ماست در رژیم کتوژنیک؟ نحوه استفاده از آن در یک رژیم کم کربوهیدرات ۲۰۲۴

آیا تا به حال در بخش لبنیات یک فروشگاه مواد غذایی بایستید و از خود بپرسید: «آیا ماست کتو است؟ آیا باید آن را به لیست خرید کتو اضافه کنم؟ اگر چنین است، این صفحه برای شماست.

ماست

به هر حال، ماست سالم و خوشمزه است – اما آیا واقعا ارزش آن را دارد که کربوهیدرات های ارزشمند را به خطر بیندازید؟

و پاسخ این است… بسته به اینکه چه می خورید و چقدر می خورید.

کاترین، متخصص تغذیه ما، به آن فقط ۲ ستاره از ۵ ستاره می دهد، به این معنی که گاهی اوقات می توانید ماست را با رژیم کتوژنیک بخورید، اما این کار را با احتیاط کامل انجام دهید.

آیا ماست کتو است؟  نحوه استفاده از آن در یک رژیم کم کربوهیدرات 2024

آشنایی با کربوهیدرات خالص در ماست

کلید پاسخ به این سوال که “آیا ماست کتو است” در درک کربوهیدرات خالص نهفته است. پس آنها چه هستند؟

خوب، کربوهیدرات خالص به مقدار کل کربوهیدرات های باقی مانده پس از کم کردن فیبر و الکل های قند از کل کربوهیدرات ها اشاره دارد.

این مهم است زیرا در رژیم کتوژنیک، محدودیت کربوهیدرات روزانه شما بسیار مهم است. محدوده معمول برای اکثر افرادی که سعی در ماندن در کتوز دارند بین ۲۵ تا ۵۰ گرم در روز است.

و ماست چطور؟ یک ظرف استاندارد ۶ اونسی از ماست ساده حاوی شیر کامل حدود ۸ گرم کربوهیدرات کل و خالص دارد (زیرا لبنیات فیبر زیادی ندارند). این بدان معناست که یک سوم تا یک ششم کربوهیدرات مصرفی روزانه شما را به خود اختصاص می‌دهد، که آن را دشوار می‌کند، اما چیزی نیست که به طور کلی از آن اجتناب کنید.

تجزیه تغذیه ای ماست

تجزیه غذایی ماست

نگاهی به حقایق تغذیه ای ماست نشان می دهد که همه ماست ها برابر نیستند. ماست‌های معمولی مبتنی بر شیر اغلب حاوی لاکتوز هستند که به دلیل محتوای قند آن به تعداد کربوهیدرات‌ها کمک می‌کند. این مطالعه پژوهشی.

در مقابل، نسخه‌های یونانی یا یونانی ساده قند کمتری دارند که باعث می‌شود برای رژیم‌های کم کربوهیدرات مناسب‌تر باشند.

ماست معمولی معمولی که ۱۷ گرم کربوهیدرات در هر قابلمه دارد، در حالی که ماست یونانی ۷ گرم کربوهیدرات دارد. کاملا تفاوت!

یافتن گزینه‌های ماست خوب برای برنامه غذایی‌تان ممکن است به خواندن برچسب‌های بیشتری در راهروی لبنیات فروشگاه‌های مواد غذایی نیاز داشته باشد. به دنبال انواع ساده و شیرین نشده با محتوای پروتئین بالا و چربی سالم باشید تا به شما کمک کند سیر بمانید.

درشت مغذی ها در ماست

با توجه به USDAیک عدد استاندارد ۶ اونس ماست ساده و شیر کامل حاوی ۵.۵ گرم چربی و ۶ گرم پروتئین است که بسیار خوب است.

چربی می تواند منبع عالی انرژی در رژیم غذایی کم کربوهیدرات مانند کتو باشد. و پروتئین به شما کمک می کند تا مدت بیشتری احساس سیری کنید و از سلامت ماهیچه ها حمایت می کند.

ویتامین ها و مواد معدنی موجود در ماست

ماست فقط در مورد چربی ها، پروتئین ها یا کربوهیدرات ها نیست – ویتامین ها و مواد معدنی حیاتی نیز وجود دارد که باید در نظر بگیرید.

بدن شما نیاز دارد کلسیم برای استخوان ها و دندان های قوی، و روزانه مقدار زیادی در یک فنجان ماست پیدا خواهید کرد.

