محصولات حفاظ‌های بتنی

چکیده :
حفاظ‌های بتنی دیوار نیوجرسی، مانع جرسی یا نیوجرسی یک مانع بتنی بوده که برای امنیت جاده‌ها، جداسازی خطوط ترافیک، تغییر مسیر وسایل نقلیه، دوربرگردان‌ها، کنار جاده‌های فرعی و در رفیوژ وسط خیابان‌های اصلی جهت ایجاد فضای سبز استفاده می‌شود. rayanpeybeton.ir 09122123017

حفاظ‌های بتنی دیوار نیوجرسی، مانع جرسی یا نیوجرسی یک مانع بتنی بوده که برای امنیت جاده‌ها، جداسازی خطوط ترافیک، تغییر مسیر وسایل نقلیه، دوربرگردان‌ها، کنار جاده‌های فرعی و در رفیوژ وسط خیابان‌های اصلی جهت ایجاد فضای سبز استفاده می‌شود. نام حفاظ‌های بتنی به دلیل اولین استفاده از آن در شهر نیوجرسی ایالات متحده آمریکا در سال ۱۹۵۰، که برای جدا کردن بین خطوط بزرگراه استفاده کردند، گرفته شده است. قبل از استفاده از حفاظ‌های بتنی نیوجرسی، از این موانع برای عبور و مرور موقت در سال ۱۹۴۰ در کالیفرنیا استفاده می‌شود با گذشت زمان انواع مختلفی از نیوجرسی‌ها تولید شد rayanpeybeton.ir 09122123017

یکی از محصولات شرکت رایان انواع اتصالات بتنی پیش ساخته نیوجرسی بتنی و نیوجرسی مفصلی بوده و به عنوان جداکننده خطوط ترافیکی استفاده می‌شود. نحوه طراحی آن‌ها موجب به حداقل رسیدن آسیب به وسایل نقلیه در هنگام تصادفات شده است. همچنین استحکام و مقاومت آن‌ها موجب عدم ورود وسائل نقلیه به سایر خطوط و بروز تصادفات احتمالی می‌شود.  یکی از مهمترین مزایای استفاده از نیوجرسی مفصلی چند متری توسط شهرداری ها را می‌توان این مورد دانست که این محصولات به راحتی در کنار یکدیگر نزدیک می شوند و سهولت نصب و استفاده دارند به همین دلیل شهرداری برای نصب استفاده از این محصول نیازی به صرف هزینه و یا زمان زیاد نخواهد داشت.

نیوجرسی یکی از منطقه محصولاتی است که برای ایمن‌سازی جاده‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد و در اندازه های مختلف مانند چند متری در بازار موجود است  نیوجرسی دارای وزن بسیار بالا و ابعاد بزرگی است که هزینه حمل و نقل آن را تا حدود زیادی افزایش می‌دهد برای مصرف کنندگان.

موضوع دیگری که معمولاً کمتر به آن اهمیت داده می شود، نقشه نیوجرسی بتنی است که سبب می شود، محصول در موقعیت دقیقی قرار بگیرد. نقشه های نیوجرسی به واسطه طراحان رسم می شود و هرچه این نقشه دقیق تر کشیده شود، سبب یکپارچگی بالاتر شده و کار بدون هیچ درز و شکافی تولی می گردد. مشخصات دقیق در خصوص نیوجرسی بر اساس نقشه ای که از آن به ثبت رسیده است، مشخص می شود. قالب هایی که برای نیوجرسی استفاده می شود روش های تولید مختلفی دارند. برخی از آن ها باید بارها و بارها اندازه گیری شوند و این موضوع سبب می شود که تغییراتی در قالب صورت بگیرد. در طراحی نیوجرسی مفصلی باید تحمل ضربه و مقاومت کششی سنجیده شود و در این زمینه ساختار دقیق برای قالب اهمیت زیادی دارد. مشخصات فنی نیوجرسی مفصلی به نسبت سایر مدل ها کمی پیچیده تر است. در واقع در اجرای این مدل از نیوجرسی نیاز به استاندارد خوب و سطح مقاومت کششی بالا است و شفت تمام مکانیزه برای کار اجرا می شود.

قیمت قالب های نیوجرسی بتنی بر اساس قیمت پروفیل و آهن سنجیده می شود و تعرفه ثابتی برای آن ها در نظر گرفته نمی شود. قیمت گذاری ها در زمینه نیوجرسی بر اساس موقعیت پروژه نیز سنجیده می شود.

