ماساژ پروستات ۴ مزایا و خطرات سلامتی

ماساژ پروستات راهی برای تخلیه مایعات از مجاری پروستات است. این درمان ممکن است برخی از مزایای سلامتی را ارائه دهد، یا ممکن است پزشک شما از آن برای تشخیص مشکل استفاده کند. اما این چیزی نیست که پزشکان معمولاً برای آزمایش یا درمان توصیه یا استفاده کنند.

پروستات یک غده کوچک به اندازه یک توپ گلف بین قاعده آلت تناسلی و راست روده است. کار اصلی آن ساخت مایعی است که به آن مایع منی نیز گفته می شود که به حرکت و بقای اسپرم کمک می کند.

با ماساژ پروستات، این مایع از مجاری پروستات شما تخلیه می شود. برای انجام این روش، پزشک یک انگشت دستکش دار را به سمت راست روده شما می کشد، سپس پروستات را از آنجا ماساژ داده یا فشار می دهد. ممکن است کمی احساس ناراحتی کند، اما طولی نمی کشد.

بیشتر بخوانید
یوهمبین Yohimbe: مزایا، موارد استفاده و عوارض جانبی
اگرچه مطالعات محدود است، ماساژ پروستات ممکن است در برخی شرایط پزشکی و برخی از شرایط سلامت مفید باشد.

پروستاتیت

پروستاتیت تورم و التهاب غده پروستات است. این می تواند علائمی مانند درد هنگام ادرار کردن و درد در اطراف کشاله ران و لگن ایجاد کند.

پزشک ممکن است یک ماساژ پروستات برای تشخیص این بیماری انجام دهد. آنها می توانند مایعی که از مجاری پروستات شما می آید را آزمایش کنند تا ببینند چه چیزی باعث این مشکل شده است.

اگرچه رایج ترین درمان های پروستاتیت آنتی بیوتیک ها و داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی (NSAIDs) هستند، ماساژ پروستات گزینه دیگری است. این می تواند با ترشح مایعاتی که در پروستات تجمع می یابد، به کاهش فشار و تورم کمک کند. مطالعات کوچک نشان داده است که ماساژ دادن ناحیه چند بار در هفته – همراه با مصرف آنتی بیوتیک – می تواند درد و فشار را تسکین دهد.

بیشتر بخوانید
خون در منی: علائم، علل و درمان

تشخیص یک وضعیت پزشکی

گاهی اوقات پزشک ممکن است در حین معاینه پروستات ماساژ پروستات انجام دهد. هدف این است که مقداری مایع برای بررسی زیر میکروسکوپ برای جستجوی علائم عفونت یا مشکلات دیگر دریافت کنیم.

مشکلات نعوظ

درمان های اصلی برای اختلال نعوظ شامل داروها، پمپاژ، تزریق و ایمپلنت است. تغییرات سبک زندگی که می تواند به درمان این بیماری کمک کند شامل ورزش بیشتر، خوردن یک رژیم غذایی سالم و انجام تمرینات کف لگن است. برخی از مردان می گویند که لذت جنسی بیشتری داشته اند و می توانند با ماساژ پروستات راحت تر انزال کنند، اگرچه هیچ مدرک علمی برای اثبات این ادعا وجود ندارد.

بیشتر بخوانید
عفونت ادراری در مردان
جریان ادرار

مجرای ادرار شما – لوله نازکی که مثانه شما را تخلیه می کند – توسط پروستات احاطه شده است. بنابراین، پروستات متورم می تواند بر جریان ادرار شما تأثیر بگذارد. ممکن است جریان ادرار ضعیفی داشته باشید یا حتی ممکن است قطع شود.

ماساژ پروستات ممکن است تورم این ناحیه را کاهش دهد بنابراین فشار کمتری بر مجرای ادرار وارد می‌کند.

برخی از مردان، چه به دلایل پزشکی و چه برای لذت جنسی، ماساژ پروستات را انتخاب می کنند. اما اگر به شدت پروستات خود را ماساژ دهید، این احتمال وجود دارد که به خودتان آسیب برسانید. نباید دردناک باشد. اگر به دلایل سلامتی به یکی از آنها نیاز دارید، بهتر است آن را از پزشک خود که تکنیک مناسب استفاده را می داند، دریافت کنید.

بیشتر بخوانید
واریکوسل

اگر بعد از ماساژ پروستات احساس درد کردید، به پزشک مراجعه کنید.

Source link

لطفاً به این مطلب امتیاز دهید. این‌کار به بهبود ارائه مطالب کمک خواهد کرد.
دیدگاهتان را بنویسید

متخصص تغذیه و رژیم درمانی (PhD). ارائه دهنده رژیم های تخصصی آنلاین با خدمات ویژه