همه ما می دانیم که ویتامین های B چقدر برای عملکرد سیستم عصبی ما مهم هستند. خبر خوب این است که آنها نیز حضور دارند. به ویژه ریبوفلاوین (ویتامین B2)که نقش کلیدی در رشد سلولی دارد. و مقدار زیادی دارد ویتامین B12 هم.

خطرات مصرف ماست در رژیم کتو

اکنون که در مورد فواید آن صحبت کردیم، اجازه دهید هنگام استفاده از ماست در برنامه غذایی کتو، برخی از جنبه های منفی احتمالی را بررسی کنیم.

اندازه متوسط ​​وعده ماست های طعم دار فروشگاهی شما اغلب مملو از قند است – که اگر می خواهید مصرف کربوهیدرات را برای اهداف کتوزیس محدود کنید ایده آل نیست.

بنابراین می تواند به راحتی مقدار کربوهیدرات روزانه شما را قبل از فرا رسیدن زمان ناهار مصرف کند، بنابراین حتماً برچسب های تغذیه ای را در فروشگاه های مواد غذایی به دقت بخوانید.

نتیجه گیری تغذیه ای: آیا ماست کتو است؟

بنابراین، پس از این همه، آیا می توانیم بگوییم که ماست کتوپسند است؟ با ترکیبی از چربی‌ها و پروتئین‌ها همراه با ویتامین‌ها و مواد معدنی، می‌تواند عالی باشد… در حد اعتدال. فقط به یاد داشته باشید که مراقب کل کربوهیدرات باشید.

کدام نوع ماست برای کتو مناسب است؟

ماست کم کربوهیدرات
ماست نارگیل کم کربوهیدرات

همه ماست‌ها وقتی به ارزش غذایی مربوط می‌شوند یکسان نیستند – به خصوص در مورد کربوهیدرات‌ها.

مثل همیشه، خانگی بهترین است – و دستور ماست کتو ما فقط از دو ماده استفاده می کند!

در مورد گزینه های خریداری شده در فروشگاه، بهترین شرط شما این است که از یونانی ساده به جای انواع معمولی استفاده کنید، زیرا آنها معمولاً حاوی کربوهیدرات و قند کمتری هستند در حالی که سطح پروتئین بالاتری دارند. برد – برد.

در حالی که برخی از ماست‌های رژیم کتو از نظر فنی ممکن است کربوهیدرات بیشتری داشته باشند، اما دوز بالایی از پروبیوتیک‌ها و سایر مواد مغذی مفید را نیز در خود جای داده‌اند. به دنبال تعادل و توجه به مصرف کربوهیدرات نام بازی است.

ماست یونانی و کتو

ممکن است از خود بپرسید، “آیا ماست یونانی کتو است؟” پاسخ مثبت است، اما با برخی شرایط.

ماست یونانی ساده اگر به درستی تقسیم شود می تواند در برنامه غذایی کتوژنیک شما قرار بگیرد. این محصول لبنی غنی از پروتئین حاوی کربوهیدرات کمتری نسبت به ماست‌های سنتی است، زیرا برای حذف آب پنیر تحت فشار قرار می‌گیرد و در نتیجه قند کمتری دارد.

یک وعده ۶ اونس یونانی ساده معمولاً حدود ۷ گرم کربوهیدرات دارد که برای اکثر افرادی که از رژیم غذایی کم کربوهیدرات مانند کتو پیروی می کنند، به خوبی در محدوده کربوهیدرات روزانه قرار می گیرد.

آ مطالعه باز BMJ نشان می دهد که محتوای چربی بالاتر موجود در یونانی آن را به یکی از سالم ترین ماست های موجود تبدیل می کند. فقط به یاد داشته باشید که همیشه برچسب تغذیه را بخوانید زیرا مارک های مختلف ممکن است از نظر ترکیبات غذایی متفاوت باشند.

ماست یونانی

سایر ماست های کتو دوست

اگر خیلی به یونانی علاقه ندارید، نگران نباشید. انواع دیگری از ماست ها وجود دارند که می توانند برای رژیم کتو مناسب باشند.

ماست کتو:

  • میان‌وعده لبنی پرورش‌یافته RATIO Food KETO: این وان میان‌وعده مملو از چربی‌ها و پروتئین‌های سالم است در حالی که کربوهیدرات‌های خالص آن بسیار کم است و در هنگام بازدید از راهروهای لبنیات در فروشگاه‌های مواد غذایی محلی، آن‌ها را به فهرست مواد غذایی اضافه می‌کند.
  • خط دو گود توسط دانون: این ماست به دلیل داشتن پروتئین بالا و قند کم، انتخاب محبوبی است. یک ظرف ۵.۳ اونسی از ماست Two Good Greek حاوی تنها ۲ گرم کربوهیدرات کل است.