امروزه ایمنی حمل و ‌نقل در جاده‌ها و معابر یکی از مهم‌ترین مباحث می‌باشد و در فاز بهره‌برداری از راه‌ها و جاده‌ها به این موضوع توجه ویژه‌ای می‌شود. به سبب توانایی بالای نیوجرسی بتنی یا همان حفاظ مفصلی در کنترل خودروهای منحرف شده از مسیر، استفاده از این قطعات پیش ساخته با ابعاد و مشخصات مناسب در جداسازی معابر و جاده‌ها رواج بسیاری یافته است و بخش قابل توجهی از خسارات جانی و مالی تصادفات را کاهش داده است.
نیوجرسی بتنی چند متری را می‌توان یکی از محصولات پر استفاده توسط شهرداری ها دانست که در ابعاد چهارصد سانتیمتر در ۶۰ سانتی متر در ۷۰ سانتی متر تولید و روانه بازار می‌شود.‌ این محصول به دلیل دارا بودن کیفیت بالا و مقاومت بسیار زیاد در برابر مواردی مانند گرما و سرما و رطوبت مورد استقبال مشتریان قرار گرفته است و به خصوص شهرداری ها در نقاط مختلف جاده ها از این محصول استفاده می کنند.‌

دال بتنی پیش ساخته یک نوع سقف از مصالح بتن و میلگرد است که به صورت یکپارچه تولید می‌شود و در بسیاری از سازه‌ها و ساختمان‌های امروزی کاربردهای متفاوتی دارد. دال بتنی پیش ساخته به جای تولید در محل پروژه در کارخانه با توجه به ابعاد نیوجرسی مورد نظر تولید شده و به محل پروژه منتقل می‌شود. دال‌ها ممکن است  با توجه به شرایط در انواع مختلف از جمله یک طرفه، دوطرفه، مجوف، پیش‌تنیده در کارخانه پس‌تنیده در محل پروژه یا تنیده‌ نشده ساخته شوند.

کاربردهای دال بتنی پیش ساخته قابل استفاده برای پوشاندن کانالهای آب، برق اجرای نهرهای عرضی و تقاطع‌ها پوشاندن نهرها و جوی‌ها به منظور جلوگیری از انتشار آلودگی و رشد حیوانات موذی تعریض معابر عمومی به منظور افزایش سطح پیاده روها با هدف افزایش رفاه شهروندان و ارتقاء کیفیت شهر نشینی و سطح سواره روها با هدف تسهیل ترافیک و افزایش سطح عبور خودروها.

شرکت رایان بتن تهران تولید کننده نیوجرسی بتنی انواه سنگدال بتنی و دریچه کامپوزیت بتنی و مینی نیوجرسی و انواع نیوجرسی و نیوجرسی بتنی یک متری ارتفاع۸۰ و نیوجرسی دومتری ارتفاع ۸۰ و نیوجرسی سه متری ارتفاع ۸۰ و نیوجرسی سه متری ارتفاع ۱۱۰ وزارت راهی و نیوجرسی سه متری ارتفاع ۱۶۰ و نیوجرسی سه متری ارتفاع ۲۷۰ دیوار خود ایستا و نیوجرسی مفصل دار چهار متری و نیوجرسی مفصل دار شش متری و قطعات بتنی و سنگدال بتنی ترافیکی و غیر ترافیکی و نیوجرسی کوچک شهری و دال های ترافیکی باکس های ترافیکی و غیر ترافیکی کانال های تاسیساتی منهول مربع و دایره کانال های آدم رو سپتیک پیش ساخته بتنی لوله های بتنی نیوجرسی مینی نیوجرسی بلوک های سبک تیر و قطعات پل فیسینگ پل قرنیز پل کانکس خانه پیش ساخته بتنی می باشد از دستگاه بخار نیز جهت عمل آوری بتن این محصولات استفاده میگردد و با توجه به حداقل ۱۰ ساعت بخاردهی به قطعه بتنی به حداکثر مقاومت مورد نیاز میرسد.

نیوجرسی مفصلی

مهمترین موارد استفاده از این محصول ساخت ایستگاه ها در کنار جاده ها است. در مناطقی مانند ایستگاه تاکسی و یا ایستگاه اتوبوس می توان از نیوجرسی چند متری استفاده کرد. یکی از مهمترین موارد استفاده از این محصول را می‌توان استفاده از آن در مکان‌هایی مانند پلیس راه ها دانست. با استفاده از این محصول راه های مختلف به صورت کامل از یکدیگر جدا سازی می شوند و افرادی که در پلیس راه ها مشغول به کار هستند می‌توانند به صورت جداگانه در ریل های مختلف ماشین ها و مورد های مشکوک را بررسی کنند.
در پارکینگ های عمومی از نیوجرسی چند متری برای جداسازی پارکینگ ها از یکدیگر و نظم دادن به ماشین ها استفاده می شود. در خیابان های شلوغ استفاده از این محصول باعث می‌شود محلی مخصوص افراد پیاده درست شود. حتی در برخی از موارد برای جداسازی مکان های مخصوص برای دوچرخه سواری از سایر مکان ها از نیوجرسی چند متری استفاده می شود. در برخی از موارد برای جداسازی خطوط جاده ها از این محصول استفاده می شود. برای مثال با استفاده از این محصول می‌توان خطوط یک جاده دو طرفه را از یکدیگر جدا نمود تا امکان تصادف در محور های مختلف کمتر شود.

