محصولات بزرگ کننده آلت تناسلی: آیا کار می کنند؟

آیا توسط محصولاتی که ادعا می کنند اندازه آلت تناسلی را افزایش می دهند وسوسه شده اید؟ حقایق را در مورد انتظارات از قرص ها، پمپ ها، تمرینات و جراحی های تقویت کننده مردانه را بخوانید.

تبلیغات برای محصولات و روش های بزرگ کردن آلت تناسلی در همه جا وجود دارد. تعداد زیادی از پمپ ها، قرص ها، وزنه ها، تمرینات و جراحی ها ادعا می کنند که طول و عرض آلت تناسلی شما را افزایش می دهند.

با این حال، حمایت علمی کمی از روش‌های غیرجراحی برای بزرگ کردن آلت تناسلی وجود دارد. و هیچ سازمان پزشکی قابل اعتمادی جراحی آلت تناسلی را به دلایل صرفا زیبایی تایید نمی کند.

بیشتر تکنیک هایی که در تبلیغات می بینید کار نمی کنند. و برخی می توانند به آلت تناسلی شما آسیب برسانند. قبل از امتحان هر یک از آنها دو بار فکر کنید.

اندازه آلت تناسلی: چه چیزی طبیعی است، چه چیزی نیست؟

ترس از اینکه آلت تناسلی شما خیلی کوچک به نظر می رسد یا آنقدر کوچک است که نمی تواند همسرتان را در طول رابطه جنسی راضی نگه دارد. اما اکثر مردانی که فکر می‌کنند آلت تناسلی‌شان خیلی کوچک است، در واقع آلت تناسلی دارند که اندازه معمولی در نظر گرفته می‌شود.

به طور مشابه، بسیاری از مردان تصور اغراق آمیزی از آنچه که “معمولی” در نظر گرفته می شود، دارند. اندازه آلت تناسلی

طول آلت تناسلی بدون نعوظ به طور مداوم طول آلت تناسلی را در حالت نعوظ پیش بینی نمی کند. اگر آلت تناسلی شما در هنگام نعوظ حدود ۵ اینچ (۱۳  سانتی متر) یا بیشتر است، اندازه معمولی دارد.

آلت تناسلی تنها زمانی کوچک در نظر گرفته می شود که در هنگام نعوظ کمتر از ۳ اینچ (حدود ۷.۵ سانتی متر) باشد. این وضعیتی است که میکروپنیس نامیده می شود.

چگونه شرکا به اندازه آلت تناسلی می نگرند

تبلیغ کنندگان از شما می خواهند باور کنید که شریک زندگی شما عمیقاً به اندازه آلت تناسلی خود اهمیت می دهد. اگر نگران هستید، با شریک زندگی خود صحبت کنید.

درک نیازها و خواسته های شریک زندگی شما بیشتر از تغییر اندازه آلت تناسلی شما باعث بهبود روابط جنسی شما می شود.

بیشتر بخوانید
مقایسه ویاگرا و ورزش برای اختلال نعوظ: مطالعه

تبلیغات تبلیغاتی را باور نکنید

شرکت ها انواع زیادی از درمان های غیر جراحی بزرگ کردن آلت تناسلی را ارائه می دهند. آنها اغلب آنها را با تبلیغات جدی که شامل پشتیبانی از «علمی» محققان

اگر دقت کنید، خواهید دید که ادعاهایی مبنی بر اینکه چقدر ایمن هستند و چقدر خوب کار می کنند ثابت نشده است. و این محصولات ممکن است دارای مواد بالقوه خطرناکی باشند که در برچسب ذکر نشده اند.

بازاریابان به تبلیغات افرادی که محصول را توصیه می کنند تکیه می کنند. بازاریابان همچنین ممکن است از داده هایی استفاده کنند که عکس های قبل و بعد دقیق و مشکوک نیستند. مکمل های غذایی نیازی به تایید سازمان غذا و داروی ایالات متحده ندارند. بنابراین تولیدکنندگان مجبور نیستند ثابت کنند که یک محصول چقدر ایمن است یا کار می کند.