گزینه های بدون لبنیات:

  • برای کسانی که از رژیم وگان کتو پیروی می کنند، گزینه های خوشمزه و هیجان انگیز زیادی وجود دارد. چیزهای زیادی برای لذت بردن و کشف وجود دارد.

سوالات متداول آیا ماست کتو

آیا می توانم در رژیم کتو ماست بخورم؟

بله، اما باید عاقلانه انتخاب کنید. ماست های پرچرب و ساده با کربوهیدرات کم را انتخاب کنید و از انواع طعم دار یا شیرین شده خودداری کنیدنتیجه

نتیجه گیری ماست

رمزگشایی سؤال «آیا کتو ماست است» آنقدرها هم که به نظر می رسد پیچیده نیست. همه چیز در مورد درک کربوهیدرات خالص و خواندن آن برچسب های تغذیه است.

ماست یونانی، با محتوای کربوهیدرات کمتر و پروتئین بالا، اغلب به خوبی در برنامه غذایی کتو قرار می گیرد. اما به یاد داشته باشید که انواع ساده را نسبت به انواع طعم دار انتخاب کنید.

تغذیه کلیدی است: به دنبال ماست های غنی از کلسیم باشید که ویتامین های ضروری مانند ریبوفلاوین و B12 را نیز به شما ارائه می دهند.

خوردن ماست در رژیم کتوژنیک اگر به درستی در محدوده کربوهیدرات روزانه شما متعادل شود، می تواند مزایای سلامتی را به همراه داشته باشد. پس ادامه دهید، از آن لذت خامه ای لذت ببرید – فقط عاقلانه انتخاب کنید!

مطالب مرتبط

نمونه رژیم کتوژنیک یا کتو جهت لاغری سریع

غذاهای کتویی ایرانی ؛ دستور پخت غذاهای کتوژنیکی

رژیم کتوژنیک از نظر طب سنتی

رژیم کتوژنیک برای دیابت نوع ۱ و نوع ۲

قیمت رژیم کتوژنیک

رژیم کتوژنیک در دوران شیردهی

رژیم کتوژنیک ۲۸ روزه رایگان

رژیم کتوژنیک pdf

رژیم کتوژنیک ۷ روزه

مدت زمان رژیم کتوژنیک

رژیم کتوژنیک تخصصی توسط متخصص تغذیه (بهترین دکتر کتو)

ورزش در رژیم کتوژنیک رژیم کتو در بدنسازان و عضله سازی

رژیم کتوژنیک در کبد چرب

رژیم کتوژنیک گیاهی

عوارض رژیم کتوژنیک ۷ علائم ورود به کتوز

میزان کاهش وزن در رژیم کتوژنیک چقدر است؟

رژیم غذایی کتوژنیک در سندرم تخمدان پلی کیستیک یا PCOS

کتوراش چیست

چرا در رژیم کتو وزن کم نمیکنم علل استپ وزنی یا افزایش وزن

در رژیم کتوژنیک چه چیزهایی نباید خورد

رژیم کتوژنیک برای چه کسانی مناسب است

رژیم کتوژنیک برای چه افرادی مناسب نیست

الکترولیت در رژیم کتوژنیک چیست؟

مکمل های مورد نیاز در رژیم کتوژنیک + لیست ۹ تا از بهترین ها

رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر

رژیم کتوژنیک در ماه رمضان ، فستینگ یا روزه در رژیم کتو

میوه های مجاز در رژیم کتوژنیک

چگونه رژیم کتوژنیک را شروع کنیم؟ یک راهنمای ساده برای مبتدیان

انواع رژیم کتوژنیک : استاندارد هدفمند دوره ای ۲۱۶ کتوپلاس

فواید رژیم کتوژنیک

رژیم کتوژنیک و پریود، اثر کتو بر قاعدگی چیست؟

دلایل عدم کاهش وزن در رژیم کتوژنیک

رژیم کتوژنیک چرخه ای یا دوره ای CKD چیست؟ تمام آنچه نیاز است بدانید

آنفولانزای کتوژنیک: علائم و نحوه خلاص شدن از شر آن
Source link

۵/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

متخصص تغذیه و رژیم درمانی (PhD). ارائه دهنده رژیم های تخصصی آنلاین با خدمات ویژه