مارکر بتنی پیش ساخته یکی از تولیدات شرکت نیوجرسی بتنی به عنوان بزرگ‌ترین تولیدکننده قطعات بتنی در غرب کشور می‌باشد. تیرک شناسایی یا مارکر جهت مشخص نمودن مسیر خط لوله نفت و گاز، فیبر نوری و به منظور هشدار دادن و جلوگیری از صدمه دیدن لوله و کابل در مسیر خط پروژه استفاده می‌گردد همچنین نصب مارکرهای شناسایی دسترسی به کابل و لوله و تعیین سریع محل خرابی را نیز امکان پذیر می‌نماید. مارکرها معمولا در طول خط و به فاصه ۱ کیلومتر از هم نصب می‌شوند روی آن‌ها اطلاعات اولیه خط انتقال و متراژ از ابتدای خط درج می‌شود.

انواع مارکر بتنی پیش ساخته عموما مارکرهای آبی رنگ مختص به لوله‌های انتقال آب، مارکرهای زرد رنگ نشان دهنده لوله‌های انتقال نفت و مارکرهای قرمز رنگ نمایانگر مسیر فیبر نوری می‌باشد.

مارکر بتنی پیش ساخته به طور کامل از جنس بتن بوده و به صورت کامل و یکدست قالب بندی، بتن ریزی و ساخته می‌شود. بتن مورد استفاده با عیار ۳۵۰ بوده و عملیات ویبره و عمل آوری آن به صورت استاندارد و مناسب در محل کارخانه انجام میگردد.

در سال‌های اخیر در طرح‌های ترافیکی از انواع مختلف نیوجرسی ۴ متری استفاده شده است. استفاده از این محصول در طرح‌های ترافیکی باعث می شود ماشین ها نتوانند به صورت مداوم از یک لاین به لاین دیگر بروند و ترافیک تا حدود زیادی کاهش پیدا کند. یکی از مهمترین مشکلاتی که در انواع مختلف نیوجرسی با آن روبه‌رو هستیم این است که وزن نیوجرسی تا حدودی بالاست و به همین دلیل برای حمل و نقل آن هزینه‌های زیادی باید پرداخت شود

وزن شبکه آرماتور بیشترین وزن نیوجرسی را وزن شبکه آرماتور تشکیل می دهد. وزن شبکه آرماتور نیوجرسی در حدود ۴۰ کیلوگرم است وزن مفصل های داخلی وزن مفصل های داخلی نیوجرسی در حدود ۱۸ کیلوگرم است. وزن قطعه این وزن در حدود ۳ کیلو و ۴۰۰ گرم است.
وزن نیوجرسی در حدود ۶۲ کیلوگرم است مسلما زمانی که افراد مختلف و یا شهرداری‌ها نیوجرسی را خریداری می‌کنند، تعداد بسیار زیادی از این محصول را می خرند. به همین دلیل در این مورد باید دقت داشت که در هنگام حمل و نقل وزن یک نیوجرسی موردبررسی نیست و وزن چند عدد با یکدیگر محاسبه می شود.
شرکت با دهه ها تجربه در زمینه تولید تن سازه ای، میلگرد بستر و … به شما بهترین و با کیفیت ترین محصولات را ارائه می دهد.

قیمت نیوجرسی بتنی به عوامل مختلف بستگی دارد. معمولاً قالب های نیوجرسی در وزن های متنوعی عرضه و استفاده می شود بنابراین وزن قالب ها یکی از عوامل موثر بر قیمت نیوجرسی محسوب می شود. دقت کنید که تعیین قیمت نیوجرسی می بایست بر اساس مشخصات فنی آن صورت گیرد. نیوجرسی که مشهور به مانع بتنی است برای گذرگاه ها و جاده های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد و در این زمینه ساختار اجرایی به صورت کاملاً دقیق بررسی شده است.

بتن پیش ساخته

فونداسیون پیش ساخته بتنی را می‌توان یکی از مقاوم ترین و مستحکم ترین انواع فونداسیون دانست که به خصوص برای استفاده در مناطق زلزله خیز و برای استفاده به عنوان فونداسیون دکل بسیار مناسب هستند.

فونداسیون یا پی بخشی از سازه است که انتقال بار بین سازه و زمین از طریق آن صورت می‌گیرد. اینکار به صورتی انجام می شود که تنش‌های بیش از حد و نشست‌های اضافی ایجاد نشود.

فونداسیون پیش ساخته بتنی به فونداسیونی گفته می‌شود که در کارخانه تولید شده و بعد از عمل آوری و آماده شدن به محل پروژه منتقل می‌شود. یکی از چندین کاربرد آن استفاده در ساخت ساختمان‌های کوچک است که باعث افزایش سرعت و ارتقا کیفیت خصوصاً در مناطق دور افتاده و روستایی می‌شود.

شرکت توانایی طراحی و تولید انواع فونداسیون بتنی از جمله فونداسیون دکل مخابراتی جهت پایه‌های دوربین پایه چراغ‌های راهنمائی و رانندگی و پایه‌های چراغ روشنایی در ابعاد مختلف را دارد همچنین امکان اجرای این فونداسیون‌ها برای پایه‌های ۵۰ تا ۹۰ متری در محل پروژه وجود دارد.

