعه UVB دارند و بنابراین برای تولید درون زا ویتامین D.

در این مورد، کک و مک ها در تابستان ظاهر می شوند (بدن ویتامین D را در ذخایر ذخیره می کند) و در زمستان با استفاده از آنها ناپدید می شود.

اینها وظایف دائمی نیستند.

۲. اکسیداسیون چربی های بد

این لیپوفوسین هست یک سموم با رنگدانه هایی که توسط بدن ما ایجاد می شود در پاسخ به اکسیداسیون چربی های چند غیر اشباع (به طور عمده در روغن های گیاهی وجود دارد).

بیشتر بخوانید
لیکن پلان: علل، علائم و درمان

وقتی رژیم غذایی غنی از اسیدهای چرب غیراشباع چندگانه دارید، این اسیدهای چرب در بافت ها و همچنین در پوست ذخیره می شوند. اشعه ماوراء بنفش خورشید این اسیدهای چرب بد را اکسید می کند و تولید لیپوفوسین می کند. این لکه‌های قهوه‌ای که گاهی اوقات می‌شنویم «لکه‌های پیری» به آن‌ها می‌گویند، این‌گونه به وجود می‌آیند.

مسئله این است که از بین بردن اسیدهای چرب اشباع نشده دشوار است (زیرا از نظر متابولیکی بسیار ناکارآمد است). هنگامی که مصرف آنها را به طور کامل متوقف کنید، می توانند تا ۴ تا ۵ سال در بافت های شما ذخیره شوند.

به همین دلیل است که حتی اگر مصرف آن را متوقف کرده باشید، باز هم ممکن است آن را در پوست خود داشته باشید.

چه باید کرد:

مصرف چربی های چند غیر اشباع را محدود کنید (به جز امگا۳)
توجه داشته باشید که اغلب این تصور را داریم که دیگر آنها را مصرف نمی کنیم زیرا روغن های گیاهی را حذف کرده ایم، اما همچنان در محصولاتی مانند بادام، فندق، دانه ها، حبوبات، دانه های روغنی وجود دارند.

بیشتر بخوانید
چگونه از شر جوش سینه خلاص شوید؟

رژیم غذایی غنی از ویتامین E داشته باشید: کمبود ویتامین E باعث تسریع تولید لیپوفوسین می شود. بنابراین مطمئن شدن از دریافت غذای کافی جالب خواهد بود. ویتامین E در موارد زیر یافت می شود:
– روغن ماهی روغنی
– کره
– زرده تخم مرغ
– اسفناج، مارچوبه، کلم بروکلی، کاهو بره، شاهی، قاصدک
(در روغن های گردو، بادام زمینی و سایر روغن ها نیز یافت می شود، اما از آنجایی که آنها سرشار از مواد غیر اشباع هستند، مار دم خود را گاز می گیرد)

کمبود ید نداشته باشید: از آنجایی که عنصری است که در تولید لیپوفوسین نیز نقش دارد.

۳. نورهای آبی از روی صفحه نمایش

سلول هایی در بدن ما که رنگدانه های پوست را تولید می کنند نامیده می شوند ملانوسیت ها. چی ملانوسیت های ما را بیشتر تحریک می کند، این نورهای آبی است.

قسمتی از بدن که بیشتر در معرض نورهای آبی، به ویژه از صفحه نمایش کامپیوتر و تلفن قرار می گیرد، صورت (و دست ها) است. این دو ناحیه از بدن هستند که بیشتر مستعد لک هستند و دلیل خوبی هم دارند!

بیشتر بخوانید
خارش چانه: علل و درمان

هنگامی که در داخل خانه و در مقابل صفحه نمایش هستید، از اکثریت طیف وسیعی جدا می شوید، اما صورت و دست ها تحت تابش نور آبی قرار می گیرند. فعالیت ملانوسیت ها را مختل می کند et ظاهر لکه های قهوه ای را تحریک می کند در این دو مکان

علاوه بر این، و عمدتاً برای زنان، ضد آفتاب ها و لوازم آرایش مانع از اشعه UV می شوند. اما نور آبی را مسدود نمی کنند. بنابراین پوست از مزایای اشعه ماوراء بنفش محروم است، اما همچنان با وجود رنگ آبی تحریک می شود.

به طور خلاصه، بر خلاف باور عمومی: این اشعه ماوراء بنفش نیست که باعث ایجاد لکه ها می شود، بلکه تحریک بیش از حد ملانوسیت ها در پاسخ به نور آبی است.

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

متخصص تغذیه و رژیم درمانی (PhD). ارائه دهنده رژیم های تخصصی آنلاین با خدمات ویژه