محصولات بزرگ کننده آلت تناسلی

اکثر روش های تبلیغ شده برای بزرگ کردن آلت تناسلی کار نمی کنند. و برخی می توانند باعث آسیب دائمی به آلت تناسلی شما شوند. در اینجا برخی از محصولات و تکنیک های تبلیغاتی گسترده آورده شده است:

 • قرص‌ها و لوسیون‌ها. اینها معمولاً حاوی ویتامین‌ها، مواد معدنی، گیاهان دارویی یا هورمون‌هایی هستند که سازندگان ادعا می‌کنند آلت تناسلی را بزرگ می‌کنند. هیچ یک از این محصولات ثابت نشده است که کار می کنند. و برخی ممکن است مضر باشند.
 • پمپ‌های خلاء. از آنجایی که پمپ‌ها خون را به داخل آلت تناسلی می‌کشند و آن را متورم می‌کنند، گاهی اوقات برای درمان اختلال نعوظ استفاده می‌شوند.پمپ خلاء می تواند آلت تناسلی را به طور موقت بزرگتر نشان دهد. اما استفاده زیاد یا طولانی مدت می تواند به بافت الاستیک آلت تناسلی آسیب برساند و منجر به نعوظ کمتری شود.
 • ورزش‌ها. گاهی اوقات این ورزش‌ها jelqing نامیده می‌شوند، از یک حرکت دست روی دست برای فشار دادن خون از پایه به سر آلت تناسلی استفاده می‌کنند.اگرچه این تکنیک نسبت به روش‌های دیگر ایمن‌تر به نظر می‌رسد، اما هیچ مدرک علمی برای کارایی آن وجود ندارد. و می تواند منجر به تشکیل اسکار، درد و تغییر شکل شود.
 • کشش. کشش شامل چسباندن یک دستگاه برانکارد یا کشش – که به آن وسیله کشش آلت تناسلی نیز گفته می‌شود – برای کشش ملایم به آلت تناسلی تناسلی.چند مطالعه کوچک افزایش طول را از نیم اینچ تا تقریباً ۲ اینچ (حدود ۱ تا ۳ سانتی متر) با این دستگاه ها گزارش کرده اند. با این حال، فعالیت ممکن است ناراحت کننده باشد. همچنین، برای مشاهده نتایج به تعهد حداقل ۴ تا ۶ ساعت در روز برای چندین ماه نیاز دارد.تحقیقات بیشتری لازم است تا ببینیم آیا کشش بی خطر است و آیا کار می کند یا خیر.
بیشتر بخوانید
ژنیکوماستی چیست ؟ علل و درمان

جراحی خطرناک است و ممکن است کارساز نباشد

مطالعات انجام شده بر روی جراحی‌ها برای افزایش طول یا ضخیم‌کردن آلت تناسلی، نتایج متفاوتی را در زمینه ایمنی، چه اثربخشی (اثربخشی) و چه رضایت بیمار، نشان داده‌اند.

در بهترین حالت، جراحی ممکن است باعث افزایش جزئی در دور آلت تناسلی شود. یا جراحی ممکن است ظاهری جزئی با افزایش طول به آلت تناسلی غیر نعوظ اضافه کند. اما طول واقعی آلت تناسلی را تغییر نمی دهد. در بدترین حالت، جراحی می تواند منجر به عوارضی مانند عفونت، زخم، و از دست دادن حس یا عملکرد شود.

روش های جراحی بزرگ کردن آلت تناسلی – برای استفاده زیبایی نیست

رباط معلقتصویر را بزرگ کنید

رباط معلق

نیاز به جراحی بزرگ کردن آلت تناسلی نادر است. جراحی معمولاً برای مردانی که آلت تناسلی آنها به دلیل مشکلی که در بدو تولد وجود دارد یا آسیبی کار نمی کند، اختصاص دارد.

برخی از جراحان بزرگ کردن آلت تناسلی را با استفاده از تکنیک‌های زیادی پیشنهاد می‌کنند. با این حال، بحث برانگیز است و بسیاری از کارشناسان آن را غیر ضروری می دانند. و در برخی موارد می تواند برای همیشه مضر باشد. این جراحی ها را باید تجربی دانست. مطالعات کافی در مورد جراحی بزرگ کردن آلت تناسلی وجود ندارد تا تصویر دقیقی از خطرات و فواید ارائه دهد.

نمونه هایی از جراحی که برای افزایش طول یا ضخامت آلت تناسلی انجام می شود عبارتند از:

 • بریدن رباط معلق. پرکاربردترین روش جراحی برای بلند کردن آلت تناسلی شامل بریدن رباط تعلیقی است که آلت تناسلی را به استخوان شرمگاهی متصل می‌کند. همچنین، پوست از شکم به ساقه آلت تناسلی منتقل می شود. هنگامی که این رباط بریده می شود، آلت تناسلی بلندتر به نظر می رسد زیرا قسمت بیشتری از آن آویزان می شود. اما طول واقعی آلت تناسلی را تغییر نمی دهد.اما بریدن رباط معلق می تواند باعث ناپایداری آلت تناسلی در حالت نعوظ شود. این عدم حمایت در طول نعوظ می تواند منجر به آسیب به آلت تناسلی در طول فعالیت جنسی شود. همچنین، رباط می تواند دوباره با هم رشد کند و باعث کوتاه شدن ظاهر آلت شود. برش رباط معلق گاهی اوقات با روش های دیگری مانند برداشتن چربی اضافی روی استخوان شرمگاهی ترکیب می شود.
 • تزریق چربی. روشی برای ضخیم‌تر کردن آلت تناسلی شامل برداشتن چربی از قسمت گوشتی بدن و تزریق آن به ساقه آلت تناسلی است. نتایج ممکن است ناامید کننده باشد. برخی از چربی های تزریق شده ممکن است به طور ناموزون پخش شوند یا توسط بدن بازجذب شوند. این می تواند منجر به ایجاد انحنای آلت تناسلی، شکل ناهموار و ظاهری نامنظم شود. جای زخم و مشکلات مربوط به احساس و استحکام نعوظ نیز ممکن است رخ دهد. چندین محصول دیگر برای تزریق استفاده شده است، اما با نتایج ضعیف مشابه.
 • پیوند بافت. یکی دیگر از روش‌های افزایش عرض یا طول، پیوند بافت است. این شامل برداشتن تکه ای از پوست و لایه چربی (گرافت) از جای دیگری در بدن است. این پیوند بر روی ساقه آلت تناسلی دوخته می شود. گاهی از مواد پیوندی دیگر استفاده می شود. هیچ یک از این روش‌ها بی‌خطر بودن یا کارآمد بودن آنها ثابت نشده است. این روش ها ممکن است باعث عفونت و زخم شود که می تواند آلت تناسلی را تغییر شکل دهد. شکل. آنها همچنین می توانند بر توانایی شما برای نعوظ تأثیر بگذارند.
 • کاشت آلت تناسلی. این جراحی‌ها شامل قرار دادن مواد زیر پوست آلت تناسلی برای ایجاد ظاهری ضخیم‌تر است. عفونت و مشکلات پیوند ممکن است نیاز به جراحی دیگری برای برداشتن پیوند داشته باشد. کوتاه شدن، اسکار و انحنای آلت تناسلی ممکن است رخ دهد. این جراحی همچنین می‌تواند بر توانایی شما برای نعوظ تأثیر بگذارد.
بیشتر بخوانید
آنچه در مورد افتادگی بیضه ها باید بدانید

چند چیز که ممکن است واقعا کمک کند

هیچ راه مطمئن و ثابت شده ای برای بزرگ کردن آلت تناسلی شما وجود ندارد. اما اگر نگران اندازه آلت تناسلی خود هستید، چند کار وجود دارد که می توانید انجام دهید.

 • با شریک زندگی خود ارتباط برقرار کنید. ممکن است ترک عادات قدیمی یا بحث در مورد ترجیحات جنسی با همسرتان سخت باشد. اما از این کار خوشحال خواهید شد و ممکن است از جرقه ای که در زندگی جنسی شما زده می شود شگفت زده شوید.
 • خوش اندام شوید. اگر اضافه وزن دارید و چربی اضافی شکم ممکن است آلت تناسلی شما را کوتاهتر از آنچه هست نشان دهد.ورزش منظم می تواند تفاوت بزرگی ایجاد کند. آمادگی جسمانی بهتر نه تنها باعث می شود شما سالم به نظر برسید، بلکه می تواند قدرت و استقامت را در طول رابطه جنسی بهبود بخشد.
 • با ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی یا مشاور خود صحبت کنید. احساس نارضایتی از اندازه آلت تناسلی شما رایج است. یک متخصص سلامت روان یا ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خانواده شما می تواند کمک کند.
بیشتر بخوانید
تست تستوسترون: نحوه کار و درک نتایج

بسیاری از مردان با اطمینان از اینکه “معمولی” هستند، احساس بهتری دارند. توصیه هایی در مورد چگونگی رضایت بهتر همسر خود بدون توسل به بزرگ کردن آلت تناسلی نیز می تواند کمک کننده باشد.

خلاصه

بسیاری از مردان بر این باورند که افزایش سایز آلت تناسلی، آنها را عاشق بهتری می‌کند یا جذاب‌تر می‌کند. اما به احتمال زیاد آلت تناسلی شما در محدوده اندازه معمولی قرار دارد.

حتی اگر آلت تناسلی شما کوچکتر از حد متوسط ​​باشد، ممکن است برای همسرتان مهم نباشد. علاوه بر این، هیچ راه اثبات شده ای برای بزرگتر کردن آلت تناسلی وجود ندارد.

راه حل نگرانی های شما در مورد اندازه آلت تناسلی ممکن است به آسانی صحبت کردن با همسرتان یا خوش فرم شدن باشد. اگر این مراحل کمکی نکرد، سعی کنید با یک مشاور حرفه ای در مورد نگرانی های خود صحبت کنید.

کلینیک مایو

دیدگاهتان را بنویسید

متخصص تغذیه و رژیم درمانی (PhD). ارائه دهنده رژیم های تخصصی آنلاین با خدمات ویژه