‌فونداسیون دکل بار و فشار وارده از نقاط مختلف دکل و همچنین بارهای اضافی سازه را به زمین منتقل می‌کند. دکل‌های برق یا دکل‌های مخابراتی معمولا در معرض عوامل مختلف طبیعی همچون بادهای شدید و طوفان، سیل و گاها نشست زمین هستند به همین دلیل استفاده از فونداسیون پیش ساخته بتنی یک ضرورت محسوب می‌شود. از انواع فونداسیون دکل می‌توان به فونداسیون منفرد منوپل و فنداسیون نواری یک طرفه یا دو طرفه اشاره کرد. از کاربردهای مختلف فونداسیون پیش ساخته بتنی پایه چراغ روشنایی پایه چراغ راهنمایی و رانندگی به عنوان پایه دوربین پایه و فونداسیون دکل مخابراتی فونداسیون ساختمان

آبرو بتنی پیش ساخته خیابان یک شیار موازی با راه است که به جهت هدایت و جمع آوری آب‌های باران جریان یافته در سطح خیابان و به نوعی هدایت این آب‌ها به کانال دفع آب‌های سطحی شهری طراحی و پیاده سازی می‌شود. در خیابان‌های دارای لبه سنگی آبرو به‌صورت کاملا ساده از تلاقی سطح راه و وجه قائم پیاده رو تشکیل می‌گردد. در موارد دیگر باید آبرو بتنی را بصورت کاملا جدا پیاده سازی کرد. آبرو بتنی سطح خیابان موجب هدایت و کاهش آب‌های اضافه شده ناشی از باران بر روی سطح خیابان می‌شود. برای کسانی که در حال عبور از سطح خیابان هستند اطمینان خاطر جهت قدم زدن در باران و لذت بردن از خیابانی عاری از هر چالابی را فراهم میکند.

بارش باران بخصوص در برخی فصول باعث خوشحالی مردم بویژه کشاورزان و موجب لطافت و تمیزی هوا می‌گردد. در عین حال، در برخی موارد به دلیل نبود مجاری مناسب مانند آبرو بتنی برای جمع آوری و هدایت آب باران، بارندگی در سطح شهر موجب ایجاد مناظری زشت می‌گردد. به همین جهت باید اقداماتی پیشگیرانه را اتخاذ نمود تا با هدایت آب‌های سطحی از بروز چنین وقایعی جلوگیری گردد.

با توجه به ارتفاع کم آبرو بتنی پیش ساخته عموماً این جداول بدون آرماتور هستند. چنانچه ارتفاع کارگذاری جدول زیاد و رانش خاک قابل توجه باشد، باید از جداول بتن مسلح استفاده نمود. برای جمع‌آوری آب‌های سطحی راه‌های ارتباطی و خیابان‌ها می‌توان از کانیو و با مقاطع V شکل یا نیم دایره از بتن پیش ساخته یا درجا استفاده نمود.

چنانچه از جدول‌گذاری به‌صورت سرپوشیده به منظور جمع آوری آب‌های سطحی استفاده شود، باید در بازه‌های زمانی مشخصی و بر اساس نقشه‌های اجرایی، دریچه‌های تخلیه و جمع آوری آب‌های حاصل از شستشوی خیابان و آب‌های باران به صورت دریچه‌های افقی، عمودی یا ترکیبی از این دو پیش‌بینی کرد.

نوع مصالح، نحوه ساخت، اجرا و نگهداری آبرو بتنی پیش ساخته همگی در کیفیت این قطعات تاثیر گذارند. به همین دلیل کلیه موارد باید بر اساس مندرجات آیین‌نامه‌های معتبر و دستورهای دستگاه نظارت صورت گیرد.

انواع نیوجرسی

در سال های اخیر قیمت نیوجرسی ۶ متری تغییرات بسیار زیادی داشته است و قیمت انواع مختلف این محصول در یک سال اخیر به حدود دو و نیم برابر رسیده است. به صورت کلی می توان گفت قیمت نیوجرسی ۶ متری به موارد مختلفی بستگی دارد اما نیوجرسی چه از انواع با کیفیت و چه از انواع بی کیفیت دارای قیمت دو و نیم برابری نسبت به یک سال گذشته است. با توجه به عدم ثبات قیمت‌ها در بازار یکی از بهترین راه ها برای پی بردن به قیمت نیوجرسی ۶ متری این است که قیمت این محصول را به صورت روزانه از طریق سایت

تغییر قیمت مواد اولیه و غیره می توانند تاثیر بسزایی بر قیمت نیوجرسی ۶ متری داشته باشند به همین دلیل حتماً باید به صورت روزانه قیمت این محصول را مشاهده کرد. نیوجرسی ۶ متری یکی از محصولاتی است که در اکثر موارد در مکانهای عمومی مورد استفاده قرار می‌گیرد یکی از مهمترین مزایای این محصول که باعث می‌شود این محصول بتواند در مکان های عمومی استفاده شود وزن نسبتاً بالای آن است که باعث می‌شود افراد مختلف نتوانند به راحتی آن را جابجا کنند و در مکان دیگر قرار دهند. همچنین امکان به سرقت رفتن این محصول تا حدود زیادی کاهش پیدا می کند.

۶ متری

نیوجرسی ۶ متری در ابعاد مختلفی تولید و روانه بازار می شود و تنها نقطه مشترک بین انواع مختلف نیوجرسی های ۶ متری طول این محصولات است که در حدود ۶ متر است اما به صورت کلی ارتفاع محصولات، عرض پاشنه و غیره ممکن است با یکدیگر تفاوت های زیادی داشته باشد. زمانی که قرار است طول بسیار زیادی از مکان های مختلف با استفاده از نیوجرسی پوشش داده شود، بهترین گزینه برای انتخاب نیوجرسی ۶ متری از زیرا در این صورت دیگر نیازی به به کار بردن اتصالات زیاد برای متصل کردن نیوجرسی ها نخواهید داشت و با کمتر شدن اتصالات موجود هزینه تمام‌شده نیوجرسی برای شما تا حدود زیادی کاهش پیدا خواهد کرد.
نیوجرسی ۶ متری معمولاً در ارتفاع ۷۰ سانتی متر تا ۱۱۰ سانتی متر تولید و روانه بازار می شود. این محصول به دلیل دارا بودن مقاومت بسیار بالا در برابر مواردی مانند رطوبت یا تابش مستقیم نور آفتاب و سرما برای تمامی موارد مورد استفاده قرار می گیرد. یکی از مهم ترین موارد استفاده از نیوجرسی ۶ متری برای جاده های برون شهری است. در برخی از مناطق امکان کشیدن دو جاده به صورت جداگانه وجود ندارد و همین دلیل تنها یک جاده متصل به دو طرفه کشیده می شود. کشیده شدن این جاده ها می تواند تا حدود زیادی احتمال تصادفات را بیشتر کند به همین دلیل با استفاده از نیوجرسی ۶ متری می توان مکان های مختلف جاده را از یکدیگر جدا نمود و جاده را به دو جهت جداگانه تقسیم بندی کرد.

به صورت کلی اگر بخواهیم به وزن نیوجرسی ۶ متری بپردازیم باید گفت وزن این محصول به موارد مختلفی مانند ارتفاع و عرض پاشنه آن بستگی دارد. در این مورد بدیهی است که هرچه ارتفاع و عرض پاشنه نیوجرسی بیشتر باشد قیمت این محصول بالاتر است. نیوجرسی ۶ متری که دارای ارتفاع تقریبی ۷۰ سانتیمتر است در حدود چهار و ۷۰۰ کیلوگرم وزن دارد. به صورت کلی می‌توان گفت وزن انواع مختلف نیوجرسی ۶ متری بنابر ارتفاع و عرض پاشنه می تواند بین چهار و نیم کیلوگرم تا ۵ کیلوگرم باشد.‌
برای اطلاع از وزن دقیق نیوجرسی یکی از بهترین راه ها این است که در هنگام خرید نیوجرسی این محصول تمامی مشخصات محصول مورد نظر را که در زیر آن درج شده است را مشاهده کنید چه محصولی در چه ارتفاع و چه عرض پاشنه نیاز دارید و سپس وزن آن را مشاهده نمایید. یکی از مهمترین مواردی که در مورد وزن نیوجرسی باید به آن توجه ویژه شود این است که وزن نیوجرسی تنها متعلق به خود محصول نیست و در برخی از موارد اتصالات و بتن ریخته شده در پایه نیوجرسی وزن بالاتری نسبت به خود قطعه و محصول دارد. به همین دلیل می‌توان گفت وزن تمام شده نیوجرسی نسبت به وزن درج شده خود قطعه بسیار بالاتر است.

۳ متری

نیوجرسی ۳ متری یکی از مهم‌ترین محصولاتی است که هم در مکانهای عمومی و هم در مکان های خصوصی مورد استفاده قرار می گیرد و با استفاده از آن می توان به محل‌های مختلف نظم بخشید. امروز قیمت نیوجرسی سه متری در بازار افزایش زیادی پیدا کرده است و با توجه به افزایش قیمت مواد اولیه در تولید آن می توان گفت قیمت این محصول تا حدودی بالاتر رفته است، اما هنوز هم می‌توان گفت قیمت این محصول به موارد مختلف مانند شرکت تولید کننده، داخلی و یا وارداتی بودن محصول و غیره بستگی دارد. به صورت کلی قیمت نیوجرسی سه متری نسبت به سایر انواع محصولات مناسب تر و بهتر است.

نیوجرسی ۳ متری یکی از محصولات پر استفاده در موارد مختلف است که به دلیل دارا بودن قیمت مناسب و اقتصادی مورد استقبال بسیاری از مصرف کنندگان قرار گرفته است. از این محصول می توان هم در مکانهای عمومی و هم در پارکینگ های خصوصی استفاده کرد برای مثال در برخی از موارد که یک ساختمان دارای تعداد بسیار زیادی واحد است می توان با استفاده از نیوجرسی ۳ متری پارکینگ ها را از یکدیگر جدا کرد و از ایجاد مزاحمت برای پارکینگ های همسایه جلوگیری کرد.
یکی از مهمترین مزایای استفاده از این محصول این است که این محصول به دلیل دارا بودن وزن کاملاً سبک می تواند در محل های مختلفی استفاده شود و سپس می توان آن را جابجا کرد، یعنی در صورت نیاز می توان محصول مورد نظر را در مکان های مختلفی استفاده کرد.
یکی از مهمترین ویژگی هایی که در مورد نیوجرسی ۳ متری با آن روبرو هستیم اندازه و ارتفاع نیوجرسی ها است. در برخی از موارد مصرف کنندگان این محصول ترجیح می‌دهند که نیوجرسی معمولی ۳ متری را در ارتفاع ۸۰ سانتی متری خریداری نمایند.
در برخی دیگر از موارد ارتفاع ۱۱۰ سانتی متری مورد استقبال بسیاری از مصرف کنندگان قرار می گیرد‌. نیوجرسی هایی که در ارتفاع ۱۱۰ سانتی متری تولید و روانه بازار می شوند، قیمت بالاتری نسبت به نیوجرسی های ۸۰ سانتی متری دارند.

ارتفاع محصول: بدیهی است که هرچه ارتفاع نیوجرسی بیشتر باشد وزن آن افزایش پیدا می کند. برای مثال انواع مختلف نیوجرسی که دارای ارتفاع ۱۱۰ سانتی متر هستند قیمت بالاتری نسبت به نیوجرسی هایی که دارای ارتفاع ۸۰ سانتی متر هستند، دارند. عرض پاشنه: یکی دیگر از موارد تاثیرگذار در این زمینه را می توان عرض پاشنه نیوجرسی دانست. اگر نیوجرسی سه متری دارای عرض پاشنه ۸۰ سانتی متر باشد وزن آن نسبت به نیوجرسی که دارای عرض پاشنه ۶۰ سانتی متر است، بیشتر است. شرکت تولید کننده: نیوجرسی های سه متری که توسط برخی از شرکت های تولید کننده تولید می شوند، ممکن است وزن بالاتری نسبت به سایر انواع نیوجرسی ها داشته باشند.

با توجه به مواردی که در بالا به آنها اشاره شد باید گفت وزن نیوجرسی ۳متری در حدود ۳ کیلوگرم است و وزن آن ممکن است نسبت به مواردی که در بالا به آنها اشاره شد از ۳ کیلوگرم کمی بالاتر و یا پایین تر باشد اما وزن بتن این محصول در حدود ۱۸ کیلوگرم است. وزن مفاصلی که این محصولات را به یکدیگر متصل می کند در حدود ۱۲ کیلوگرم است.
با توجه به موارد بالا باید گفت وزن تمام شده نیوجرسی در هنگام نصب بسیار بالاتر از وزن نیوجرسی خام است و حتماً باید این موضوع را در هنگام استفاده و نصب مد نظر قرار دهید.
برای خرید نیوجرسی ۳ متری با کیفیت بالا و در ابعاد مختلف می توانید از طریق سایت اینترنتی محصول مورد نظر را مشاهده نموده و در صورت پسند کردن تمامی ویژگی ها محصول سفارش دهید.

از نیوجرسی ها برای جلوگیری از انتشار آتش در باغات و همینطور دشت ها و جنگل ها نیز استفاده می شود، این دستگاه توانسته سطح هدایتگر مخصوصی داشته باشد تا مسیر جریان سیالات به طور دقیق طی شود و به عنوان مانع موقت نیز از آن یاد می شود. در بسیاری از مناطق از نیوجرسی به عنوان جدا کننده مسیرهای ترافیکی استفاده می شود. همینطور در پیچ ها نقش حفاظ کناری برای جاده را ایفا می کند. تامین امنیت خودروها بخشی از کاربرد نیوجرسی است

قیمت نیوجرسی با توجه به ساختار آن: یکی از پارامترهای مهم در تعیین قیمت نیوجرسی بتنی، ساختاری است که برای آن استفاده شده است. قالب های نیوجرسی بتنی در ساختار متنوعی عرضه می شوند، برخی از مدل ها ساده هستند و طبعاً قیمت ارزانتری دارند، برخی به صورت سیستم برگردان ساده هستند که به نسبت مدل قبل کمی گرانتر هستند و مدل هایی با سیستم برگردان چرخشی، لولایی و مفصل دار نیز وجود دارد که هر یک بر حسب ساختاری که دارند، قیمت گذاری می شوند و به طبع قیمت نوع ساده آن، ارزانتر است. ساختاری که برای قالب های نیوجرسی در نظر گرفته می شود روی وزن آن ها اثر می گذارد و این موضوع باعث می شود که قیمت نیوجرسی بیشتر شود. دقت داشته باشید که قیمت نیوجرسی بتنی قطعه مفصلی بر اساس تعداد تکه های مورد استفاده سنجیده می شود.

مشخصات فنی از عوامل مهمی است که کمک می کند انتخاب درستی داشته باشید نیوجرسی مفصلی دارای قالب مخصوصی است که دهانه قالب باز است و حباب های هوای کمتری در داخل سازه های بتنی نیوجرسی حبس می شود و در نهایت بتن ها در داخل این قالب ها ریخته می شود. عدم برون ریزی بتن از بخش داخل قالب ها سبب می شود که بتن ریزی در قالب مفصلی سرعت بالایی داشته باشد. این مدل از قالب ها معمولاً کمی گرانقیمت هستند.

برای تولید قالب های نیوجرسی نیاز به رعایت یک سری تکنولوژی است و معمولاً وقتی از آخرین تکنولوژی روز دنیا استفاده می شود، کیفیت و تراش بهتری روی قالب ها زده شده و در نهایت پروسه آبکاری صورت می گیرد. این پروسه ها روی قیمت نهایی نیوجرسی تاثیر زیادی می گذرد. روش های آبکاری متفاوت هستند و هر یک از روش ها سبب می شود که قیمت نیوجرسی متفاوت شود و این موضوع می بایست پیش از خرید بررسی شود.

مواد و مراحل تولید حفاظ‌های بتنی برای تولید حفاظ‌های نیوجرسی طبق استاندارد توصیه شده توسط مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی باید ابتدا از مصالح سیمان با ویژگی‌های سیمان تیپ ۱ و سیمان تیپ ۲ به شماره ۳۸۹ سنگدانه مطابق با استانداردهای ملی ایران به شماره ۳۰۲ مانند ماسه، شن عدسی یا بادامی آب، طبق استاندارد باید آب مورد استفاده در مخلوط اختلاط بتن باید مطابق با ماده ۱۴۷۴۸، تمیز و عاری از هرگونه مواد آلی، قلیایی و اسیدی باشد. میلگرد با مقاومت کششی بالا حداقل ۴۰۰ مگاپاسکال مفصل با تحمل ضربه‌های سنگین و مقاومت کششی بالا افزودنی‌های مایع یا پودری که باعث بالا بردن خواص کیفیت، کششی و مقاومت بتن شوند.

ممکن است هر کارخانه‌ تولیدکننده نیوجرسی، روش خاص خود را برای تولید این حفاظ بتنی داشته باشد، با این حال به طور معمول چندین نوع روش برای ساخت نیوجرسی وجود دارد بتن‌ریزی در قالب ایستاده؛ به طورمعمول مخلوط را در قالب‌های ایستاده می‌ریزند تا قطعه دور مرکز ثقلی آن به گونه‌ای بچرخد که به‌ صورت استاندارد و به‌ طور ایستاده روی زمین قرار گیرد. بتن‌‌ریزی در قالب‌های برعکس؛ در این حالت قالب‌ها را به صورت وارانه قرار می‌دهند تا مواد بتنی از قسمت کف نیوجرسی وارد آن شوند. پس از سفت شدن بتن‌ها قالب و بتن را از هم جدا کرده و به کمک جرثقیل نیوجرسی را روی کف قرار می‌دهند. روش تولید نیوجرسی به صورت اتوماتیک؛ در این روش ساخت بیشتر مراحل توسط دستگاه انجام می‌گیرد و فقط تولید بتن به صورت دستی است. تولید نیوجرسی به روش دستی و سنتی، در این روش تمامی مراحل به صورت دستی و قدیمی انجام می‌شود. تولید نیوجرسی به روش تولید درجا این روش ترکیبی از دستی، سنتی و اتوماتیک است.

مزایای استفاده از حفاظ‌های بتنی طراحی و ساخت نیوجرسی‎‌های پلاستیکی با قابلیت انعطاف‌پذیری برای به حداقل رساندن آسیب‌گیری خودرو طراحی شد با این حال محافظ‌های بتنی پیش‌ساخته به دلیل بلندتر و مقاوم‌ بودن نسبت به موانع پلاستیکی برتری داشتند. کاهش نور آزاردهنده خودروهای در لاین مقابل در شب قابلیت تعویض در صورت آسیب دیدن و خرابی نصب آسان و سریع مناسب برای طیف گسترده‌ای از پروژه‌ها تطبیق‌پذیری بالا به دلیل ساخت در سایز و مشخصات مختلف صرفه‌جویی قابل توجه درهزینه‌ها و نگهداری به دلیل سنگینی، خطر تصادفات منجر به آسیب‌دیدگی شدید و مهلک را تا حد زیادی کاهش می‌دهند.کاربرد حفاظ‌های بتنی

حفاظ‌های بتنی پیش ساخته یعنی نیوجرسی (NJ)، به عنوان یک مانع طولی بتنی ایده‌آل، بیشترین کاربرد را در تغییر مسیر ترافیک، محافظت از عابران پیاده و کارگران در هنگام ساخت بزرگراه‌ها و ایجاد یک بافر بین خطوط مخالف ترافیک در بزرگراه‌های سریع‌السیر دارند.

استفاده در پروژه‌های راه و شهرسازی و شهرداری استفاده در دوربرگردان‌‌ها پمپ‌های بنزین، پایانه‌ها سیل‌بند و هدایت آب رودخانه‌ها تفکیک باغ و ویلا و عدم ورود افراد غریبه به ملک شخصی تفکیک ایستگاه‌های کنار جاده‌ای مانند اتوبوس، تاکسی محوطه‌سازی در مکان‌های صنعتی، شهری تفکیک پارکینگ و محوطه جداسازی خطوط ترافیکی

برای خرید نیوجرسی‌های بتنی باید طول، ارتفاع، پاشنه، وزن، عیار بتن و میلگرد مصرفی را به خوبی مشخص سازید کلیه اطلاعات در موقع خرید با توجه به کاربرد بتن نیوجرسی مشخص می‌شود. به عنوان مثال تیپ یک به طورمعمول برای بزرگراه‌ها، اتوبان‌ها و خطوط بین شهری مورد استفاده قرار می‌گیرد تعداد، کیفیت متریال مورد استفاده در بتن نیوجرسی، مکان تحویل و نوع وسیله نقلیه از دیگر مواردی است که می‌تواند در پرداختی اثر داشته باشد.

نیوجرسی های بتنی یا همان بلوک های نیوجرسی در سایزهای مختلفی ساخته می شوند و کارفرمایان با توجه به نیاز خود نیوجرسی بتنی پیش ساخته مورد نظر خود را سفارش می دهند.

فرآیند تولید نیوجرسی پیش ساخته بتنی بدین ترتیب است که پس از طراحی و محاسبات که توسط دفتر فنی انجام می پذیرد قالب های مورد نیاز توسط قالب ساز طراحی می گردند در کنار این عملیات آرماتورهایی که جهت جاگذاری در قالب ها مورد نیاز است طبق نقشه ها آماده می شوند.

پس از ساخت قالب و پاشش روغن قالب ، آرماتورهای آماده شده درون قالب ها جاگذاری می شوند و پس از آن اسپیسر قلاب ها دیگر اتصالات و غیره اجرا می گردد و جوشکاری های مورد نیاز نیز در همانجا توسط جوشکار اجرا می گردد.

سپس مرحله ی بتن ریزی آغاز می گردد. بتن مورد نظر بر حسب رده و مقاومت مورد نیاز همراه با افزودنی ها در داخل بچینگ بتن آماده شده و درون قالب های نیوجرسی ریخته می شود پس از بتن ریزی عمل آوری بتن های پیش ساخته توسط دستگاه بخار اتوکلاو شروع شده تا بتن به مقاومت مورد نظر دست پیدا نماید.

در آخر نیوجرسی از درون قالب ها جدا می گردد و در یک مکان دپو می شوند پس از دپو با نظر سرپرست کارگاه قطعات با گونی خیس و یا آب مستقیم عمل آوری می شوند تا ادامه ی عمل آوری آن انجام پذیرد و در نهایت این نیوجرسی های بتنی آماده ی بارگیری و ارسال به مناطق مختلف می شوند.

پس از تولید نیوجرسی ها نوبت به دپوی این قطعات بتنی پیش ساخته می رسد از جمله مواردی که در دپوی نیوجرسی بتنی بایستی به آن توجه نمود اینست که این قطعات به نحوی چیده شوند که امکان آب دادن به قطعات تا رسیدن به مقاومت مورد نظر فراهم باشد و دیگری مکان دپو در جایی باشد که هنگام بارگیری قطعات جهت انتقال به پروژه ها به راحتی این امر میسر گردد نیوجرسی ها با توجه به شکل و ابعادی که دارند می توان تا چندین ردیف بر روی هم چید البته بین هر ردیف بهتر است از قطعات چوبی استفاده نمود تا به گوشه ها ضربه وارد نشده و قطعات ، سالم دپو شده و آماده ی ارسال گردند. درج قیمت نیوجرسی با توجه به نوسانات قیمت مواد ساخت نیوجرسی طبیعتا غیر ممکن می باشد ابعاد نیوجرسی بتنی با توجه به نوع کاربری آن متفاوت می باشد و کارفرمایان با توجه به نیاز پروژه اقدام به خرید نیوجرسی می نمایند  وزن نیوجرسی بتنی ها با توجه به ابعاد متنوعی که دارند متفاوت می باشد لذا کارفرمایان تماس حاصل نمایند.

نیوجرسی بتنی در دهه‌ی ۱۹۵۰ میلادی در بزرگراه‌های ایالت نیوجرسی طراحی و استفاده شدند و بر همین اساس نام‌گذاری شدند. طراحی آن‌ها به گونه‌ای است که هنگام برخورد خودروها کم‌ترین آسیب به آن‌ها وارد می‌شود. آن‌ها همچنین مانع عبور ماشین‌ها و ورود به مسیر مخالف می‌شود در سال‌های اخیر به دلیل مشکلات گاردریل‌ها در جاده‌ها از قبیل جمع‌شدگی و عدم مقاومت بالا، استفاده از حفاظ مفصلی بتنی رواج یافته و سهم عمده ای در کاهش تصادفات مرگبار داشته است طراحی سایت تهران شرکت توانایی تولید انواع دال بتنی پیش ساخته نیوجرسیدر ابعاد مختلف را با توجه به سفارش مشتری دارا می‌باشد. انواع بلندتر و قدرتمندتر هنگامی که سودمندی این محافظ‌های بتنی در کاهش خسارت جانی و مالی مشخص شد نوع پلاستیکی پر از آب را ساختند مواد تشکیل‌دهنده نیوجرسی به طور عمده شامل سیمان سنگدانه آب مورد نیاز بتن میلگرد مفصل و افزودنی‌‌های مایع و پودری با کیفیت بالا است.

بیشتر بخوانید
فارکس چیست؟
دیدگاهتان را بنویسید